Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 10.01.2011 o 18:42, Misquamaqus napisał:


Nie wiem kiedy sa te targi, bo nie sledze tego tematu.
Wiem tylko, ze evga sli ma kosztowac rowne 200 dolcow i to wlasnie ją bym wybral:

http://www.frazpc.pl/aktualnosci/742441,P67-SLI-Performance---pyta-gwna-dla-Sandy-Bridge-od-EVGA.html

Wersja najwyzsza "clasified" jest przepasiona i pewnie cena wyrwala by mnie z butow.


Ja planuje wydać na płytę ok. 1200 Pln także jeśli najwyższa wersja byłaby mniej więcej w tej cenie to by mnie interesowała.Zależy mi na dużej ilości USB 3.0 w tym także możliwość wyprowadzenia ich na przedni panel. No i oczywiście dobrą sekcję zasilania.Dobrze by było jakbym mógł zrobić SLI 2x16 co sądzisz o Gigabyte GA-P67-UD7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2011 o 18:56, Codipar napisał:

> Ja planuje wydać na płytę ok. 1200 Pln także jeśli najwyższa wersja byłaby mniej
więcej w tej cenie to by mnie interesowała.Zależy mi na dużej ilości USB 3.0 w tym także
możliwość wyprowadzenia ich na przedni panel. No i oczywiście dobrą sekcję zasilania.Dobrze
by było jakbym mógł zrobić SLI 2x16 co sądzisz o Gigabyte GA-P67-UD7


Evga clasified jest wypasna (fotka nr.2) i jak by mi ktos taka plytke zasponsorowal, to bym sie mogl tylko cieszyc :)))
Niestety kupic jej nie moge ze wzgledu na cene.

Co do gigaszrota UD7, to jest to pierwsza plytka tego producenta (UD5 tez), ktora przypadla mi do gustu, a jeszcze nigdy w zyciu sie nie pomylilem, oceniajac plyte po wygladzie (moze dla tego, ze cale zycie pracowalem w servisie rtv).
Niestety plyta tez ponad 1000 zl kosztuje :(((

Widac, ze podnosi sie jakosc plyt wraz z nowymi cpu, a to cieszy :)

Ja i tak wybralbym plyte z 3 fotki jako bardzo dobrze wykonana, skromna i piekna, a co najwazniejsze tania (200 $).

20110110192217

20110110192234

20110110192240

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 19:23, Misquamaqus napisał:

Co do gigaszrota UD7, to jest to pierwsza plytka tego producenta (UD5 tez), ktora przypadla
mi do gustu, a jeszcze nigdy w zyciu sie nie pomylilem, oceniajac plyte po wygladzie
(moze dla tego, ze cale zycie pracowalem w servisie rtv).
Niestety plyta tez ponad 1000 zl kosztuje :(((

Widac, ze podnosi sie jakosc plyt wraz z nowymi cpu, a to cieszy :)

Ja i tak wybralbym plyte z 3 fotki jako bardzo dobrze wykonana, skromna i piekna, a co
najwazniejsze tania (200 $).


