Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Jeśli chodzi ci o taką nową to dużo lepszej nie kupisz możesz licytować na allegro jakąś lepszą chyba, że sprzedasz jeszcze swojego Radeona to będziesz miał więcej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej poczekać, przyoszczędzić? Ta karta jest jeszcze wystarczająca do większości gier - sam używam 4850. Jeśli zmieniać to na przykład na 5770 no ale to musiałbyś już dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 01:48, Jan3d napisał:

max 500 zł na karte graficzną co polecacie ?

na allegro powinieneś moc sprzedać swoja HD4850 za ~ 300 zł. ta kaska plus to co masz i mozesz brac GTX''a 460. btw. napisz jeszcze dokładnie jaki masz proc i zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe ja bym nie sprzedawał ale musze bo kupilem ja w premiere

historia karty
na poczatek karta asusa kupilem byla ok ale wyswietlala artefakty dalem do serwisu asus odeslal i powiedzial ze nie wykryl usterek no dobra spalilem ja asus wyslal nowa i co i to samo kupuje 4870 a stara naprawie i sprzedam od co ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 10:33, GIGABYTE_PL napisał:

Nie lepiej poczekać, przyoszczędzić? Ta karta jest jeszcze wystarczająca do większości
gier - sam używam 4850. Jeśli zmieniać to na przykład na 5770 no ale to musiałbyś już
dołożyć.



z tego co czytałem to 5770 wcale o wiele lepsza od 4850 nie jest. Na pewno nie na tyle aby płacić paręset złotych:) Też jestem szczęśliwym posiadaczem 4850:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje aktualne bebechy

-GF 8800 GT
-Intel Core 2 Duo E8200
-2GB ramu
-zasilacz 500v
-płyta glowna asus p5q se2

Prosze was o poradzenie na jakie podzespoly mialbym wymienic aktualne. Jezeli chodzi o pamiec to mam zamiar dokupic nastepne 2gb i chyba wystarczy. Budzet ? Cos ok. 3 tys. Mało ale coz poradze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 23.07.2010 o 21:40, CARLOSSSq napisał:

Prosze was o poradzenie na jakie podzespoly mialbym wymienic aktualne. Jezeli chodzi
o pamiec to mam zamiar dokupic nastepne 2gb i chyba wystarczy. Budzet ? Cos ok. 3 tys.
Mało ale coz poradze.

3 tysiące to zdecydowanie nie jest mało. A dosyć dużo, bo kupić całkowicie nową maszynę. Z tym, że takie coś mija się z celem, wystarczy zmiana procka, płyty, RAM-ów (na DDR3) i karty graficznej, a reszta części jak najbardziej może pozostać stara.
Opcja 1:
AMD Phenom II X4 945
AsRock 870 Extreme3
GoodRam 4 GB 1600 MHz CL9
MSI Radeon HD5850 TwinFrozrII
Suma: 2493 zł

Opcja 2 (ma sens tylko w zastosowaniach półprofesjonalnych i profesjonalnych):
AMD Phenom II X6 1055T
Gigabyte GTX470
Reszta części bez zmian.
Suma: 2793 zł
Czyli sześciordzeniowy procek o naprawdę dużej mocy obliczeniowej + karta graficzna Nvidii wspierająca technologię CUDA, która używana jest teraz w każdej nowej aplikacji Adobe/przy konwertowaniu filmów, co kilkukrotnie przyspiesza niektóre operacje.

Opcja 3 (nieco wyższa wydajność w grach od opcji 2, niższa w zastosowaniach profesjonalnych):
Core i5 750
AsRock H55M PRO (jestem nie na czasie jeśli chodzi o płyty główne pod procki Intela, więc zapewne źle wybrałem)
Gigabyte GTX470
GoodRam 4 GB 1600 MHz CL9
Suma: 2793 zł

Jest jeszcze opcja budżetowa - procek zamienić na (np.) Q9450, dokupić lepsze chłodzenie, podkręcić, wsadzić nową kartę graficzną i gotowe, masz konfig na poziomie zestawu 1 po podkręceniu. Tylko bez możliwości modernizacji w przyszłości, za to oszczędzasz prawie 1000 zł. Też dobry wybór.

