Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2011 o 19:18, Codipar napisał:

To jak Ty byś chciał na 4GB zajmować się obróbką grafiki albo podobnymi czynnościami
to życzę powodzenia.


tak właśnie chciałbym i to robię (nie mówie tu o jakimkolwiek profesjonalizmie bo przy takich zastosowaniach to 8 i więcej ramu może nie starczyć). Gram też w gry i nie widziałem aby jakakolwiek zajęła więcej niż 2GB RAM a tym bardziej np. 3GB. Jak ktoś używa kompa do gier słuchania muzyki i oglądania filmów to 4GB ram nie są obowiązkową pozycją nie nakręcajmy się tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 20:09, Hommicide napisał:

Zdecydowałem się na zakup Windowsa 7. Głównie dlatego, że posiadam 4gb, z czego 2gb jest
niewykorzystywane. I podobno Win 7 lepiej obsługuje 4 rdzenie niż XP Pro. Chciałem się
jeszcze zapytać jak to jest z wykorzystywaniem ramu w Win 7. Jest równie pamięciożerny
co Vista?

I czym się rózni wersja Home Premium od Ultimate?


mam nadzieje że wiesz że jeśli chcesz wykorzystać te 4GB RAM to to nie tylko ma być jakaś tam Windows 7 ale to ma być Windows 64bit (albo jakikolwiek innych 64bitowy system)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2011 o 20:09, Hommicide napisał:

I czym się rózni wersja Home Premium od Ultimate?



Funkcjami, programami ... po prostu jest bogatsza.

Dnia 07.01.2011 o 20:09, Hommicide napisał:

mam nadzieje że wiesz że jeśli chcesz wykorzystać te 4GB RAM to to nie tylko ma być jakaś
tam Windows 7 ale to ma być Windows 64bit (albo jakikolwiek innych 64bitowy system)


Dokładnie, na 32 Bit zostanie wykorzystane ok. 3.5 GB

--------------------
Jako, że premierę Piaskowych Mostków mamy już za sobą a ja planuję zakup komputera złożyłem sobie takie coś.Na razie czekam jeszcze na ustatkowanie się cen i więcej testów płyt głównych oraz dostępność w sklepach.
Początkowo planowałem upgrade do 2.300-2.500 PLN jednak i więcej czytałem tym zmieniały się moje wymagania w końcu wybrałem coś takiego :

Procesor : Intel Core i7 2600k
Płyta Główna : Asus Maximus IV Extreme
Pamięci : OCZ Reaper Ultra 2000Mhz CL9
Obudowa : CoolerMaster HAF 942 ( HAF X )

Jednak do końca nie jestem jeszcze pewien pamięci RAM, może ktoś poleci równie dobre, szybkie ale tańsze pamięci ?
Płyta główna ... jak się ma do niej Gigabyte GA-P67-UD7, ciekawi mnie też EVGA P67 Classified jednak, na razie nie ma jej w sprzedaży i nie wiadomo kiedy będzie ... poza tym cena też nie znana i testów nie było.

Resztę podzespołów biorę ze starego kompa, tj. kartę graficzną GTX 460 OC, Dysk Samsung SATA II 750GB, Zasilacz OCZ StealthxStream 2 500W (Później go zmienię) i ewentualnie chłodzenie Scythe Yasya 1000 w zależności od tego jak się będzie spisywało chłodzenie dołączone do i7 2600k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 23:22, Buchomodozor napisał:

> /ciach/

A co ze starymi podzespolami? Jakie to sa? Moze znalazlyby innego wlasciciela za odpowiednia
cene ;> ?



Ogólnie w kompie mam teraz to :

Core 2 Quad Q6600 4x 2.40 Ghz Testowo poszedł do 3.3 Ghz stabilnego, bez testów stabilności był przez chwilę na 3.6 Ghz ( Rewizja G0 )
Płyta Główna Gigabyte GA-EP35-DS3R
GeForce 8400 GS Gainward 384 Mbit pamięci o szynie 192 bit.
Buda Tracer Phantom ( cała czarna z oknem po boku ) z tym, że wniej od nowości nie działą wyświetlacz ... tzn ma podświetlenie ale nic nie wyświetla nie wiem czy to jego wina, czy czujnika temp. podłączonego do niego, ułamała mi się też klapka zakrywająca porty USB na przodzie )
Do budy mam oryginalny zasilacz 450W Tracer ( Czyli nie polecany ) 450W
W sumie jeśli chłodzenie byłoby dobre to od nowego procesora to mam zakupione we wrześniu Scythe Yasya 1000 ... może bym nawet sprzedał z nowym zasilaczem OCZ StealthxStreme 2 500W


Edit : Nie był to żaden cud techniki. Dlatego teraz kupuje coś wydajniejszego. Oczywiście do komputera mam wszystkie dodatkowe kabelki jakie były dołączone do płyty głównej oraz dokumenty ( Paragon imienny oraz instrukcje )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uh... jakos nie jestem przekonany ;x Wybacz za stracony czas.