Mi właśnie ta ostatnia EVGA jakoś nie przypadła do gustu zbytnio, na pewno jakoś za ta cenę jest niesamowita ... porównując tu produkty konkurencji.
Nie mogę niestety nigdzie znaleźć pełnej specyfikacji topowej EVGA P67
Asus M IV Extreme ... jak na razie nie dostępny ... pozostanie mi chyba tylko Gigabyte ... na szczęście ... oferuje on jak dla mnie świetny design ... wydaje się być solidny ... tylko z drugiej strony ... nie zachwalałeś nigdy tej firmy.Obecnie mam drugą mobo tej firmy ... i jak na razie byłem zadowolony ... chociaż możliwości OC znikome ... ale nigdy nie brałem płyt z myślą o takich zabawach ... dopiero teraz się na to decyduję ...
Ciekawy jestem też tych 24 faz zasilania ... jak się one mają w porównaniu do 12 faz u EVGA i bodajże 8 u Asusa. Zdecydowałem się na tak drogą płytę ze wzlędu, że komputer będzie musiał mi starczyć przynajmniej na taki okres jak obecny Pc czyli ok. 2-2.5 roku ... z tym, że będę starał się parę razy do roku coś zmienić/dokupić ... a jak na obecną chwilę nie widzę sensu ładowania tych pieniędzy w coś innego ... odkładać też nie chce bo to później różnie bywa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem newsa, że Maximus IV Extreme ma się pojawić na dniach w sklepach w sugerowanej cenie detalicznej 1350 zł ... Czyli jeszcze jest w moim zasięgu ... ciekawe jak tam EVGA ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny za okazanie jakiejsc polecanej płyty głownej do intela i5 760 -socket 1156- (jak naprzykład asrock 870 extreme3 do amd) Z mozliwosciami oc [niekoniecznie jakies monstrum ;)] i niewygorowana cena, do 380zł. Tak wiem, juz pokazywałem wiele zestawow z amd, ale probuje potworzyc jak najwiecej kombinacji zeby gdy przyjdzie co do czego miec w czym wybierac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 22:25, Codipar napisał:

Właśnie przeczytałem newsa, że Maximus IV Extreme ma się pojawić na dniach w sklepach
w sugerowanej cenie detalicznej 1350 zł ... Czyli jeszcze jest w moim zasięgu ... ciekawe
jak tam EVGA ...


Rozbieznosc ludzka nie zna granic....
Wlasnie wracam z innego forum, a tam gosciowi wciskaja plyte pod p67 za 380 zl.
Ty znowu chcesz plyte za 1300 zl.

Jedno jest pewne.... plyta z gornej polki bedzie lepsza niz gniot za 400 zl (mowa o p67).
Jednak plyta za 1300 zl, to juz przesada.
Nie ma tam nic innego jak przekombinowana sekcja zasilania, sto kilo miedzi czy 20 bajerow, ktorych nie wykorzystasz.
Oczywiscie kazdy sobie....

Ciekawe co wybierzesz i jak to bedzie dzialac.

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 22:37, Buchomodozor napisał:

Byłbym wdzięczny za okazanie jakiejsc polecanej płyty głownej do intela i5 760 -socket
1156- (jak naprzykład asrock 870 extreme3 do amd) Z mozliwosciami oc [niekoniecznie jakies
monstrum ;)] i niewygorowana cena, do 380zł. Tak wiem, juz pokazywałem wiele zestawow
z amd, ale probuje potworzyc jak najwiecej kombinacji zeby gdy przyjdzie co do czego
miec w czym wybierac :)


Za taką cenę to jedynie coś z H55 a te płytki to raczej do biur są zalecane a nie pod OC.

Z P55 dobrych do OC w przystępnej cenie ...
MSI P55-GD65 MOA 445 PLN
DFI LanParty DK P55-T3eH9 - 350 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 22:37, Buchomodozor napisał:

Byłbym wdzięczny za okazanie jakiejsc polecanej płyty głownej do intela i5 760 -socket
1156- (jak naprzykład asrock 870 extreme3 do amd) Z mozliwosciami oc [niekoniecznie jakies
monstrum ;)] i niewygorowana cena, do 380zł. Tak wiem, juz pokazywałem wiele zestawow
z amd, ale probuje potworzyc jak najwiecej kombinacji zeby gdy przyjdzie co do czego
miec w czym wybierac :)


Za 380 nie kupisz nic ciekawego.
No moze uda Ci sie trafic na DFI DK P55-T3eH9 lub dolozysz i

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/648873

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 23:02, Misquamaqus napisał:

Ciekawe co wybierzesz i jak to bedzie dzialac.

Powodzenia.