Tylko jedno pytanie - jakiej marki masz zasilacz? Bo jeśli coś niemarkowego, to należy do zakupów doliczyć OCZ 500W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie stety albo nie stety asus 4850 glaciator jest AWARYJNY! jutro pojde do sklepu oddać na gwarancje i zobaczymy czy dadzą mi ten sam model czy mozliwosc wybrania czegoś w tej cenie co kiedyś kupywalem (premiera 660zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 02:09, Jan3d napisał:

panowie stety albo nie stety asus 4850 glaciator jest AWARYJNY!

nic nowego. od poczatku bylo wiadomo, ze Glaciator to jeden z najgorszych (o ile nie najgorszy) niereferent HD4850.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim rodzicom padł stary komputer, dlatego też muszę im złożyć coś nowego. Chciałem wykorzystać co się da ze starego, aby zminimalizować koszty.

Posiadam kości Geil 2x512MB DDR2 667MHz, Seagate Barracuda 7200.9 80GB ATA, Samsung SpinPoint 60GB ATA, napęd DVD-RW LG ATA oraz Intel Celeron D336 2.8GHz. Myślałem nad sprzedażą dysków i kupnie używanego Hitachi 250GB SATA. Pozostaje jedynie płyta i procesor, na ten cel chciałbym wydać do 300 zł. Na pewno muszą być to 2 rdzenie, nie wiem tylko czy iść w Intela, czy w AMD. Ta druga opcja wydaje mi się na chłopski rozum ciekawsza do budżetowego komputera, gdyż AMD ma sockety bardziej "przyjezne" użytkownikowi, a AM3 na pewno o wiele dłużej będzie wspierany niż aktualne drogie podstawki Intela. Macie jakieś sugestie co do mobo i cepka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
AM3 = pamięci DDR3, a na nie cię nie stać. Pozostaje więc AM2+ (którego zresztą sam używam), płyty główne oparte na tym standardzie obsługują na razie wszystkie procki AMD, do sześciordzeniowców włącznie.
Wydanie 300 zł na tandem nowa płyta + procek jest niewykonalne, nawet biorąc najtańsze podzespoły (Athlon II X2 240 wraz z Asusem M4A78L-M LE) cena sięga 430 zł. Jeśliby jednak sprzedać starą płytę i procek, to te 130 zł powinieneś za nie dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 10:23, ziptofaf napisał:

/.../
AM3 = pamięci DDR3, a na nie cię nie stać. Pozostaje więc AM2+ (którego zresztą sam używam),
płyty główne oparte na tym standardzie obsługują na razie wszystkie procki AMD, do sześciordzeniowców
włącznie.
Wydanie 300 zł na tandem nowy płyta + procek jest niewykonalne, nawet biorąc najtańsze
podzespoły (Athlon II X2 240 wraz z Asusem M4A78L-M LE) cena sięga 430 zł. Jeśliby jednak
sprzedać starą płytę i procek, to te 130 zł powinieneś za nie dostać.


Półtora tygodnia tego mój znajomy kupował Gigabyte GA-M68M-S2P + jakiś dwurdzeniowy AMD (od zawsze siedziałem w Intelu, nie orientuje się w AMD) za 300 zł właśnie. Dlatego myślałem, że raczej bez problemu można coś za te pieniądze złożyć. W taki razie co za 300 zł (mobo & cepek)?

Zapomniałem dodać, że mam HD2600XT do tego zestawu, ażeby DXVA ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 10:33, Luk4s napisał:

E2160 ( http://allegro.pl/item1160678154_select_e2160_1_8_3ghz.html) + ABIT IP35P ( http://allegro.pl/item1159305494_abit_ip35p.html).
razem wyjdzie 290 zł + przesylki. pamieci moga zostac.


