Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2010 o 02:44, ziptofaf napisał:

Dobra, problem nieaktualny - pomogła modyfikacja w opcjach zasilania ;) Od razu 10 stopni
mniej xD Choć nadal jestem otwarty na propozycje lepszego chłodzenia ;)



W tej cenie to raczej nic poza Silentium''em nie znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 03:09, GANGSTERR napisał:

Poszperałem na allegro:

/.../
O, dzięki :D Teraz tylko muszę sobie któryś z nich wybrać. I zapewne będzie to ten Scythe Ninja 2. Tylko będę musiał zerknąć czy mi się w obudowie zmieści, bo o ile kojarzę, to mały to on nie jest ;) Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemka ;) zamówilem juz komputer:

ASUS M4A77TD PRO

Pamiec Kingston DDR3 2048MB 1333MHz CL9 BOX

Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 4850 OC Zalman 1GB DDR3 PCI-E BOX

Zasilacz BeQuiet 530W

Procesor AMD Athlon II x4 2.9 GHz 635 AM3 BOX

i moje pytanie jest nastepujace ;) jaki system operacyjny bedzie dla niego najlepszy Win7 32bit czy 64bit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie nastawiam się na nowego kompa, ale chcę być na bieżąco stąd też mam pytanie. Jaki komp będzie najlepszy tak do 1500 zł? zakładając ze grać będę w rozdziałce 1280x1024 i niekoniecznie w najnowsze gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 10:53, Mr_Terrorist napisał:

i moje pytanie jest nastepujace ;) jaki system operacyjny bedzie dla niego najlepszy
Win7 32bit czy 64bit?


64-bit, z trzech powodów:
a) obsługuje i aplikacje 32-bitowe, i 64-bitowe.
b) programy 64-bitowe są nieco szybsze niż 32-bitowe.
c) Win7 64-bit obsługuje powyżej 4 GB RAM''u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 11:36, ziptofaf napisał:

64-bit, z trzech powodów:


Po co mu 64-bit jeśli ma 2GB pamięci?

Dnia 15.08.2010 o 11:36, ziptofaf napisał:

a) obsługuje i aplikacje 32-bitowe, i 64-bitowe.


Nie do końca, ale niech Ci będzie...;-)

Dnia 15.08.2010 o 11:36, ziptofaf napisał:

b) programy 64-bitowe są nieco szybsze niż 32-bitowe.


o maks 5%, co i tak jest niezauważalne dla użytkownika. Masz może inne dane?

Dnia 15.08.2010 o 11:36, ziptofaf napisał:

c) Win7 64-bit obsługuje powyżej 4 GB RAM''u.


Wracamy do pierwszej odpowiedzi. Po co jeśli ma 2GB...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 11:41, mrosi napisał:

o maks 5%, co i tak jest niezauważalne dla użytkownika. Masz może inne dane?

Nie mam. Dlatego napisałem "nieco szybsze". Fakt że w takim PC Marku i Cinebenchu to zdarzają się skoki o 20-30% ( http://nvision.pl/32-vs-64-bit-sprawdzamy-w-praktyce--Articles-261-ndetails-11.html), ale te aplikacje mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Tym niemniej - mieć te 5%, a nie mieć 5%...ja chyba wolałbym mieć :P

Dnia 15.08.2010 o 11:41, mrosi napisał:

Wracamy do pierwszej odpowiedzi. Po co jeśli ma 2GB...?

Może kiedyś dokupić więcej. A zresztą wersje 64-bit i 32-bit chyba w tej chwili kosztują tyle samo, więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 11:49, ziptofaf napisał:

Nie mam. Dlatego napisałem "nieco szybsze". Fakt że w takim PC Marku i Cinebenchu to
zdarzają się skoki o 20-30% ( http://nvision.pl/32-vs-64-bit-sprawdzamy-w-praktyce--Articles-261-ndetails-11.html),
ale te aplikacje mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Tym niemniej - mieć te 5%,
a nie mieć 5%...ja chyba wolałbym mieć :P


A dlaczego dajesz link do testów Visty? Poszukaj czegoś o 7-ce... Nawet mnie, jako zapalonemu graczowi, lata te 5%. Zyskam je wymieniając dysk na SSD. I dalej pozostanę przy 32-bitach mając 4GB pamięci.

