Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Jeszcze jedno pytanko. Czy ktoś kręcił może 9600GT na pasywnym chłodzeniu od ASUS''a ? Jeżeli tak jakie maksymalne wartości Core/Sharder clocka udało się ustawić bez "skakania" obrazu i wyłączania kompa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 19.03.2010 o 16:11, kotfilon napisał:

1. Nie mam w biosie możliwości OC procka, jakim programem mogę to zrobić, ale tak, żeby
dało się zapisać i działało przy każdym uruchomieniu? korzystałem z clockgen, set fsb
i cpucool.

Nie da się

Dnia 19.03.2010 o 16:11, kotfilon napisał:

2. czy warto podkręcać pamięci ram? (mam taką opcję w biosie)

Nie wydajność wzrośnie tylko w syntetykach, ewentualnie jeśli masz problemy z uzyskaniem stabilnego OC procka

Dnia 19.03.2010 o 16:11, kotfilon napisał:

3. Kupiłem pastę Revoltec Diamond Greese i wentylato 92mm. W obudowie mam obecnie tylko
wiatrak na procku+ radiator i wiatrak na karcie graficznej + radiator. Gdzie umieścić
ten wiatrak, aby najlepiej chłodził? musiałem kupić wiatrak z molexem, ponieważ mam tylko
1 złącze 3pin na płycie głównej.


Jakie temp masz w tej chwili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :)
Dawno, dawno już nie wchodziłem na ten temat, bo już sobie komputer złożyłem,
ale teraz szukam czegoś dla brata, a od dość długiego czasu nie siedzę już w podzespołach.
Więc szukam zestawu za ok 3000 zł, ale jeśli np. zestaw za 3500 znacznie będzie lepszy od
tego za 3k to również poproszę, bo granice finansowe są dość płynne jednak chciałbym
coś rozsądnego :) Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 16:41, lordrafalf napisał:

Witam Panowie :)
Dawno, dawno już nie wchodziłem na ten temat, bo już sobie komputer złożyłem,
ale teraz szukam czegoś dla brata, a od dość długiego czasu nie siedzę już w podzespołach.
Więc szukam zestawu za ok 3000 zł, ale jeśli np. zestaw za 3500 znacznie będzie lepszy
od
tego za 3k to również poproszę, bo granice finansowe są dość płynne jednak chciałbym
coś rozsądnego :) Z góry dzięki.


Intel Core i5 750
Gigabyte GA-P55
4GB RAM (OCZ Platinum LV, 1333 MHz CL7)
Samsung SH-S223C
Radeon HD5850
CoolerMaster Elite 331 Black
OCZ 500W
Suma: 3301 zł (www.gral.pl)

Przekroczyłem kwotę 3 tysięcy, bo postanowiłem wsadzić Core i5 Intela. Dzięki takiemu tandemowi (HD5850+Core i5) komp powinien poradzić sobie z każdą możliwą grą w dowolnej rozdzielczości (także tych wyższych od FullHD).
Jeśli jednak niezbędne byłyby jakieś cięcia budżetowe, to:
a) zmienić procesor na AMD Phenom II X4 945
b) zmienić płytę główną na Gigabyte 770T-UD3.
W rezultacie cena wyniesie nieco poniżej 3 tysięcy, wydajność spadnie o jakieś 15-20%. Co i tak nadal wystarcza do max. detali w każdym tytule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 16:41, lordrafalf napisał:

Witam Panowie :)
Dawno, dawno już nie wchodziłem na ten temat, bo już sobie komputer złożyłem,
ale teraz szukam czegoś dla brata, a od dość długiego czasu nie siedzę już w podzespołach.
Więc szukam zestawu za ok 3000 zł, ale jeśli np. zestaw za 3500 znacznie będzie lepszy
od
tego za 3k to również poproszę, bo granice finansowe są dość płynne jednak chciałbym
coś rozsądnego :) Z góry dzięki.


A monitor tez ma byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2010 o 17:28, GANGSTERR napisał:


A monitor tez ma byc?


