Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2011 o 20:00, GANGSTERR napisał:

Miał być 9 styczeń, ale Intel zmienił zdanie i premiera była wczoraj przy przedwczoraj



Czyli to oznacza że poprzednie modele stanieją. Jak to zwykle bywa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Początkowo Intel planował Premierę na 9 stycznia 2011, jednak premiera została przesunięta na 5 stycznia ... Dokładnie pół godziny temu zakończyła się prezentacja Intela na targach CES w Las Vegas.
Testy procesorów wyszły wcześniej ponieważ Intel postanowił na ok. 2 dni przed premierą zdjąć NDA z testerów/recenzentów. Natomiast w sklepie jeszcze ciężko znaleźć owe procesory ... szczególnie i7 z odblokowanym mnożnikiem.To samo tyczy się Mobo. Niby są ale ich nie ma ... albo trzeba na nie poczekać aż będą na stanie albo są za granicą ... Ja chyba poczekam do lutego aż będzie więcej testów na innych płytach i okaże się jak to z tym mnożnikiem jest, że nie da się przeskoczyć 4,8~ Ghz. No i aż będzie dostępna reszta płyt głównych w sprzedaży ... poza tym sklepy trochę zawyżają ceny na chwilę obecną.

EDIT:
Tak, tylko trzeba poczekać parę dni bo większość sklepów nie ogarnęła jeszcze premiery poza tym za tą samą cenę co poprzednie ( No mniej więcej ) Możesz mieć coś nowszego i wydajniejszego ... jeśli mowa o aplikacjach bardziej profesjonalnych ... nawet dużo bardziej ... szczególnie po OC ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../ CIach :P

Dnia 05.01.2011 o 20:32, Codipar napisał:

EDIT:
Tak, tylko trzeba poczekać parę dni bo większość sklepów nie ogarnęła jeszcze premiery
poza tym za tą samą cenę co poprzednie ( No mniej więcej ) Możesz mieć coś nowszego i
wydajniejszego ... jeśli mowa o aplikacjach bardziej profesjonalnych ... nawet dużo bardziej
... szczególnie po OC ...


Witaj.

Dzięki stary.. teraz już jestem naprostowany _________.. :P
Mam jeszcze jedno zapytanie. Co z nowymi kartami graficznymi też już po premierze czy dopiero przed ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2011 o 20:37, Braveheart napisał:

Mam jeszcze jedno zapytanie. Co z nowymi kartami graficznymi też już po premierze czy
dopiero przed ?


Większość już po, to znaczy Radeony serii 68xx oraz serii 69xx prócz karty 2 procesorowej oraz GTX 580, 570 w najbliższym czasie a dokładniej 25 stycznia 2011 premierę będzie miał GTX 560, nie wiadomo kiedy ma wyjść dwu procesorowa karta od nVidia ... prawdopodobnie po premierze odpowiednika u konkurenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 22:21, pawel_0701 napisał:

Szukam procesora do 750zł, na gniazdo LGA775 czy jakoś tak...


Z 4 rdzeniowych

Procesor Intel Core 2 Quad Q8400 2.66GH LGA775 BOX - 571,98 PLN w www.ram.net.pl

Z 2 rdzeniowych

Procesor Intel Core 2 Duo E8500 3.16GHz LGA775 BOX - 698,99 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2011 o 20:29, Braveheart napisał:


Czyli to oznacza że poprzednie modele stanieją. Jak to zwykle bywa ?


Sam sobie odpowiedziałeś.


a przynajmniej powinno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 12:19, pawel_0701 napisał:

Tak ale jaką masz płytę główną i stary procesor?

PŁYTA GŁÓWNA : MSI MS -7267
PROCESOR: DualCore Intel Core 2 Duo E4500, 2200MHz (11x 200)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AMD I intel maja zupelnie inne sockety wiec nie wlozysz procesora amd do swojej plyty skoro jest ona do inteli. Chyba ze chcesz wydac dodatkowa kase na plyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 16:28, Misquamaqus napisał:

Ech Krzysztof...
Podziwiam wstrzemiezliwosc, ale nie rozumiem toku myslenia i nawet nie chce widziec rozgrywki
na 3870 przy rozdzielczosci 1900/1200.

