Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Wracam za tydzień piszcie tu który system najlepszy do gier z tym sprzętem oraz co powinienem zmienic w sprzęcie. I pisze co to ten box itp bo sie nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 20:30, KonradSiekierzynski napisał:

gangster polecil 250gts a czy hd4850 jest od niej lepszy?


W wiekszych rozdzielczosciach HD4850 jest troche szybszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 20:35, kamisSSs napisał:

Wracam za tydzień piszcie tu który system najlepszy do gier z tym sprzętem oraz co powinienem
zmienic w sprzęcie. I pisze co to ten box itp bo sie nie znam.


A co my, służący?

Już dostałeś odpowiedź, co do systemu...

A co do części. Podasz ile masz do wydania to może coś się wykombinuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pisałem o HD 5750 oraz nigdzie nie napisałem, że HD 5750 czy HD 4850 jest lepsza od GTS 250

Co do reszty, dostałeś już odpowiedź.

Aa, co do OC, jakby się proca dało na 2,7 to już by było całkiem, całkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 16:28, GANGSTERR napisał:

> Witam!
> Dziś dzwoniłem do typka od kompa,w sprawie tej karty graficznej.
> Powiedział że zaszła pomyłka, tzn. gościu który składał pomylił cyferki...
> Na szczęście powiedział że jak tylko mam czas,to nieodpłatnie wymieni
> na Geforce 9800GT.
> No w końcu między 9500 a 9800 jest spora różnica wydajnościowa
> oraz cenowa...
>

Co nie zmienia faktu, że dalej ci zrobili w uja


dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2010 o 21:48, amek11 napisał:


dlaczego?



Czytajcie co się do was pisze, a nie, że trzeba powatarzać każdemu po 2, 3 razy....

Bo można za te pieniądze złożyć lepszy sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aj tam,super maszyna z hiper ekstra grafiką mi nie potrzeba,gdyż nie jestem typem który ściga sie z kolegami z podwórka o 1,2 fps w danej grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 22:22, amek11 napisał:

aj tam,super maszyna z hiper ekstra grafiką mi nie potrzeba,gdyż nie jestem typem który
ściga sie z kolegami z podwórka o 1,2 fps w danej grze...


A ja myślałem, że chodzi o jak najlepsze wydanie dość dużej kwoty, a nie dawanie się zrobić w uja przez oszustów.

A sprzęt który mógłbyś kupić byłby znacznie lepszy, a różnica wynosiłaby kilkanaście/kilkadziesiąt fps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 22:22, amek11 napisał:

aj tam,super maszyna z hiper ekstra grafiką mi nie potrzeba,gdyż nie jestem typem który
ściga sie z kolegami z podwórka o 1,2 fps w danej grze...


Gdyby to było 1-2 fps, to inna sprawa. Tylko, że HD5770 (a taki się dało skombinować w normalnym sklepie przy tym budżecie) + trójrdzeniowy Athlon II mógł dać wydajność...hmm...2x wyższą (porównuję z 9600GT, z 9500GT to wolę nawet nie mówić)? A to już jest bardzo wyraźna różnica. Innymi słowy - twój konfig poradzi sobie na razie w 1280*1024 w wysokich. A dało radę mieć taki, który wyrobi w FullHD...Różnicę, nawet w niskiej rozdzielczości, zauważysz za rok, gdy będzie trzeba zmniejszać detale na niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ale co ja moge zrobić? juz nic
niedługo dostanę pieniądze za PIT to sobie może kupie jakąś dobrą kartę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2010 o 22:47, amek11 napisał:

niedługo dostanę pieniądze za PIT to sobie może kupie jakąś dobrą kartę :)


Tylko wymień najpierw zasilacz, bo twoj Logic (czy co tam dali) za długo nie pożyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 20:16, ziptofaf napisał:

/.../
wolny quad

Nie przesadzasz? Leje w większości testów (i gier też) każdego dwurdzeniowca AMD i śmiało konkuruje z E8400. PO podkręceniu do 3,0 GHz ma identyczne wyniki wydajnościowe jak E8600 na przykład (mówię tu o własnych doświadczeniach, bo mam dwa identyczne zestawy w domu, w jednym E8600, w drugim Q6600). To bardzo dobry procesor, wystarczy jeszcze na kilka lat i co najważniejsze, można go juz tanio kupić i łatwo podkręcić.

