Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2010 o 21:57, Mafioso_PL napisał:

Nie ma szans :P
Płyta nie obsługuje ani Athlonów II ani Phenomów II :P

Pff ... a czytałem że te Phenomy II są kompabitylne ze starszymi płytami głównymi z podstawką AM2+ ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2010 o 00:51, GANGSTERR napisał:

Twija płyta po prostu jest shitowa i tyle. Chipset spokojnie obsłużyłby tego proca, ale
np. sekcja zasilania nie dałaby już rady


To co Proponujesz?
dobra płyta pod AM3 ( najlepiej z bajerami,łatwa do podkręcenia procka ) i co najmniej 4GB RAM DDR3 mocniejsze niż 800MHz ( docelowo chciałbym mieć 8GB ).
Ewentualnie jakąś dobrą płytę pod AM2+ żeby wszedł procek a żeby nie trzeba było wymieniać pamięci - zawsze to mniejsze koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2010 o 00:56, lis_23 napisał:

> Twija płyta po prostu jest shitowa i tyle. Chipset spokojnie obsłużyłby tego proca,
ale
> np. sekcja zasilania nie dałaby już rady

To co Proponujesz?
dobra płyta pod AM3 ( najlepiej z bajerami,łatwa do podkręcenia procka ) i co najmniej
4GB RAM DDR3 mocniejsze niż 800MHz ( docelowo chciałbym mieć 8GB ).
Ewentualnie jakąś dobrą płytę pod AM2+ żeby wszedł procek a żeby nie trzeba było wymieniać
pamięci - zawsze to mniejsze koszta.

Przy założeniu ża wymienisz płytę, procesor i DDRy, to chyba lepiej/efektywniej (i może taniej nawet) wyjdzie przesiadka na core i5 750, któremu ten athlon/phenom może conajwyżej naskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2010 o 08:08, Aurelinus napisał:

Przy założeniu ża wymienisz płytę, procesor i DDRy, to chyba lepiej/efektywniej (i może
taniej nawet) wyjdzie przesiadka na core i5 750, któremu ten athlon/phenom może conajwyżej
naskoczyć.


Hmmm....
Phenom II X4 945 + Asus M4A77T/Asrock 870 Extreme 3 + 4GB RAM 1333 MHz CL9 = 1098 zł
Intel Core i5 750 + MSI H55M-E33 + 4GB RAM 1333 MHz CL9 = 1421 zł
Jeśli to jest taniej, to...hmmm...w cenie konfigu z Core i5 to ja bym już Phenoma II X6 1055T mógł wsadzić. A tutaj nie byłbym wcale taki pewny, który jest wydajniejszy.

@ lis_23
Jeśli jednak zdecydujesz się na coś pod AM2+, to proponowałbym np. Gigabyte MA770-US3 (sam taką mam, tania, ale naprawdę niezła, ma też wsparcie dla sześciordzeniowców)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2010 o 09:00, ziptofaf napisał:

> Przy założeniu ża wymienisz płytę, procesor i DDRy, to chyba lepiej/efektywniej
(i może
> taniej nawet) wyjdzie przesiadka na core i5 750, któremu ten athlon/phenom może
conajwyżej
> naskoczyć.

Hmmm....
Phenom II X4 945 + Asus M4A77T/Asrock 870 Extreme 3 + 4GB RAM 1333 MHz CL9 = 1098 zł
Intel Core i5 750 + MSI H55M-E33 + 4GB RAM 1333 MHz CL9 = 1421 zł
Jeśli to jest taniej, to...hmmm...w cenie konfigu z Core i5 to ja bym już Phenoma II
X6 1055T mógł wsadzić. A tutaj nie byłbym wcale taki pewny, który jest wydajniejszy.

A ja na bank, że ten procesor T to porazka, jak na 6 rdzeni.
Poza tym napisałem - może - tzn. przy odrobinie cierpliwości np. na allegro wyhaczysz Core i5 za ok. 600 (sam kupłiem za 550), niezłe płyty Gigabyte''a to koszt ok. 350 zł (nawet mniej), nie wiem czemu polecasz kiepskie MSI, a DDR3 Geila (4GB 1333) kosztują w Arrest.pl 320 zł. A ja i tak w ciemno bym dopłacił, bo warto, jeśli masz kasę, oczywiście. patrząc na wydajność, core i5 przezyją zdecydowanie takiego akurat AMDka. A brać 6 rdzeni tylko po to, by żarły więcej prądu, to ja tego nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2010 o 10:35, Aurelinus napisał:

Poza tym napisałem - może - tzn. przy odrobinie cierpliwości np. na allegro wyhaczysz
Core i5 za ok. 600 (sam kupłiem za 550),

Kiedy to było? Bo ja pół roku temu też zdobyłem sprzęt, który nawet teraz jest o 20% droższy niż wtedy...
A z najtańszymi ofertami na allegro to bym uważał, bo potem się okazuje, że gwarancja jest na Cyprze xD