Tok myślenia jest prosty: skoro gry chodzą, to po co wydawać pieniądze? Jak Wiedźmin nie pójdzie - no to będzie istotny powód. Albo do modernizacji, albo do kupienia nowego kompa (potrzebuję drugi do drukowania zdjęć i do ich magazynowania na obydwu, zawsze jak jeden nawali, zdjęcia zostaną, od jakiegoś czasu pocztę też mam na obydwu)
Demo Crysis też mi chodziło. W pełną wersję nie grałem, bo ta strzelanka jakoś mnie nie zainteresowała: ja jestem Samotnym Bohaterem Zbawiającym Swiat. Drużyna mnie nie interesuje, stąd takie Baldurs Gate, Drakensang, czy Dragon Age wprawdzie przeszedłem, ale bez entuzjazmu. I wtedy, jak nie miałem nic lepszego do grania

Dnia 05.01.2011 o 16:28, Misquamaqus napisał:


Newer mind... powodzenia i bez urazy, ze wtracam "trzy grosze" :)

Ależ bez urazy!
Kiedyś też modernizowałem sprzęt jak tylko mogłem, chociaż wcale nie potrzebowałem.
Na obecny komputer zbierałem dość długo, potem ceny spadły i kupiłem go za połowę tego, co uzbierałem. Za drugą połowę mogę "od ręki" sprawić sobie nowy komputer - tym bardziej, że mam obudowę (Cosmos 1000), zasilacz (Antec Signatute 850 W) i system operacyjny (Windows7 ultimate, box!). O klawiaturze i myszy nie wspominam, bo zawsze mam kilka w zapasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 13:34, Mafioso_PL napisał:

AMD I intel maja zupelnie inne sockety wiec nie wlozysz procesora amd do swojej plyty
skoro jest ona do inteli. Chyba ze chcesz wydac dodatkowa kase na plyte.

A to np mogę Tylko procesor intela ?? to np ten już mogę http://www.gram.pl/sk3_8gnlHeu1_PROCESOR_P_DUAL_CORE_E6600_3_06GHz_2M_LGA775_BOX.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta główna posiada martwy obecnie socket LGA 775. Nie wiem czy jest sens kupować lepszy procesor, biorąc pod uwagę że skok wydajności nie będzie za wysoki, a dodatkowo Twoja płyta główna również nie należy do najlepszych. Mówiąc krótko - zamiast ulepszać to co masz, kup nową płytę główną z całkiem nową podstawką LGA 1155.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw seobie uskladalem:

Procesor:
AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/
530 zł

Płyta główna:
AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/
330 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 2GB 1600MHz CL9 Play
105 zł

Karta graficzna:
Gigabyte Radeon HD6850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP
699 zł

Całość 1664 zł brutto

Jaki zasilac byscie polecili? Moze cos do zmiany w tym zestawie? Obudowa Stara, Dysk (póki co!) stary i ramu tylko 2gb ze wzgledu na koszta.

całośćby musiala kosztowac DO 1850zł, a komputer byłby wykorzystywany glownie do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2011 o 12:55, Buchomodozor napisał:

Jaki zasilac byscie polecili? Moze cos do zmiany w tym zestawie? Obudowa Stara, Dysk
(póki co!) stary i ramu tylko 2gb ze wzgledu na koszta.

całośćby musiala kosztowac DO 1850zł, a komputer byłby wykorzystywany glownie do gier.


Trochę mało ramu, jak tylko będziesz miał kasę dokup koniecznie kolejne 2 GB. Zasilacz, aby był markowy miał moc i był dobry niskim kosztem to OCZ StealthxStreme 2 500W ok. 200 zł. Na mniejszą moc nie patrz bo zapas się przydaje a różnicy w cenie nie będzie dużej o ile w ogóle będzie jakaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się