Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2010 o 22:23, Hartus napisał:

Ziptofaf: Więc to tylko kwestia gorącej obudowy? Nie grozi to zepsuciem części?

Ważne, żeby w ogóle była jakaś wentylacja (najlepiej 1 wiatrak wdmuchujący chłodne powietrze i 1 wydmuchujący gorące). Jej brak sprawi, że komputer po naprawdę długiej pracy ma prawo się samoczynnie wyłączyć od zbyt wysokiej temperatury (choć się tak po prostu nie spali, to nie czasy Pentium III). Ale to też nie jest tak, że trzeba od razu kupować mega wielkie obudowy serwerowe i pakować w nie 10 wentylatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 20:21, KrzysztofMarek napisał:

Według mnie - 2 rdzenie wystarczą. Na dzisiaj i na następne 2 lata.

Na dzisiaj prawdopodobnie tak, ale na kolejne dwa lata już niekoniecznie.
W większości gier pojawia się kilka zadań, które można, a nawet należy realizować równolegle:
mechanika gry (model), przygotowanie danych do renderingu (widok), fizyka oraz sterowanie. A oprócz tego cały czas musi lecieć obsługa komputera jako takiego czyli system operacyjny, który wszystkie te zadania musi komunikować ze sprzętem.
Widać już stąd, że do współczesnych gier wkrótce będzie potrzeba 4-5 niezależnych rdzeni.
A to nie wszystko ponieważ już zaczynają pojawiać się ciekawe algorytmy potrzebujące do swojego działania kilkunastu wątków równocześnie. To oznacza, że wykorzystają każdą liczbę rdzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka, dziś robiłem małe O/C, ale nie wiem czy zrobiłem wszystko dobrze -jesli możecie, oceńcie moją pracę.

A więc na początek wyłączyłem w BIOSie opcje AMD Cool''n''Quiet. Następnie manualnie ustawiłem taktowanie szyny PCI na 100Mhz, ustawiłem napięcia i taktowania pamięci na Manual.
No i zacząłem - podkręciłem procka do 3.08Ghz (jeszcze może coś zrobię, ale przy 3.4Ghz wyskakiwał Blue Screen), napięcia się nie zmieniły, ale widziałem zmiany w taktowaniach pamięci - z 1066Mhz zrobiło się 1305Mhz - to normalne? I wystarczy napięcie dla procka 1.296V?

Czy to przez słabe napiecie procek nie chciał wskoczyć na 3.4ghz? Jeśli tak, to jakie ustawic napięcia? Przypominam, że kręcę na boxowym chłodzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 10:56, Lara_Dorren napisał:

Witam! Noszę się z zamiarem kupna nowego zasilacza gdyż aktualny jest w rozsypce. Co
radzicie? Cena do 300zł.


Jaki sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamieci nie wyrabiaja.
Musisz je ustawic na dzielnik 800 mhz i dopiero wtedy krecic procesor.
Sprawdz to i napisz.
Sprawdz tez jakie maxymalne napiecie jest dopuszczalne dla Twojego procesora i do tej wartosci podnos jesli trzeba.
Poprawne OC polega na tym, aby dojsc do jak najwyzszego taktowania procesora przy jak najnizszym napieciu, wzglednie przy kompromisie napiecie/taktowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 12:47, Misquamaqus napisał:

Pamieci nie wyrabiaja.
Musisz je ustawic na dzielnik 800 mhz i dopiero wtedy krecic procesor.
Sprawdz to i napisz.

Jak się ustawia taki dzielnik? Dopowiem, że mam pamięci OCZ 2x2GB DDR3 1666Mhz AMD Black Edition.

Dnia 27.08.2010 o 12:47, Misquamaqus napisał:

Sprawdz tez jakie maxymalne napiecie jest dopuszczalne dla Twojego procesora i do tej
wartosci podnos jesli trzeba.
Poprawne OC polega na tym, aby dojsc do jak najwyzszego taktowania procesora przy jak
najnizszym napieciu, wzglednie przy kompromisie napiecie/taktowanie.

A jak rozkminić, czy napięcie nie jest za niskie? I nie za wysokie? Bo bez kręcenia procek ma 1.367V, a po kręceniu spada na 1.296,gdy ustawię napięcia na manual.