Jak kupię to na pewno dam znać, może jednak wezmę coś za te 700 PLN a za drugie tyle chłodzie wodne ... tylko znowu dylemat czy przy WC jest sens kupować CM HAF 942 ... 700 zł za budę to nie mało a planowałem jej kupno zamiarem dobrej wentylacji ;]


DFI na agito.pl jest dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 23:15, Buchomodozor napisał:

Dzieki serdeczne. :)

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_335&products_id=25720

Sam swego czasu interesowałem się tym DFI i płyta miała średnie recki, głownie zarzucano jej niedopracowany BIOS, jak jest teraz, ciężko powiedzieć. Musiał byś przekopać neta w poszukiwaniu opinii jej użytkowników.

MSI P55-GD65 miałem i moja przygoda z nią nie zakończyła się najlepiej. W każdym bądź razie MSI ma tragiczny serwis. Mi (MSI lub pro-line) rozjebało płyte, a kumpla (MSI) chcieli naciągnąć na 400 zł (lapka oddawał) a teraz narzeka na niedziałające przyciski i niezbyt dobrze srkeconą obudowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2011 o 23:13, Codipar napisał:

Jak kupię to na pewno dam znać, może jednak wezmę coś za te 700 PLN a za drugie tyle
chłodzie wodne ... tylko znowu dylemat czy przy WC jest sens kupować CM HAF 942 ... 700
zł za budę to nie mało a planowałem jej kupno zamiarem dobrej wentylacji ;]


A widzisz ?
Teraz dochodzi alternatywa zakupu fajnej obudowy za mniejsze pieniadze i chlodzenie LC w zamian za najdrozsza plyte glowna.

Jak by to wszystko dobrze pochytac, to zamiast CM HAF 942 (700zl) kupisz F3 za 400 zl, a do tego h-70 za 350 zl.
Teraz pozostaje na najlepsza plyte p67 :))

http://www.proline.pl/?p=FTD+DEFINE+R3+BLACK

http://www.skleplinksys.pl/product-pol-57143-Corsair-Chlodzenie-wodne-Cooling%E2%84%A2-Hydro-Series-H70.html

http://www.techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/gigabyte-ga-p67a-ud7-intel-p67-lga1155-pciedzw2xglansataraidddr3,16081.html

To by byl bardzo piekny zestawik z duza iloscia miejsca.

a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 00:14, Misquamaqus napisał:

To by byl bardzo piekny zestawik z duza iloscia miejsca.

a


Tylko, że Maximus jest w formacie E-ATX a obudowa takich nie obsługuje ...
Ale jako, że mam sporo wolnego czasu będę stwarzać sobie różne konfigurację ... i zobaczymy co z tego wyjdzie ... z kupnem kompa czekam i tak do lutego bo może jeszcze dojdą jakieś ciekawostki typu, palące się gniazda na 1156 ;]


Aaa, sorry Ty w linku podawałeś gigabyte ;]
Ciekawa propozycja ... obudowa skromna ale za razem elegancka.Czytałem dużo dobrych opinii na jej temat.Szczególnie o tym, że jest dość dobrze wyciszona ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byłoby pięknie, tylko nie bawiłem się w to nigdy i nie chciałbym zalać nowego sprzętu, z drugiej strony też nasuwa się pytanie czy warto ? Nie zależy mi na ekstremalnej ciszy a i nowe procesory mimo, że kręcą się do tych ok. 5Ghz to jak na razie to jest ich mals. ze względów na problemy z mnożnikiem, które nie pozwalają się przebić ponad te 4,7-4,9 Ghz, które można wyciągnąć na chłodzeniu powietrzem ... i to tym dołączonym do procesora ...

Wieczorkiem poprzeglądam sobie internet i sklepy i zobaczę co za te 3,5 tyś. uda mi się złożyć.
W sumie potrzebuję tylko RAM, Procesor, Płytę główną i obudowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do chlodzenia procesora...
Zapodalem h-70, bo jest to bardzo sympatyczny zestaw, ktory montuje sie bardzo latwo i pozostawia bardzo duzo miejsca w obudowie.
Wydajnosc jest lepsza niz najwydajniejsze AC.
Jedynie cena jest za wysoka, ale nie jest znowu tak zle.

