Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Mój komp AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual
Core Processor 4000+
2,10 Ghz 1 GB Ram

Podałem konfigurację na wszelki wypadek ,chciałbym kupić szybko jakąś niezłą kartę bo moja obecna jest zepsuta i każda gra wyłącza się po 15 minutach .

Znalazłem coś takiego na Allegro (nie jestem żadnym znawcą )
http://allegro.pl/gigabyte-ati-radeon-hd5450-512mb-fv-gwarancja-36-i1626114600.html

Dlaczego taka niska cena tak stoją takie produkty

ps.Da się sprawdzić jaki mam zasilacz bez rozkręcania kompa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta tania, bo to karta do biura.
Do Twojego zestawiku zamontowal bym taka karcioszke:

http://allegro.pl/gainward-gt240-512mb-gddr5-i1629363480.html

Powalcz o cene, bo warto.
Moze uda Ci sie kupic ponizej 200 zl.
Do Twojego zestawu jak znalazl.

Zasilacza nie da sie okreslic nie otwierajac budy, chyba ze masz papiery z zasilacza, to przeczytasz model i moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie warto kupować zestawów z allegro. Tu masz wyjaśnione dlaczego:
http://forum.cdaction.pl/Chcesz-kupic-komputer-na-Allegro-lub-w-supermarkecie-Koniecznie-przeczytaj-t125008.html

Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ - 730 zł
Płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/ - 430 zł
Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 140 zł
Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 139 zł
Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD6850 OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP - 590 zł
Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) - 90 zł
Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza) - 139 zł
Zasilacz: XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU - 239 zł
Razem: 2497 zł

Tu masz zestaw o wiele bardziej wydajny i opłacalny od tego z allegro. W przyszłości dokup dodatkowe chłodzenie i podkręć procesor, wtedy wydajność w grach wzrośnie. Części kupujesz w sklepach: techplanet, morele.net, agito, gral, proline. Jeśli będziesz miał szczęśnie to wszystkie te komponenty będą w jednym sklepie to od razu złożą Ci komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 18:09, maziiii napisał:

Polecie mi jakieś Dvd DL do 100 zł nie mam teraz zbyt dużo kasy a potrzebuje dvd, Lite
On mi się zepsuł..;/


Pioneer 216D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 18:01, 4RileH napisał:

Wiadomo czy Bulldożery od amd będą kompatybilne z AM3?


Nie będą. Bulldozera na płytę AM3 nie wsadzisz jeśli o to Ci chodzi. Są jednak pewne płyty, które będą miały możliwość obsłużenia AM3+ poprzez aktualizację Biosu, jak np. AsRock 880G PRO3 R2.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 18:23, Bralo napisał:

Szynkars thx :D złoże sobie pc na komputronik.pl :D


W komputroniku nie kupuj. Nie dość, że mają prawdopodobnie najwyższe ceny na rynku to jeszcze zakładają plomby na obudowy. Zestaw który w innych sklepach kupisz za 2500 zł u nich kosztuje minimum 2800 zł. Sprzęt kupuj w techplanet lub morele.net, są to dobre sklepy z porządną obsługą i niskimi cenami, dobrymi sklepami są także agito, gral i proline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a Szynkars mam jeszcze jedno pytanie czy można jechać do nich do sklepu i u nich sobie wybrac częsci , czy tylko przez neta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 22:00, Bralo napisał:

a Szynkars mam jeszcze jedno pytanie czy można jechać do nich do sklepu i u nich sobie
wybrac częsci , czy tylko przez neta?


Jeśli chodzi o techplanet to chyba można, ale jeśli nie chcesz płacić za przesyłkę (bo chyba o to chodzi) to po prostu zamów części przez internet zaznaczając opcję odbioru osobistego, a potem idź je odebrać. Techplanet ma salon w Katowicach a morele.net kilkanaście punktów odbioru osobistego na terenie całego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 22:42, Bralo napisał:

OK. A ten sprzęt co napisałeś parę postów wyżej , tylko wolę kartę GeForce 460 . lepsza?


GF GTX 460 1GB jest trochę słabszy od HD6850 a przy tym droższy, więc lepszym wyborem będzie HD6850. Jeśli myślałeś, że na GTX 460 pograsz sobie z włączonym PhysXem to zapomnij. Ta opcja pochłania ogromne zasoby karty i płynność gry drastycznie spada. Nawet najwydajniejsze modele mają problem z płynną grą z włączonym PhysXem. Poza tym ledwie kilka gier wykorzystuje tą technologię (ja pamiętam tylko Mafię 2 i BF: Bad Company 2), a lepsza jakość wybuchów nic Ci nie da. Poza tym GTX 460 1GB jest bardziej prądożerny od HD6850.

PS. Jeśli chcesz poprawić coś w poście, który już dodałeś, skorzystaj z opcji "edytuj".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ma dość ciekawy problem z dźwiękiem w komputerze.
problem polega na ty że gdy puszczę muzykę przez windows media player to w głośnikach słychać pierdnięcia, a gdy muza puszczana jest przez aimp2 to jest czysto.

Głośniki sprawdzane na dwóch komputerach i są w porządku. Płyta główna to Asus M4A88T-V EVO sterowniki są najnowsze.

Jakiś pomysł z tym ?

PS:podczas gier problem nie występuje tylko podczas słuchania muzyki na filmach nie wiem bo ich na komputerze nie oglądam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 23:13, Szynkars napisał:

> OK. A ten sprzęt co napisałeś parę postów wyżej , tylko wolę kartę GeForce 460 .
lepsza?

GF GTX 460 1GB jest trochę słabszy od HD6850 a przy tym droższy, więc lepszym wyborem
będzie HD6850. Jeśli myślałeś, że na GTX 460 pograsz sobie z włączonym PhysXem to zapomnij.
Ta opcja pochłania ogromne zasoby karty i płynność gry drastycznie spada. Nawet najwydajniejsze
modele mają problem z płynną grą z włączonym PhysXem. Poza tym ledwie kilka gier wykorzystuje
tą technologię (ja pamiętam tylko Mafię 2 i BF: Bad Company 2), a lepsza jakość wybuchów
nic Ci nie da. Poza tym GTX 460 1GB jest bardziej prądożerny od HD6850.

PS. Jeśli chcesz poprawić coś w poście, który już dodałeś, skorzystaj z opcji "edytuj".



Ahaś . Popatrzyłem na testy to HD6850 ma więcej FPS w grach i jest tanszy :D thx jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się