Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Może nie do końca odpowiedni temat, ale tu przynajmniej ktoś zagląda... Jaką kartę dźwiękową <250zł polecicie? Jest sens w ogóle się przesiadać ze zintegrowanej z takim budżetem? Głównie do gier, ale lubię też całkiem często muzyki posłuchać [głównie rock/metal, jeśli ma to znaczenie].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2010 o 13:04, JayL napisał:

/ciach/


Wiesz, żebyś naprawdę odczuł (usłyszał) różnicę dźwięku w grach czy przy MP3 to musiałbyś zainwestować jakieś 500 zł w jakiegoś Creativa X-Fi czy Asusa Xonara. Wszelkie karty w cenie 200 zł będą miały dźwięk jakościowo porównywalny z integrą.
Domyślam się, że masz jakieś Realtek AC97 albo Realtek HD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2010 o 13:11, Phobos_s napisał:

> /ciach/

Wiesz, żebyś naprawdę odczuł (usłyszał) różnicę dźwięku w grach czy przy MP3 to musiałbyś
zainwestować jakieś 500 zł w jakiegoś Creativa X-Fi czy Asusa Xonara. Wszelkie karty
w cenie 200 zł będą miały dźwięk jakościowo porównywalny z integrą.

Że co proszę? Pokaż mi zintegrowaną kartę dźwiękową na poziomie kilkuletniego Sound Blaster Audigy 2 ZS... Nie ma? A to dziwne. A za ok. 240-250 zł to kupisz bez niczego X-Fi Xtreme Music/Gamer. O nich też sądzisz, że są porównywalne z integrą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2010 o 13:04, JayL napisał:

Może nie do końca odpowiedni temat, ale tu przynajmniej ktoś zagląda... Jaką kartę dźwiękową
<250zł polecicie? Jest sens w ogóle się przesiadać ze zintegrowanej z takim budżetem?
Głównie do gier, ale lubię też całkiem często muzyki posłuchać [głównie rock/metal, jeśli
ma to znaczenie].


No to ja jako posiadacz X-Fi Gamer moge ci smialo polecic ta dzwiekoweczke ;) Do tego mam podlaczone sluchawki Sennhaiser HD515 i naprawde dzwiek jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2010 o 13:22, ziptofaf napisał:

Że co proszę? Pokaż mi zintegrowaną kartę dźwiękową na poziomie kilkuletniego Sound Blaster
Audigy 2 ZS... Nie ma? A to dziwne.


Owszem są. Nie wiem czy słuchałeś jak grają integry na płytach Asusa. Czy to ADI HD czy VIA HD nie wspominając o ich najnowszych integrach ze specyfikacją X-Fi.
Swoja drogą Realtek HD wcale tez nie gra tak źle.

Dnia 01.09.2010 o 13:22, ziptofaf napisał:

A za ok. 240-250 zł to kupisz bez niczego X-Fi Xtreme
Music/Gamer. O nich też sądzisz, że są porównywalne z integrą?


X-Fi Gamer gra ładnie ale nie porównasz go za to z X-Fi Titanum za 350 zł czy Xonarem za 500 zł. Poza tym Taki zwykły Gamer nie będzie się naprawdę różnij jakością od integry.

Ważniejsza jest tu sprawa dobrych głośników lub słuchawek bo można kupić kartę nawet za 1000 zł i i tak dźwięk będzie kiepski. Z drugiej strony na dobrych głośnikach to i integrę można fajnie ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, więc albo Gamer, albo Titanum? Może udałoby mi się jeszcze wysupłać te kilkadziesiąt złotych. W końcu to zakup na naprawdę długie lata. Słuchawki mam całkiem niezłe [Creative Fatal1ty, ten pierwszy model], tak samo chyba głośniki [Creative X-230 bodaj], ale wydaje mi się, że karta dźwiękowa zintegrowana jest dosyć słaba. Przynajmniej na zdefiniowanych ustawieniach, z których praktycznie żadne mi nie pasuje. Jakby co moja płyta główna to ASRock 880G Extreme3.

http://techplanet.pl/index.php?gk=0&k=9&id=27615&v=zo&ord=nazwa&f=more&filtr=szukaj
http://techplanet.pl/index.php?gk=0&k=9&id=23855&v=zo&ord=nazwa&f=more&filtr=szukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2010 o 15:45, Phobos_s napisał:

X-Fi Gamer gra ładnie ale nie porównasz go za to z X-Fi Titanum za 350 zł czy Xonarem
za 500 zł. Poza tym Taki zwykły Gamer nie będzie się naprawdę różnij jakością od integry.

