Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Siemka, jaką płytę na LGA 775 polecacie pod procesor Core 2 Duo E6300 (ten z zegarem 2.13Ghz)? Szukam takiej, która będzie oferowała dobre możliwości O/C, ale będzie też tania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahhh... Zakup nowego pc nie wypalił (i w najbliższej przyszłosci nie wypali xP) , więc postanowiłem zrobic drastyczny upgrade obecnego ;). Obecnie mam 1gb ramu (na viste to za mało , ale na upgrada będę instalował XP) , procesor intel c2d e4300 (jego chyba czas juz wymienic) , kartę graf. gf 8400gs (256mb ddr2 - ją napewno zmieniam) , płyta główna asus chipset via p4m900 , hdd 250gb (tu 500 by mi wystarczyło). Więc tak - budżet do upgrada to 900zł - chciałbym zmienic kartę , płytę główna i procesor (z tym ostatnim moge sie wstrzymac lub jezeli da sie zrobic cos z moja płyta główna to zakupie nowy). Proszę o wasze propozycje i ceny. Podzespoły beda brane z allegro , wiec jezeli macie troszke wiecej czasu to prosze o linki ;)... Co do zasilacza to jest to 400 od Szefa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 13:35, T3de napisał:

Ahhh... /ciach/
Proszę o wasze propozycje i ceny. Podzespoły beda brane z allegro , wiec jezeli macie
troszke wiecej czasu to prosze o linki ;)... Co do zasilacza to jest to 400 od Szefa

Jak na mój gust, zapolowałbym na GTX260 (ok. 500 zł) i dodatkowy 1 GB ramu (ew. 2x1 GB) i dał sobie spokój z dalszym upgradem lub pomyślał o nim po zakupie ww. części. e4300 to nie jest jeszcze zabytek, na dodatek powinieneś przyjrzeć się, czy nie da się go podkręcić na twojej płycie. Powinien bez protestu pójść na szynie 1066 MHz tj. 2,47 GHz, a to już coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 12:29, Ancient_Lord napisał:

Siemka, jaką płytę na LGA 775 polecacie pod procesor Core 2 Duo E6300 (ten z zegarem
2.13Ghz)? Szukam takiej, która będzie oferowała dobre możliwości O/C, ale będzie też
tania.

Poszukaj Asusa P5Q Turbo lub czegoś z oznaczeniem P5Q i będziesz zadowolony. Ew. płyta od Gigabyte na chipsecie P45 ale chyba Giga juz ich nie produkuje, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 09:05, Misquamaqus napisał:

No i slicznie :)
Dual pracuje jak nalezy.

Przy jednej kosci pamieci mialbys wynik nizszy o 80-90%.
Z reszta sprawdz sobie sam i jak chcesz pokaz porownanie.
Bedzie dla potomnych.

Hej.
właśnie wyjąłem kość którą dołożyłem, bo komputer nie pracował tak stabilnie jakbym sobie tego życzył tzn, kilka razy wyskoczył mi niebieskie ekran i musiałem resetować kompa. teraz mam tą jedną ddr3 2gb 133 cl8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 14:28, Szejkon napisał:

Hej.
właśnie wyjąłem kość którą dołożyłem, bo komputer nie pracował tak stabilnie jakbym sobie
tego życzył tzn, kilka razy wyskoczył mi niebieskie ekran i musiałem resetować kompa.
teraz mam tą jedną ddr3 2gb 133 cl8.

