Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2011 o 18:13, Misquamaqus napisał:

> M4A89GTD Lista pamieci kompatybilnych z Twoja plyta glowna: http://www.sendspace.com/file/cfw768


Widziałem to i czytałem jest tylko jedna pamięć dostępna na 2k mhz i więcej nie uaktualniali tak więc niema o co się martwić bardzo rzadko się zdarza że jakaś konkretna pamięć nie gra z płytą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje mieć pewność że dyski z dwóch linków są to te same dyski :D
W sumie jestem na 99% pewnien że tak ale wole zapytać kogoś kto zna się lepiej bo w poszukiwaniu tego dysku na allegro znalazłem m.in niemal identyczny ale z mniejszą prędkością obrotową.
http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=50272
http://allegro.pl/samsung-500gb-16mb-hd502hj-f3-sata-2-gw24-fv-i1387118546.html#gallery
A więc czy są to te same identyczne dyski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie nazwa tematu zmieniona na łatwiejszą do wyszukania :)

Nie wie ktoś może kiedy wyjdzie topowa płyta główna Evga P67?
Jakie polecacie pamięci do Sandy Bridge ( i7 2600k ) płyta będzie to albo w/w albo Asus Maximus IV Extreme, ewewentualnie Gigabyte GA-P67-UD7 przewiduje duet GTX 460 po dużym OC.Procek też kupowany z takim zamiarem, mam na razie na oku OCZ Reaper Ultra 2000Mhz CL9 2x2GB lub pamięci o tych samych parametrach ale w wersji HyperX od Kingston''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 12:33, GANGSTERR napisał:

Eee, kto zmienił nazwę i dlaczego?

Stara była lepsza.


Nazwę tematu zmienił Moderator Karharot, miało to na celu ułatwienie wyszukiwania wątku nowym użytkownikom i ma na celu ograniczenie zakładania tony nowych tematów związanych z modernizacją sprzętu komputerowego.

Jeśli chcesz więcej informacji formularz czeka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy uczyć nowych użytkowników jak korzystać z wyszukiwarki? ;)
Popieram argument ''mafioza''.

@Topic
Odświeżona 460-tka(ew. przesłyszałem się o tym) wpłynie jakoś co do konfiguracji na następnego miesiąca? Coś wiadomo bliżej o niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 12:36, Isildur napisał:

> Eee, kto zmienił nazwę i dlaczego?
>
> Stara była lepsza.

Nazwę tematu zmienił Moderator Karharot, miało to na celu ułatwienie wyszukiwania wątku
nowym użytkownikom i ma na celu ograniczenie zakładania tony nowych tematów związanych
z modernizacją sprzętu komputerowego.

Jeśli chcesz więcej informacji formularz czeka ;)


:(

tyle lat udzielam się w tym temacie i jakoś przyzwyczaiłem się do upgradu. Nie wiele to zmieni, jeśli ludzie nie nauczą się korzystać z wyszukiwarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś zmieni na pewno ze względu na spolszczoną nazwę tematu oraz większe prawdopodobieństwo użycia słowa Modernizacja poprzez potencjalnego klienta tego tematu, nie każdy używa słów upgrade, kompa etc.
Ludzie nawet używając wyszukiwarki mają problem ze znalezieniem takiego tematu.
Poza tym temat będzie dalej służył temu samemu.

> @Topic
> Odświeżona 460-tka(ew. przesłyszałem się o tym) wpłynie jakoś co do konfiguracji na następnego
> miesiąca? Coś wiadomo bliżej o niej?

Jaka odświeżona 460-tka ? Ma wyjść GTX 560 a słowo odświeżona to tylko taki dodatek.
Będzie to zbliżona konstrukcja do tej z 460 natomiast będzie się cechować większą wydajnością poprzez odblokowanie paru rzeczy, które w 460 są zablokowane ...


---------------------

Nie wie ktoś może kiedy wyjdzie topowa płyta główna Evga P67?
Jakie polecacie pamięci do Sandy Bridge ( i7 2600k ) płyta będzie to albo w/w albo Asus Maximus IV Extreme, ewewentualnie Gigabyte GA-P67-UD7 przewiduje duet GTX 460 po dużym OC.Procek też kupowany z takim zamiarem, mam na razie na oku OCZ Reaper Ultra 2000Mhz CL9 2x2GB lub pamięci o tych samych parametrach ale w wersji HyperX od Kingston'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2011 o 15:05, Codipar napisał:

---------------------

Nie wie ktoś może kiedy wyjdzie topowa płyta główna Evga P67?
Jakie polecacie pamięci do Sandy Bridge ( i7 2600k ) płyta będzie to albo w/w albo Asus
Maximus IV Extreme, ewewentualnie Gigabyte GA-P67-UD7 przewiduje duet GTX 460 po dużym
OC.Procek też kupowany z takim zamiarem, mam na razie na oku OCZ Reaper Ultra 2000Mhz
CL9 2x2GB lub pamięci o tych samych parametrach ale w wersji HyperX od Kingston''a.


