Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2011 o 18:50, KrzysztofMarek napisał:

Dokładnie tak, z tym, że druga płyta miał taki sam chipset. I WindowsXP był wcześniej
rejestrowany na moje nazwisko w Microsofcie. Po prostu - nawaliłą płyta główna - to wymieniłem
płytę na podobną, z taką samą podstawką i z takim samym chipsetem i zainstalowałem ten
sam system, z tej samej płyty CD, z tym samym kluczem. Reszta części komputerowych pozostała
ta sama.

A nie wiesz moze jak sie ma tak licencjonowany windows do insatalcji na nowym komputerze? Na kilku forach wyczytalem ze ''zly piorun trafil w plyte i sie spalila'' wtedy telefon do M$ zalatwial sprawe - podawaja nowy klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaką myszkę wybrać ? chcę przeznaczyć 230zł z przesyłką na jej zakup, pod uwagę biorę Razera Lachesisa i Razera deathaddera, która będzie lepsza ? a może coś innego w tej cenie ? dodam że myszki przede wszystkim będę używał do CS-a :) z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 20:21, filip1-1 napisał:

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaką myszkę wybrać ? chcę przeznaczyć 230zł z przesyłką
na jej zakup, pod uwagę biorę Razera Lachesisa i Razera deathaddera, która będzie lepsza
? a może coś innego w tej cenie ? dodam że myszki przede wszystkim będę używał do CS-a
:) z góry dzięki :)

gigabyte m8000x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 20:21, filip1-1 napisał:

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaką myszkę wybrać ? chcę przeznaczyć 230zł z przesyłką
na jej zakup, pod uwagę biorę Razera Lachesisa i Razera deathaddera, która będzie lepsza
? a może coś innego w tej cenie ? dodam że myszki przede wszystkim będę używał do CS-a


Na Twoim miejscu nie brałbym pod uwagę Razera. Poświęć chwilę i zobacz recenzje produktów nad którymi się zastanawiasz.

Od siebie mogę polecić coś na Avago 9500 - tak jak wspomniany wyżej Gigabyte czy Logitech G500.

Deathadder jest na starym Avago S3888.
Lachesis zaś na uznawanym przez wielu za najgorszy sensor na rynku Philips Twin-eye.

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 21:13, Shinigami napisał:

> Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaką myszkę wybrać ? chcę przeznaczyć 230zł z przesyłką

> na jej zakup, pod uwagę biorę Razera Lachesisa i Razera deathaddera, która będzie
lepsza
> ? a może coś innego w tej cenie ? dodam że myszki przede wszystkim będę używał do
CS-a

Na Twoim miejscu nie brałbym pod uwagę Razera. Poświęć chwilę i zobacz recenzje produktów
nad którymi się zastanawiasz.

Od siebie mogę polecić coś na Avago 9500 - tak jak wspomniany wyżej Gigabyte czy Logitech
G500.

Deathadder jest na starym Avago S3888.
Lachesis zaś na uznawanym przez wielu za najgorszy sensor na rynku Philips Twin-eye.

Powodzenia.

Kurcze jakoś właśnie mnie ten lachesis przekonuje czytałem recke na benchmarku to go polecają a coś jeszcze innego od gigabyta i g500 ( g500 raczej odpada wydaje mi się że podobny jest do mx518 która mi strasznie nie leży) jeszcze zastanawiam się nad zwykłym intellimouse 1.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myszka musi być wygodna, to moim zdaniem główne kryterium - zwróć jednak uwagę na jakość wykonania i recenzje użytkowników. Lachesis nie ma zbyt przychylnych opinii. Ale wybierz to co Tobie pasuje.

Co do recenzji na benchmark.pl to traktuj je raczej z dystansem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim szukam dobrej nagrywary DVD do komputera niezależnie jakiej firmy liczy się jakość i prędkość zapisu danych, co doradzicie przy ewentualnym zakupie?
Cena powiedzmy do 120 zł bądź nieco droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 21:30, Shinigami napisał:

Myszka musi być wygodna, to moim zdaniem główne kryterium - zwróć jednak uwagę na jakość
wykonania i recenzje użytkowników. Lachesis nie ma zbyt przychylnych opinii. Ale wybierz
to co Tobie pasuje.

Co do recenzji na benchmark.pl to traktuj je raczej z dystansem ;)

a co możesz powiedzieć o intellimouse 1.1??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 21:33, filip1-1 napisał:

a co możesz powiedzieć o intellimouse 1.1??


Co tu dużo mówić sprzęt dobry - sprawdzony niektórym wersja 1.0 służy po dziś dzień. Wytrzymałe jak diabli. Nie wiem tylko czy na dzień dzisiejszy jest sens brać tą myszkę. Sam musisz zdecydować czy taki wybór Ci się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 20:16, Buchomodozor napisał:

> /.../
A nie wiesz moze jak sie ma tak licencjonowany windows do insatalcji na nowym komputerze?
Na kilku forach wyczytalem ze ''zly piorun trafil w plyte i sie spalila'' wtedy telefon
do M$ zalatwial sprawe - podawaja nowy klucz.

