Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2011 o 19:03, Codipar napisał:


> Takie memki bylyby oki:
>
> http://allegro.pl/4gb-2000mhz-corsair-dominator-gt-2x2gb-fan-i1393023366.html


Pamięci fajne, fakt, że droższe trochę niż zakładałem ale widzę, że warto tylko martwi
mnie 36 miesięcy gwarancji inne firmy oferują gwarancję wieczystą.


Gwarancja sklepu, nie producenta pamięci.

Airflow jest głośny, baaardzi głośny, wiem, bo miałem w swoich rękach i szybko zdjąłem.

I tak nie odczujesz różnicy pomiędzy 1333 MHz a 2000 MHz (różnica w grach to 1 FPS). G.Skill ECO 1333 Mhz wystarczą, a i ładnie się kręcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 19:44, Misquamaqus napisał:

Ja mam lepszy pomysl...
Codipar kupi Gskil 1333 mhz i zamieni sie z Gangsterem.
W koncu predkosc pamieci nie ma znaczenia :)))


Ja swoje kupiłem ze względu na to, że 1866 było w cenie 1333 MHz (wyprzedaż jakaś albo kij wie co):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Muszę wymienić kartę graficzną, problem polega jednak na tym, że:
a) mój zestawik ma już 5 lat i trudno coś do niego dopasować
b) chcę dalej na tym kompie grać.

Mój sprzęt:
AMD Sempron 2800+
1024 MB RAM
płyta Gigabyte GA-K8NE ( http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-k8ne_2x.html)
obecna karta graficzna ATI X550
zasilacz be quiet pure power 350W

Znalazłem coś takiego: http://www.reactor.pl/produkt-pp,57052

Wymagania karty
1.PCI Express or PCI Express 2.0-compliant motherboard with one x16
graphics
2.Minimum 300W or greater system power supply (with a minimum 12V
current rating of 18A)

Jednak mam pewne wątpliwości.
1. Nie wiem, czy płyta główna nie jest jednak za stara dla tej karty (nie wiem jakie ma wejście PCI Express 1.0 czy 1.1 i czy karta z PCI 2.0 będzie do niej pasować.

2. Zasilacz. Wygląda na to, że ledwo się łapie, nie wiem, czy podoła (jest nowy, ma kilka miesięcy)

Specyfikacja zasilacza na tej stronie: http://www.purepc.pl/zasilacze/be_quiet_pure_power_350w?page=all

Czy ta karta się nada?

Z góry dzięki za odzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Saddler

Nie martw się o kompatybilność PCI Expres ... sam kupiłem GTX 460 z myślą o nowym kompie a w tej chwili mam go w PCI Expres 1.1 a karta przystosowana do 2.0
Zasilacz ... ja mam 500W a producent do GTX 460 zaleca 450W ... nie wspomnę, że mam mocno kręcony egzemplarz ... więc pobiera więcej niż standardowe karty ... Poza tym, nawet podczas grania nie dobijesz do tych 350W inna rzecz jeśli obciążysz maksymalnie wszystkie podzespoły specjalnymi programami a tego raczej robić nie będziesz na takim sprzęcie ... karta myślę, że się nada ...


@Misquamaqus

Ja mam lepszy pomysl...
Codipar kupi Gskil 1333 mhz i zamieni sie z Gangsterem.
W koncu predkosc pamieci nie ma znaczenia :)))



Gdybym brał inną budę z chłodzeniem wodnym, to są Kingstony specjalnie pod WC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2011 o 20:18, Codipar napisał:


Gdybym brał inną budę z chłodzeniem wodnym, to są Kingstony specjalnie pod WC.


Już kompletnie poryty pomysł i marnowanie pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 20:39, kaczek93 napisał:

Czy jeśli do Ramu, który posiadam
Kingston 1GB/800mhz
dokupiłbym
goodram 1gb cl5 800mhz
to kości współpracowałyby ze sobą bezproblemowo?


yup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 20:34, GANGSTERR napisał:


>
> Gdybym brał inną budę z chłodzeniem wodnym, to są Kingstony specjalnie pod WC.


Już kompletnie poryty pomysł i marnowanie pieniędzy.



Czy ja wiem, pamięci są dość tanie a wydaje mi się, że wystarczy do nich tylko dokupić wężyki i zworki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2011 o 20:57, Codipar napisał:


Czy ja wiem, pamięci są dość tanie a wydaje mi się, że wystarczy do nich tylko dokupić
wężyki i zworki.


Jak te chłodzenie nic nie daje. Kolejny bullshit jak te całe monitory, zasilacze, głośniki i kij wie co jeszcze "dla graczy".

Nie wiem, chcesz dobrze wydać kasę czy kupić coś co bajerancko wygląda i było najdroższe z listy danego producenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2011 o 21:02, GANGSTERR napisał:

Nie wiem, chcesz dobrze wydać kasę czy kupić coś co bajerancko wygląda i było najdroższe
z listy danego producenta?


No właśnie nie zależy mi na wyglądzie ani bajerach dlatego dużo zastanawiam się czy mi to WC jest w tej chwili tak bardzo potrzebne ... Procesor nawet po OC nie grzeje się mocno. Do tego dość nowe chłodzenie Scythe Yasya ... mój GTX 460 też się mocno nie grzeje nawet przy max obciążeniu. Poza tym ta buda jest dobrze chłodzona.
Na razie chyba wezmę tą budę co chciałem, a o WC pomyślę tak Czerwiec/Lipiec ...
Na razie czekam jeszcze na testy porównawcze płyt głównych ... szczególnie GA-P67-UD7 i Maximus IV Extreme ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy rzeczywiscie potrzebujesz plyty glownej z najwyzszej polki cenowej (1-1,5k PLN).... zastanow sie, bo byc moze nie bedziesz jednak wykorzystywac wszystkich mozliwosci. Ekstremalne O/C procesora jest zwykle mozliwe na plytach z sredniej polki cenowej. Ja raz dalem sie nabrac plyte z gornej polki (bodajze 200 € dalem, kurs wynosil wtedy chyba 4,5 (?), w kazdym badz razie cos kolo tego), bo niby jest to najwazniejsza czesc peceta ;) Jest, ale prawda jest taka, ze w tych drogich plytach jest pierdyliard rzeczy, z ktorych sie na co dzien nie korzysta, a plyta za 500zl zazwyczaj bedzie dobrze oradiatorowana, z dobra sekcja zasilania i duzymi mozliwosciami overclockingu.
Na Twoim miejscu kupilbym duza bude jak planujesz, plyte z sredniej polki cenowej, a reszte zainwestowal w zakup/zlozenie zestawu LC chlodzenia plyty i proca na poczatek, ale TYLKO jesli bedzie ograniczac cie twoje obecne chlodzenie.
Ale zrobisz oczywiscie jak uwazasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 22:11, kuki288 napisał:

Pszukuje pilnie dobrych głośników w jak najtańszej cenie, oczywiście;)
Wydaje mi się że Logitech będą odpowiednie.


Ale w jakim sys. 2.1/5.1/7.1 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 22:12, Codipar napisał:

> Pszukuje pilnie dobrych głośników w jak najtańszej cenie, oczywiście;)
> Wydaje mi się że Logitech będą odpowiednie.

Ale w jakim sys. 2.1/5.1/7.1 ??


No coż... co do głośników to ja wogole zielony jestem i nie mam najmniejszego pojęcia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sobie 2.1 - Logitech S-220.
Tanie głośniki (na allegro poniżej 100zł), a jakość dźwięku mają bardzo dobrą. Subwoofer jest drewniany, co polepsza wrażenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się