I do ilu kręcić ten proc na cłodzeniu BOX? Tzn. jaka dopuszczalna jest temperatura w IDLE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 12:53, Ancient_Lord napisał:

A jak rozkminić, czy napięcie nie jest za niskie? I nie za wysokie? Bo bez kręcenia procek ma 1.367V

To proste. Jeżeli nie obniżasz parametrów procesora (czego zezawyczaj nigdy się nie robi), to najniższym napięciem jest nominalne czyli u Ciebie 1,367V (pewnie czujnik niedokładny).
Jeżeli podwyższasz parametry, czyli częstotliwości taktowania, to nie podnosisz napięcia tak długo dopóki komputer chodzi stabilnie. Brak stabilności oznacza konieczność podbicia napięcia. Kiedy podbijasz napięcia (tylko jedno na raz i o małą wartość), to monitorujesz temperatury czy nie przekraczają wartości granicznych. Jeżeli nie uzyskujesz stabilności a temperatury doszły do ściany, to musisz zmienić chłodzenie na bardziej wydajne, albo kończysz podkręcanie i wracasz do poprzednich stabilnych wartości (być może podkręconych).

Jeżeli próba podbicia częstotliwości zawsze kończy się niestabilnością, a podnoszenie napięcia jej nie przywraca bądź chłodzenie nie może się wyrobić, to odstępujesz od podkręcania.
Sprzęt, który działa na wyższych napięciach i z wyższym przepływem ciepła jest elektrycznie mniej żywotny niż działający z parametrami nominalnymi. Dlatego podkręcanie fabrycznie nowego sprzętu na gwarancji, szczególnie gdy tuż po zakupie komputer zazwyczaj jest wystarczająco wydajny dla wszystkich zastosowań mija się z celem. A kupowanie zbyt słabego sprzętu do zbyt przegiętych zadań z założeniem podkręcania może się okazać dość kosztowną zabawą. W najlepszym wypadku można tak robić, ale sprzęt tuż przed zakończeniem gwarancji należy sprzedawać i kupować nowy. Tak czy inaczej wychodzi drożej.
Tylko 5-10% osób zyskuje ekonomicznie na podkręcaniu. I są to zazwyczaj Ci, którzy zjedli na tym zęby, czyli wcześniej zapłacili haracz w postaci zepsutego sprzętu lub kosztów prądu ekstra.

Dnia 27.08.2010 o 12:53, Ancient_Lord napisał:

I do ilu kręcić ten proc na cłodzeniu BOX? Tzn. jaka dopuszczalna jest temperatura w IDLE.

Nie ma znaczenie czy chłodzenie jest boxowe czy nie. Natomiast chłodzenie takie jest z założenia najtańsze, które działa sprawnie na ustawieniach minimalnych. Dlatego do kręcenia należy zawsze kupować wersje OEM jeżeli jest to możliwe (nie płacimy bez sensu za niepotrzebny słaby cooler).
Co do temperatury, to jest ona zależna od wielu czynników, ale z mojego doświadczenia wynika, że w idle żaden procesor nie powinien osiągać więcej jak 48-50 st.C. To wartość graniczna powyżej której powinno wziąć się podejrzenia, że coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 01:29, Olamagato napisał:

> /.../ > Widać już stąd, że do współczesnych gier wkrótce będzie potrzeba 4-5 niezależnych rdzeni.
A to nie wszystko ponieważ już zaczynają pojawiać się ciekawe algorytmy potrzebujące
do swojego działania kilkunastu wątków równocześnie. To oznacza, że wykorzystają każdą
liczbę rdzeni.

Uznaję Twój autorytet w tej dziedzinie. Ale:
skoro gra chodzi w rozdzielczości 1920x1200, a zwiększysz ilość rdzeni do czterech i powyżej, nawet do kilkunastu, to co to oznacza w praktyce? A no oznacza, że owszem, te kilka-kilkanascie rdzeni się przyda, ale do gier w wyższej rozdzielczości, ewentualnie przy grze na kilku monitorach jednocześnie. Bo do czego innego moze służyć zwiększenie ilości rdzeni w sytuacji, w której dwa rdzenie wystarczają do grania w rozdzielczości 1920x1200? W ustawieniach na maksa?
Owszem, do różnych aplikacji potrzeba więcej rdzeni. Choćby i 20, ale do gier? Kto ma monitor o większej rozdzielczości, albo ma, powiedzmy, trzy monitory, żeby wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje procesor wielordzeniowy? I jaka karta graficzna jest/będzie potrzebna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, takiego wytłumaczenia właśnie potrzebowałem - objaśniłeś mi to wszystko prostym językiem, który dał mi do zrozumienia więcej niż przydługie tutoriale :).

