Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

1. Sprawdź jakie są aktualnie ceny tych komponentów na allegro i masz odpowiedź.
2. To zależy jaką pojemność ma mieć dysk, najodpowiedniejszym wyborem będzie Samsung 500GB F3 lub Samsung 1TB F3. Ewentualnie jakieś Western Digital o tych pojemnościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bry, mam zapytanko takie. Przy zakupie kompa teraz ktora kombinacja wydajniej by sie prezentowala w grach?
Phenom 955 @3.8GHz z Vertex3D 6950 2gb
Intel i5 2500k @4.3GHz z jakims 6850/gtx 460?

Do tego moglbym prosic o jakas fajna obudowe do 200zł? Do tej pory znalazlem jedynie CM elite 430 i Aerocool pgs vs-9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 14:04, Kreeg napisał:

> /.../> > Nie ma 2 pinowych wtyczek na wentyle. Albo jest 3 pin, albo 4

Są, są. Przede wszystkim w zasilaczach, ale jak widać są też mobasy z takimi wtyczkami
(szczerze mówiąc sam jak dotąd widywałem takowe właśnie tylko w psu)

>
Masz rację. Ja sam mam jeszcze 4 wentylatorki dwupinowe. A skoro są takie wentylatorki, to niby nie ma takich końcówek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 18:50, Szynkars napisał:

1. Sprawdź jakie są aktualnie ceny tych komponentów na allegro i masz odpowiedź.
2. To zależy jaką pojemność ma mieć dysk, najodpowiedniejszym wyborem będzie Samsung
500GB F3 lub Samsung 1TB F3. Ewentualnie jakieś Western Digital o tych pojemnościach.


Taką odpowiedz już otrzymałem raz. Ten dysk mnie nie interesuje. Ktoś mi powiedział że jest kiepski.
Na allegro otrzymam ceny nowych komponentów a mnie interesuje cały komputer, używany itp.
Prosiłbym żeby ktoś mi go wycenił bo naprawdę sam z tym sobie nie mogę poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 19:57, Caridin napisał:

Ktoś mi powiedział że jest kiepski.


Ktoś nie wie co mówi, i plecie bzdury.

Spoiler


Argument dobry jak i kontrargument...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyski Samsunga z serii F3 to bardzo dobre dyski, może nie są najcichsze, ale awaryjne też nie są. Skoro nie chcesz żadnego z nich to polecam przyjrzeć się serii Blue i Black dysków Western Digital. Tyle, że te są droższe i czasem mniej wydajne. Dysk WD 1TB Blue kosztuje obecnie 225 zł, zaś 1TB Black 320 zł. Lepszy jest oczywiście ten drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie macie na co kasy wydawać
(jeżeli chodzi o HDD), to kapitalnym wyborem są Velociraptory WD. Pod większością względów są także znacznie szybsze od SSD. Nieawaryjny, trochę głośne i ciepłe. Jeżeli chodzi o inne dyski WD - polecam. Od 7 lat mam i nigdy nie było awarii/bad sektorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 19:38, Buchomodozor napisał:

Przy zakupie kompa teraz ktora kombinacja wydajniej by sie
prezentowala w grach?
Phenom 955 @3.8GHz z Vertex3D 6950 2gb
Intel i5 2500k @4.3GHz z jakims 6850/gtx 460?


Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, grafika prezentowałaby mniej więcej taki sam poziom, natomiast więcej FPS-ów byłoby raczej przy drugiej konfiguracji za sprawą lepszego procesora. Najlepiej, jakby te dwie karty graficzne zamienić miejscami, tzn. do Phenoma dać 6850, a do Intela 6950. Wtedy ogólna wydajność byłaby lepsza.
Jeśli chodzi o obudowę, to wymieniony przez Ciebie Cooler Master Elite 430 będzie najlepszym wyborem w tym przedziale cenowym. Opcjonalnie można dokupić jakiś wentylator i zamontować go na górze obudowy, by uzyskać przepływ powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 19:38, Buchomodozor napisał:

Bry, mam zapytanko takie. Przy zakupie kompa teraz ktora kombinacja wydajniej by sie
prezentowala w grach?
Phenom 955 @3.8GHz z Vertex3D 6950 2gb
Intel i5 2500k @4.3GHz z jakims 6850/gtx 460?


Pierwszy zestaw. Zdecydowanie - HD6950 co prawda w jakimś stopniu będzie ograniczony przez Phenoma II (choć przy tym stopniu O/C nieznacznie) ale z całą pewnością taki tandem poradzi sobie lepiej niż jakikolwiek oparty na GTX-ie 460.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 19:48, Jackal-pl napisał:

Jak są 4 pinowe to lepiej. Dwu pinowego podłączasz do mobo tam gdzie są 4 pinowe. 3 pin
to ilosc obrotow a czwarty to potencjometr.

Masz rację. Pewnie, ze lepiej, bo 3 piny dają większe możliwości sterowania, a 4 jeszcze większe.
Ale... no właśnie, czasem wystarczą tylko 2 piny i dwa stany wentylatora: chodzi, albo nie chodzi. Czasem i to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym zestawie

Procesor:
Intel Core i5-2500k /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/
749 zł

Płyta główna:
AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/
469 zł

Pamięć RAM:
A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 X-Series
259 zł

Wentylator:
Scythe Mugen II Rev.B
169 zł

Dysk twardy:
Corsair SSD Force Series 60GB (275/285MB/s)
430 zł

Drugi dysk twardy:
Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3
199 zł

Karta graficzna:
Gigabyte GeForce GTX 580 1536MB DDR5 /384bit/ 2xDVI/mHDMI
1869 zł