>niezłe płyty Gigabyte''a to koszt ok. 350 zł

Dnia 10.09.2010 o 10:35, Aurelinus napisał:

(nawet mniej),
nie wiem czemu polecasz kiepskie MSI

Bo były chyba najtańszymi płytami na H55, a chciałem żeby te konfigi były możliwie porównywalnie cenowo. Nie polecałem ich (mam uraz do MSI i raczej nikomu tego nie polecę, chyba że zrobią naprawdę dużo lepszy układ niż konkurencja) ;)

Dnia 10.09.2010 o 10:35, Aurelinus napisał:

Patrząc na wydajność, core i5 przezyją zdecydowanie takiego akurat AMDka. A brać 6 rdzeni
tylko po to, by żarły więcej prądu, to ja tego nie rozumiem.

Erm, mamy już Phenomy II X6 z TDP 95W, czyli takim samym jak Intelowskie. A czy przeżyją tego AMD-ka - ja bym nie był zbyt pochopny - jak daaawno temu kupiłem sobie Quada, tak po dziś dzień mi starcza i śmiem twierdzić, że wszelkie i3 i i5 (nie licząc serii 7xx) nie mogą się z nim równać. A że początkowo ustępował wydajnością takiemu E8400? Prff, lata minęły, a Q9300 górą w ogólnym rozrachunku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ziptofaf:
" Phenom II X4 945 + Asus M4A77T/Asrock 870 Extreme 3 + 4GB RAM 1333 MHz CL9 = 1098 zł "

Hmmm ... a czy to trochę nie za tanio? - ja liczyłem 700 zł procek ( w Komputroniku 699 zł )+ ok. 600 zł płyta główna,tylko na cenach pamięci się nie znam więc liczyłem 400 - 500 zł za 4GB - oczywiście mówię o cenach sklepowych,na Allegro mnie nie stać,jeżeli już to tylko raty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach,już widzę - ja chcę kupić Phenom II X4 965 Black Edition 3.3 GHz a Ty mi polecasz Phenoma II X4 945 i pewnie dlatego jest taniej - ja jednak wolę kupić mocniejszego procka na starcie bo podkręcać nie potrafię i dam się za to nie zabiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2010 o 14:34, lis_23 napisał:

Hmmm ... a czy to trochę nie za tanio? - ja liczyłem 700 zł procek ( w Komputroniku 699
zł )+ ok. 600 zł płyta główna,tylko na cenach pamięci się nie znam więc liczyłem 400
- 500 zł za 4GB - oczywiście mówię o cenach sklepowych,na Allegro mnie nie stać,jeżeli
już to tylko raty.


1.) Płyta za 600 zł!? Po co ci topowy model do podkręcania, jeśli nie zamierzasz tego robić? 2x tańszy model naprawdę ci starczy.
2.) Ja też mówię o sklepach internetowych i nowych modelach, a nie Allegro. Fakt że komputronik akurat jest ekstremalnie drogi, X4 965 można spokojnie dostać za 600 zł...Za 700 to już Phenoma II X6 znajdziesz.
3.) RAM''y za 500 zł - ponownie zadaję pytanie "po co". To już będą pamięci przeznaczone do podkręcania ;) Co będzie podwójnie bez sensu, bo raz że nie zamierzasz, a dwa, że X4 965 ma odblokowany mnożnik i nie trzeba żadnych wybitnych pamięci aby się z nim bawić ;)
4.) Oszczędź te 80 zł i zamiast X4 965 kup X4 955. 200 MHz'ów różnicy to nie za dużo, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że te 200 MHz wyciągnąłbyś kombinacją Delete (BIOS)->CPU Frequency->CPU Multiplier->podbijasz o jedną wartość->Save and exit. I proszę, 3,4 GHz. Nie wymaga zmiany napięć ani żadnych innych modyfikacji. Zero ryzyka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2010 o 21:15, GANGSTERR napisał:

Powiem inaczej, GTX 465 nie ma racji bytu na świecie i w ogóle nie zawracaj sobie nią
głowy

To znaczy GTX460 będzie lepszy mimo, że tańszy? Ja zaznaczam, że nie będę niczego podkręcał bo się na tym kompletnie nie znam. Mimo to będzie wydajniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną i tym razem ostatnią prośbę związaną z moją budową komputera. Zdecydowałem się, że kupie same komponenty, a jak do mnie dojdą to złoże to sam, albo zaniosę do jakiegoś serwisu. Dlatego ostatni raz proszę cierpliwych o dobranie części (cała skrzynka, od OS, zasilacza i obudowy po kartę graficzną i procka. Limit tak jak wtedy 600f. Podam dwie strony, jedna to sklepu, który mieści się w moim mieście i dodatkowo złoży to wszystko w kupę co u nich zakupie (Silicon), a druga to podobno najtańsza. Zestaw do grania w najnowsze tytuły, dobrze, aby starczył na jak najdłużej i jeszcze coś bardzo ważnego - nie będę niczego podkręcał. Dlatego dobrzy by było gdybyście dobrali kartę fabrycznie podkręconą i nie wybierali takich, które są droższe tylko dlatego, że można je łatwo podkręcić.
http://www.silicon-edinburgh.co.uk/
http://www.tekheads.co.uk/
Możecie także podać konfiguracje która, w Polsce mieści się w 3000zł i spełnia powyższe kryteria :) Wtedy podał bym ją w sklepie i może by im się udało takie podzespoły ściągnąć gdyby nie mieli ich na stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam cię.