Zaraz zaraz, Gamer=Music ( Gamer ma wyjście na front panel, Music na panel creativa ) i są równoprawnymi egzemplarzami X-Fi ( droższe modele maja panel zew. piloty i inne duperele )
Wersja Titanium jest wersją odświeżoną która zmieniała PCI na PCIexpress nic więcej i analogicznie wersje droższe mają dodatkowe wyposażenie

Dnia 01.09.2010 o 15:45, Phobos_s napisał:

Ważniejsza jest tu sprawa dobrych głośników lub słuchawek bo można kupić kartę nawet
za 1000 zł i i tak dźwięk będzie kiepski. Z drugiej strony na dobrych głośnikach to i
integrę można fajnie ustawić.

Fakt sprzęt odsłuchowy musi być na pewnym poziomie wtedy widać różnicę, integrą się nie zachwycaj bo miałem ADI a obecnie mam Realteka i wiem co potrafią zarówno analog i cyfra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni post [z drobną poprawką]:

Słuchawki mam całkiem niezłe [Creative Fatal1ty, ten pierwszy model], tak samo chyba głośniki [Logitech X-230 bodaj]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie - da radę ew. te karty [Music albo Titanum, jeszcze nie wiem którą wezmę] jakoś podłączyć do wejść z przodu obudowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta obudowa jest to w niczym nie przeszkadza w podłączeniu front panelu, od tyłu karta nie jest niczym zasłonięta. Najpewniej zadzwoń jutro do sklepu i się spytaj ja to wygląda w rzeczywistości

Oem czy Box to już twoja sprawa, oem przeważanie sama karta (w folii ) + sterowniki, box wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. W listopadzie stuknie mi 18 i z tej okazji miałem wczoraj z rodzicami rozmowę poważną na temat tego co bym chciał dostać na tą "osiemnastkę". Kompa mam już leciwego dokładnie karta 128 MB Pixel Shader 2.0 dla przykładu.

Pomyślałem najpierw o laptopie... ale tak szczerze ? Laptop nie jest do grania. Może ktoś uważa inaczej ? Na pewno nie w nowe gry.

Następnie całkiem nowy komputer i to chyba byłoby najrozsądniejsze rozwiązanie tylko, że... ja nie znam się kompletnie na podzespołach, nie wiem ile by taki komputer dobry kosztował. Może mógłby ktoś mi pomóc, doradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lapki jak najbardziej nadają się do grania, wiadomo rozchodzi się o finanse koło 3K PLN musi być na to.

Odnośnie zestawów zerknij sobie na to
http://forum.pclab.pl/topic/478278-FAQ-Zestawy-komputerowe-wersja-wakacyjna-Aktualizacja-11072010-do-program%C3%B3w-3108/page__view__findpost__p__6731516
http://forum.purepc.pl/Co-kupic-f59/Zestawy-Komputerowe-na-Wrzesien-2010r-t247005.html + obudowa bo tej nie mają uwzględnione ( kwestia gustu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na laptopie tez da sie grac w nowe gry ale tez o wiele drozej bedzie cie to kosztowac :]
Najlepiej jak bys napisal do ilu gdzies tak złotych moga twoi rodzice wydac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś zasadnicza i znacząca różnica [ głównie w wydajności i trwałości ] pomiędzy zewnętrznymi dyskami twardymi a normalnymi twardzielami do peceta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2010 o 17:13, Tyler_D napisał:

Czy jest jakaś zasadnicza i znacząca różnica [ głównie w wydajności i trwałości
] pomiędzy zewnętrznymi dyskami twardymi a normalnymi twardzielami do peceta?

Wydajność zależy od złącza. Trwałość może być obniżona ze względu na ryzyko upadku itp. (sam tego doświadczyłem jak wróciłem po pijaku do domu i rano już dysk nie działał :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się