Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2010 o 09:16, mrosi napisał:

Hmmm....
Kasę będę miał w przyszłym miesiącu. Tylko dalej mam dylemat. Za 750PLN mogę mieć Gigabyte
GTX 460, ale zwykłego. Ode mnie z hurtoni. Jak wiesz nie bardzo lubię podkręcanie, więc
zastanawiam się czy warto mi dołożyć 70PLN do wersji identycznej ale "OC". Tym bardziej,
że chyba zmienię monitor a jak widzę wszystkie o przekątnych 21,5-22" mają teraz rozdziałkę
FullHD, więc to "OC" może mieć w Crysisie znaczenie. Jak myślisz?


Wersja z 768 mb jest nie tylko ubozsza o pamiec, ale tez ma wolniejszy kontroler pamieci (192 bit vs 265 bit), ma mniej ROP (24 vs 32) oraz ma mniej L2 (512 vs 768).
OC wskazane, ale na razie programowo.
Ludzie nie chca sie dzielic programem "fermii bios editor lite 1.5".
Jak wyjdzie oficjalnie ten soft lub wyjdzie nibitor 5.8 z wsparciem dla gtx 460, to powalcze z OC z poziomu biosu.
Na razie jade na msi afterburnerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 10:33, Ancient_Lord napisał:

Zatem ostatecznie walczyć o 9800GT?

A co masz w tej chwili? :P Bo nie za bardzo się wczytywałem w twoje posty ;D
9800GT jest najszybszym spośród wymienionych dotychczas i powinien ci wystarczyć. Tym niemniej, sprawdź czy w tej samej klasie cenowej nie ma przypadkiem Radeona HD4770, bo:
http://pclab.pl/art36361-11.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 10:42, ziptofaf napisał:

A co masz w tej chwili? :P

Teraz to mam Radeon 9600PRO, P4 na S478 itd. Wymieniam zasilacz (Chieftec 450W), mam procesor i RAM-y (C2D E6700 i 2GB DDR2), mam HDD i Napędy, oraz obudowę. Chcę kupić kartę grafiki i płytę główną.

Dnia 23.08.2010 o 10:42, ziptofaf napisał:

9800GT jest najszybszym spośród wymienionych dotychczas i powinien ci wystarczyć. Tym
niemniej, sprawdź czy w tej samej klasie cenowej nie ma przypadkiem Radeona HD4770, bo:
http://pclab.pl/art36361-11.html

Niee, z Radeonami z serii 4xxx mam niemiłe spotkania i bariera psychiczna nie pozwala mi się do nich zbliżać jakie by nie były na testach. Radek 3850 w benchmarkach wypadł o wiele słabiej od 9800GT, więc nawet nie patrzę na niego. Wybór padnie na 9800GT w wersji 1GB - na ceneo chodzą nawet po 320zł.

Jaką jednak wybrać płytę główną? Pamiętam fajnego Gigabajta z serii S na chipsecie P31 w takim zielonym pudełku. Co to za płyta? Liczę też na inne propozycje, jednak wolałbym płytę główną za cenę rzędu 120-150zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No już piszę któryś raz w tym temacie więc nawet się nie witam
Wcześniej napisałem coś o przejściówkach z nowych kabli SATA na ATA, no ale ale teraz inne pytanie.
Czy wie ktoś, jaki można kupić dobry w miarę zasilacz na sprzęt:
Karta: GF 7600 GT
Pamięć: 2x1GB DDR
Dysk: 80GB i 250GB ATA
Napęd: DVD ATA
Płyta: AsRock 775Twins-HDTV
Procek: Intel Celeron D 341

