Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 13.04.2011 o 12:36, Misquamaqus napisał:

Jaki masz zestaw, bo nie chce mi sie przekopywac calego forum, zeby znalesc konfiguracje
komputera ?
Jak masz XP, to ladowanie sie w karte z dx11 nie ma sensu.




Działam na win 7, płyta też nie nowa ale to Gigabyte GA-P35-DS3L, 4GB DDR2 i procesor Core 2 Duo 3,0GHz. Na początku gasł mi ekran, teraz już nie mogę odpalić kompa więc dłubię z notebooka.

@Shinigami w sumie dlaczego nie polecasz? Na używaną mogę już nie mieć gwarancji przy nowej miałbym dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2011 o 13:01, lastvegas napisał:

@Shinigami w sumie dlaczego nie polecasz? Na używaną mogę już nie mieć gwarancji przy
nowej miałbym dwa lata.


Wydajnościowo jest to jeden z najgorszych modeli tej rodziny, do tego nadaje się głównie do oglądania multimediów, a i z tym radzi sobie względnie.

Obie karty są wydajniejsze, sam celowałabym w jakiegoś używanego GTX 260, ale jeśli gwarancja jest dla Ciebie podstawą to musisz się rozejrzeć za czymś droższym, lecz niekoniecznie lepszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2011 o 13:01, lastvegas napisał:

Działam na win 7, płyta też nie nowa ale to Gigabyte GA-P35-DS3L, 4GB DDR2 i procesor
Core 2 Duo 3,0GHz. Na początku gasł mi ekran, teraz już nie mogę odpalić kompa więc dłubię
z notebooka.


Masz E 8400 ?
No to gts 450 lub gtx 460 beda cacy.
Nie podales ile pieniedzy chcesz dac na karte, to tez pozwolilem sobie na troszke frywolnosci :)
Procesor bedziesz musial podkrecic do tych 3.6-4.0 ghz.
Na P35 nie powinno byc problemow.
Moj byly E8400 pracowal nawet na 4.7 ghz (ale tylko w testach 1m, 16m i 32m super pi).
Normalnie caly czas na 4.0 ghz z C1E i EIST.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2011 o 12:21, Misquamaqus napisał:

Gtx 460 wzgledem amd 6850 jest praktycznie tej samej wydajnosci, a karcie amd brakuje
fizyki i CUDA.

A co dadzą w praktycznym zastosowaniu (czyli w grach) te ''wybitne technologie Nvidii'' jak wymieniona przez Ciebie CUDA, PhysX itp.?

Dnia 13.04.2011 o 12:21, Misquamaqus napisał:

Jezeli mam do wyboru dwie karty podobnej wydajnosci i w podobnej cenie, to wybieram taka,
ktora oferuje wiecej mozliwosci, czyli w tym wypadku gtx 460 1gb. /.../

Tyle, że Radeon HD 6850 jest wydajniejszy od GTX 460. OC tej karty również jest na dobrym poziomie.
Pomijam tu już fakt, że użytkownik nie zgłosił przeciwwskazań co do kart Radeona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2011 o 18:29, Szynkars napisał:

A co dadzą w praktycznym zastosowaniu (czyli w grach) te ''wybitne technologie Nvidii''
jak wymieniona przez Ciebie CUDA, PhysX itp.?


Nic nie dadza.
Tak sobie to do karty zaimplementowali, zeby dzieci mialy radoche.
Ja mam 12 lat i takie NIC nie znaczace technologie mnie bardzo ciesza.
W szkole jestem PRO.
Wszyscy mi zazdroszcza, a dziewczyny na przerwach caly czas mnie caluja, bo mam karte z fizyka.
Mowie Ci, warto sobie kupic nvidie :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2011 o 19:48, Misquamaqus napisał:


> A co dadzą w praktycznym zastosowaniu (czyli w grach) te ''wybitne technologie Nvidii''

> jak wymieniona przez Ciebie CUDA, PhysX itp.?

Nic nie dadza.
Tak sobie to do karty zaimplementowali, zeby dzieci mialy radoche.
Ja mam 12 lat i takie NIC nie znaczace technologie mnie bardzo ciesza.
W szkole jestem PRO.
Wszyscy mi zazdroszcza, a dziewczyny na przerwach caly czas mnie caluja, bo mam karte
z fizyka.
Mowie Ci, warto sobie kupic nvidie :)))

stary szacun dla ciebie jestes wielki masz karcioszke jestes mistrzuniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo prawdy widzę w twojej wypowiedzi.
Karty Nvidii nadają się tylko do fizyki :)))

