Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2011 o 13:31, Skie napisał:

Hej
Czy może mi ktoś napisać, dlaczego nagle mój komputer przy wyłączaniu wiesza się? Precyzując:
jeśli kliknę ''zamknij system'' to zamyka i jest ok, jesli kliknę ''Uspij'' - to niby
zamyka, ale nie wyłącza do konca - wiatraki działają, klawiatura swieci itd. System to
Win7. Przywracałem ustawienia fail-safe w Biosie i nic nie dało.


Bo tak działa usypianie. Komputer tak na prawdę nie wyłącza się a przechodzi w stan niskiego poboru energii. Dzięki temu możesz zacząć z niego korzystać w ciągu chwili (mniej więcej tyle ile potrzeba aby się wygodnie rozsiąść w krześle :) Jeśli chcesz korzystać z czegoś podobnego do usypiania (znaczy że system powraca do stanu sprzed "wyłączenia") to użyj funkcji hibernacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.........

Ee coś źle piszesz. Mam Win 7 i jak klikam uśpij to monitor się wygasza, komp się tak jakby wyłącza, przestają działać wiatraki itp, ruszanie myszką nic nie daje bo trzeba włączyć przycisk power na obudowie kompa i komp budzi sie do życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 14:18, Citkowsky napisał:

>>.........

Ee coś źle piszesz. Mam Win 7 i jak klikam uśpij to monitor się wygasza, komp się tak
jakby wyłącza, przestają działać wiatraki itp, ruszanie myszką nic nie daje bo trzeba
włączyć przycisk power na obudowie kompa i komp budzi sie do życia.


A gdzie napisałem, że ruszenie myszką uruchamia komputer? U mnie też większość wiatraków się wyłącza, ale niektóre nadal pracują, więc jak widzisz to nie reguła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 15:07, Damian091 napisał:

Złóżcie mi komputer za 5500zł do grania. Do zestawu doliczcie system, kartę dźwiękową
i sieciową. Bierzcie wszystko
z esc.pl



A może tak prosze?

Procesor:
Intel Core i5-2500 /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/
735 zł

Płyta główna:
Gigabyte GA-P67A-UD4 /intel P67/
649 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB (2x2GB) 1866MHz CL9 Play
220 zł

Dysk twardy:
Corsair SSD Force Series 60GB (275/285MB/s)
430 zł

Drugi dysk twardy:
Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3
199 zł

Karta graficzna:
EVGA GeForce GTX 570 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI
1330 zł

Karta dźwiekowa:
Asus Xonar DS
159 zł

Nagrywarka DVD:
Plextor PX-L890SA SATA Black
135 zł

Obudowa:
Cooler Master Dominator II 692 Advanced (bez zasilacza)
399 zł

Zasilacz:
Seasonic X-660 660W 80 Plus Gold
559 zł

System Operacyjny:
Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL
339 zł

Razem: 5154 zł

Sieciówka jest z płytą głowna, dzwiękówka na dobra sprawę też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 15:07, Damian091 napisał:

Złóżcie mi komputer za 5500zł do grania. Do zestawu doliczcie system, kartę dźwiękową
i sieciową. Bierzcie wszystko
z esc.pl


troche kultury chamie! "zlozcie mi komputer" "bierzcie stad".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh - nie do konca jest tak, jak piszesz. Do tej pory bylo tak,ze wszystko sie wylaczało, a dowolny klawisz na klawie wszystko uruchamial. Teraz komputer nie usypia do końca, wyłącza sie monitor, klawiatura przestaje reagować i pomoga tylko twardy reset.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fragment regulaminu:
"2. Co jest zabronione

Obraźliwe, niekulturalne lub wulgarne zachowanie

* Stosowanie w wypowiedziach słów uznawanych za niekulturalne a szczególnie kierowanie takich słów pod adresem innych osób
* wyśmiewanie się i/lub szydzenie z użytkowników"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radeon 4350? Jako ciekawostkę dodam, że Test Drive Unlimited (1) ciągnie na ful w rozdz. 1280x1024. Ja dałem coś koło 120zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie pucuj się tutaj bo do Zipcia też pojechałeś po bandzie
ziptofaf jesteś CHAM CHAM! A świnia ci nie powiem bo świnia to zwierz a ty człowiek! nie odpowiedziales na moje pytanie
Wypowiedzi i pomaganie innym użytkownikom forum jest kosztem naszego prywatnego czasu tak wiec pohamuj się trochę, to że przeprosiłeś nic zupełnie nie znaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że dysk SSD jako szybszy chciałeś przeznaczyć na system prawda?
Co Ty na to, żeby dać 30/32 GB moim zdaniem wystarczy, a te ok. 200zł. dołożyć na i7-2600K(+ramy 2000mhz) jeżeli chce podkręcić, a jeżeli nie to zwykła.

PS O ile się nie mylę to sandy bridge ma tak jak lynnfieldy/westmery standard 1333mhz na ramie, więc dlaczego zaproponowałeś 1866mhz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

30GB to by bylo na styk, wlasciwie na sam system + pare programow. Ja z partycji 35GB mam juz wolne tylko niecale 20%, a staram sie od dawna wiekszosc softu na innych instalowac.
Dobrze miec jakis zapas w tym przypadku, zeby mozna bylo sobie wrzucic te kilka programow, ktore chetnie skorzystaja z szybszego dysku.

Dnia 17.03.2011 o 20:05, Sebo7 napisał:

PS O ile się nie mylę to sandy bridge ma tak jak lynnfieldy/westmery standard 1333mhz
na ramie, więc dlaczego zaproponowałeś 1866mhz?


Chocby do O/C.