To nie oznacza niestety niczego dobrego.
Nie śledziłem tematu, w czym problem? Jeśli masz dwie różne kości a nie daj boże - z innych zestawów, typów lub producentów to - wbrew temu co ktoś powyżej twierdzi - szanse, że dual będzie działał poprawnie są praktycznie = 0. Nie bez powodu kości są parowane fabrycznie (lub trójkowane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje malutkiej pomocy.
Tydzień temu siadła mi płyta główna od drugiego kompa. Niewiele myśląc obskoczyłem allegro i znalazłem tani zamiennik z prockiem. Po sprawdzeniu czy pozostałe podzespoły pasują zamówiłem i dzisiaj przyszła paczka. Wszystko pasuje z jednym tylko wyjątkiem. Nie zwróciłem uwagi na port PS/2 i okazało się płyta owego nie posiada. I co z tego że w domu leży 5 lub 6 klawiatur skoro wszystkie są pod PS.2 ;/ Zastanawia mnie co dalej? Czy bios i instalator windowsa nie będzie miał problemu z przejściówką USB-->PS/2? Jak zainstalowac windowsa bez klawiatury...
Model płyty to ASUS P5GD1-FM/S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć odpowiednią przejściówkę dla klawiatury PS/2 -- USB , innego sposobu nie ma, spotkałem się z taką przejściówką która była od myszy i na klawiaturze nie działała ( nie wiem dlaczego )
Nie ma żadnego problemu z taką przejściówką od poruszania się po Biosie, instalacji systemu i jego używaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu wprowadzasz ludzi w błąd, takie pamięci bez problemu będą chodzić w 99% przypadkach przy parametrach SPD, producenci robią zestawy żeby uniknąć tego 1%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, zauważyłem nową płytę Gigabyte n650SLI. Kosztowała mniej więcej 150zł - dobre to jest? Bazuje na chipsecie 965,a słyszałem, że to dobry chipset, choć z początku biał byc wyjściem bardziej budżetowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 17:07, Ancient_Lord napisał:

Hm, zauważyłem nową płytę Gigabyte n650SLI. Kosztowała mniej więcej 150zł - dobre to
jest? Bazuje na chipsecie 965,a słyszałem, że to dobry chipset, choć z początku biał
byc wyjściem bardziej budżetowym.


Jakaś bzdura totalna, opis płyty jakby chipset był od Nvidii, a sam mówisz 965 który jest od intela, coś tu nie gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam...

chciałbym zbudować KOMPLETNIE bezgłośnego PC typu HTCP
na razie w sumie to można powiedzieć ze mam coś:

Asus AT3IONT-I Deluxe
http://www.techplanet.pl/index.php?id=48350

co mnie bardzo cieszy to:
ma już zasilacz kostke
ION

brakuje tylko ddr 3 ( bo dysk już mam) obudowę wydziergam sam ;)

Czy orientujecie się czy jest coś podobnego w przedziale cenowym do 680- 700 zł z "wszystkim" ?
proszę o uwagę ---- nie interesują mnie żadne płyty z wiatraczkiem nawet 1 cm ;) )

chce potem podłączyć głośniki i słyszeć tylko .. swój oddech ;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 17:25, blacklio2 napisał:

Jakaś bzdura totalna, opis płyty jakby chipset był od Nvidii, a sam mówisz 965 który
jest od intela, coś tu nie gra

Cholera, pomyliły mi się aukcje ;/ Fatycznie, jest to chipset nVidii. Ale mniejsza z tym - ta płyta będzie dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 20:56, blacklio2 napisał:

Raczej nie, jeśli myślisz o filmach HD zapomnij przy tej konfiguracji

Więcej
http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=15412&hl=htcp&st=440

ten procek jest przecież dwurdzeniowy z TH czyli system go widzi jako 4-ro rdzeniowca... ;) i jeszcze sobie niepomoże ?

po za tym przez 80% czasu nie bede i tak korzystał z FULL HD mam filmy divix.
a tak to.. myślę że płyta jest super, co prawda mogła by mieć te usb 3 .. tylko że... zanim usb 3.0 bedzie u nas w normalnej cenie czyli takiej jak usb 2.0 to sądze że jeszcze raz zmienie PC... albo kupie nettopa ;)
a miał byś jakaś alternatywę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 20:57, blacklio2 napisał:

Dokładna nazwa lub link do aukcji

Gigabyte N650SLI-DS4

To jest pełna nazwa tej płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się