Bez monitora :)

@ziptofaf - dzięki wielkie :)
A w ogóle to widzę, że znowu powrót do Gigabyte z płytami głównymi.
Zwłaszcza, że kiedyś fajne były Foxconny. Chociaż z tego co słyszałem
to nowe Foxy nie są już takie fajne jak poprzednie. A miałem nadzieję,
że jakieś nowe, innowacyjne firmy będą rosły w siłę, a nie molochy jak
Asus albo Gigabyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 16:51, ziptofaf napisał:

Intel Core i5 750


No właśnie, sam mam i5 i bardzo go sobie chwalę. Bardzo wydajny i podatny na OC, choć nie na standardowym coolerze. Ale może lepiej byłoby wsadzić i3? Większość gier nie korzysta z 4 rdzeni (chociaż z DX11 może się to zmienić), a i3 wśród dwurdzeniowców jest niedoścignione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj spokoj, przy ponad 3000zl budzetu chesz wrzucac dwurdzeniowca? Zreszta juz troche wiecej gier zaczyna korzystac z >2 cores (no i nie wszyscy tylko graja :)) i jak komp ma starczyc na troche dluzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 22:34, Feallan napisał:

No właśnie, sam mam i5 i bardzo go sobie chwalę. Bardzo wydajny i podatny na OC, choć
nie na standardowym coolerze. Ale może lepiej byłoby wsadzić i3? Większość gier nie korzysta
z 4 rdzeni (chociaż z DX11 może się to zmienić), a i3 wśród dwurdzeniowców jest niedoścignione.


Gry może i (w większości) nie wspierają 4 rdzeni, ale wierz mi, że np. mi możliwość kodowania filmów, rozpakowywania plików, zostawiania procesu renderowania itd. podczas grania się przydaje. No, a jak już jest gra, która z Quada korzysta, to różnica jest olbrzymia (vide Supreme Commander, w którym mam taki save, że niezależnie jaki Dual Core, nie będzie więcej niż 10 fps-ów. Przy 4 rdzeniach jest ok. 20-30...)
No i pamiętaj, że w Windowsie standardowo uruchomione jest sporo śmiecia typu komunikatory, antywirusy, firewalle - to wszystko może być obsługiwane przez nieużywane podczas grania rdzenie. Czyli będzie szybciej, aniżeli na dwurdzeniowcu, nawet w tytułach nie robiących z niego użytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

double post :/

Przeczytałem regulamin, i sklep wygląda naprawdę ok. Jest podany dokładny adres, telefon oraz NIP. Postaram się jeszcze znaleźć jakieś info o tym sklepie, ale chyba już wiem gdzie kupie swojego nowego radosława ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 00:32, GANGSTERR napisał:

double post :/

Przeczytałem regulamin, i sklep wygląda naprawdę ok. Jest podany dokładny adres, telefon
oraz NIP. Postaram się jeszcze znaleźć jakieś info o tym sklepie, ale chyba już wiem
gdzie kupie swojego nowego radosława ;)


Co... szykujesz sie do gry w metro 2033 ? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 00:15, GANGSTERR napisał:

Mają HD 5850 za 940 zł, co jest świetną ceną (wszędzie indziej jest za ok 100 zł wiecej)
ale nie mogę znaleźć opinii o tym sklepie.


Jeżeli to prawda to by Ci się opłacało. Najtańsze HD5850 na Allegro jest za 990zł od Gigabyte i za 999zł od Asusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 13:05, FiZbAn09 napisał:

Istnieją jakieś karty graficzne AGP które obsługują pixel shader 3 ?


od nvidii wszystko co ma numerek większy niż 6200 (tak mi się zdaje), czyli 6200, 6600, 6800, 7300, 7600, 7800, 7900

co do radeonów to chyba od x1300, ale tutaj nie dam głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 00:15, GANGSTERR napisał:

Czy ktoś miał kiedykolwiek do czynienia z tym sklepem? http://tech-store.com.pl/index/

Mają HD 5850 za 940 zł, co jest świetną ceną (wszędzie indziej jest za ok 100 zł wiecej)
ale nie mogę znaleźć opinii o tym sklepie.



O i HD 5870 za 1350zł. Oj prezent na święta się szykuje ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 14:20, Czarek188 napisał:


O i HD 5870 za 1350zł. Oj prezent na święta się szykuje ^^


No ja mam nadzieje, że moj HD 5850 dotrze do mnie we wtorek ;) Tylko kurde za pobraniem 30 zł :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się