Dnia 15.08.2010 o 11:49, ziptofaf napisał:

Może kiedyś dokupić więcej. A zresztą wersje 64-bit i 32-bit chyba w tej chwili kosztują tyle samo, więc...


No to faktycznie argumenty.... I cena ta sama... Kiedyś może dokupi pamięci.... A może kiedyś wymieni płytę główną, procesor i resztę bebechów, i mając OEM będzie musiał i tak kupić nowy system? Bo nie wierzę, że kupi BOX za 1k...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 11:55, mrosi napisał:

A dlaczego dajesz link do testów Visty? Poszukaj czegoś o 7-ce... Nawet mnie, jako zapalonemu
graczowi, lata te 5%. Zyskam je wymieniając dysk na SSD. I dalej pozostanę przy 32-bitach
mając 4GB pamięci.

To wtedy już masz 3 GB, a nie 4 ;) Z czego na jedną aplikację możesz przeznaczyć max. 2 GB (kolejne ograniczenie 32-bitowców, którego nie ma 64-bitowy system).

Dnia 15.08.2010 o 11:55, mrosi napisał:

No to faktycznie argumenty.... I cena ta sama... Kiedyś może dokupi pamięci.... A może
kiedyś wymieni płytę główną, procesor i resztę bebechów, i mając OEM będzie musiał i
tak kupić nowy system? Bo nie wierzę, że kupi BOX za 1k...

To są argumenty - skoro za tą samą cenę może mieć choćby i te 1% wydajności więcej w niektórych programach, to czemu nie? Więc może na odwrót - co takiego ma 32-bit czego nie ma 64-bitowy system? Nie liczę obsługi 16-bitowych aplikacji, bo tego już nikt normalny nie używa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 12:10, ziptofaf napisał:

To wtedy już masz 3 GB, a nie 4 ;) Z czego na jedną aplikację możesz przeznaczyć max.
2 GB (kolejne ograniczenie 32-bitowców, którego nie ma 64-bitowy system).


Biorąc pod uwagę fakt, że zużycie RAM jest mniej niż 700MB w wersji 32-bit i ok 950MB w wersji 64-bit, przy założeniu że tu masz 3,27GB (dokładnie, a nie 3GB) a tam 4GB, wychodzi na to samo. Minusem może być to ograniczenie do 2GB na aplikację (jeśli coś takiego jest) - poszukam.

Dnia 15.08.2010 o 12:10, ziptofaf napisał:

To są argumenty - skoro za tą samą cenę może mieć choćby i te 1% wydajności więcej w
niektórych programach, to czemu nie? Więc może na odwrót - co takiego ma 32-bit czego
nie ma 64-bitowy system? Nie liczę obsługi 16-bitowych aplikacji, bo tego już nikt normalny
nie używa.


Nie działa PunkBuster w FarCry. Tylko w 32 bitach. Dla miłośnika rozgrywek w sieci to istotna wada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2010 o 12:14, mrosi napisał:

Nie działa PunkBuster w FarCry. Tylko w 32 bitach. Dla miłośnika rozgrywek w sieci to
istotna wada...

grałem, działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

W FarCry?
Niemożliwe. Może miałeś wyłączony w trakcie gry. PunkBuster na pewno nie obsługuje FarCry w 64-bitach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 11:41, mrosi napisał:

> 64-bit, z trzech powodów:

Po co mu 64-bit jeśli ma 2GB pamięci?

Jeśli 32 bity są w tej samej cenie co 64 bit, to czemu brac 32? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, słuchajcie która z myszek jest lepsza ? http://www.komputronik.pl/index.php/product/17664/Peryferia/Myszki_i_Klawiatury/Logitech_MX518_Gaming_Grade_Optical_Mouse.html

czy

http://www.komputronik.pl/index.php/product/33563/Peryferia/Myszki_i_Klawiatury/Microsoft_Intellimouse_Explorer_3_0.html

Planuję kupić którąś z tych, nie ważna czy komputronik czy nie tylko nie chciało mi się nigdzie indziej szukać ;) jak będą się ty myszki sprawdzały w Counter Strike ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się