Gdy przyjzec sie zachodnim forom komputerowym np. forum "evga", to widzimy, ze tam sporo osob ma wlasnie kompakty h-50/h-70 i to nawet na 6 rdzeniowych x980 intela.
Tylko Polacy marudza.

Za 3.5 tysiaca mozna sobie zlozyc elegancki zestaw na SB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sprawie zmiany nazwy tematu ->
Wyniki ankiety trzykrotną przewagą głosów jasno wskazały że obecna nazwa nie została zaakceptowana. Od jednego z tutejszych bywalców padła jednak nowa propozycja oferująca rozsądny kompromis pomiędzy starą nazwą i nowym słowem kluczowym dla wyszukiwarki dlatego na GS-ie wstawiłem drugą ankietę pozwalającą na wybór pomiędzy nową propozycją a starą nazwą - ankieta będzie aktywna do jutra (czyli momentu który poprzednio wybrałem na zakończenie pierwszej ankiety).
Z góry przepraszam za kłopot i proszę o cierpliwość tych z was którzy już zagłosowali na starą nazwę i chcą ją widzieć jak najszybciej z powrotem - proszę was abyście zagłosowali jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 15:35, Misquamaqus napisał:

Co do chlodzenia procesora...
Zapodalem h-70, bo jest to bardzo sympatyczny zestaw, ktory montuje sie bardzo latwo
i pozostawia bardzo duzo miejsca w obudowie.
Wydajnosc jest lepsza niz najwydajniejsze AC.

No właśnie nie, jest na poziomie/a nawet mniejsza niż najlepszych AC które kosztuja tak ok. 100 zł mniej. Do tego cicho nie jest a gruba chłodnica z dwoma wentylami zajmuje już dużo miejsca. Lepszym wyborem jest Zalman który mam, po ustawieniu obrotów może być cichy i wydajny, i do tego też zajmuje mało miejsca:
http://pclab.pl/coreclub/upload/inline/000012484d054f54.jpg <--- fota z mojego kompa

Dnia 11.01.2011 o 15:35, Misquamaqus napisał:

Jedynie cena jest za wysoka, ale nie jest znowu tak zle.

Gdy przyjzec sie zachodnim forom komputerowym np. forum "evga", to widzimy, ze tam sporo
osob ma wlasnie kompakty h-50/h-70 i to nawet na 6 rdzeniowych x980 intela.
Tylko Polacy marudza.

To że mają o niczym nie świadczy, popatrz na recenzje, nawet na zachodnich portalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 14:02, Codipar napisał:

Wszystko byłoby pięknie, tylko nie bawiłem się w to nigdy i nie chciałbym zalać nowego
sprzętu, z drugiej strony też nasuwa się pytanie czy warto ?

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcesz chłodzenie wodne. Te co podałem to warto (wszyscy je polecają, ziom który to robi ma uznanie na forum pclabu czy purepc). Jak się dobrze naciągnie wężyk na złączki to nie ma prawa się rozszczelnić. Do tego z biegiem czasu ten zestaw można rozbudowywać, dać wydajniejszą chłodnice czy blok CPU, zmienić pompkę na wydajniejsza i zarazem cichszą, zwodować grafę itd.

Nie zależy mi na ekstremalnej

Dnia 11.01.2011 o 14:02, Codipar napisał:

ciszy a i nowe procesory mimo, że kręcą się do tych ok. 5Ghz to jak na razie to jest
ich mals. ze względów na problemy z mnożnikiem, które nie pozwalają się przebić ponad
te 4,7-4,9 Ghz, które można wyciągnąć na chłodzeniu powietrzem ... i to tym dołączonym
do procesora ...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się