Jak już masz ATI, to kup sobie 9800GTX (tani, a dosyć dobry) i włącz go w pci-e x16 i wykorzystaj do fizyki.
Tutoriale na guglach.
Physx odciąża procesor przy liczeniu jej.
Karty ATI na razie bardziej opłacalne niż Geforcy. Warto brac 6000 bo sa wypakowane najnowszymi śmieciami (najnowsza generacja, nowsza od gtx 4xx)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar zakupić nową mazynę. Co myślicie o tej konfiguracji i co polecilibyście zmnienić:
Procek: INTEL CORE i7 870 - 2.93 GHz Box, s-1156
Płyta gł: Asus P7P55D-E - P55, DDR3. PCI-Ex, s-1156
RAM: DDR3 GEIL - 4GB / 1333 (2X 2GB), CL9, BLACK DRAGON
Twardziel: SAMSUNG 500GB , 16MB ,7200 obr., 3.5", SATA - HD502HJ
Karta Graficzna: PCIex ZOTAC GF GTX 470 AMP Edition 1280 DDR5, 320bit - ZT -40202-10P
K.dzwiękowa: CREATIVE X-Fi mX Xtreme Audio
Obudowa: COOLER MASTER DOMINATOR 690 -ATX
Zasilacz: CHIEFTEC CFT-750-14CS - 750W

Poradzilibyście dołączenie jakiś dobry wentylator na procek zamontować? Albo zmnienić kartę graficzną (może być trochę droższa)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wtorek na Gramie zamówiłem ostatnio tę kartę:
http://www.gram.pl/sk2_8QfgHue2_GIGABYTE_GeForce_GTX_560_Ti_1024MB_DDR5_256bit_DVI_HDMI_PCI_E_900_4000_wer_OC.html Mam nadzieję, że dzisiaj do mnie przyjdzie.

Co o tym myślicie do mojego zestawu ze stopki? Myślałem o Radeonie, ale mam już dość tego, że połowa gier jest robiona głównie pod GeForce''y i na Radkach chodzą dużo wolniej. Myślałem też o wersji SOC, ale mój komputer jest włączony non stop itd. więc wolałem bardziej bezawaryjną kartę. Martwi mnie tylko to, że z tego co pamiętam na GF tekstury są dużo gorszej jakości niż na Radeonach.

Mam jeszcze pytanie co do zasilacza. Mam Modecom 500W. Zasilacz z niższej półki, ale ma dwie wtyczki 6-Pin, więc da radę podłączyć tego GeForce''a.

Ale np. taki OCZ StealthXtream 700W ma tylko jedną wtyczkę 6-pin. Jak wtedy można podłączyć nową kartę graficzną? Nie wspominając już o SLI/CrX?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 12:29, byverter napisał:

Mam jeszcze pytanie co do zasilacza. Mam Modecom 500W. Zasilacz z niższej półki, ale
ma dwie wtyczki 6-Pin, więc da radę podłączyć tego GeForce''a.

Ale np. taki OCZ StealthXtream 700W ma tylko jedną wtyczkę 6-pin. Jak wtedy można podłączyć
nową kartę graficzną? Nie wspominając już o SLI/CrX?

Trzymaj się zdala od tego Modecom ten SXS ma 1x 6+2PIN, 1x 6PIN więc jest spoks jeśli chodzi o sli sam mam OCZ i jest to dobry zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 12:29, byverter napisał:

/.../ Myślałem o Radeonie, ale mam już dość
tego, że połowa gier jest robiona głównie pod GeForce''y i na Radkach chodzą dużo wolniej.
/.../

A jak myślisz, pod co jest robiona ta druga połowa gier? Właśnie pod Radeona. Teraz będziesz miał dokładnie to samo, połowa gier bedzie chodziła szybciej, ale ta druga wolniej ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 11:31, RobixMaster napisał:

Witam mam zamiar zakupić nową mazynę. Co myślicie o tej konfiguracji i co polecilibyście
zmnienić /.../


Nie widzę sensu inwestowania w starą podstawkę, więc sporo rzeczy przydałoby się zmienić.

Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ - 739 zł
Płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/ - 420 zł
Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 140 zł
Wentylator: Scythe Mugen II Rev.B - 169 zł
Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 139 zł
Karta graficzna: Sapphire Radeon HD6950 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP - 879 zł
Obudowa: SilentiumPC Gladius 800 Pure Black (bez zasilacza) - 230 zł
Zasilacz: Antec High Current Gamer 520W - 299 zł
Razem: 3015 zł

Kartę dźwiękową masz razem z płytą główną. Nagrywarki DVD nie podałeś, więc uznałem, że bierzesz ją ze starego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 15:15, BeaverRevenge napisał:

Dzięki za odpowiedz Misquamaqus
Znalazłem podobny zestaw do tego który zaproponowałeś /.../


Nie warto kupować gotowych zestawów. O jakości podanego przez Ciebie najlepiej świadczy obudowa i karta graficzna z przesadną i nieprzydatną ilością pamięci. Bierz ten zestaw który zaproponował Ci Misquamaqus, ale jeśli nie jesteś fanboyem Nvidii, to kartę graficzną zmień na Gigabyte Radeon HD 6850 1GB. Tu masz wspomniany zestaw:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=55697

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się