Nagrywarka DVD:
Plextor PX-L890SA SATA Black
135 zł

Obudowa:
Fractal Design Define R3 Black Pearl
375 zł

Zasilacz:
Seasonic X-660 660W 80 Plus Gold
559 zł

System Operacyjny:
Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL
339 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! To znowu ja. Niestety nie udało mi się nabyć tej karty o której parę dni temu pisałem. Mimo to stwierdziłem, że czas mojego starego Radeona X1300 (bez pro) dobiega już końca i chcę go zamienić na coś innego. Na nową kartę nie chcę wydać więcej niż 500zł, więc padło na Gigabyte Radeon HD 5770 lub Asus ATI Radeon HD 4890. Którą polecacie? Oczywiście jestem otwarty na inne propozycja (karta musi być nowa i obsługiwać tytuły które zostaną wydane w przeciągu najbliższych 2 lat, oczywiście na wysokich/średnich detalach). Do tego chciałbym nabyć markowy zasilacz do góra 300 złotych. Najlepiej, żeby za bardzo nie hałasował. Ziptofaf polecał OCZ 500W StealthXStream 2, to nadal dobry wybór? Byłoby miło gdybym nie musiał wymieniać zasilacza przy zmianie procesora, płyty głównej i pamięci co w przyszłości planuje. Wiem, że dopóki nie zmienię procesora, karta nie będzie wykorzystywała 100% swych możliwości.

Mój sprzęt to:
Płyta główna: GIGABYTE GA-M615ME-S2 + dołączona karta dźwiękowa (zintegrowana jest uszkodzona)
Procesor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2,21GHz (jeśli znajdę dobry poradnik, podkręcę)
Karta Graficzna: Radeon X1300 256mb
Pamięć Ram: 2GB DDR2 800Mhz GoodRam
Zasilacz: TRACER 4Life 400 AC~230V 4A 50Hz (dlatego go wymieniam)
Dysk Twardy: Samsung HDD 160 GB SATA II, NCQ, 8MB [SP1603C]
Wentylator: ee jakiś zwykły, jeśli będzie taka potrzeba to wymienię od ręki
Obudowa (to chyba istotne): Tracer PROTON TRO-112, wymiary 480 x 420 x 180 (w mm)

Mam zamiar zamówić podzespoły przez internet (najprawdopodobniej allegro) oraz samodzielnie je wymienić. Oddałbym komputer do jakiegoś sklepu by mi od ręki wymienili kartę i zasilacz, niestety ich oferta jeżeli chodzi o części, jest mocno ograniczona...

Z góry dzięki za wszystkie pomocne odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 500zł nie kupisz karty która będzie uruchamiała już TERAZ wszystkie tytuły w max detalach (chodź to zależy od rozdzielczości), a co mówić o tym co będzie za dwa lata? :P
Na dzien dzisiejszy, HD 5770 to dla Ciebie najlepszy wybór w tym budżecie.

Jeśli jednak masz tak jak piszesz - 500 zł na kartę oraz 300 na zasilacz, to polecam taki tandem:
Corsair CX500W którego można znaleźć poniżej 200zł, bądź polecony przez Zipotafa OCZ 500W StealthXStream 2, który jest niewiele droższy.
A kartę wymienić na GIGABYTE AMD Radeon HD6850 którego można nabyć za cenę poniżej 600 zł.

Inna sprawa że obie karty będzie ograniczał slaby procesor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazłem
http://allegro.pl/gigabyte-hd6850-hd6850oc-1gb-ddr5-36gw-em-i1527673311.html
lub
http://allegro.pl/msi-hd6850-1gb-ddr5-256bit-36gw-820-4400-em-i1529588827.html
oraz
http://allegro.pl/corsair-cx-series-500w-cmpsu-500cxeu-em-i1514977622.html

u jednego sprzedawcy co pozwoliłoby mi na uniknięcie podwójnej zapłaty za kuriera. Która karta jest według was lepsza? W sumie MSI jest lepszy (bynajmniej tyle co przeczytałem z opisu), ale GIGABYTE jest bardziej znany.
Ach i oczywiście, czy ta karta obsłuży (po zmianie procesora) tytuły koniec 2011/początek 2012 (nie koniecznie na maksymalnych detalach)? Nastawiam się na GW2, a w między czasie w końcu chce przejść Wiedźmina i Seriousa Sama HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam porady. Obecnie używam takiego szaraczka i myślę o wymianie karty video:

Płyta główna: ECS MCP61PM-GM http://www.skyline-eng.com/index.cfm?fuseaction=product.display&Product_ID=6470
Obecna karta: MSI GeForce 9800 GT http://www.tweaktown.com/reviews/1609/msi_geforce_9800_gt_512mb_graphics_card/index3.html
Złącze PCI-E 16

1. Co radzicie w przedziale 400-500zł?
2. Albo inaczej: Na czym będę mógł grać spokojnie w AC2 lub Crisis na max???

Nie szukam rakiety kosmicznej, ale czegoś lepszego of tego co mam. Dzięki.

Procek to QC AMD. Preferencji producenta nie mam, ale z przyzwyczajenia mogło by być ATI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz PSU? (moc, pelna nazwa) i jakie CPU (pelna nazwa i predkosc)?
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

A procesora pelna nazwe podaj, jak nie wiesz:
http://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/1.57-setup-en.exe

Dobra, juz widze, do tej plyty niczego mocniejszego niz teraz nie oplaca sie wkladac, bo procesor za wolny, a jakis bardziej wspolczesny procesor (ktory nie ograniczal by nowego GPU) na niej nie pojdzie.

Jesli zmieniac grafe na cos szybszego to:

a) na nowej platformie
b) jesli mozesz: dolozyc i za niecale 6 stow jest HD6850, min. o polowe szybszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się