Jedyne co bym zmienil w tym zestawie to zasilacz na tanszy o 250zl (za 3 stowy tez sa porzadne) i dolozyl do proca z odblokowanym mnoznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 20:10, kuba9876543210 napisał:

Chocby do O/C.

No to wiem, tylko, że do oc pasowałoby dać 2500K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijmy o całej sprawie. Przeprosiłem Ziptofafa

Wracając do tematu co sądzicie o kartach takich jak Gigabyte Geforce GTX 550 Ti 1GB DDR5 (192 bit), ZOTAC GeForce GTX 465, 1GB DDR5 (256bit)? jak one się przedstawiają na tle ggtx 460 i hd6850?

I nie wiem co oznaczają niektóre dopiski przy kartach np. "Green" , "Smart", "SE" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 20:05, Sebo7 napisał:

Zakładam, że dysk SSD jako szybszy chciałeś przeznaczyć na system prawda?

yup

Dnia 17.03.2011 o 20:05, Sebo7 napisał:

Co Ty na to, żeby dać 30/32 GB moim zdaniem wystarczy, a te ok. 200zł. dołożyć na i7-2600K(+ramy
2000mhz) jeżeli chce podkręcić, a jeżeli nie to zwykła.

30 GB to moim zdaniem styk, lepiej 40+, Komp ma być do gier, wiec z i7 nie będzie pożytku, tak sam z ramów 2000 MHz (na dobrą sprawe, 1866 też nie są potrzebne). Odblokowany mnożnik, tu się można zastanowić ale wersje bez "K" można podkręcić o kilkaset MHz

Dnia 17.03.2011 o 20:05, Sebo7 napisał:

PS O ile się nie mylę to sandy bridge ma tak jak lynnfieldy/westmery standard 1333mhz
na ramie, więc dlaczego zaproponowałeś 1866mhz?

Nie chce mi się teraz sprawdzać (swoją drogą, coś mi net ch.... słabo chodzi). SB ma kontroler obsługujący ram do przynajmniej 1866 Mhz, jesli nie 2133 Mhz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 20:05, Sebo7 napisał:

Zakładam, że dysk SSD jako szybszy chciałeś przeznaczyć na system+ prawda?
Co Ty na to, żeby dać 30/32 GB moim zdaniem wystarczy, a te ok. 200zł. dołożyć na i7-2600K(+ramy
2000mhz) jeżeli chce podkręcić, a jeżeli nie to zwykła.

PS O ile się nie mylę to sandy bridge ma tak jak lynnfieldy/westmery standard 1333mhz
na ramie, więc dlaczego zaproponowałeś 1866mhz?


Na system wystarczy 32 gb dysk SSD, ale lepiej miec zapas na pliki tymczasowe TEMP.
Bedziesz instalowac gre 20 gb i zabraknie miejsca przy zbyt malym dysku SSD.
Mile widziane pojemnosci 50-60 gb.
No chyba, ze przeniesiesz folder TEMP na inna partycje niz systemowa.

Co do pamieci i SB, to kontroler obsluguje do 2133 mhz, dla tego nie bierze sie pamieci 1333 mhz, tylko jak najwyzsze.
Pamieci sa "tanie" i takie a-datki 2000 mhz mozna kupic nie wiele drozej niz memki 1333 mhz.
Przy OC, ktore na pewno bedzie robione, pamieci 2000 mhz beda jak ta lala.

Przy wyborze procesora, kieruj sie wielowatkowoscia i nie daj sie omamic wypowiedziami typu: i5 2500 bedzie lepszy/taki sam do gier jak i7 2600.
Bzdury !!
Wszystkie wielowatkowe gry wymagaja coraz wiecej rdzeni/watkow i taki i7 2600/2600K beda idealne.
Szczegolnie ma to miejsce przy mocnych kartach typu gtx 570/580.

Wklejam fotke z problemem usera z niedajacym rady procesorem i5 750 @ 4.0 ghz.
Gdyby miec HT, to problem by niewystepowal.

Temat chaotycznie prowadzony, ale meritum jasno przedstawione.

http://forum.pclab.pl/topic/676259-GTX-580-Gigabyte-Dziwne-spadki-kls-podczas-grania/

Reasumujac:

Masz pieniadze, to nie ograniczaj platformy do czterordzeniowego i5 2500 i memek 1333 mhz, tylko kup i7 2600K + memki 2000 mhz.

20110318073539

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2011 o 07:40, Misquamaqus napisał:

Wklejam fotke z problemem usera z niedajacym rady procesorem i5 750 @ 4.0 ghz.
Gdyby miec HT, to problem by niewystepowal.

Temat chaotycznie prowadzony, ale meritum jasno przedstawione.

http://forum.pclab.pl/topic/676259-GTX-580-Gigabyte-Dziwne-spadki-kls-podczas-grania/

Reasumujac:

Masz pieniadze, to nie ograniczaj platformy do czterordzeniowego i5 2500 i memek 1333
mhz, tylko kup i7 2600K + memki 2000 mhz.


Nie chce mi się czytac tego tematu, ale gościu ma problem z płynnością. Więc, ja na moim HD 5850 i nie kręconym procem nie miałem zadnych spadków wydajność grajac na max ani w BC II, ani w SC II.

HT jest tylko przydatne w zastosowaniach profesionalnych.

Tak samo różnica między 1333 MHz a 2000 Mhz to jakieś 1-3 FPS, wiec nie ma co się na nie spinać.

PS.

i7 2600 też jest 4 rdzeniowy, wiec nie wiem co do za gatka "nie ograniczaj sie do czterordzeniowego i5 2500)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się