Nie zamierzałem jednak wielkiego Overclockingu, by podbić wyniki w benchmarkach, czy programach tego typu. Chodziło mi raczej o zwiększenie mocy procesora, gdyż sprzet wydaje mi się słabo wydajny.

Gry chodzą mi kiepsko - przedstawię kilka przykładów:
Two Worlds (1920x1080, Max detale, AA x4) - FPS 24-30
Crysis demo - 1680x1050, High details, AA OFF - FPS 16-30
Mafia II demo - 1680x1050, High details, AA OFF, AF x16 FPS 14-30
Jade Empire - 1920x1080, High details, AA x4 FPS 24-30
Bioshock 1680x1050, High details, AA x4, FPS 16-30
Neverwinter Nights (jedynka) 1680x1050, High Details, AA x4 FPS 9(!)-20

Jak widać wydajność jest ewidentnie za słaba jak na duet Phenoma 925 i GTX 460. Nie wiem, czy pomoże O/C procka, ale tonący nawet brzytwy chwyta. Ew. jakieś alternatywy, propozycje? Karta graficzna odpada, bo taką samą wydajność osiągałem na GF 9800GT, HD4870, HD4890, z tym że na Radeonach dochodził jeszcze do tego screen tearing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 13:52, Ancient_Lord napisał:

Nie zamierzałem jednak wielkiego Overclockingu, by podbić wyniki w benchmarkach, czy
programach tego typu. Chodziło mi raczej o zwiększenie mocy procesora, gdyż sprzet wydaje
mi się słabo wydajny.

To nie jest wina procesora. X4 925 powinien być w stanie wycisnąć max. z GeForce GTX460. Zapuść Heaven benchmark bądź 3D Mark ''06/Vantage i zamieść wyniki. O ile kojarzę to kilka stron wcześniej były wyniki Misquamaqusa tej karty (fakt że po podkręceniu), będzie można zobaczyć o ile od nich odstajesz.
Swoją drogą, co do poprzedniego postu - to, że twoje pamięci wytrzymały 1305 MHz bez dodatkowej zmiany napięć to niemalże cud i bardzo dobrze świadczy o ich potencjale. To jakieś Corsair Dominator, czy jak? :D

Dnia 27.08.2010 o 13:52, Ancient_Lord napisał:

Crysis demo - 1680x1050, High details, AA OFF - FPS 16-30

Errrm...u mnie to szybciej działało na GeForce 9600GT za 250 zł xD

Dnia 27.08.2010 o 13:52, Ancient_Lord napisał:

Jade Empire - 1920x1080, High details, AA x4 FPS 24-30

Jak wyżej.

Dnia 27.08.2010 o 13:52, Ancient_Lord napisał:

Bioshock 1680x1050, High details, AA x4, FPS 16-30

Porównywalnie.

Dnia 27.08.2010 o 13:52, Ancient_Lord napisał:

Neverwinter Nights (jedynka) 1680x1050, High Details, AA x4 FPS 9(!)-20

Nic niezwykłego. Stare gry vs Nvidia: 1:0 ;)

Dnia 27.08.2010 o 13:52, Ancient_Lord napisał:

Jak widać wydajność jest ewidentnie za słaba jak na duet Phenoma 925 i GTX 460. Nie wiem,
czy pomoże O/C procka, ale tonący nawet brzytwy chwyta. Ew. jakieś alternatywy, propozycje?
Karta graficzna odpada, bo taką samą wydajność osiągałem na GF 9800GT, HD4870, HD4890,
z tym że na Radeonach dochodził jeszcze do tego screen tearing.


Zaraz, zaraz...miałeś te problemy wcześniej? Pytanie - jakie bebechy zostały sprzed upgrade'u? Bo ja bym stawiał na to, że płyta główna z nieznanych przyczyn przestawia ci PCI-Ex16 na x1.