Oczywiście Zasilacz z wejściami zasilającymi do dysków ATA, nie, SATA.
Niestety też nie mam pieniędzy, więc cena do 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj karty z dopiskiem "O/C" maja zegary wyzsze o kilkadziesiat MHz, tyle ile mozna bez problemu na fabrycznym chlodzeniu wyciagnac. 70zl lepiej IMO dolozyc do kwoty na lepsze chlodzenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie interesuje mnie ani podkręcanie ani zmiana referencyjnego chłodzenia. Tym bardziej, ze w tej karcie nie jest referencyjne. Dlatego pytam ile zyskam w stosunku do wersji "zwykłej". Szczególnie w Crysisie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 17:09, mrosi napisał:

/.../

Nie interesuje mnie ani podkręcanie ani zmiana referencyjnego chłodzenia. Tym bardziej,
ze w tej karcie nie jest referencyjne. Dlatego pytam ile zyskam w stosunku do wersji
"zwykłej". Szczególnie w Crysisie...


Mrosi stary rowerze :)))....
Zle zadales pytanie.
Ja tez myslalem, ze chcesz porownania karty w wersji 1gb bez OC i z OC.
Daj namiar na karty, ktore chcesz/masz zamiar sobie zapodac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dobra. Namieszałem nieco. Pokićkało mi się. Okazuje się że wersja OC jest tylko z 1GB pamięci. Wersja bez dopisku "OC" to model z 768MB pamięci.
Nie mam więcej pytań...;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WItam. Zamierzam po wypłacie zmodernizować trochę staruszka. Jako, że minęły czasy, kiedy interesowałem się rynkiem kart graficznych, procesorów itp. proszę Was, drodzy forumowicze, o poradę.

Tutaj mój sprzęt:

OPERATING SYSTEM:
Windows 7
CPU TYPE:
Pentium? Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz
CPU SPEED (GHZ):
2.52
VIDEO CARD MODEL:
NVIDIA GeForce 9500 GT
RAM
4 GB

Co do płyty głównej zupełnie się na nich nie znam. Mogę powiedzieć, że mam chyba jakąś pewnie tanią, magistrala 64 bitowa, INTEL AGTL +. Nie znam nazwy płyty.

Tutaj moje pytanie. Przeznaczając 500 zł co mogę wymienić i na co, żeby najlepiej "boostnąć" komputer. Oczywiście go gier. Myślę, że karta, ale nie wiem na jaką. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij CPU-Z, wejdz w zakladke Mainboard i powiedz co tam masz.
Jesli plyta w miare ok (w co watpie) raczej podkrecisz procesor co by mu sie przydalo :)
Grafika oczywiscie do wymiany, ale najpierw podaj jaki masz zasilacz, pelna nazwe, marke, model, moc (wazne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 19:17, kuba9876543210 napisał:

Sciagnij CPU-Z, wejdz w zakladke Mainboard i powiedz co tam masz.
Jesli plyta w miare ok (w co watpie) raczej podkrecisz procesor co by mu sie przydalo
:)
Grafika oczywiscie do wymiany, ale najpierw podaj jaki masz zasilacz, pelna nazwe, marke,
model, moc (wazne).




Dzięki za programik :)
A więc tak :
karta to MiCRO-STAR INTERNATIONAL
MODEL: MS-7258
CHIPSET: INTEL P35/G33/G31
SOUTHBRIDGE: INTEL 82801GB
GRAPHIC INTERFACE: PCI EXPRESS, x16

To chyba najwazniejsze?

Co do zasialacza:
BASELINE 400
AC INPUT: 230 V 50 Hz 4A
MAX POWER: 400 W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta to jakaś padaka. Najlepiej będzie kupić nową kartę graficzną, ale to się będzie wiązało z wymianą zasilacza, bo kij wie co to jest, co teraz masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było kiedyś kupowane jako zestaw, a w zestawach, wiadomo, dają jakąś gównianą płytę i kartę przeważnie :P NIestety, nawet nie ja go kupowałem.

Problem w tym, że mam 5 stów na zbyciu, a na zasilacz i kartę raczej nie styknie? Mogę wydać kolejne 5 stów ale dopiero w pazdzierniku. Jeśli karta graficzna, to jaka polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się