Efka ma sie pojawic w styczniu na targach CES 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lolololol, po co ja ci dawalem linka do formularza kontaktowego...... to ze ty uwazasz, ze to nazwa latwiejsza do wyszukiwania.. nie znaczy, ze tak jest :P
Ludzie, zakladaja nowe tematy zwiazane z upgrade''em, bo nie chca/nie umia/nie chca sie nauczyc korzystac z wyszukiwarki (albo z prostej "komendy" w google).

Mam nadzieje, ze moderatorzy przywroca stara nazwe tematu, tak jak to mialo miejsce z tematami o Metalu czy o Lozy ;]

Z ciekawosci wpisalem w wyszukiwarce tego tematu dwa slowa:
najpierw "upgrade"
25 stron przy 40 postach na stronie

pozniej "modernizacja"
1 strona przy 40 postach na stronie

Pozniej wpisalem "upgrade" w wyszukiwarke forumowa:
12 wynikow

Nastepnie "modernizacja" w wyszukiwarce forumowej:
4 wyniki
Wniosek:
Nasi forumowicze od 3 do 25-krotnie czesciej uzywaja slowa "upgrade" niz "modernizacja". ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja proszę o powrót do tematu wątku. Chcecie powrotu zgłoście to odpowiednią drogą, jeśli już zostało zgłoszone proszę poczekać na Moderatora, który zmieniał nazwę tego wątku.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to niech zmienią, i tak bym się dokopał do tego jakbym tylko wszedł na kompa a w tedy pisałem z telefonu ...
Skoro zmienili nazwę to chyba uznali, że z jakiś powodów mam rację, mogą to zmienić jeśli to Was tak boli ja ten temat i tak odnajdę najwyżej oni będą musieli zmykać, kasować zakładane nowe wątki ... Zresztą ja tylko dałem propozycję podpartą argumentami, nie zmuszałem nikogo do tego.Szczerze najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji byłaby możliwość podpisania do wyszukiwarki słów kluczowych pod dany temat, niestety dowiadywałem się o tym i nie ma na tym forum takiej możliwości. Także macie wolną rękę i możecie napisać o przywrócenie starej nazwy tematu ...

> Z ciekawosci wpisalem w wyszukiwarce tego tematu dwa slowa:
> najpierw "upgrade"
> 25 stron przy 40 postach na stronie
>
> pozniej "modernizacja"
> 1 strona przy 40 postach na stronie
>
> Pozniej wpisalem "upgrade" w wyszukiwarke forumowa:
> 12 wynikow
>
> Nastepnie "modernizacja" w wyszukiwarce forumowej:
> 4 wyniki
> Wniosek:
> Nasi forumowicze od 3 do 25-krotnie czesciej uzywaja slowa "upgrade" niz "modernizacja".

Moim zdaniem takie a nie inne wyniki są dlatego, że stali bywalcy często odwiedzający ten temat zawyżają te statystyki ... w ciągu ostatnich kilku pojawił się przynajmniej 3-4 tematy dotyczące zmian w podzespołach do desktopów ... po pytaniach odnośnie wyszukiwarki wychodziło, że po prostu nie byli wstanie znaleźć tego tematu właśnie przez jego nazwę ... zresztą ostatnio sam ktoś przyznawał możliwe nawet, że moderator, że takie tematy powstają bo ten wątek trudno jest odnaleźć.

Jeśli aż tak bardzo boli Was ta zmiana to przepraszam bardzo i zachęcam do skontaktowania się poprzez formularz kontaktowy z moderatorami i poproszenie o przywrócenie starej nazwy.

> Efka ma sie pojawic w styczniu na targach CES 2011.
>

Dzięki wielkie, wychodzi na to, że albo już była premiera tylko coś cicha albo będzie dopiero bo targi jakoś się miały zakończyć po weekendzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sprawie zmiany nazwy tematu ->
Widzę że przywiązanie do starej nazwy jest duże więc na swoim GS-ie zamieściłem ankietę w której sami możecie zadecydować która nazwa jest odpowiedniejsza :) Ankieta będzie trwała dwa dni i po jej zakończeniu zastosuję się do waszego wyboru.
Na problem odpowiadam tutaj żeby dotrzeć do wszystkich zainteresowanych, proszę nie odpowiadać na tego posta - jeśli macie jakieś uwagi wyślijcie je przez formularz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2011 o 17:02, Codipar napisał:

Dzięki wielkie, wychodzi na to, że albo już była premiera tylko coś cicha albo będzie
dopiero bo targi jakoś się miały zakończyć po weekendzie ?


Nie wiem kiedy sa te targi, bo nie sledze tego tematu.
Wiem tylko, ze evga sli ma kosztowac rowne 200 dolcow i to wlasnie ją bym wybral:

http://www.frazpc.pl/aktualnosci/742441,P67-SLI-Performance---pyta-gwna-dla-Sandy-Bridge-od-EVGA.html

Wersja najwyzsza "clasified" jest przepasiona i pewnie cena wyrwala by mnie z butow.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się