A i przy okazji - orientuje się ktoś, która wersja sterowników Nvidii jest najlepsza dla serii 9xxx. Bo próbuję rozkminić, dlaczego po ostatniej aktualizacji karta grzeje mi się do 105 stopni Celsjusza (o dziwo, nie w wymagających grach, a w takim League of Legends...), mimo niestandardowego, dwuslotowego systemu chłodzenia i wentylatora puszczonego na 80% obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 14:11, ziptofaf napisał:

Swoją drogą, co do poprzedniego postu - to, że twoje pamięci wytrzymały 1305 MHz bez
dodatkowej zmiany napięć to niemalże cud i bardzo dobrze świadczy o ich potencjale. To
jakieś Corsair Dominator, czy jak? :D

Nie wytrzymały - wyskoczył BluScreen przy Windowsie ;) Te pamiątki to OCZ 2x2GB DDR3 amd black edition ;)

Dnia 27.08.2010 o 14:11, ziptofaf napisał:

> Crysis demo - 1680x1050, High details, AA OFF - FPS 16-30
Errrm...u mnie to szybciej działało na GeForce 9600GT za 250 zł xD

> Jade Empire - 1920x1080, High details, AA x4 FPS 24-30
Jak wyżej.
> Bioshock 1680x1050, High details, AA x4, FPS 16-30
Porównywalnie.
> Neverwinter Nights (jedynka) 1680x1050, High Details, AA x4 FPS 9(!)-20
Nic niezwykłego. Stare gry vs Nvidia: 1:0 ;)

No to widzę, że mój zestaw nie sprawuje się do końca dobrze ;/

Dnia 27.08.2010 o 14:11, ziptofaf napisał:

Zaraz, zaraz...miałeś te problemy wcześniej? Pytanie - jakie bebechy zostały sprzed upgrade''u?
Bo ja bym stawiał na to, że płyta główna z nieznanych przyczyn przestawia ci PCI-Ex16
na x1.

Kupowałem cały komputer, jednak na początku miałem w nim radka 4890 - screen tearing i taka słaba wydajność była u niego nie do zwalczenia, w serwisie sprawdzałem 4870 od GIGABYTE i wersje HIS i było tak samo. Pozyczyłem od kumpla GF9800 i screen tearing zniknął, chociaż wydajność też kiepawa. Postanowiłem sprzedać mojego HD4890 i kupić coś lepszego. Padło na nowe GTX 460 - no i jest jak jest - bez rewelacji.

dodam też, ze RAMy, Proc i MoBo były wymieniane na inne egzemplarze w celu zidentyfikowania usterki, ale nic to nie pomogło.

EDIT: Mobo też nie przestawia mnożnika PCI-E, cąły czas jest na 16x - sprawdzane kilka razy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 14:17, Ancient_Lord napisał:

Nie wytrzymały - wyskoczył BluScreen przy Windowsie ;) Te pamiątki to OCZ 2x2GB DDR3 amd black edition ;)

Łeee, DDR3? Ja myślałem że ty to na "dwójkach" wycisnąłeś przy CL5 :D

Dnia 27.08.2010 o 14:17, Ancient_Lord napisał:

EDIT: Mobo też nie przestawia mnożnika PCI-E, cąły czas jest na 16x - sprawdzane kilka
razy ;)

Pełny wykaz temperatur (albo sprawdzone w BIOS-ie, albo w programie dołączonym do płyty głównej) i napięć (najlepiej woltomierz, ostatecznie SpeedFan) proszę ;) Przydadzą się też zdjęcia tego, jak ustawione są opcje w BIOS-ie. Do tego wykaz z CPU-Z (ciekawi mnie zwłaszcza zakładka Memory, bo nie wspominałeś o tym, że wymieniałeś pamięci...a one mogą robić jaja z wydajnością, jeśli ci coś tam ustawiło CL10 czy inne dziwactwo) i GPU-Z.
A, jeśli podejrzewasz procesor - wyniki X4 940 z Cinebencha, Nuclearusa i WinRAR''a. Twoje (w związku z pamięciami DDR3 i mniejszym zegarem) mogą różnić się o nie więcej niż 10% (choć czy to będzie na plus czy na minus nie mam pojęcia ;P):
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=12990&pid=3452

Bo te wyniki są po prostu absurdalne - właśnie sprawdziłem na HD5850. Osiągam kilku(nasto)krotnie więcej klatek na sekundę. Taki Crysis to mi działa płynniej w 3360*1050...A to już nie jest możliwe, moja karta jest szybsza, ale nie aż tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 13:44, KrzysztofMarek napisał:

Bo do czego innego moze służyć zwiększenie ilości rdzeni w sytuacji, w której dwa rdzenie
wystarczają do grania w rozdzielczości 1920x1200? W ustawieniach na maksa?

