Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.09.2010 o 16:13, Nevrac napisał:

Nvidia GT240 1GB DDR3 HDMI... Nie najgorsza. 1GB to calkiem calkiem...


1 GB który tej karcie się w ogóle nie przyda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 17:38, GANGSTERR napisał:

> No ale tytuły ktore podal powinny pojsc. Wiec chyba mu starczy.

Tylko, że ja nie o tym


Chodzi ci o to ze 1GB to na ta karte za duzo? (nie jest w stanie tego wykorzystac?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 17:40, Nevrac napisał:

> > No ale tytuły ktore podal powinny pojsc. Wiec chyba mu starczy.
>
> Tylko, że ja nie o tym

Chodzi ci o to ze 1GB to na ta karte za duzo? (nie jest w stanie tego wykorzystac?)


tak, to jest zbyt słaba karta żeby wykorzystać tyle pamięci. to taki chwyt marketingowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2010 o 17:40, Nevrac napisał:


Chodzi ci o to ze 1GB to na ta karte za duzo? (nie jest w stanie tego wykorzystac?)


A dokładniej o tym, że oceniasz kartę po ilości jej pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem. Więc. Zakupiłem płytę główną Asus PSN-D 750i SLI, obsługuje ona dwie karty w SLI ale będą one wówczas pracować z szybkością x8 (standard x16) i teraz mam dylemat, zamontować dwa GTX-y 460 192bit(jedną z tych kart już mam) czy GTX-a 470? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 10:37, Froncek1990 napisał:

Witam. Mam pewien problem. Więc. Zakupiłem płytę główną Asus PSN-D 750i SLI, obsługuje
ona dwie karty w SLI ale będą one wówczas pracować z szybkością x8 (standard x16) i teraz
mam dylemat, zamontować dwa GTX-y 460 192bit(jedną z tych kart już mam) czy GTX-a 470?
Z góry dzięki za pomoc.


Twoja plyta glowna ma zlacza pci-e gen 2.0, czyli w przypadku zlacza o predkosci x8, zlacze bedzie pracowac jak pci-e x16 gen 1.0
Mozna spokojnie montowac dwie karty pokroju gtx 460 do takich magistrali.
Co innego, gdybys tam chcial zamontowac takiego ati 5970.
2xgtx 460 sa porownywalne wydajnosciowo wlasnie z ati 5970 + pare bajerow (fizyka, cuda, direckt compute 5.0 itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 10:37, Froncek1990 napisał:

Witam. Mam pewien problem. Więc. Zakupiłem płytę główną Asus PSN-D 750i SLI, obsługuje
ona dwie karty w SLI ale będą one wówczas pracować z szybkością x8 (standard x16) i teraz
mam dylemat, zamontować dwa GTX-y 460 192bit(jedną z tych kart już mam) czy GTX-a 470?


Sprawdziłeś, czy komputer działa poprawnie? Płyty pod core2duo z chipsetem nVidii to udręka i pole minowe. Nawet jeśli smiga, upewnij się, że SLI działa poprawnie (np. pozycz 2gą kartę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 10:56, Aurelinus napisał:

Sprawdziłeś, czy komputer działa poprawnie? Płyty pod core2duo z chipsetem nVidii to
udręka i pole minowe. Nawet jeśli smiga, upewnij się, że SLI działa poprawnie (np. pozycz
2gą kartę).


Niestety nie mam możliwości pożyczenia drugiej karty. Jak narazie komp śmiga dobrze. Mam c2q 8300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 12:04, Froncek1990 napisał:

> Sprawdziłeś, czy komputer działa poprawnie? Płyty pod core2duo z chipsetem nVidii
to
> udręka i pole minowe. Nawet jeśli smiga, upewnij się, że SLI działa poprawnie (np.
pozycz
> 2gą kartę).

Niestety nie mam możliwości pożyczenia drugiej karty. Jak narazie komp śmiga dobrze.
Mam c2q 8300.

NO to ok. W kazdym razie ja sprzedałbym tego GTXa, którego masz i kupił od razu ATI5870 lub GTX480/470 a o SLI zapomniał raz na zawsze o ile nie masz jakichś potrzeb zachwycania się wynikami w benchmarkach. Albo nic bym nie zrobił, a oszczędzone pieniądze wydał na cos ciekawszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 12:42, Aurelinus napisał:

/.../ NO to ok. W kazdym razie ja sprzedałbym tego GTXa, którego masz i kupił od razu ATI5870
lub GTX480/470 a o SLI zapomniał raz na zawsze o ile nie masz jakichś potrzeb zachwycania
się wynikami w benchmarkach. Albo nic bym nie zrobił, a oszczędzone pieniądze wydał na
cos ciekawszego.

A nie lepiej poczekać na Radeona 6xxx?
W końcu to niedługo.
Ja też napaliłem się nie tylko na nową kartę (mam Radeona 3870) ale na nowy komputer, tylko wziąłem na wstrzymanie. Widomości o nowych procesorach są zachęcające, tak samo informacje o nowych Radeonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Następcy 58xx mają się pojawić dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku a cena na pewno nie będzie zachwycająca co najwyżej ceny starszych kart spadną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 18:38, blacklio2 napisał:

Następcy 58xx mają się pojawić dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku a cena na
pewno nie będzie zachwycająca co najwyżej ceny starszych kart spadną

Tyz piknie. Kto normalny wydaje 2 koła na kartę graficzną...? mam 2 szt GTX 260 za ok. 500 zł średnio oba i poprzysiągłem sobie już nigdy w życiu nie dac za żadną część więcej niż 500 zł albo coś około co i tak jest względną rozpustą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
obecnie mam płytę główną Asus M3A78-EH i procesor AMD Phenom X3 8650 2.30 Ghz,który to procesor jest moim " wąskim gardłem " - od wielu miesięcy zastanawiam się nad zmianą procka na AMD Phenom II X4 965 Black Edition - jest on ponoć zgodny również z płytami głównymi z podstawką AM2+ ale w sklepie dowiedziałem się że na moja obecną płytę ten procek nie wejdzie ...
czyli teraz musiałbym wymienić procek,płytę główną ( na płytę z podstawką AM3 ) i pamięć - jaką dobrą płytę ( dobrą do podkręcenia procka ) i jaką pamięć ddr3 ( przynajmniej 4GB ) polecacie?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 19:20, blacklio2 napisał:

Wszystko zależy od sumy jaką możesz przeznaczyć na ten zakup


Najważniejsze jest najpierw to,czy naprawdę ten procesor nie wejdzie na moją obecną płytę główną?

A co do ceny - sam procesor kosztuje ok.700 zł,dobra płyta to chyba ok.600 zł,nie wiem tylko ile może kosztować pamięć DDR3 - oczywiście,najlepiej by było gdyby ten Phenom II wszedł na obecną płytę,jak już wyżej pisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się