A nie da się wyrwać nawet jakiegoś używanego dwurdzeniowego AMD za ~150 zł? Jednak 775 za jakiś nie będzie się zbyt dobrze nadawało do rozbudowy. Poza tym wolałbym płytę w formacie micro-ATX, aby móc wsadzić całość do jak najmniejszej budy. Co do tego Gigabyte'a - na stronie producenta nawet pisze jak wół, że jest na DDR2 - dlatego coraz bardziej jestem nim zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 10:27, mateuszjasinski napisał:

Półtora tygodnia tego mój znajomy kupował Gigabyte GA-M68M-S2P + jakiś dwurdzeniowy AMD

Tym prockiem to chyba musiał być stary Athlon X2 (nie mylić z Athlonami II X2), wtedy dostaniesz go za poniżej 200 zł.

Dnia 25.07.2010 o 10:27, mateuszjasinski napisał:

(od zawsze siedziałem w Intelu, nie orientuje się w AMD) za 300 zł właśnie.

Płyta którą podałeś kosztuje 150 zł i ma AM2+ (AM3 = pamięci DDR3, to jedyna różnica między nim, a AM2+ ;P), to prawda, ale nie radzi sobie ze 125W Phenomami II. Co zapewne wykluczy też upgrade na kolejną generację procesorów. Dlatego nie brałem jej pod uwagę.

Dnia 25.07.2010 o 10:27, mateuszjasinski napisał:

Dlatego myślałem, że raczej bez problemu można coś za te pieniądze złożyć. W taki razie co za 300 zł (mobo
& cepek)?

Płyta - biorąc pd uwagę, że masz bardzo ograniczony budżet, to może być ten Gigabyte GA-M68M, bądź Asus M2N68-AM SE2.
Procek - coś z allegro np.
http://allegro.pl/item1158544880_amd_athlon_64_x2_5200_am2_wersja_65w_gw_okazja.html
Na nic lepszego nie starczy ci kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 10:47, ziptofaf napisał:

> Półtora tygodnia tego mój znajomy kupował Gigabyte GA-M68M-S2P + jakiś dwurdzeniowy
AMD
Tym prockiem to chyba musiał być stary Athlon X2 (nie mylić z Athlonami II X2), wtedy
dostaniesz go za poniżej 200 zł.
> (od zawsze siedziałem w Intelu, nie orientuje się w AMD) za 300 zł właśnie.
Płyta którą podałeś kosztuje 150 zł i ma AM2+ (AM3 = pamięci DDR3, to jedyna różnica
między nim, a AM2+ ;P), to prawda, ale nie radzi sobie ze 125W Phenomami II. Co zapewne
wykluczy też upgrade na kolejną generację procesorów. Dlatego nie brałem jej pod uwagę.

> Dlatego myślałem, że raczej bez problemu można coś za te pieniądze złożyć. W taki
razie co za 300 zł (mobo
> & cepek)?
Płyta - biorąc pd uwagę, że masz bardzo ograniczony budżet, to może być ten Gigabyte
GA-M68M, bądź Asus M2N68-AM SE2.
Procek - coś z allegro np.
http://allegro.pl/item1158544880_amd_athlon_64_x2_5200_am2_wersja_65w_gw_okazja.html
Na nic lepszego nie starczy ci kasy.


Na pewno na Phenomy nie będzie zapotrzebowania, to komputer dla ludzi w średnim wieku, służący do internetu i multimediów. Ma ruszyć HD - YouTube, Vimeo jak i Matroske. Co do płyty... nie wiem, może nie umiem czytać i się nie znam, ale... na stronie producenta piszę jak wół, że płyta ta ma socket AM3 - http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-m68m-s2p_10.html
Co do Athlona X2 - wystarczy on żeby ruszyć HD? Jak ma się sprawa z overclockingiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się