Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2011 o 18:53, pawel_0701 napisał:

Dokładnie interesuje mnie wydajność, czyli chłodno<--->tanio

Chłodniej jest na pewno, ale i drożej o ile mowa o wodowaniu CPU, MOBO, GPU na cooling.pl można kupić gotowe zestawy już od 600 PLN tylko nie ana w nich na bloków na GPU.Jeśli chodzi o sam procesor to najtaniej wyjdzie Corsair H50 lub H70 jednak nie są lepsze od najlepszych chłodzeń powietrzem.Na pewno są za to mniejsze.Najlepiej poczytać na forach o Water cooling.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z niedawno kupionym procesorem (AMD Athlon II X4 640 3.00GHz) jest chyba coś nie tak. Mianowicie chodzi o to, że grając w gry co jakiś czas następuje coś w rodzaju chwilowego "zwolnienia" i "przyspieszenia" tempa. Najbardziej jest to widoczne w grach 2D. Nie wiem do końca jak to wyjaśnić, ale co 30-60sekund animacja chwilowo zwalnia (prawie że klatkuje), a chwilę później jest normalnie. Sprawdzałem ilość FPSów Frapsem i w momentach "spowolnienia" są one w normie (nie spadają). Dlatego myślę, że to z prockiem jest coś nie w porządku. I teraz pytanie do Was: czy procesor może być wadliwy? Oddać go na gwarancję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam zamiar kupić klawiaturę Razer Lycosa i zastanawia mnie czy można sobie podświetlić tylko wybrane klawisz a mianowicie chodzi mi o WSAD, F5, P, ctrl, tab, Q, R, V, X. Jak to jest ? jak nie można to jest jakaś klawiatura w której można to zrobić? z góry dzięki za odp ;)

p.s Która z myszek lepsza do CS-a Razer Lechasis czy microsoft intellimouse 1.1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 22:01, Hommicide napisał:

Z niedawno kupionym procesorem (AMD Athlon II X4 640 3.00GHz) jest chyba coś nie tak.
Mianowicie chodzi o to, że grając w gry co jakiś czas następuje coś w rodzaju chwilowego
"zwolnienia" i "przyspieszenia" tempa. Najbardziej jest to widoczne w grach 2D. Nie wiem
do końca jak to wyjaśnić, ale co 30-60sekund animacja chwilowo zwalnia (prawie że klatkuje),
a chwilę później jest normalnie. Sprawdzałem ilość FPSów Frapsem i w momentach "spowolnienia"
są one w normie (nie spadają). Dlatego myślę, że to z prockiem jest coś nie w porządku.
I teraz pytanie do Was: czy procesor może być wadliwy? Oddać go na gwarancję?



Napisz w temacie problemy z kompem, lub w temacie o procesorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 18:53, pawel_0701 napisał:

Dokładnie interesuje mnie wydajność, czyli chłodno<--->tanio


od siebie mogę powiedzieć tyle że rozumiem entuzjastów chłodzenia wodnego. Ale... miałem kiedyś pomysł chłodzenia wodnego bo strasznie przegrzewała się karta graficzna (Radeon 4850 na chłodzeniu sprzętowym miał od 85 w idle do 100 przy obciążeniu i do tego ten głośny wiatrak). No wiec zainteresowałem się chłodzeniem wodnym. Bloczek chłodzący na moją kartę grafiki (Radeon 4850) kosztował około chyba 300zł.... a gdzie do tego pompa, zbiornik, rurki itd?

efekt końcowy kupiłem Arctic Cooling VGA Accelero S1 Rev. 2 + do tego bardzo wolnoobrotowy wentylator 120mm i jest cicho i chłodno około 30 stopni.

Tak więc pojawia się pytanie czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o tym procesorze AMD Phenom X4 9850 AM2+, Quad Core, 2.5GHz, 4MB Total Cache, 125W, OEM
??? A co o tym AMD Athlon II X4 640, Propus, Quad Core, S AM3, 3GHz, 2MB Total Cache, HT 2000MHz, 95W ???

Moje pytanie polega na tym: Który z tych procesorów poradzi sobie w najnowszych grach?? Resztę komputera wiem jak złożyć więc chodzi tylko o procka. Który będzie po prostu lepszy? czekam na odpowiedzi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 10:48, Hommicide napisał:

Jeśli
będziesz
podkręcał
procek
możesz
wziąć
Phenoma,
a
jeśli
nie
to
Athlona
640
-
pobiera
mniej
prądu,
nie
będzie
się
grzał.

Ok dzięki. Możliwe że będę podkręcał:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 12:46, GANGSTERR napisał:

W
ogóle
nie
zawracaj
sobie
głowy
Phenonami
pierwszej
generacji,
weź
Atlhona


chyba jednak masz racje bo nie dość że tylko pare złotych droższy to jest o wiele lepszy niż phenom w dodatku w pudełku jest wiatrak;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj na slepo pamieci, bo sie moze okazac, ze nie podejda pod mobo i bedzie problem.
Najpierw wejdz na stronke producenta plyty glownej i sprawdz kompatybilnosc pamieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale tu nie chodzi tylko o typ pamieci RAM.
Zdarza sie, ze jakis model pamieci nie bedzie obslugiwany przez plyte glowna i wtedy nie masz gwarancji, ze bedzie dzialal (choc czesto dziala, 2 min. google''owania pozwala zaoszczedzic ew. dluzszy czas na wymiane kosci na inne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj swój model mobo to się sprawdzi.

Ja do swojego kompa będę brał albo OCZ Reaper Ultra 2x2GB CL9 2000 Mhz albo Kingston HyperX CL9 2000 Mhz 2x2GB ... ale te w wersji z niebieskim radiatorem. Z opinii jakie czytałem wydają się być dobre.Poza tym OCZ mają radiator z Heat pipe.


Ps. wie ktoś dla czego teraz tak dziwnie wygląda cytowany tekst ? tzn. każde słowo jest osobno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się