@chooociaz.. Czy HD6850 wszedłby tu i zostałby wykorzystany w 100% ? I ile bys sobie cenil za Plyte glowna + procesor jesli odp. na poprzednie pytanie jest pozytywna :P

@2 I ogolnie, procesor dawalby rade z aktualnymi grami, czy poprostu nie oplaca sie kupowac teraz procesora bez L3 Cache bo jest to rozwiaznie bezprzyszlosciowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 10:20, kuki288 napisał:

Szukam dobrego dysku przenośnego minimum 500 GB.
Do maks 280 zł, ale wolałbym coś taniego.
Jakies propozycje?

http://allegro.pl/dysk-zew-skora-usb2-0-samsung-hm641ji-640gb-nowy-i1389316932.html

Mam tą wersję osobiście bez problemu działa z lapkiem, TV, Blu Ray wszystko śmiga

Ewentualnie przyszłościowo USB 3.0
http://allegro.pl/dysk-przenosny-pqi-h566-640gb-96mb-s-usb-3-0-wys24-i1391677267.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 11:14, blacklio2 napisał:

Będzie pasowała spokojnie, tylko sprawdź jakie masz CL u siebie w komputerze za pomocą
CPU-Z zakładka memory

20110108112138

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 11:21, kaczek93 napisał:

> Będzie pasowała spokojnie, tylko sprawdź jakie masz CL u siebie w komputerze za
pomocą
> CPU-Z zakładka memory

Czyli identyczna jak sprzedawana, powinna działać na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 11:25, blacklio2 napisał:

> > Będzie pasowała spokojnie, tylko sprawdź jakie masz CL u siebie w komputerze
za
> pomocą
> > CPU-Z zakładka memory
Czyli identyczna jak sprzedawana, powinna działać na 100%

Ogólnie chodzi mi o optymalizację sprzętu pod kątem przejścia na Win 7 z XP SP2.
Mój sprzęt to:

AMD Athlon 4200+ 64 Dual Core, 2,21Ghz X2,
1GB RAM,
Radeon HD 4670

Czy zauważalny będzie spadek wydajności w grach?
Słyszałem że powinienem dokupić 1GB ramu i praktycznie nie będzie różnicy.
Mój RAM to:
Kingston DDR2 1GB/800Mhz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Win7 powinien być instalowany przy min 2GB pamięci i to wersja 32bit, ściągnij wersję trial ze strony MS i sam się przekonasz jak to działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 00:44, Buchomodozor napisał:

Uh... jakos nie jestem przekonany ;x Wybacz za stracony czas.

@chooociaz.. Czy HD6850 wszedłby tu i zostałby wykorzystany w 100% ? I ile bys sobie
cenil za Plyte glowna + procesor jesli odp. na poprzednie pytanie jest pozytywna :P

@2 I ogolnie, procesor dawalby rade z aktualnymi grami, czy poprostu nie oplaca sie kupowac
teraz procesora bez L3 Cache bo jest to rozwiaznie bezprzyszlosciowe?



Jak go wykręciłem na 3.3 Ghz to z moim GTX 460 przy 850/4500 w włączonym! PhysX na medium miałem w Mafii II ok 50 klatek, przy jakiś strzelaninach ok. 30.

Mi ten komp by starczył na jeszcze jakieś 2 lata gdyby nie to, że moc przyda mi się ze względu na naukę.
Aż takim specem nie jestem więc na pytanie odnośnie pamięci niech odpowie Ci ktoś inny.
Ja jestem jednak za kupowaniem nowych procesorów, nie ma sprawy odnośnie wcześniejszego pytania. :)
Jak nie sprzedam tych części, bo ogólnie jakoś nie planowałem tego ... to albo włożę jakiś mały dysk do tego i będę z bratem w gry sieciowe grać albo znajomemu coś sprzedam jak będzie potrzebował.

Za wycenę się nie biorę, pozostawiam Ci allegro tak jak procesory można znaleźć tak płyt nie. W każdym bądź razie za nią dużo nie chcę ... ze względu na to, że miałem incydent z włączaniem i wyłączaniem komputera przy próbie uruchomienia go po nocy bezczynności, fakt, że wyjęcie baterii naprawiło problem.
Poza tym, do procesora nie mam pudełka tak samo jak i do ramu, którego zapomniałem wypisać ... ale to dlatego, że komputer składali mi w sklepie po zakupie. Ram to 2x2GB Geil bodajże 800Mhz DDR 2 więc nie najszybsze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2011 o 12:09, Codipar napisał:


Mi ten komp by starczył na jeszcze jakieś 2 lata gdyby nie to, że moc przyda mi się ze
względu na naukę.

> Ja jestem jednak za kupowaniem nowych procesorów, nie ma sprawy odnośnie wcześniejszego

Dnia 08.01.2011 o 12:09, Codipar napisał:

pytania. :)
Jak nie sprzedam tych części, bo ogólnie jakoś nie planowałem tego ... to albo włożę
jakiś mały dysk do tego i będę z bratem w gry sieciowe grać albo znajomemu coś sprzedam
jak będzie potrzebował.

>

Mhm, to chyba jednak zostane przy kupnie nowego zestawu w lutym, po obnizkach cen..
Ten zestaw wlasnie wydaje mi sie jakos, jak juz wczesniej wspomnialem, maloprzyszlosciowy.
Tak, czy owak warto było sprobowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2011 o 12:24, Buchomodozor napisał:

Mhm, to chyba jednak zostane przy kupnie nowego zestawu w lutym, po obnizkach cen..
Ten zestaw wlasnie wydaje mi sie jakos, jak juz wczesniej wspomnialem, maloprzyszlosciowy.
Tak, czy owak warto było sprobowac :)


No z pewnością nowy będzie lepszym wyjściem, masz pełną gwarancję na części no i coś nowszego z nowszymi rozwiązaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 18:36, pawel_0701 napisał:

Czy ktoś miał okazję pracować na komputerze z chłodzeniem wodnym?


A co Cię dokładniej interesuje?Ogólnie jest ciszej i chłodniej ale drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się