Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Siemka, jak już wcześniej pisałem postanowiłem wziąć gtx 580 (palita) tyle że w przyszłości grafa może ulec zmianie i żeby tak nie zmienią cały czas MOBO, postanowiłem wziąć jakąś z możliwością SLI, pod Sandy bridge-a (LGA1155) Polecilibyście mi coś? Cenka tak to 700zł, jak się da xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Sam poluję na ASRocka i z tego co wiem to ich mobo, w rewizji B03, mają trafić do sklepów na początku kwietnia. ASRock jako jedyna chyba firma dodaje rok gwarancji. Wystarczy tylko zarejestrować się na stronie i zamiast dwóch otrzymujesz trzy lata gwarancji. MSI z tego co wiem to już pojawiają się w sklepach, ale w tak małych partiach, że schodzą "na pniu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako alternatywny wybór dla GA-P67A-UD4-B3 można w tej cenie polecić jeszcze ASUS P8P67 PRO Rev.3

Odnośnie gwarancji do płyt głównych muszę powiedzieć, że ASUS i Gigabyte mają w standardzie po 3 lata, inną sprawą jest to co zaoferują sklepy i handlowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2011 o 07:55, mrosi napisał:

/.../

Sam poluję na ASRocka i z tego co wiem to ich mobo, w rewizji B03, mają trafić do sklepów
na początku kwietnia. ASRock jako jedyna chyba firma dodaje rok gwarancji. Wystarczy
tylko zarejestrować się na stronie i zamiast dwóch otrzymujesz trzy lata gwarancji. MSI
z tego co wiem to już pojawiają się w sklepach, ale w tak małych partiach, że schodzą
"na pniu".


Nie wiesz moze jakie sa proponowane przes asrock ceny plyt p67 Pro3 i p67 Extreme4? Teraz sklepy podobno bardzo zawyzaja cene spowodowane brakiem mobo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dlatego warto "chwilę" poczekać, aż rynek okrzepnie z poprawionymi płytami głównymi. Z tego co pokazuje Cenowarka (to taki europejski odpowiednik Ceneo), to P67 Extreme6 ma kosztować 680-700 zł. Ja i tak zakupy planuję na kwiecień/maj, więc pewnie ceny zdążą spaść nieco... Zresztą Tobie też radzę poczekać. Mobo nie zając, nie ucieknie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w zasadzie to sie zgodził ten, który wykłada większa polowe, ja byłem w szkole:d
Ale widzę ze ta karta podkrecona będzie, co mnie cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie mówią mu że zmienił/li podzespoły na gorszę, zdziwiła mnie po prostu postawa sklepu, który - jak myślałem - sam, bez wiedzy zamawiającego zmienia konfigurację jego PC ;)
Ostatnio dużo czyta się o takich rzeczach u sprzedawców allegro, ale żeby w normalnym sklepie ?

Ale skoro rodzice się zgodzili, to nie ma tematu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłacałoby mi się zmienić kompa w kwietniu czy może lepiej poczekać na premierę procesorów AMD?
Bardzo trudno znaleźć jakiekolwiek informacje na temat tych Bulldozerów, poza datą premiery i rzekomo bardzo wysoką wydajnością w stosunku do Sandy Bridge. Wiadomo ile mniej więcej będą kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Właśnie znalazłem. To chyba pierwszy sklep, w jakim ta mobo pojawiła się w Polsce. Cena nie jest zła, zaś płyta naprawdę jest chyba najlepszą propozycją pod Sandy Bridge ze wszystkich dostępnych na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2011 o 19:07, mrosi napisał:

/.../

Właśnie znalazłem. To chyba pierwszy sklep, w jakim ta mobo pojawiła się w Polsce. Cena
nie jest zła, zaś płyta naprawdę jest chyba najlepszą propozycją pod Sandy Bridge ze
wszystkich dostępnych na rynku.



Link ci nie wyszedl, popraw ( w sumie sam znajde), ale dzieki za zapodanie sklepu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję w najbliższym czasie zrobić upgrade komputera, bo mój ojciec jedzie do USA na 10 dni i z tego co wiem część rzeczy można tam kupić znacznie taniej. Obecnie mam:
Core 2 Quad Q9450 z Scythe Mugen (nie podkręcany bo ze względu na słabą kartę graficzną nie widziałem sensu podkręcać)
Gigabyte X48-DS4
2x2 GB OCZ Reaper DDR2 1066MHz CL5
GeForce 9800 GTX+
Obudowa CM Cosmos S
Planowałem kupić nową kartę graficzną (GTX570, GTX580, albo równorzędnego Radeona), podręcić proca i dorzucić drugie tyle RAMu, czy to dobry pomysł? Poza tym jaki napęd DVD i jaki dysk twardy ewentualnie dokupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>2x2 GB OCZ Reaper DDR2 1066MHz CL5

Dnia 08.03.2011 o 21:46, Steelshadow napisał:

i dorzucić drugie tyle RAMu


tylko po co? zajmujesz się profesjonalnie obróbką np. grafiki? Jeśli nie to to nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 21:46, Steelshadow napisał:

Planuję w najbliższym czasie zrobić upgrade komputera, bo mój ojciec jedzie do USA na
10 dni i z tego co wiem część rzeczy można tam kupić znacznie taniej. Obecnie mam:
Core 2 Quad Q9450 z Scythe Mugen (nie podkręcany bo ze względu na słabą kartę graficzną
nie widziałem sensu podkręcać)
Gigabyte X48-DS4
2x2 GB OCZ Reaper DDR2 1066MHz CL5
GeForce 9800 GTX+
Obudowa CM Cosmos S
Planowałem kupić nową kartę graficzną (GTX570, GTX580, albo równorzędnego Radeona), podręcić
proca i dorzucić drugie tyle RAMu, czy to dobry pomysł? Poza tym jaki napęd DVD i jaki
dysk twardy ewentualnie dokupić?


Ja tam widze:

1. gtx 580,
2. kolejne 4 gb pamieci takich samych kosci jakie masz teraz,
3. dysk na system SSD 60 gb ocz vertex2.
4. naped dvd moze byc obojetnie jaki "plextor".

Przy 8gb pamieci ram, w zasobach systemowych mozna spokojnie wylaczyc swap.
Dysk SSD przyspieszy niesamowicie system, a gtx 580 pozwoli grac na q9450 podkreconym do 3.5 ghz w cokolwiek chcesz i to z fizyka.
Tylko zasilacz musisz miec co najmniej 600 wat markowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się