Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 13.01.2011 o 00:16, GANGSTERR napisał:

Fazy zasilania to teraz marketing, równie dobrze może być ich 8 i tak nie zauważysz różnicy,
chyba że kręcisz na ciekłym azocie.


Tak wiem, dlatego pytam jak te fazy zasilania się mają ... bo 8 to nie dużo a w takiej płycie jak Maximus IV Extreme na pewno sa one bardzo mocne ... a z kolei trochę tańszy chodź i tak drogi UD7 ma ich 24 ... a nie sadze, że są one mocniejsze od tych 8 z Asus''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie w tym gigabycie jest zrobione bardzo porzadnie.
To najwyzsza polka i smiem stwierdzic, ze maximus bedzie miec z ud7 problemy.
Co do pamieci, to mozna wziasc inne, przegladajac support memory plyty ud7.

Do karty wystarczy zasilacz 500 wat, ale dobrej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2011 o 00:21, Codipar napisał:

Tak wiem, dlatego pytam jak te fazy zasilania się mają ... bo 8 to nie dużo a w takiej
płycie jak Maximus IV Extreme na pewno sa one bardzo mocne ... a z kolei trochę tańszy
chodź i tak drogi UD7 ma ich 24 ... a nie sadze, że są one mocniejsze od tych 8 z Asus''a


Szukasz problemu tam gdzie nie trzeba, żadnej z tych płyt nie producent nie pozwoliłby sobie na badziewną sekcję. Ja cię będę dalej nakłaniał do swojej propozycji. SSD znacznie przyśpieszy twojego kompa i będziesz miał z tego znacznie wiecej pożytku niż z ładnie wyglądających radiatorów. Jak często zaglądasz do obudowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem za SSD :))
Mialem przyjemnosc testowac na swojej dfi dysk:

http://www.ocztechnology.com/products/solid-state-drives/sata-ii/2-5--sata-ii/performance-enterprise-solid-state-drives/ocz-vertex-2-sata-ii-2-5--ssd.html

To co zobaczylem przeszlo moje nasmielsze oczekiwania.
System postawiony w 20 minut, a sam start komputera od momentu pojawienia sie paska ladowania systemu, trwa okolo 5-6 sek. !!!
Po tym czasie komputer jest normalnie czynny !!!

Jeszcze raz podsune Ci taka slicznie skromna acz doskonale wykonana plyte:

http://twojepc.pl/news_wiecej.php?id=23050

Do tego i72600k + 2x2 gb ddr3 2000 mhz cl7 + gtx 570 phantom i masz kompletny odlot.

Upchac to do ladnie pomalowanej na czarno budy, strzelic fotke, dac ja na forum i mam zawał :))

mondo appartiene al coraggioso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra jeśli jesteśmy przy SSD to żeby było tak ładnie wszystko jak piszecie nie wystarczy 32 GB pod sam system ? Programy na zwykłym HDD ?

Ta EVGA jakaś taka biedna mi się wydaje w porównaniu do konstrukcji z P55 ale może to tylko złudzenie ... Muszę jeszcze z bratem obgadać kwestie co z obecnym kompem ... widzę, że na allegro Q6600 w takiej rewizji jak ja mam czyli G0 chodzi ponad 300+ zł Jeśli bym go sprzedał byłaby jakaś dodatkowa kasa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 15:30, Codipar napisał:

No dobra jeśli jesteśmy przy SSD to żeby było tak ładnie wszystko jak piszecie nie wystarczy
32 GB pod sam system ? Programy na zwykłym HDD ?

Ta EVGA jakaś taka biedna mi się wydaje w porównaniu do konstrukcji z P55 ale może to
tylko złudzenie ... Muszę jeszcze z bratem obgadać kwestie co z obecnym kompem ... widzę,
że na allegro Q6600 w takiej rewizji jak ja mam czyli G0 chodzi ponad 300+ zł Jeśli bym
go sprzedał byłaby jakaś dodatkowa kasa ...


32 gb wystarczy na sam system i to z zapasem.
Co do tej biednej evgi, to tylko kuszenie :)
I tak kupisz co chcesz.
Szkoda tylko, ze wydajac 1300 zl za najdrozszego asusa, nie wykorzystasz go w 3/4.
Ale to jest kwestia gustu.
Pomysl bardziej nad karta grafiki, bo do i72600k i plyty za 1300 zl, gtx 460 wyglada jak kopciuszek :))))
Gtx 570, ktorego zapodalem wyzej jest niesamowicie kretliwy, cichy, chlodny i piekny:

http://www.overclockers.com.au/article.php?id=926364&P=2

Gdybym mial 4 patyki na komputer, to na dzien dobry jako pierwsza jest kupiona gtx 580.
Modding na 900 mhz i dopiero potem zasilacz, plyta, procesor i memki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTX 460 miałby pracować w SLI albo 3 way SLI ... to już by tak nie wypadał słabo.Problem w tym, że te karty szybko potaniały ... kupiłem swoją we wrześniu za 900 zł a teraz może z 600 bym za nią dostał a drugie tyle bym musiał dołożyć do GTX 570 ... o ile bym na tego GTX 460 kupca znalazł.
Byłoby mi znacznie łatwiej wybierać gdyby były już testy porównawcze. Ten model GTX 570 co Ty podałeś to z samego wyglądu wygląda tak bajerancko jak nowe płyty Gigabyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki będzie odpowiedni zasilacz do kompa z Athlonem X2 64 3800 i GF 9600GT? Myślałem o Chieftecu 500W, ale chciałem się upewnić, czy w cenie w granicach 250zł nie ma nieczego porównywalnego, ale i cichszego. Nie raz spotkałem się z opiniami, że zasilacze ''szefa'' nie są ciche... Tak więc proszę o propozycje, bądź potwierdzenie Chief''a jako najlepszego za tyle kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 16:43, Heimdallr napisał:

Jaki będzie odpowiedni zasilacz do kompa z Athlonem X2 64 3800 i GF 9600GT? Myślałem
o Chieftecu 500W, ale chciałem się upewnić, czy w cenie w granicach 250zł nie ma nieczego
porównywalnego, ale i cichszego. Nie raz spotkałem się z opiniami, że zasilacze ''szefa''
nie są ciche... Tak więc proszę o propozycje, bądź potwierdzenie Chief''a jako najlepszego
za tyle kasy...



