Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2010 o 18:54, rhyz napisał:

Głośniki które podałeś sugerują jednak, że bierz kartę jak najtańszą, nawet i Audigy
4, na granie pewnie Ci wystarczy.

Po przeanalizowaniu, że Audigy 2 i Audigy 4 różnią się pomiędzy sobą niewielka różnicą wybrałem Audigy 2 OEM (wersja z pozłacanymi stykami) ponieważ jest to wersja o dużo tańsza a do moich X-530 zupełnie wystarczy jako w muzyce i grach. Nie będę przecież ani nagrywał piosenek ani nie będę odtwarzał filmów bóg wie w jakich efektach.
Byle by cieszyć się przednim dźwiękiem.
Dziwi mnie fakt, że Creative cofa się, zamiast wydawać coraz to lepsze karty wydaje SB Audigy SE czy X-Fi Xtreme Audio który jest gorszy nawet od pierwszego Audigy. Dlatego lepiej porozglądać się za starymi używanymi poczciwymi kartami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 22:59, igor631 napisał:

Jaką kartę dźwiękową polecacie do głośników Creative G500? Potrzebuje jej do muzyki i
gier.

Tylko X-Fi (nie najtańsza ale coś takiego jak ja mam w podpisie) lub Xonar w pełni obsłuży te głośniki. Sam mam takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,

Jakiś "wiatrak" na phenomaII 940 potrzebuje bo na boxie przy oc grzeje sie niemiłosiernie.
co polecacie ? w rozsądnej cenie ok 100 zł ?

z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 10:02, Szymon666 napisał:

witam,

Jakiś "wiatrak" na phenomaII 940 potrzebuje bo na boxie przy oc grzeje sie niemiłosiernie.
co polecacie ? w rozsądnej cenie ok 100 zł ?

z góry dzieki



Scythe Katana 3. Bardzo fajny i cichy wentyl :)
Można go dostać za ok 90 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 10:30, karolekx23x napisał:

Ja chciałbym się zapytac czy pod procka AMD II Phenom 965 ładowac jakieś chłodzenie ?


to zależy czy będziesz go kręcił czy nie i jak wysoko ;D
jeżeli nie to boxowe chłodzenie styknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A podepnę się z tym postem tutaj, w sumie pasuje i jest tu was dużo:

szukam jakieś karty dźwiękowej z trzema wyjściami line-out. Chce podpiąć pod to pewne głośniki Creative''a, gdzie jest subwoffer, 2 przednie i 2 tylne satelity, w sumie trzy kabelki, any ideas? Może ktoś z Was ma taką?

Edit: zignorujcie tego posta. Byłem tak ślepy, że nie zauważyłem o czym rozmawiają koledzy. Przepraszam, mam już odp;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 17:17, Zand79 napisał:

> Ja chciałbym się zapytac czy pod procka AMD II Phenom 965 ładowac jakieś chłodzenie
?

to zależy czy będziesz go kręcił czy nie i jak wysoko ;D
jeżeli nie to boxowe chłodzenie styknie


O podkręcaniu narazie nie myślę , wiec dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 16:10, Burczyn_1 napisał:

Witam,

Potrzebuje HDD przede wszystkim cichego, do 300zł, koniecznie 1TB.
Jakieś propozycje? :)


Samsung F3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 16:10, Burczyn_1 napisał:

Witam,

Potrzebuje HDD przede wszystkim cichego, do 300zł, koniecznie 1TB.
Jakieś propozycje? :)

Mam F3 i trajkocze jak 20 caviorków w symfonii. Bierz WD, droższy, ale pewniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 17:58, Burczyn_1 napisał:

WD caviar to marketingowa nazwa dysków WD już od wielu lat, nazywają się tak, bo są dobre jak kawior :D. tyle tytułem żartu. Sam się skusilem po wielu namowach różnych ludzi na szajsunga i pluję sobie w brodę, bo jest wolny (tzn. transfer jest normalny, ale wolno reaguje na dodatkowe polecenia podczas kopiowania plików), ma dziwne zwiechy (też podczas kopiowania plików) i trajkocze dość konkretnie. Mój pierwszy WD AAKS 500GB od 16000 roboczogodzin chodzi jak szalony i trzeba nieźle wytężyć słuch, by go usłyszeć. Może trafiłem na felerny egzemplarz, ale dlaczego mnie nie dziwi, że akurat w przypadku tej firmy zdarzyło mi się to od razu za pierwszym razem? Jedyna zaleta F3 to cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecilbym Ci F3, gdybys potrzebowal wersji 500GB, ktora jest wlasciwie nieslyszalna, ale niestety wersja 1TB juz jest potrafi jakies tam dzwieki z siebie wydawac (mam dysk zewn. gdzie jest wsadzony wlasnie F3 1TB i go slychac, choc nie przeszkadza mi to zbytnio, pewnie dlatego, ze uzywam go jako magazyn danych, a wiec nie potrzebuje, zeby byl wlaczony 24/7). Mysle, ze WD Black Caviar bedzie dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 16:10, Burczyn_1 napisał:

Witam,

Potrzebuje HDD przede wszystkim cichego, do 300zł, koniecznie 1TB.
Jakieś propozycje? :)


Ja dwa dni temu kupiłem sobie Seagate Barracuda 1TB, sprawuje się nieźle, jest też stosunkowo tani (dostaniesz już za jakieś 270 zł). Na pewno osiąga wyższą wydajność niż starsze serie dysków. Fakt, że do królów ciszy się nie zalicza (choć hałasuje tylko podczas naprawdę intensywnego korzystania z niego, na przykład w benchmarkach, a przy typowej pracy jest w zasadzie bezgłośny).

Na screenie masz jego wynik w benchmarku (ten pierwszy to dany dla porównania starszy 7200.10, ten drugi to właśnie model 1 TB).
Za to odradzę WD Caviar Green Power. Jedyne co to ma na rozsądnym poziomie to głośność i pobór mocy. Za to wydajność to porażka.

20100527191757

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy do czego potrzebujesz bo jako magazyn danych WD niestety ma palmę pierwszeństwa, acha na system to już się bierze SSD 66GB nie są wcale takie drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 19:56, blacklio2 napisał:

Wszystko zależy do czego potrzebujesz bo jako magazyn danych WD niestety ma palmę pierwszeństwa,
acha na system to już się bierze SSD 66GB nie są wcale takie drogie


A tam, ale mnie obchodzi czy mi się komp będzie uruchamiać 30 sekund, czy minutę...Jak dla mnie SSD to w 90% porażka, bo przy typowym zastosowaniu to nie daje mi jakiegoś wyraźnego przyspieszenia. No i Raid0 dwóch zwykłych dysków wcale wydajnością takiemu taniemu SSD nie ustępuje (tzn. w czasie reakcji nie ma szans, ale sekwencyjnym zapisie i odczycie już tak), a mam 5-10x więcej wolnego miejsca. Ale to taka dygresja, nie chce mi się kłócić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 20:05, ziptofaf napisał:

No i Raid0 dwóch zwykłych dysków wcale wydajnością takiemu taniemu SSD
nie ustępuje (tzn. w czasie reakcji nie ma szans, ale sekwencyjnym zapisie i odczycie
już tak), a mam 5-10x więcej wolnego miejsca. Ale to taka dygresja, nie chce mi się kłócić
;)


W tym sęk że te tańsze kopią w tyłek Raid0 taka prawda, wolne miejsce owszem ale do czego na magazyn od tego mam dysk sieciowy 6TB, no chyba że jakieś projekty graficzne 2D/3D to OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się