PS. Ostatnio zrobiłem co prawda przesiadkę na core i5, ale nie zauważam tego mitycznego wzrostu wydajności, a w 3d mark Vantage nawet spadek. W każdym razie np. w RE 5 na GTX260 z Q6600 mam średnio 47-48 klatek, na Q6600 @3,0 GHz lub E8600 = 50 na core i5 - 55.
Do płynnego grania potrzebujesz 30-35 klatek, reszta to tylko fanaberia. Z tego punktu widzenia procesor ma spory zapas wydajności. No i oczywiście absolutnie nie jest "wolny", w żadnym tego słowa znaczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grach niekorzystajacych z czterech rdzeni, na wysokich ustawieniach, 2.4GHz to bedzie malo. Owszem, mozna podkrecic do 3GHz, 3.GHz, ale to juz wymaga lepszej plyty, pamieci i zasilacza oraz chlodzenia, od tego co dodaja w marketach. Jak ktos nie ma mozliwosci O/C, to 2.4GHz bedzie troche wolno, w programach/grach niewykorzystujacych mocy 4C, bedzie nawet wolniej od E8400 na stockowym taktowaniu.
Nisko taktowane Quady maja sens jak sie planuje je podkrecac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 10:36, kuba9876543210 napisał:

Nisko taktowane Quady maja sens jak sie planuje je podkrecac.

Tak jak napisałem, nawet nie podkręcony Q6600 jest wystarczajaco szybki, kto go ma, powinien spokojnie zapomnieć o bez sensownym pseudo-upgrad''zie. Jest dobry i starcza w zupełności, bo nadal decydujące znaczenie ma karta graficzna. Mocniejszy procesor da ci ledwie kilka klatek więcej, mocniejsza karta - naście/dziesiąt nawet przy q6600.
Będziesz tak samo zadowolony z Q6600 i nawet GTX470/480 jak i i5 + GTX 480. A do takich kart nikt nie stosuje dennych zasilaczy, więc mozna spróbować - jak ktoś lubi - podkręcić takiego quada, byle płyta miała chociaz mozliwość podniesienia FSB. Q6600 chodzi na szynie 1066 MHz, więc podniesie do 1333 (=3,0 GHZ) nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku.
Jedna sprawa to posiadanie platformy, a inna to chęć zakupu. W tym drugim wypadku - o ile fundusze pozwalają - trudno polecić coś innego niż core i5/i7. Ale powodów do rezygnowania z LGA775 (tak jak i nawet AMD na AM2/+) jest bardzo niewiele, jeśli wogóle jakiekolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak... 775 w cale nie jest takie zle :)
Dobry quad goni najnowsze x4 amd zegar w zegar nie mowiac o OC.
Jedynie I5/I7 jest szybsze.
Q6600 ma duzo L2 co czyni go bardzo atrakcyjnym kąskiem w przyzwoitej cenie, ale....
Jezeli chodzi o aplikacje wykorzystujace nie wiecej niz 2 rdzenie, to tylko E8400.
Procesor sam sie podkreca do 4.0 ghz i nie ma na niego mocnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 09:32, KamiKAzeDBC napisał:

Logic... Żal kompa pod tym zasilaczem...


>Ty wolisz 9600GT od HD5770 ?!?!?! Id*ota jakiś...

On nie pisał nic o HD5770, ani 9600GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 12:44, Misquamaqus napisał:

Tak... 775 w cale nie jest takie zle :)

Niewątpliwie ma też wady a pierwsza to cholerna kompatybilność podzespołów. Dobrać płytę i pamięci to była i jest zgroza. O tragicznych chipsetach nVidii (680i, 780i/790i) nie wspomnę przez grzeczność, ale 965, 35 i 45 intela też są kapryśne.

Co do podkręcania to też różnie z tym bywa. Mój E8600 nie lubi 4,0 GHz, a quada nie podkręciłem nigdy stabilnie powyżej 3,0 GHz (a mam model G0) nawet na pamięciach z najwyższej półki. To nie sztuka poza tym podkręcic proca po to, by wysłuchiwać potem świstu szyn i oglądać zwiechy raz na jakis czas (bo to norma).
Niepodkręcony Q6600 jest sam w sobie wystarczająco dobry jeszcze na kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale kupno E8400 i tak jest nie opłacalne. Ma taktowanie 3.0GHz, Nie wiem ile L1 ale L2 6MB i kosztuje 700zł. A AMD Phenom II X2 555 ma 3,2GHz, L2 1MB, L3 6MB, możliwość włączenia jeszcze 2 rdzeni, nowszą architekturę i kosztuje 400zł. AMD + Płyta głowna = 700zł... Dalej nie muszę pisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się