Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Jako, że jeśli chodzi o sprawy sprzętowe to całkowicie wypadłem z obiegu chciałbym się zwrócić o pomoc w złożeniu jakiejś w miarę sensownej konfiguracji.
Główne zastosowanie komputera to oglądanie stron, słuchanie muzyki, oglądanie filmów, pakiet biurowy oraz gry (w mniej więcej wymienionej przeze mnie kolejności).
Najbardziej interesowałby mnie sprzęt będący kompromisem między wydajnością, a prądożernością z lekkim wskazaniem na wydajność. W sumie ze starego kompa zamierzam zostawić jedynie monitor i może napęd DVD, reszta poleci do szafy i będzie sprzętem zastępczym w razie wypadku.
Na zakup sprzętu chciałbym przeznaczyć ok 2 tys., najlepiej gdyby można było od razu wskazać jakiś sklep gdzie daną konfigurację kupię w rozsądnej cenie (Szczecin lub wysyłka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel i5 750
Asus P7P55D LE , P55 , DDR3 , SATA 2 ,GBLAN , ATX , CORE I5

DDR3 4GB 1333Mhz Kingston ( DualDDR , CL9) - co do pamięci mam wątpliwości i płyty głównej

Samsung 500 GB , Sata/300 , 16 MB , F3

Lg GH22LS50 LightScribe Black

Radeon HD 5850 , PowerColor 1024MB GDDR5 , HDMI , DVI

CoolerMaster Elite 330K Black

ATX 550W OCZ 9 Fan 135mm , PFC)

Chciałem takiego kompa złożyc , najpierw pamieci miały byc GoodRam 1333 Mhz , CL9.
Teraz nie wiem w jaka firme najlepiej zainwestowac


A tak już po za tym czym jest spowodowane ze wszystkie podzespoły do PC podskoczyły ceny nawet na procku ponad 50 zł???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 09:42, kordzio1 napisał:

Na zakup sprzętu chciałbym przeznaczyć ok 2 tys., najlepiej gdyby można było od razu
wskazać jakiś sklep gdzie daną konfigurację kupię w rozsądnej cenie (Szczecin lub wysyłka).


Przekroczyłem budżet o ok. 100 zł, ale pozwoliło to podbić wydajność o jakieś 20% (Radeon HD5770 zamiast HD5750).

Athlon II X3 435
Asus M4A77TD Pro
4 GB RAM Kingston 1333 MHz CL9
Seagate 500GB 7200.12
Radeon HD5770 Asus
CoolerMaster Elite 333 Black
OCZ 500W
Suma: 2097 zł (www.gral.pl)
Ogólnie konfig do słabych się nie zalicza, obecne gry powinien pociągnąć w wysokich detalach. Pobór mocy też nie jest kosmiczny, zasilacz wziąłem baaardzo mocno na zapas, w zasadzie i 350W by spokojnie wystarczyło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gumisfajnymis i ziptofaf dzięki za propozycje.
Raczej zdecyduję się na tą drugą opcję, w gralu już zamawiałem i wszystko było ok, więc jak wpłyną mi już pieniądze na konto to prawdopodobnie zamówię. Dzięki raz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, co zrobić w takie sytuacji:
Kupiłem i zamontowałem scythe mugena 2... no oczywiście nie jest on po to żeby sobie stał... Zacząłem sobie powoli podkręcać procesor. Doszedłem do 3.8GHz chciałem ustawić napięcie na procesorze 1.3V (bo oczywiście tryb auto tak działa że aż nie działa). I okazało się że bios nie ma możliwości bardziej zwiększyć napięcia... teoretycznie to i tak nie jest źle bo 1.3V-1.4V to max dla procka... ale swoja drogą ciekawa sprawa....

Intel Core i7-860
Płyta główna: MSI P55-CD53

Jeszcze jedno żeby się upewnić CPU VCore to jest napięcie procesora.

