Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Zeby cieszyć się rozgrywką w FHD na high, musiałbyś wymienić grafikę na mocniejszą (coś pokroju HD 4890), a co za tym idzie proca, który byłby w stanie obsłużyć te GPU, a żeby wymienić proca, musiałbyś wymienić mobo (choć to też zalezy od konkretnego proca). Maks jaki tam możesz wsadzić, to wg. producenta Phenom II X4 945, ale tylko w wersji 95W

Co do konsoli, to z nimi też nie jest tak różowo. W bardzo małą ilość gier da się grac w FHD, a i też zdarzają się na nich przycinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 02:00, GANGSTERR napisał:

Co do konsoli, to z nimi też nie jest tak różowo. W bardzo małą ilość gier da się grac
w FHD, a i też zdarzają się na nich przycinki.

Xbox360 przycina, Play- 3ka absolutnie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2010 o 02:07, Aurelinus napisał:

Xbox360 przycina, Play- 3ka absolutnie nie.



Nie wiem, nie mam, opieram się na tym, co mówią inni użytkownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrej karty dźwiękowej do 100zł. Może być używana jak i nowa za bardzo nie siedzę w kartach i nie wiem jaki model może okazać się najlepszy w tym przedziale cenowym. W tej chwili mam Creative SB0090, ale karta mnie wkurza, ma problemy ze sterownikami itp. poszukuje lepszej alternatywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 12:27, KamiKAzeDBC napisał:

Podałeś przykład 4870 512MB za 900zł. A wersja z 1GB już 1000zł osiągała... I mam takie
pytanie... Komputronik to nie sklep?



To i tak daleko do 1200-1300 zł


A komputornik to jeden z najdroższych sklepów w Polsce, i dawanie z niego cen jako orientacyjną wartość sprzętu jest nieporozumieniem. To, że lubisz przepłacać, to już twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 02:07, Aurelinus napisał:

Xbox360 przycina, Play- 3ka absolutnie nie.


PS3 nie ma przycinek? To mnie rozbawiłeś, piszę to jako posiadacz tej konsoli ;)
Taki Dirt2 i demo Overlorda 2 to potrafią przyciąć. Fakt, że nie jest to wina konsoli, a twórców gier, ale...

A, co do moich testów:
Z tym, że przy 2.4 GHz 9600GT i HD5850 będą reprezentować ten sam poziom, to przesadziłem. Aż tak źle nie jest. Tym niemniej wydajność karty w takich warunkach wyglądała bardziej na HD4870 (porównałem z wynikami z egiełdy), a nie HD5850. Nadal wystarcza to do max. detali w większości gier, jednak...cóż, sporo mocy się marnuje.
Z ciekawości sprawdziłem też combo Athlon X2 3800+ i 9600GT (bo coś chyba pisałeś o Athlonie 64 3800+ i wydajnej grafice). Procesor ogranicza kartę w olbrzymim stopniu, 7.7k punktów w 3D Marku ''06, po zamianie na Phenoma wynik wzrósł do ponad 12000. Różnica w fps-ach:
Supreme Commander Forged Alliance - przynajmniej 50% skok. Z tym, że tutaj to procesor jest ważny (ciągnie mi 80% mocy z wszystkich 4 rdzeni miejscami ;)), grafika nie musi być wybitna.
Stalker: gra w ogóle niegrywalna w najwyższych detalach (choć i na Phenomie byłem zmuszony wyłączyć kilka detali, żeby cieszyć się płynną rozgrywką).
Ninja Blade: lagi, lagi i laaagiii! Jak ja mam grać przy miejscami 15 fps-ach!? Zamiana na Phenoma II - koniec lagów, 25-30 klatek (z tym, że ta gra ma ograniczenie do 30 klatek). Czyli idealnie.

Podsumowując (i biorąc poprawkę na to, że Phenom II @ 2.4 GHz i Q6600 nie muszą być tak samo szybkie), ten procesor wytrzyma karty do HD4870 włącznie. Wszystko mocniejsze to absurd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 15:12, blacklio2 napisał:

A jak jest z tą kartę? Słyszałem różne opinie na jej temat http://www.allegro.pl/item1028113259_creative_soundblaster_audigy_se_7_1_eax_vat_wwa.html
Co do Audigy 2 ZS to słyszałem, że najlepsza karta z serii Audigy jaką wydał Creative

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 15:25, Gordon92 napisał:

>>>............