Do niczego.
Ale nie uwzględniasz jednej sytuacji, która nie miała nigdy miejsca we wcześniejszych grach. Otóż kiedyś gry (szczególnie jednowątkowe) uruchamiały cały kod jaki obsługiwał grę. Mimo istnienia gradacji obciążenia karty graficznej (ustawienia graficzne) nie było gradacji obciążenia procesora. Dzisiaj są już gry, w których w zależności od wykrytego sprzętu pewien kod się będzie uruchamiał, albo nie. Sztandarowym przykładem mogą być choćby obliczenia wpływu grawitacji określane potocznie "obliczeniami fizyki".
Na przykład na komputerze o wydajności X uruchomi się tyle kodu aby obciążyć go na np. 70%, ale na komputerze o wydajności 2X uruchomi się więcej kodu, który obciąży go na 90%. Mimo tego, że jest dwa razy wydajniejszy. To oczywiście skrajny wypadek gdy pewne obliczenia zamknie się w moduł, który będzie można tylko włączać lub wyłączać.
Na komputerze słabszym pewnych rzeczy po prostu nie zauważysz bo ich nie będzie. Na silniejszym zauważysz. Na szczęście projektanci gier nie uzależniają samego modelu gry od mocy do dyspozycji bo wtedy pewną przewagę mogliby mieć w czasie gry w sieci osoby posługujące się silniejszymi kompami.

Dnia 27.08.2010 o 13:44, KrzysztofMarek napisał:

Owszem, do różnych aplikacji potrzeba więcej rdzeni. Choćby i 20, ale do gier?

Dzisiaj silniki gier posługują się technikami obliczeniowymi, które jeszcze 10 lat temu były w ogóle nie do pomyślenia. Nawet modele gier znacznie się skomplikowały i nie ma już mowy o jednowątkowej aplikacji przesuwającej ludzika po płaskim ekranie. Na przykład wszelkie gry strategiczne mają zdolność do używania nieograniczonej liczby rdzeni ponieważ każda jednostka powinna mieć możliwość działania równoległego w tym samym czasie co inne. Dzisiaj równoległość trzeba u nich symulować. Podobnie z grami FPS w których liczne boty muszą podejmować różne dość skomplikowane zadania. Każdy taki bot, to osobny wątek, a te aż się proszą o osobny rdzeń.

Dnia 27.08.2010 o 13:44, KrzysztofMarek napisał:

Kto ma monitor o większej rozdzielczości, albo ma, powiedzmy, trzy monitory, żeby wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje procesor wielordzeniowy?

Na przykład aby gra wyprodukowała obraz stereoskopowy, to musi wygenerować dwa obrazy rzutowane z kamer położonych blisko siebie. Większość obliczeń dla jednej kamery jest niezależna od obliczeń dla drugiej. Tym samym potrzebna moc obliczeniowa dla samej grafiki będzie podwójna, to samo z użyciem kilku monitorów bo obejmowana za ich pomocą przestrzeń gry będzie większa, więc wszystko co będzie widoczne będzie musiało być dodatkowo przeliczone. Dzisiaj są na rynku gry, które wymagają obliczeń dwu-trzykrotnie większych niż możliwe do przeprowadzenia przez najsilniejsze procesory jednordzeniowe jakie kiedykolwiek powstały na rynek PC. A jeżeli podbijemy im rozdzielczości do takich rzędu 6000x3000 jak dla kilku monitorów, to najsilniejsze obecnie CPU mogą mieć problemy z wydajnością.

Dnia 27.08.2010 o 13:44, KrzysztofMarek napisał:

I jaka karta graficzna jest/będzie potrzebna?

