Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2010 o 14:35, GANGSTERR napisał:

Niektórzy twierdzili, że HD 5870 (i HD 5850) mają zaciągnięty hamulec ręczny, a nowe
stery chyba go znoszą

http://www.in4.pl/komentarze_ATI_Catalyst_10.3_-_szybki_test,20646.htm

Jeśli to prawda, to można zaryzykować stwierdzenie, że HD 5870 jest wydajniejszy od GTX
295 ;)


Jedno słowo - WOW. Skok z 48 do 60 fps-ów w Dirt2....AMD chyba przygotowuje sterowniki specjalnie do walki z GTX4xx :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 23:03, GANGSTERR napisał:

Budżet?


Myślę, że 300 zł. No nie może być więcej. Nowy procesor, PS3... Za dużo wydatków...

EDIT: Przeczytałem twój post poniżej. Do kręcenia dlaczego lepiej Q9550? Przecież Q9650 ma większy mnożnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Która z tych kart będzie najlepsza. Patrząc na wydajność nie na cene
Powercolor Radeon HD 4890 1GB GDDR5.
Sapphire Radeon TOXIC HD4890 1GB GDDR5.
Sapphire Radeon VAPOR-X HD 4890 2GB GDDR5.
MSI GF GTX 275 TF OC, 896MB DDR3.
Powercolor Radeon HD 5830 1GB GDDR5.
Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 09:35, 1096 napisał:

Która z tych kart będzie najlepsza. Patrząc na wydajność nie na cene
Sapphire Radeon TOXIC HD4890 1GB GDDR5.

Ta jest ok.

Dnia 21.03.2010 o 09:35, 1096 napisał:

MSI GF GTX 275 TF OC, 896MB DDR3.

Ta też niczego sobie.

Ja stawiam między te dwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 09:33, Czarek188 napisał:

EDIT: Przeczytałem twój post poniżej. Do kręcenia dlaczego lepiej Q9550? Przecież Q9650
ma większy mnożnik...


No i? I tak nie zrobisz wiecej niz 4 GHz na powietrzu

Co do chłodzenie, to moze być jeszcze Corsair H50. Fakt, jest to tylko namiastka chhłodzenia wodnego, ale jesli chodzi o rozmieszczenie tego ustrojstwa w środku, to jest to znacznie lepsze niż ponad kilowy kloc aluminium. A i z tego co patrzyłem, wydajność przyzwoita, bo na poziomie thermalright Ultra 120 czy True

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sapphire Radeon VAPOR-X HD 4890 2GB GDDR5
MSI GF GTX 275 TF OC, 896MB DDR3

Ze względu że wolę Geforcy to brał bym Geforca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojedynczy GF 8600GT jest wolniejszy od tego Radeona. Dwa powinny byc szybsze, jesli dana gra obsluguje SLI, ale z tak slabymi kartami nie warto. Lepiej dozbierac do czegos lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co byscie zmienili w takiej konfiguracji (nie chce juz dokładać do niej ani złotówki)

Procesor- AMD Phenom II X4 945 BOX (3.0GHz, Quad Core, 6MB, 95W, AM3).
Płyta Głowna- Gigabyte GA-770T-USB3, AMD 770, DDR3, SATA2, RAID, FW, GBLAN, ATX AM3.
Pamięci RAM- DDR3 4GB 1333MHz OCZ Platinum AMD (2x2GB, DualDDR, CL7).
Dysk Twardy- Samsung 500 GB, SATA/300, 16MB, NCQ Spin Point F3.
Nagrywarka- Samsung SH-S223L, DVD±RW, DVD±RW DL, CD-RW, LightScribe, OEM Black.
Karta Graficzna- Radeon 5830 HIS 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) i Cooler V Turbo.
Obudowa- CoolerMaster Elite 332 Black (bez zasilacza).
Monitor- Benq 21.5" LCD G2222HDL (5ms, DVI, Full HD, 16:9, LED).
System Operacyjny- Microsoft Windows 7 Home Premium 64Bit PL OEM.
Zasilacz- ATX 550W OCZ Fatal1ty Modular SLI (Fan 135mm, PFC).
+ (XD)
Mysz- Revoltec Wired Mouse W101 Red Edition, czarno-czerwona, 800-1600 dpi, optyczna.
Klawiatura- Trust Blackstream Keyboard.
Głośniki- Sweex 2.1 Subwoofer System.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 14:56, GANGSTERR napisał:

Ile ten HIS kosztuje?