Nie ma problemu!
Wtedy, jak zły piorun spali Ci płytę, zwracasz się do dostawcy elektryczności - jeśli udowodnisz, ze miałeś zabezpieczony przed przepięciami ( musisz mieć UPS) komputer, to pokrywają Ci koszt zniszczonego sprzętu. Czasem też producent listwy deklaruje taką odpowiedzialność. Zwracają też koszt zakupu nowego Windowsa. Z Microsoftem też możesz popróbować, chociaż nie przypuszczam, żeby dali się nabierać kolejny raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z dostępnością modeli K sandy bridge? Niby widziałem na esc.pl, ale nie chce mi się bawić z kurierem i szukałem czegoś na miejscu w Wawie z odbiorem osobistym... i jest bida generalnie. "W przyszłym tygodniu" słyszalem co najwyżej. Normalne 2500/600 są, tylko po co mi coś takiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 13:09, KaPe napisał:

Jak to jest z dostępnością modeli K sandy bridge? Niby widziałem na esc.pl, ale nie chce
mi się bawić z kurierem i szukałem czegoś na miejscu w Wawie z odbiorem osobistym...
i jest bida generalnie. "W przyszłym tygodniu" słyszalem co najwyżej. Normalne 2500/600
są, tylko po co mi coś takiego ;)



Z dostępnością jest tak jak piszesz ... w większości miast ciężko dostać modele K ze względu na to, że ludzie wolą dopłacić i mieć możliwość OC niż być na przyszłość zablokowanym i pluć sobie w brodę, ze nie dołożyli 100 zł.
Na szczęście w Trójmieście te modele są dostępne w wielu sklepach ... pozostaje Ci albo czekać aż modele K będą szerzej dostępne/Szukać na necie sklepów z Wawy oferujących owe procesory lub kurier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 17:30, oOoHeszt napisał:

Codipar a możesz podać jakąś propozycje części komputer ma słurzyć do grania i może
lekko wykraczać poza 3000zł czekam na odp


Sorrki, że tak długo ale wcześniej korzystałem z internetu na komórce a tam ciężko byłby coś złożyć.
Wstępnie składam sprzęt nie doliczając oprogramowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Składane na esc.pl

Procesor : Intel Core i5 2500k - 839 zł
Płyta Główna : Gigabyte GA-P67A-UD4 - 660 zł
Pamięć RAM : GoodRam 4GB (2x2GB) 1600Mhz CL8 Play - 240 zł
Dysk Twardy : Western Digital Blue 1TB 7200rmp 32MB - 235 zł
Karta Graficzna : Gigabyte Radeon HD6850 OC 1GB DDR5 (820/4200) / Gigabyte
Zasilacz : OCZ Fatal1ty 550W SLI LED - 290 zł
Obudowa : CoolerMaster Elite 330 Black - 169 zł
Napęd : Nagrywarka DVD LG GH22NS50 SATA SecurDisck ( czarna ) 99 zł

Łącznie 3 247,00 PLN z grafiką od AMD ( 3 231,00 PLN z grafiką od nVidia )
Jeśli chcesz można jeszcze ściąć koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 00:55, Shinigami napisał:

> a co możesz powiedzieć o intellimouse 1.1??

Co tu dużo mówić sprzęt dobry - sprawdzony niektórym wersja 1.0 służy po dziś dzień.
Wytrzymałe jak diabli. Nie wiem tylko czy na dzień dzisiejszy jest sens brać tą myszkę.
Sam musisz zdecydować czy taki wybór Ci się opłaca.

jednak po przeczytaniu ileś tam opinii, testów, recenzji zamówiłem tego lachesisa zobaczymy co to jest, za 200zł z allegro całkiem spoko, jak się nie spodoba to sprzedam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/mega-zestaw-quad-4-x-3-0ghz-1000gb-4gbddr3-22-led-i1406155024.html

Witam, co o tym sądzicie? Wiem, że zapewne jest coś z tym nie tak, ale dają tez monitor, a mi w zasadzie i PC i monitor by się przydał, a cena jest kusząca. Ale z reguły pecety z Allegro są lichie, więc powiedzcie mi - co z tym jest nie tak? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 15:18, Jaki_Gahn napisał:

http://allegro.pl/mega-zestaw-quad-4-x-3-0ghz-1000gb-4gbddr3-22-led-i1406155024.html

Witam, co o tym sądzicie? Wiem, że zapewne jest coś z tym nie tak, ale dają tez monitor,
a mi w zasadzie i PC i monitor by się przydał, a cena jest kusząca. Ale z reguły pecety
z Allegro są lichie, więc powiedzcie mi - co z tym jest nie tak? :P


okolice 2,1k zł?

Procesor:
AMD Athlon II X3 445 /3.1GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/
269 zł

Płyta główna:
Gigabyte 770T-D3L /AMD 770/
225 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9
159 zł

Dysk twardy:
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
149 zł

Karta graficzna:
PowerColor Radeon HD5750 512MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/DP
390 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-S223C SATA (black)
90 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 330 (Black)
169 zł

Zasilacz:
Corsair 430W [CMPSU-430CXEU]
165 zł

Monitor:
Benq E2220HDP (16:9, 5ms, DVI, USB)
499 zł

Razem: 2115 zł
esc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaiste zacny z Ciebie człek! Gdybym tylko mógł, złożyłbym Twej osobie najniższy pokłon jaki tylko dałbym radę! Waćpan zasługuje na browar! Dzięki Ci, o Wielki.

EDIT: A gdybym nie potrzebował obudowy i nagrywarki? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się