Jak to jest z mnożnikiem powinien być jak najmniejszy czy jak największy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bedziesz krecil, to te pamieci beda ok. Oszczedzic mozesz kilka dych na zasilaczu biorac 50W slabszy.

@Konrad162

Chodzi Ci o to, ze tak niski ma ta plyta limit vcore? Moze sprawdz BIOS najnowszy? Tak czy siak, dziwne troche;]
Co do mnoznika. Wg mnie najlepiej jak masz odblokowany :P
Jak masz FSB wall to dajesz inny mnoznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym złożyć kompa do gier za około 2200 zł. Ważne, żeby w cenie był dysk twardy 500GB (ewentualnie 640) i obudowa, a sklep to proline, lub arest. Jako utrudniacz - komponenty muszą być zaznaczone jako dostępne. :] Interesuje mnie sama jednostka centralna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 21:12, kuba9876543210 napisał:

Chodzi Ci o to, ze tak niski ma ta plyta limit vcore? Moze sprawdz BIOS najnowszy? Tak
czy siak, dziwne troche;]

można, ale nie ma takiej potrzeby. Jak na razie...

Dnia 08.05.2010 o 21:12, kuba9876543210 napisał:

Co do mnoznika. Wg mnie najlepiej jak masz odblokowany :P

odblokowany? odblokowany to on jest... ale ile 9 10 11 a może 21? dlatego się pytam jaki powinien być od OC bo jednak jest to trche inaczej z mnożnikiem itp niż w pentiumach czy c2d...

Dnia 08.05.2010 o 21:12, kuba9876543210 napisał:

Jak masz FSB wall to dajesz inny mnoznik.

w i7 nie ma FSB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.gral.pl/preview/GoodRAM/DDR3_4GB_1333MHz_GoodRAM_2x2GB_DualDDR_CL9_64.html

Że niby tych goodramow o ktorych mowilem nie mają w gralu?

I ile razy ci mozna pisać o tych pamięciach i płycie głównej. To jest juz nudne i frustrujące wręcz. Napęd też, wszyscy ci piszą, zebyś samsunga brał a ty dalej ładujesz te LG...

Albo słuszasz porad, albo radź sobie sam.

Ostatni raz

Płyta głowna jest ok, oferuje nawet przyzwoite OC jakby co, ale jest to mimo wszystko budżetówka wiec nie spodziewaj się nie wiadomo czego. Ot, solidna płyta.

Ramy (goodram). Dobre, polskie ramy. Jest to segment value czyli dla normalnego użytkownika który nie robi dużego/ekstremalnego OC. Po twoich wypowiedziach sądze, że nie bedzie sie za takie OC zabierał (zreszta, nie kupujesz odpowiedniego chłodzenia do czegoś takiego). A kupowanie Kingstonów nie ma sensu.

Reszta zestawu ok, choć jeszli planujesz upgrade za np. rok to LGA 1156 jest złym wyborem, ponieważ na początku 2011 roku zostanie zastąpiona przez inny socket.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Dziś zakupiłem komputer...
Po przeglądzie parametrów zobaczyłem zasilacz firmy Logic...
Czy już powinienem się bać?Na necie złego o nich nic niema.
?

Pozdrawiam,
Damian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 22:36, GANGSTERR napisał:

...


Gangster podkręcałeś może swoją i5? potrzebny mi człowiek z doświadczeniem co by zrobić to raz a porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 22:42, Konrad162 napisał:

> ...

Gangster podkręcałeś może swoją i5? potrzebny mi człowiek z doświadczeniem co by zrobić
to raz a porządnie.


Mój komp jest teraz kompletnie nie sprawny (nie uruchamia się) i mam problemy z gwarancją.