Narazie na drogim komputroniku kosztuje w przedsprzedaży 959 zł ale cena oficjalna to 850 zł a ja narazie nie kupuje, a potem w tańszym sklepie pewnie się kupi za 865zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Za cholerę nie brałbym HD5830. Niby karta ok, ale jak już tyle wykładasz, to lepiej 5850, bo wydajnośc będzie sporo wyższa. w 30 za dużo ścieli jak dla mnie, a zostawili za dużą cenę. Zaoszczędziłbym na np ramkach, czy poszukał tanio obudowy, jezeli naprawde żadnego grosza dołożyć nie możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy radiator w pamięci RAM daje coś czy jeśli można na nim zaoszczędzic 35 zł i zamiast OCZ''a kupić kingstona lub A-Date

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za drugi post ale mam poza tym jeszcze jedno pytanie
1. Czy radiator w pamięci RAM daje coś czy jeśli można na nim zaoszczędzic 35 zł i zamiast OCZ''a kupić kingstona lub A-Date

2. Czy jeśli mam do wyboru 2 monitory jeden jest LED i kontrast 5 000 000:1 a drugi CCFL i kontrast 50 000:1 i jest 50 zł tanszy to czy warto zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 16:01, 1096 napisał:

Sorry za drugi post ale mam poza tym jeszcze jedno pytanie
1. Czy radiator w pamięci RAM daje coś czy jeśli można na nim zaoszczędzic 35 zł i zamiast
OCZ''a kupić kingstona lub A-Date

Jeśli nie zamierzasz podkręcać procka (a co za tym idzie, pamięci RAM), to obejdzie się bez radiatorów i lepszych jakościowo kości (OCZ zazwyczaj ma o wiele wyższe możliwości O/C niż Kingston).

Dnia 21.03.2010 o 16:01, 1096 napisał:

2. Czy jeśli mam do wyboru 2 monitory jeden jest LED i kontrast 5 000 000:1 a drugi CCFL
i kontrast 50 000:1 i jest 50 zł tanszy to czy warto zaoszczędzić.


A wiesz chociaż w jaki sposób liczony jest ten kontrast? Bo to o czym mówisz to kontrast dynamiczny. Czyli taki uzyskiwany metodą programową, czyli bardziej po ludzku - ciemne obszary są dodatkowo ściemniane, a jasne rozjaśniane. Bardzo fajny efekt, tylko szkoda, że pogarsza jakość obrazu. Realny kontrast monitora bardzo rzadko przekracza 1000:1. Ten LED o którym mówisz, to też zapewne zaledwie jego gorsza wersja technologiczna, która się na lepszy kontrast nie przekłada.
Więc zamiast patrzeć na te badziewne i nic nie warte parametry (tzn. one są sporo warte, tylko zazwyczaj nie są podawane prawdziwe informacje) jak kontrast, kąty widzenia (jak czytam w opisach czasem 178 stopni, to mnie po prostu zatyka...) i czas reakcji (peeewnie, 2 ms...chyba gdy umiejscowienie plam na słońcu jest odpowiednie, a sam test wykonywany byłby w próżni...) skup się na kilku czynnikach:
a) czy dany monitor ma złącze DVI/HDMI - jeśli ma tylko D-Sub, szukaj innego.
b) odwzorowanie kolorów - w internecie znajdziesz pełno profesjonalnie przeprowadzonych recenzji monitorów, tam też pojawią się informacje o tym parametrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 21:09, karolekx23x napisał:

Ostatnio czytałem o nowej usłudze i jest bardzo interesująca , chodzi mi o OnLive
co sadzicie ?


Nie sądzę, by temat "Upgrade Kompa ..." był odpowiedni na tego typu pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się