Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 17.01.2011 o 17:33, Jaki_Gahn napisał:

Zaiste zacny z Ciebie człek! Gdybym tylko mógł, złożyłbym Twej osobie najniższy pokłon
jaki tylko dałbym radę! Waćpan zasługuje na browar! Dzięki Ci, o Wielki.

EDIT: A gdybym nie potrzebował obudowy i nagrywarki? ;>


Proc na AMD Athlon II X4 640 a karte na radka 5770

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HAF 942 czy lepiej dołożyć do Corsair 800D ? Początkowo w grę wchodzi chłodzenie powietrzem, w późniejszym czasie na pewno będzie to chłodzenie wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 19:05, Codipar napisał:

HAF 942 czy lepiej dołożyć do Corsair 800D ? Początkowo w grę wchodzi chłodzenie powietrzem,
w późniejszym czasie na pewno będzie to chłodzenie wodą.


Corsair, zdecydowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc kturej mi udzieliliście właśnie zamawiam zestaw jaki polecaliście tyle że w innym sklepie pozdrawiam . Jak przyjdzie napisze jak się sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 19:05, Codipar napisał:

HAF 942 czy lepiej dołożyć do Corsair 800D ? Początkowo w grę wchodzi chłodzenie powietrzem,
w późniejszym czasie na pewno będzie to chłodzenie wodą.


Mógłbym wiedzieć jakiego kompa składasz ?:) bo jak wchodzę od czasu do czasu na forum to widzę że coraz ciekawsze części dobierasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obry. Co byscie powiedzieli o takim zestawie:

Procesor: Procesor AMD Phenom II X4 965 (AM3/125W) BE 572zł
Płyta głowna: Płyta główna Asrock EXTREME3 AMD 870 Socket AM3 300zł
RAM: Pamięć DDR3 Goodram 4GB PC1333 CL9 141zł
Dysk: Dysk twardy Samsung 1TB HD103SJ 7200 SATAII 32MB 201zł
Grafika: Gigabyte GeForce GTX 460 1GB DDR5/256b PCI-E SOC 765zł
[

ten model]
Zasiłka: Zasilacz do obudowy OCZ ModxstreamPro 500W Modular 223zł

całość 2200zł
www.ram.net.pl
Cos byscie zmienili w tym zestawieniu? Mozna gdzies dostac taniej te podzespoly?
Co z grafika, dobra, czy mzoe wymienic na ta tansza wersje [ , badz ]
i procesor, czy oplaca sie doplacac 70zł (wzgledem 955) za kilkaest MHz?

CZY TEZ MOZE mozecie zaproponowac jakis ciekawy zestaw intela w tej cenie 2200zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 23:14, Buchomodozor napisał:

Obry. Co byscie powiedzieli o takim zestawie:

Dla mnie spoko, grafa obojętna, choć radek (o ile mnie pamięć nie myli) powinien być ciut wydajniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 23:14, filip1-1 napisał:

> HAF 942 czy lepiej dołożyć do Corsair 800D ? Początkowo w grę wchodzi chłodzenie
powietrzem,
> w późniejszym czasie na pewno będzie to chłodzenie wodą.

Mógłbym wiedzieć jakiego kompa składasz ?:) bo jak wchodzę od czasu do czasu na forum
to widzę że coraz ciekawsze części dobierasz ;)



Jeśli dobrze pójdzie to :
Procesor : i7 2600k
Płyta Główna : Gigabyte GA-P67A-UD5
Pamięć RAM : GoodRam 2000 Mhz CL8 Pro ( Chyba, ze jakieś lepsze kości znajdę u nas w sprzedaży )
Dysk : SSD OCZ Agility 2 64 GB
Obudowa : Tu się zastanawiam czy ładować w obudowę 1000 zł
Przeglądam właśnie internet i spodobała mi się buda NZXT Phantom.
Duża,, funkcjonalna jak dla mnie mniej bajerancka ( mimo swojego designu ) od HAF 942 a przy tym tańsza i także dobrze chłodzona.I przede wszystkim za połowę ceny.
Jak na razie reszta z obecnego kompa tj.
Drugi dysk : HDD SATA II 750 GB Samsung 32 MB 7200 obr.
Grafika : GTX 460 (850/4500) - ( Planuje zmianę na GTX 570 Gainward Phantom ;> )
OCZ StealthxStreme 2 500W ( Także będzie zmieniony )

No i myślę o LC i tu rodzi się problem z budą ... Corsair, jest świetny.Wielki ( Nawet za mógłby być 5 CM niższy i wszedłby na biurko pod nadstawkę ) Elegancki i dobrze przemyślany ale jego cena niska nie jest chodź nie wątpię, że adekwatna do jakości.

PS. Orientuje się ktoś czy można gdzieś zakupić wentylator Thermaltake Cyclo 120mm ?

Dnia 17.01.2011 o 23:14, filip1-1 napisał:

Albo nawet grafika od amd (6850?)

Wybaczcie za double, ale przypomnialo mi sie za pozno o radku.


Ten GTX 460 ma najwyższe taktowania fabryczne ze wszystkich ( Nie licząc jakiś trybów Turbo uruchamianych jak N2O ) i ma jeszcze spory zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 01:56, Codipar napisał:

Obudowa : Tu się zastanawiam czy ładować w obudowę 1000 zł

To już jest mocna ekstrawagancja :)

Dnia 18.01.2011 o 01:56, Codipar napisał:

Przeglądam właśnie internet i spodobała mi się buda NZXT Phantom.
Duża,, funkcjonalna jak dla mnie mniej bajerancka ( mimo swojego designu ) od HAF 942
a przy tym tańsza i także dobrze chłodzona.I przede wszystkim za połowę ceny.