Ogólnie i5 podkręca się tak samo jak i7 na LGA 1366 (a to już robiłem, choć daaawno temu)

Ogólnie sprawa wygląda tak. Podnosisz BCLK (przeważnie płyty robią BCLK na poziomie 190-210, najlepsze, najdroższe sztuku sa w stanie zrobić jeszcze ciut wieksze). Wiadomo, przy wyższych wartościach podnosisz napięcia proca. I tu pojawia się haczyk, tylko nie pamiętam już tego dokładnie. Bodajze róźnica napięć pomiędzy kontrolerem pamieci (bodajże Vt) a samym procem nie może być wyższa niż 0,5V (dokładnie masz to opisane w każdym poradniku OC do i5 LGA 1366). Na początku wydaje się strasznie trudne, ale w sumie, jest łatwe.

EDIT

Przeczytaj sobie to, ja sie z niego uczyłem

http://pclab.pl/art34220.html


Aaa, i trzeba pamiętać o wyłączeniu TURBO w biosie

EDIT 2

Dokładniej z tymi napięciami to chodzi o Vdimm (napięcie jakie daje się na ramy) oraz Vtt (napięcie części uncore, m. in. kontroler pamieci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najkrócej mówiąc, Logic to chinska tandeta i zaleca się ich wymianę.

A tak na przyszłość, to sprawdzaj części przed zakupem. No i ogólnie nie kupuję sie w hipermarketach czy gotowców z Allegro (bo tam montuje sie takie zasilacze).

IMO, jak tylko masz możliwość, oddaj kompa i kup coś złożonego na normalnych, dobrych częściach, bo założe się, że inne komponenty też nie są zbyt dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skąd wiesz że nie są z byt dobre?
Nie kupiłem w markecie,to jest składak.
Najwyraźniej gościu mnie w ch**a zrobił.
Pomijając to że miał być Geforce 9800Gt a jest 9500Gt i cena ta sama.
Chyba w poniedziałek się do niego odezwę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 23:07, amek11 napisał:

skąd wiesz że nie są z byt dobre?

Bo do dobrych kompow nie wkłada sie takiego shitu ;) No ale dla pewności, możesz podać jakie tam masz podzespoły i ile cie to kosztowało.

Dnia 08.05.2010 o 23:07, amek11 napisał:

Nie kupiłem w markecie,to jest składak.
Najwyraźniej gościu mnie w ch**a zrobił.
Pomijając to że miał być Geforce 9800Gt a jest 9500Gt i cena ta sama.

Że tak powiem, zrobił cię w wielkiego, murzyńskiego ch***. 9500 GT to tak naprawdę start 8600 GTS z drobnymi zmianami.

Dnia 08.05.2010 o 23:07, amek11 napisał:

Chyba w poniedziałek się do niego odezwę...

Przydałoby się


PS. Używaj opcji "odpowiedz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 23:10, GANGSTERR napisał:

> skąd wiesz że nie są z byt dobre?
Bo do dobrych kompow nie wkłada sie takiego shitu ;) No ale dla pewności, możesz podać
jakie tam masz podzespoły i ile cie to kosztowało.
> Nie kupiłem w markecie,to jest składak.
> Najwyraźniej gościu mnie w ch**a zrobił.
> Pomijając to że miał być Geforce 9800Gt a jest 9500Gt i cena ta sama.
Że tak powiem, zrobił cię w wielkiego, murzyńskiego ch***. 9500 GT to tak naprawdę start
8600 GTS z drobnymi zmianami.
> Chyba w poniedziałek się do niego odezwę...
Przydałoby się


PS. Używaj opcji "odpowiedz"


OK.
Intel Core 2 Duo E7500 (2,93ghz)
4Gb Ram
Geforce 9500GT 512 ;/

Po 1.
Napisał do mnie maila i powiedział że ten zestaw od droższego różni się troche słabszym procem i dyskiem 500gb a nie 1TB...

No to wziąłem ten tańszy,a karta miała być 9800 ;/

Kurde,czuje sie wydymany :/
Koszt 2040zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się