Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Lepiej wyjdziesz wybierając AMD, ale skoro uprzedzenia biorą górę.

GigaByte GV-N460SO-1GI mieści się cenie, jeden z najmocniejszych fermi. Procesor może stanowić przeszkodę do pełnego potencjału tej karty.

Za ~650 PLN znajdziesz HIS 6870, konkurent GF 470.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 21:19, Szynkars napisał:

Gdy wyjdą nowe procesory od AMD, dokładniej mówiąc w czerwcu, to przydałoby się zmienić
procesor na jakiś porządniejszy. Nie zaszkodziłoby też dokupić trochę RAMu.


A po co mu ram? Ide o zakład, że ma 4 GB, podaje tylko 3,25 GB bo mu wiecej winda nie widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 21:20, GANGSTERR napisał:

A po co mu ram? Ide o zakład, że ma 4 GB, podaje tylko 3,25 GB bo mu wiecej winda nie
widzi.


Nie napisał, że Windows widzi tylko 3,2GB, więc możliwe, że poprostu ma te 3,25. Zaś w takiej sytuacji przydałoby się dołożyć do 4GB, lub 6, by mieć potem spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już to widze, 3 Kości po 1GB i 1 kość 256MB ?
Doradzasz zmianę na AMD komuś, kto ma podstawkę LGA? Taka zmiana będzie kosztować więcej niż karta graficzna.

Kolego uprzejmie proszę - nie wypowiadaj się jeśli nie jesteś obeznany w temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle mnie zrozumiałeś. Nie każę użytkownikowi wymieniać od razu całego PC czy nawet procesora. Nie wiadomo przecież nawet czy nowe procesory odniosą sukces. Jeśli jednak tak się stanie, to Intel zostanie daleko w tyle, i najbardziej przyszłościowym wyjściem będzie "przeniesienie się" na AMD. Co do ramu, to obecnie jak najbardziej taka ilość wystarczy. Niestety za jakiś czas tak czy inaczej trzeba będzie dokupić lub kupić nowy ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 4GB Ram dwie kości po 2GB. Jak kolega już wspomniał po prostu Win XP nie widzi pełnych 4 GB nawet mimo wpisanego "/PAE" więc podałem 3,25GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 23:32, Leos8 napisał:

Mam 4GB Ram dwie kości po 2GB. Jak kolega już wspomniał po prostu Win XP nie widzi pełnych
4 GB nawet mimo wpisanego "/PAE" więc podałem 3,25GB.


W takim wypadku w dalczej przyszłości przydałby się tylko lepszy procesor. Oczywiście jeśli chodzi o zakup Windowsa 7, to lepiej wziąźć wersję 64Bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie rozważę ATI jak i inne z wymienionych tutaj propozycji ;) Oczywiście, byłbym wdzięczny za dalsze porady.
Do ATI mam uprzedzenie, gdyż koledzy niegdyś mieli - nie pamiętam teraz którą serię - i mieli duże problemy z grafiką.

Dziękuję panom za pomoc ;)

PS. A - teoretycznie rzecz biorąc - jaką jednostkę kupiłbym za - powiedzmy - od 1600 do 2000 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 10:06, Leos8 napisał:

Z tego co słyszałem Windows 7 daje radę.


Win 7 to najlepszy wybór, szczególnie jeśli zdecydujesz się na nowy sprzęt.

Konrad162

Szmelc czy nie możliwości ma większe niż 32bitowy odpowiednik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2011 o 12:07, Shinigami napisał:


Szmelc czy nie możliwości ma większe niż 32bitowy odpowiednik.


Kumpel sobie raz to coś zainstalował. Co chwile BSODy, zwiechy, nie działajace programy, po prostu totalna kaszana. Wiec nie polecaj czegoś, co nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 12:48, GANGSTERR napisał:

Kumpel sobie raz to coś zainstalował.


Pozdrów kumpla ;)

Sam miałem ten system jakiś czas krótko po tym jak się ukazał i poza niedziałającymi programami, dla których wtedy nie było wsparcia większych błędów sobie nie przypominam. Instalowałem go, żeby odpalić odpalić pewną znaną grę dla której pojawił się patch z teksturami. Działało.

Może teraz jest gorzej, w końcu to M$ XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2011 o 13:35, Shinigami napisał:

Sam miałem ten system jakiś czas krótko po tym jak się ukazał i poza niedziałającymi
programami, dla których wtedy nie było wsparcia większych błędów sobie nie przypominam.
Instalowałem go, żeby odpalić odpalić pewną znaną grę dla której pojawił się patch z
teksturami. Działało.

Far Cry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 13:49, GANGSTERR napisał:

Far Cry?


Dokładnie, system był wtedy w fazie beta, praktycznie końcowy build. Jak sobie teraz przypomnę jakie to zamierzchłe dzieje.

Niemniej, każdy wie, że nie opłaca się kupować systemu który stracił wsparcie. Prawie jak strzał w kolano ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mafioso_PL, absmak Dzięki!

Shinigami
>Swoją drogą ostatnio pojawiła się dobra wiadomość dla czekających na nowe procesory AMD posiadających, >przynajmniej teraz niektóre płyty główne ASUS''a - po aktualizacji biosu nowa generacja będzie śmigała na >AM3.
Nie chodzi Ci przypadkiem o AM3+ pod Buldożery? Wszystko ładnie i pięknie jężeli chodzi o samo odpalenie, ale nie wykorzystasz procka w 100% z tego co się orientuje.
Szynkars
>Nie wiadomo przecież nawet czy nowe procesory odniosą sukces. Jeśli jednak tak się stanie, to Intel zostanie >daleko w tyle, i najbardziej przyszłościowym wyjściem będzie "przeniesienie się" na AMD.
Super wygląda teraz, ale należy pamiętać, że przy tym mega wzroście wydajności biorą też udział dodatkowe 4 rdzenie. Moim zdaniem porównaniu tych buldożerów do nehalema jest nie na miejscu. Ja bym zestawił to z sandy bridge, a jeszcze lepiej poczekał na 8 rdzeni intela. Cieszę się, że AMD wkońcu zaczyna walczyć na rynku laptopów(brazos) i desktopów(buldożery ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 16:00, Sebo7 napisał:

Nie chodzi Ci przypadkiem o AM3+ pod Buldożery? Wszystko ładnie i pięknie jężeli chodzi
o samo odpalenie, ale nie wykorzystasz procka w 100% z tego co się orientuje.


Aktualizacja biosu pozwoli na wykorzystanie nowy procesorów na płytach dostępnych teraz z AM3, powiedzmy, że ''zaktualizuje'' je do AM3+. Klarowniej się nie da.

Skąd masz informacje o ''niepełnym'' wykorzystaniu procesora? Jak możesz podaj źródło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się