Obecnie wąskimi gardłami są głównie CPU. Karty graficzne przewyższają obliczeniowo CPU nie o głupie 50 lub 100%, ale o 2000%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 14:35, ziptofaf napisał:

Pełny wykaz temperatur (albo sprawdzone w BIOS-ie, albo w programie dołączonym do płyty
głównej) i napięć (najlepiej woltomierz, ostatecznie SpeedFan) proszę ;) Przydadzą się
też zdjęcia tego, jak ustawione są opcje w BIOS-ie. Do tego wykaz z CPU-Z (ciekawi mnie
zwłaszcza zakładka Memory, bo nie wspominałeś o tym, że wymieniałeś pamięci...a one mogą
robić jaja z wydajnością, jeśli ci coś tam ustawiło CL10 czy inne dziwactwo) i GPU-Z.

Obrazki na dole ;)
Napięcia i temperatury podam za chwilę, jak zresetuję PC.

Dnia 27.08.2010 o 14:35, ziptofaf napisał:

Bo te wyniki są po prostu absurdalne - właśnie sprawdziłem na HD5850. Osiągam kilku(nasto)krotnie
więcej klatek na sekundę. Taki Crysis to mi działa płynniej w 3360*1050...A to już nie
jest możliwe, moja karta jest szybsza, ale nie aż tak.

No właśnie - i najśmieszniejsze jest to, że nijak nie moge znaleźć przyczyny ;/

20100827144921

20100827144946

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 14:50, Ancient_Lord napisał:

> Pełny wykaz temperatur (albo sprawdzone w BIOS-ie, albo w programie dołączonym do
płyty
> głównej) i napięć (najlepiej woltomierz, ostatecznie SpeedFan) proszę ;) Przydadzą
się
> też zdjęcia tego, jak ustawione są opcje w BIOS-ie. Do tego wykaz z CPU-Z (ciekawi
mnie
> zwłaszcza zakładka Memory, bo nie wspominałeś o tym, że wymieniałeś pamięci...a
one mogą
> robić jaja z wydajnością, jeśli ci coś tam ustawiło CL10 czy inne dziwactwo) i GPU-Z.

>
Obrazki na dole ;)
Napięcia i temperatury podam za chwilę, jak zresetuję PC.

> Bo te wyniki są po prostu absurdalne - właśnie sprawdziłem na HD5850. Osiągam kilku(nasto)krotnie

> więcej klatek na sekundę. Taki Crysis to mi działa płynniej w 3360*1050...A to już
nie
> jest możliwe, moja karta jest szybsza, ale nie aż tak.
No właśnie - i najśmieszniejsze jest to, że nijak nie moge znaleźć przyczyny ;/


Wszedłem w BIOS i mam takie info:
Napięcia:
VCore - 1.376V
DDR3 1.V - 1.520V
+3.3V - 3.392V
+12V 12.302V

Current System Temperature - 34C
Current CPU Temperature - 41C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 15:12, Misquamaqus napisał:

Co z tym vantage ?
Zrobisz test ?
Po OC procka i karty powinienes miec cos kolo tego:

A czy do działania Vantage nie jest wymagana co najmniej Vista?
Aha, i nie zamierzam podkręcac CPU i karty w najbliższym czasie - nei chcę sobie "dokopać".


O ile pamiętam robiłem test FurMark na 60sekund - taki szybki sprawdzian - FPS-y były na poziomie 23-30, a punktów było 1600 bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 15:15, Ancient_Lord napisał:

> Co z tym vantage ?
> Zrobisz test ?
> Po OC procka i karty powinienes miec cos kolo tego:
A czy do działania Vantage nie jest wymagana co najmniej Vista?
Aha, i nie zamierzam podkręcac CPU i karty w najbliższym czasie - nei chcę sobie "dokopać".


O ile pamiętam robiłem test FurMark na 60sekund - taki szybki sprawdzian - FPS-y były
na poziomie 23-30, a punktów było 1600 bodajże.


Aha Ty masz xp.
Sciagnij sobie win 7 jako probna wersje i zainstaluj.
Bez OC ten procesor nie ma szans na wysterowanie takiej karty.
Widac przecierz jak sie zachowuje karta przy dosc mocnym procesorze.
Dusisz karte procesorem jak i systemem.
Az sie prosi o win 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się