Chcesz zamawiać poszczególne części w jednym sklepie z myślą o samodzielnym ich złożeniu lub zapłeceniu innemy sklepowi za zrobienie tego, gdzie sklep, w którym zamawiasz zrobi to za free...

I zamiast prosić już o któryś z kolei zestaw, wykorzystaj te które dostałeś.

GTX 465 pobiera znacznie więcej prądu i jest także znacznie cieplejszy od GTX 460 1GB, a do tego...nawet słabszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2010 o 17:50, ziptofaf napisał:


1.) Płyta za 600 zł!? Po co ci topowy model do podkręcania, jeśli nie zamierzasz tego
robić? 2x tańszy model naprawdę ci starczy.
2.) Ja też mówię o sklepach internetowych i nowych modelach, a nie Allegro. Fakt że komputronik
akurat jest ekstremalnie drogi, X4 965 można spokojnie dostać za 600 zł...Za 700 to już
Phenoma II X6 znajdziesz.
3.) RAM''y za 500 zł - ponownie zadaję pytanie "po co". To już będą pamięci przeznaczone
do podkręcania ;) Co będzie podwójnie bez sensu, bo raz że nie zamierzasz, a dwa, że
X4 965 ma odblokowany mnożnik i nie trzeba żadnych wybitnych pamięci aby się z nim bawić
;)
4.) Oszczędź te 80 zł i zamiast X4 965 kup X4 955. 200 MHz''ów różnicy to nie za dużo,
zwłaszcza biorąc pod uwagę, że te 200 MHz wyciągnąłbyś kombinacją Delete (BIOS)->CPU
Frequency->CPU Multiplier->podbijasz o jedną wartość->Save and exit. I proszę,
3,4 GHz. Nie wymaga zmiany napięć ani żadnych innych modyfikacji. Zero ryzyka ;)


Nie pisałem że nie chcę podkręcać procka,tylko że sam tego nie będę robił ;)
oczywiście,podkręcić bym chciał,jak najbardziej - tylko ktoś musiałby mi w tym pomóc ;)
dlatego chcę już kupić taką płytę,która mi to umożliwi ( obecna ponoć jest słaba pod tym względem bo obecnego procka też chciałem podkręcić ale osoba która mi w tym pomagała twierdziła że się nie da ;) )
Ja mogę kupić tylko na raty w komputerowym na mieście ( nie,nie w Komputyoniku - wiem że tam są zawyżone ceny ale ich ceny traktuję tylko orjentacyjnie ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2010 o 13:29, ziptofaf napisał:

Erm, mamy już Phenomy II X6 z TDP 95W, czyli takim samym jak Intelowskie. A czy przeżyją
tego AMD-ka - ja bym nie był zbyt pochopny - jak daaawno temu kupiłem sobie Quada, tak
po dziś dzień mi starcza i śmiem twierdzić, że wszelkie i3 i i5 (nie licząc serii 7xx)
nie mogą się z nim równać. A że początkowo ustępował wydajnością takiemu E8400? Prff,
lata minęły, a Q9300 górą w ogólnym rozrachunku ;)

O X6 pisałem, że to wogóle - ogólnie - pętak, a nie wydajny procesor, co szybko się okazuje po krótkim zachwycie.
Piłem do tego 945. Dopłaciłbym każde (rozsądne) pieniądze za i5. Do core2duo nie mam zaufania, bo jeszcze nie miałem kompa w 100% stabilnego a - jeśli chodzi o wydajność - to tez w praktyce nie widzę żadnej wielkiej różnicy w stosunku do I5/i&, LGA775 można polecać z czystym sumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyłączamy w biosie zintegrowaną kartę dźwiękową (onboard audio - DISABLE, lub coś takiego)
Ogólnie to powinno się to chyba robić przed podłączeniem nowej, i przed instalacją do niej sterowników ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 13:27, Mafioso_PL napisał:

Wyłączamy w biosie zintegrowaną kartę dźwiękową (onboard audio - DISABLE, lub coś takiego)
Ogólnie to powinno się to chyba robić przed podłączeniem nowej, i przed instalacją do
niej sterowników ;p

OK, pytam się, czy nową wystarczy podpiąć pod PCI, czy dodatkowo podłączyć biały kabelek( który w tej chwili łączy wyjście audio z płytą główną)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się