Rzeczywiście fajna i cena bardziej przystępna, ale mi ten HAF jakoś bardziej pasuje :)
Z drugiej strony 700 zł na obudowę to przesada, ja kupiłem za 200 zł Therlmatake`a i nie wiem czego mógłbym wymagać więcej od obudowy :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2011 o 01:56, Codipar napisał:

Obudowa : Tu się zastanawiam czy ładować w obudowę 1000 zł
Przeglądam właśnie internet i spodobała mi się buda NZXT Phantom.
Duża,, funkcjonalna jak dla mnie mniej bajerancka ( mimo swojego designu ) od HAF 942
a przy tym tańsza i także dobrze chłodzona.I przede wszystkim za połowę ceny.

Na pewno nie dorównuje jakością Corsairowi, czy nawet CM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 10:38, krzysztofex97 napisał:

Zgromadzilem ostatnio sumke 3000 zl Czy ktoś zloży mi kompa do 3000 zl komp ma sluzyc
do grania


Co ma wchodzic w sklad tego zestawu ?
Monitor, system, klawicha, itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 11:09, Misquamaqus napisał:

> Zgromadzilem ostatnio sumke 3000 zl Czy ktoś zloży mi kompa do 3000 zl komp ma sluzyc

> do grania

Co ma wchodzic w sklad tego zestawu ?
Monitor, system, klawicha, itd ?


Sam komp ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czas na mały Upgrade kompa/Modernizacje komputera ;D
W chwili obecnej posiadam:
AMD Phenoma 955 BE + Zalman CNPS10X Flex
Ga-MA790X-DS4
A-daty 2x1 Gb i tu słówko wyjaśnienia - miałem OCZ Reaper 2x2 ale po wymianie procka jakoś nie mogły się z nim dogadać ;( (Jeszcze raz dzieki dla Misquamacusa za pomoc w diagnozowaniu problemu
Radeona 4850 od Gainwarda
Tagana 500W
i wstyd powiedzieć bude typu noname

W pierwszej wersji myślałem o wymianie
budy i tu upatrzyłem sobie Czarną Perełkę od Fractala. Ona w swojej skromności jest piękna i choruje na nią od dłuższego czasu oraz w GPU i tu proszę o podpowiedź
czy taki zestaw ma jeszcze rację bytu?

W drugiej wersji pomyślałem że może i warto by pomyśleć o wymianie prawie całej platformy tj. zostawiłbym procka, chłodzenie, dyski i zasiłkę co wy o tym sądzicie

Do wydania mam jakieś 2000 i nie jestem fanboyem ani zielonych ani czerwonych ani niebieskich ;D tylko tak myślałem może zmienić na NVidie tym razem ale podkreślę tylko myślałem
Jeśli druga opcja jest lepsza proszę o jakiś zestawik ;D
A i jeszcze jedno zmianę planuję w połowie lutego. Wiem że pytać w tej chwili to może jeszcze i za wcześnie ale chciałby wiedzie na czym stoję i ile mam do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 11:45, Zand79 napisał:

...


a takie pytanie, czy jakakolwiek gra w którą grasz Ci źle chodzi że chcesz się pozbyć np. karty grafiki? No bo o ile mogę zrozumieć fakt że chcesz wymienić obudowę bo może się wizualnie nie podobać albo np. się uszkodziła. O tyle ciężko mi zrozumieć wymianę np. płyty głównej (jeśli wszytsko chodzi poprawnie) bez wymiany prcesora (który chcesz zostawić). No i jak wspomniałem na początku wymiana karty graficzne 4850 to dobra karta, i szczerze powiedziawszy na Twoim miejscu nie bardzo bym się przesiadał no chyba że np. na 5850 który kosztuje +/- 1000zł. Tak więc czy jeśli wszystko chodzi czy sens jest zmieniać cokolwiek? Bo żeby wydać pieniądze to nie ma problemu ale za załóżmy rok trafisz grę która się będzie "ciąć" to wtedy sobie wymienisz bebechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 12:25, Konrad162 napisał:

> ...

może i masz racje z tym że teraz mam potencjalnego kupca na swoje części i mam okazje wymienić je na nowe a poza tym teraz mam fundusze a nie wiem co bedzie za rok. Z drugiej strony zirytowała mnie trochę sytuacja z Ramkami (a z tych polecanych przez producenta płyty jako kompatybilnych jest w sumie niewielki wybór).
Ale dzięki za info właśnie zacząłem rozważać trzecią opcje: wymiana budy i monitora a może i Win7 z tym że 2Gb Ramu to nie za mało?
A reszta jak mówisz w przyszłym roku - po kolejnej 13-ce ;D

Dnia 18.01.2011 o 12:25, Konrad162 napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obry, znowu ja, tym razem z zapytaniem czy Cooler Master Hyper TX3 da rade z phenomem 955/965 po oc?
Posiada ktos? Na pclabie w tescie wypadl jako jeden z lepszych przy tak niskiej cenie. Moze znacie jakies rownie dobre chłodziki do tych 90zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 13:13, Zand79 napisał:

płyty jako kompatybilnych jest w sumie niewielki wybór).
Ale dzięki za info właśnie zacząłem rozważać trzecią opcje: wymiana budy i monitora a
może i Win7 z tym że 2Gb Ramu to nie za mało?



ramu dokupić nie zaszkodzi... nawet jakbyś się nie przesiadał na ten widnows 7. Ale oczywiście przesiadka jest dodatkowym pretekstem do kupna większej ilości ramu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się