Miałem dokładnie tą samą kartę co ty i dokładnie ten sam problem bo się stery waliły a na Win7 w ogóle karta nie działała i chciałem kupić tego Audigy 2 ZS. Zrezygnowałem z uwagi na kolejne kłopoty ze sterami pod Win 7 o czym dowiedziałem się czytając fora i wybór padł na Creative X-Fi Extreme Audio. Polecam ci ją jak najbardziej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam takie pytanko :

Mój sprzęt to
AMD Sempron 3400+ 2.01 GHz
Asus K8N4-SE (płyta główna)
GeForce 9500 GT 512 MB
2,5 GB RAM

a przechodząc do sedna sprawy to chciałem sobie wymienić procka żeby mi jeszcze z 1 rok komp latał na jakichś nowych gierkach (np. Metro 2033), w sensie tym że jakiego procka mógłbym se kupić żeby działał z tą moją starą płytą główną ? A chodzi mi oto żeby niebył drogi, ale jakieś takie gierki jak metro 2033, CoD MW 2, BF Bad Company 2 itd. działały bez zacinania się (a grafa niemusi być jakoś strasznie dobra, min. na średnich detalach). Z góry dzięki za rady :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 12:31, GANGSTERR napisał:

A komputornik to jeden z najdroższych sklepów w Polsce, i dawanie z niego cen jako orientacyjną
wartość sprzętu jest nieporozumieniem. To, że lubisz przepłacać, to już twoja sprawa.

Nie wiem jak jest wszędzie, ale po niemiłym spotkaniu z innymi sklepami ws. gwarancji i obsługi, wróciłem do Komputronika. Może i jest drożej (też kwestia trafienia na dobry moment), ale jeszcze nikt mnie tam nie zrobił w konia. To też się liczy.

Dnia 15.05.2010 o 12:31, GANGSTERR napisał:

To i tak daleko do 1200-1300 zł

Wersje 1 GB chyba właśnie były droższe, powyżej 1000 zł na pewno, w każdym razie takie są rzeczywiście w CD-A, a nie 512stki.

Dnia 15.05.2010 o 12:31, GANGSTERR napisał:

PS3 nie ma przycinek? To mnie rozbawiłeś, piszę to jako posiadacz tej konsoli ;)

Te, które widziałem u znajomków nie przycinały, może jakieś tytuły z najwyższej półki, nie widziałem takich. Przy okazji samo Sony chwali się brakiem przycinek, a posiadacze też (jestes pierwszym, który mówi, że jest inaczej). Skoro tak nie jest, to tylko kolejny minus tego sprzętu (konsol jako takich) w długiej liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę komputronik jednak. Przynajmniej w nim nie kupuję używanych części, tylko nowe... Dodatkowo w nim gwarancja to gwarancja... A i sorry. Ten 4870 to był referent i kosztował 1150zł, a za Toxic chcieli 1300zł... Masz foto, żeby nie było...

20100515165520

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 16:55, KamiKAzeDBC napisał:

1150zł, a za Toxic chcieli 1300zł... Masz foto, żeby nie było...

Ja się nie gniewam, staram się nie zmyślać (bo niby po co?) na ile pamięć pozwala, a w tym nawale sprzętu nie trudno o pomyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 16:23, Wolf800 napisał:

O kurcze , nawet szkoda. No nic, wyśle mojego kompa do serwisu to mi procka podkręcą.


Wybacz, że cię rozczaruję, ale nawet jakbyś tego procka kręcił na ciekłym azocie i wycisnął z 5 GHz, to jego wydajność nie pozwoli na płynną grę w Metro 2033, ten tytuł bez dwóch rdzeni w życiu nie będzie działać płynnie.

@ Aurelinus

Dnia 15.05.2010 o 16:23, Wolf800 napisał:

Te, które widziałem u znajomków nie przycinały, może jakieś tytuły z najwyższej półki, nie widziałem takich.

Akurat te z najwyższej półki zasadniczo nie przycinają, tam zazwyczaj się dba o takie "szczegóły" jak optymalizacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2010 o 18:47, ziptofaf napisał:

Wybacz, że cię rozczaruję, ale nawet jakbyś tego procka kręcił na ciekłym azocie i wycisnął
z 5 GHz, to jego wydajność nie pozwoli na płynną grę w Metro 2033, ten tytuł bez dwóch
rdzeni w życiu nie będzie działać płynnie.


Nawet dwa rdzienie na 4.0 ghz sa za slabe do metro.
Probowalem.
Dopiero przy 4x 4.0 ghz da sie ladnie grac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się