Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2010 o 19:12, Reyer napisał:

Znalazł ktoś Radka hd 6970 poniżej 800 zł?



HD69xx jeszcze nie wyszły ... więc jak ktoś mógł znaleźć i to w takiej cenie ... ? Chyba chodziło o 6870 ... to miałeś linka stronę wcześniej za 840 zł.


Poleci ktoś jakąś kartę bezprzewodową w standardzie "N" ?? Najhlepiej Linksys ... podobną lub lepszą od WUSB300N-EU, ewentualnie innej dobrej firmy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 07:52, Reyer napisał:

Sry. Tamto to literówka. Ta za 840 już zdrożała do 903 zł. Za to tutaj http://www.agdkrak.pl/gigabyte-ati-radeon-hd6870-1024mb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-e-9004200-p25323-store25323.html
jest za 806zł.



Sprawdź czy sklep jest pewny i kupuj zanim i tu zdrożeją ... wiadomo nowość, do tego ciekawa to i popyt jest więc sprzedawcy ceny podnoszą ... do tego kurs euro ma też wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to dobra płyta pod AMD Phenom II X4 965 black edition?:
http://www.komputronik.pl/index.php/search/pl/run/showProducts/1/searchString/TVNJJTIwODkwRlhBLUdENw==/category/5805/

chciałem kupić Gigabyte 89OFXZ-UDS ale,niestety nie jest ona dostępna i nie wiadomo kiedy będzie - czy powyższy model jest dobrym zamiennikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 21:26, lis_23 napisał:

Czy to dobra płyta pod AMD Phenom II X4 965 black edition?:
http://www.komputronik.pl/index.php/search/pl/run/showProducts/1/searchString/TVNJJTIwODkwRlhBLUdENw==/category/5805/

chciałem kupić Gigabyte 89OFXZ-UDS ale,niestety nie jest ona dostępna i nie wiadomo kiedy
będzie - czy powyższy model jest dobrym zamiennikiem?


Fajne msi, tylko drogie.

Co powiesz na to:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/97844/Podzespoly_PC/Plyty_glowne/Asus_M4N98TD_EVO.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2010 o 00:11, Mafioso_PL napisał:

Nowy "kotlet" jak to zgranie ująłeś, to koszt 800-900 zł
A 5870 to 1300-1500 zł

Po co to porównanie ?


Tylko że na allegro można już dostać za 1180zł więc nie wiem skąd te 1300-1500 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 23:37, Mr_Terrorist napisał:

Która karta jest wydajniejsza Radek 5870 czy 6870? Czyżby nowy kotlet był słabszy?

Co ma piernik do wiatraka??

HD6850 jest następca HD5750
HD6870 jest następcą HD5830
HD5870 na razie nie ma nastepcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2010 o 09:01, blacklio2 napisał:

> Która karta jest wydajniejsza Radek 5870 czy 6870? Czyżby nowy kotlet był słabszy?

Co ma piernik do wiatraka??

HD6850 jest następca HD5750
HD6870 jest następcą HD5830
HD5870 na razie nie ma nastepcy


Dziwnie to zrobili :p ale okej dzięki za wyjaśnienie. Trochę szkoda, że AMD robi to samo co Nvidia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2010 o 00:54, Mr_Terrorist napisał:

Tylko że na allegro można już dostać za 1180zł więc nie wiem skąd te 1300-1500 :P


Heh ;)
No tak, bo 1300 vs 800 to wielka różnica, a 1200 vs 800 (czy nawet 850 bo sprzedaż wzrosła to i cena widzę się podnosi :P) to już prawie to samo :P

Zresztą nie ma się o co spierać, bo jak kolega wyżej wyjaśnił, jest to inny segment kart :)

Poczekajmy na premierę HD69xx =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 15:55, Kreeg napisał:

Zakładam że sprzęt ma być bez monitora i systemu:

Dnia 09.05.2010 o 15:55, Kreeg napisał:

Jeszcze parę dni temu za te pieniądze można było złożyć lepszy zestaw, niestety w skutek
ostatnio kiepskiej dla nas sytuacji na rynku walut, wszystko podrożało.



Odczekałem kilka miesięcy . Chciałem podziękować, wiem że trochę późno, ale chciałem sprawdzić czy sprzęt, który złożyłeś jest ok. I jest więcej niż ok. Problem mam tylko z wiedźminem, a najnowsze produkcje chodzą na max detalach, nie przegrzewa się, w miare cicho chodzi. Cud Miód. Dzięki bardzo za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktośdoradzić z kartą sieciową ? Która będzie lepsza ? Linksys WUSB300N-EU czy WUSB600N-EU ... ta pierwsza ma zewnętrzne 2 antenki i spisuje się dobrze łapie sieci z dużych odległości ... mam już jedną taką w domu kupioną za granicą ale potrzebuje drugą i nie wiem, jak ma się do niej podana wyżej druga karta tj. 600N

Bardzo prosiłbym o radę gdyż mój internet działa tragicznie.Wysokie Pingi i małą prędkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam do Was wszystkich pytanko.
A mianowicie.
Po zakupie komputera jakiś czas później zauważyłem coś dziwnego.
A mianowicie.
Po wejściu w mój komputer --->właściwości mam napisane:
Inter(R) Core(TM)2 Duo CPU
E7500 @ 2.93Ghz
a pod tym 1.94Ghz...
O co tu chodzi?
Przecież ten procesor ma taktowanie 2.93 więc nie rozumiem o co chodzi z tym 1.94GHZ...
Nie wiem czy to jakiś błąd czy co?
Dodam jeszcze że podczas uruchamiania komputera jest pokazane 2.40Ghz...
Już tego nie rozumiem.
Może Wy wiecie o co z tym wszystkim chodzi?
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jest dobrze. Wszystkie nowoczesne procesory, gdy nie potrzeba ich mocy obliczeniowej, zmniejszają swoje taktowanie aby pobierać mniej prądu. Dla przykładu mój Phenom II X4 940 3 GHz teraz pracuje na 800 MHz''ach ;)

Co innego jeśli w wymagających grach miałbyś poniżej 2.93 GHz, wtedy możesz się niepokoić. Jeśli chcesz się upewnić to w trakcie rozgrywki uruchom program CPU-Z. Ale na 99.9% będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2010 o 21:41, ziptofaf napisał:

/.../

Jest dobrze. Wszystkie nowoczesne procesory, gdy nie potrzeba ich mocy obliczeniowej,
zmniejszają swoje taktowanie aby pobierać mniej prądu. Dla przykładu mój Phenom II X4
940 3 GHz teraz pracuje na 800 MHz''ach ;)

Co innego jeśli w wymagających grach miałbyś poniżej 2.93 GHz, wtedy możesz się niepokoić.
Jeśli chcesz się upewnić to w trakcie rozgrywki uruchom program CPU-Z. Ale na 99.9% będzie
ok.



Aaa to spoko ;)
Wielkie dzięki za tak szybką odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się