OCZ ModXstream 550W jest w podobnej cenie i ma odpinane kable.

Dnia 13.01.2011 o 16:43, Heimdallr napisał:

Nie wiem czy wybrałem dobry temat na takie pytanie ale na ile partycji najlepiej podzielić
dysk 500GB?


Myślę, że 3. C pod samego Windowsa / D pod programy[Gry] / E Pod Multimedia.

Najlepszy podział wg. mnie to byłoby 20 GB dla Windowsa a resztę po połowie ...
Z tym, że licz się, że dysk nie będzie miał 500GB bo parę GB będzie zabranych z pewnych przyczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 16:45, kaczek93 napisał:

Nie wiem czy wybrałem dobry temat na takie pytanie ale na ile partycji najlepiej podzielić
dysk 500GB?


na takie jakie Ci wygodnie. Ja ze swojej strony mogę tyle powiedzieć że mam taki dysk i na partycje systemową Windows 7 mam 60GB

Dnia 13.01.2011 o 16:45, kaczek93 napisał:

Najlepszy podział wg. mnie to byłoby 20 GB dla Windowsa a resztę po połowie ...
Z tym, że licz się, że dysk nie będzie miał 500GB bo parę GB będzie zabranych z pewnych
przyczyn.

A to ciekawe wraz z programami mi windows na systemowej zabiera już 30GB jak jeszcze dojdą jakieś gry dodatkowe umieszczające pliki w moich dokumentach to jeszcze podskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 16:45, kaczek93 napisał:

Nie wiem czy wybrałem dobry temat na takie pytanie ale na ile partycji najlepiej podzielić
dysk 500GB?

To zależy całkowicie od Ciebie. Ja miałem trzy partycje, ale teraz mam jedną - pocztę i moje dokumenty w miarę regularnie wgrywam sobie na pendrive 16 GB. W moich dokumentach mam sejwy z gier i jedna partycja mi starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 17:02, Konrad162 napisał:

> Nie wiem czy wybrałem dobry temat na takie pytanie ale na ile partycji najlepiej
podzielić
> dysk 500GB?


na takie jakie Ci wygodnie. Ja ze swojej strony mogę tyle powiedzieć że mam taki dysk
i na partycje systemową Windows 7 mam 60GB

> Najlepszy podział wg. mnie to byłoby 20 GB dla Windowsa a resztę po połowie ...

> Z tym, że licz się, że dysk nie będzie miał 500GB bo parę GB będzie zabranych z
pewnych
> przyczyn.
>
A to ciekawe wraz z programami mi windows na systemowej zabiera już 30GB jak jeszcze
dojdą jakieś gry dodatkowe umieszczające pliki w moich dokumentach to jeszcze podskoczy.



No tak jak wrzucasz wszystko do program files ... to na pewno ... ale jeśli instalował byś programy na partycji obok to by tak nie było ... Windows 7 potrzebuje w wersji 64 bit 20 GB jak zostawi 25 |GB będzie okej ... ale niech robi jak chce.

Dnia 13.01.2011 o 17:02, Konrad162 napisał:

Jaki dysk SSD w cenie do 500 zł możecie polecić?


Dysk twardy:
OCZ Agility2 60GB (285MB/275MB/s)
465 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie uznasz tego za natręctwo, ale skoro przećwiczyłeś to na własnej skórze to dopytam cię o kilka rzeczy.
1. Jeśli chodzi o kompatybilność PCI-E. Słyszałem, że PCI-E 2.0 pasuje do 1.1, natomiast z kompatybilnością do 1.0 jest loteria.
GPU-Z pokazuje, że moja obecna karta ma PCI-E x16 1.1 i że "aktualnie pracuje w trybie x16 1.1". Wyciągam z tego wniosek, że w płycie jest gniazdo 1.1, bo chyba karta nie może pracować w wyższym standardzie niż gniazdo w którym siedzi? Czy w ogóle jest jakiś program żeby to sprawdzić? Bo Everest pokazuje tylko PCI-E 16x.

2.Zasilacz. Martwię się głównie o frazę z wymagań karty "with a minimum 12V current rating of 18A". Nie znam się na tym ale wydaje mi się, że mój zasilacz( http://www.purepc.pl/zasilacze/be_quiet_pure_power_350w?page=all) jest na granicy tego minimum, i nie wiem, czy nie stanowi to problemu.

Tylko się nie śmiać z moich wniosków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze od siebie...
Zasilacz ma dwie linie 12 volt kazda po 18 amper, ale....
Te dwie linie wychodza z jednego punktu na plytce zasilacza, wiec nie ma obaw co do pradu.
Mozesz spokojnie spac.

Karta nie moze pracowac z wyzszym pci-e niz ma to w swoich wlasciwosciach.
Pokaz gpu-z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się