Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Monitor 22":
http://www.ceneo.pl/5817158

Monitor 24" (kwota trochę wykracza ponad przeznaczony budżet):
http://www.ceneo.pl/2748693

Co do dysku - najlepszy będzie Samsung SpinPoint 500GB F3, lub niewiele droższy ale też bardziej opłacalny Samsung SpinPoint 1TB F3.
http://www.ceneo.pl/2746240
http://www.ceneo.pl/3366554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputer podany w mojej sygnaturce osiąga 15000 punktów w 3dmarku06. Pewien osobnik z innego forum napisał, że to bardzo słabo, bo przy takim konfigu powinno być ok. 21000 pk. Moim zdaniem coś mu się pomieszało, bo takie wyniki osiąga i7@ 4GHz z 4gb ramu i GTX 285, ale wolę się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


A wiec,, po pierwsze nie chodzi dokładnie o ten radiator ale wymioar główny czyli długośc jest taka sama ( chodzi o radiatory z mocowaniem na 3x wentylator 120mm ( to odrazu odpowiedz na pozniejszy wywód ) Nie uściśliłem tego ale nie chodzi mi o układ kompletnie pasywny, 3 dobre wentylatory puszczone na niskie obroty powinny być wystarczajaco cicha a i przy tym zapewnić odpowiedni przepływ powietrza.

Nastepna sprawa ze wzgledu na to że chcę mieć ( chocby ze względu na wybór jeszcze nieokreslonej ale obudowy big tower ) zachować wszystko w jednej bryle, najlepiej wewnątrz , chyba że nie będzie innej opcji to wtedy wyprowadzić to w zależnosci od mozliwosci na górę lub w ostatecznosci do tyłu

O zastosowaniu 2 radiatorów ( np 1x120 + 1x240 ) myślałem pod kątem ewentualnie zaproponowanych obudów które nie pomieszczą w środku radiatora 360 , a wtedy np wepchnąć radiator 240 z dwoma wentylatorami do środka a mniejszy np zamontować na zewnątrz z tyłu.

Z p[owyższych względów całkowicie zewnętrzne chłodzenie w postaci wierzyczki Zalmana też odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka,
Możecie powiedzieć ,który z tych laptopów będzie się bardziej nadawał do grania w gry?

Asus K52JT-SX505V
http://www.komputronik.pl/product/122592/Laptopy/Laptopy_notebooki_/Asus_K52JT_SX505V.html

HP G62-b30sw/ew - 4 GB
http://www.komputronik.pl/product/117879/Laptopy/Laptopy_notebooki_/HP_G62_b30sw-ew_4_GB.html

Chciałbym grać w amnezje, minecrafta, starcrafta 2 oraz wiedźmina 2 (o ile w ogóle pójdzie na którymś z laptopów).
Jeżeli uważacie,że znacie jakieś fajniejsze laptopy do 2100 zł nie krępujcie się i podajcie nazwy modeli ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 18:19, pawciooo23 napisał:

Hejka,
Możecie powiedzieć ,który z tych laptopów będzie się bardziej nadawał do grania w gry?

Asus K52JT-SX505V
http://www.komputronik.pl/product/122592/Laptopy/Laptopy_notebooki_/Asus_K52JT_SX505V.html

HP G62-b30sw/ew - 4 GB
http://www.komputronik.pl/product/117879/Laptopy/Laptopy_notebooki_/HP_G62_b30sw-ew_4_GB.html

Chciałbym grać w amnezje, minecrafta, starcrafta 2 oraz wiedźmina 2 (o ile w ogóle pójdzie
na którymś z laptopów).
Jeżeli uważacie,że znacie jakieś fajniejsze laptopy do 2100 zł nie krępujcie się i podajcie
nazwy modeli ;p.

Lepszy będzie laptop firmy Asus, gdyż ma kartę graficzną 1gb w przeciwieństwie do lapka firmy HP, który ma 512 mb. Ogólnie na tym pierwszyn wiesiek poszedł by na średnie-wysokie. Bardzo dobre laptopy znalazłeś.
EDIT.
Ale ten ASUS ma bardzo małą baterię przez grafikę i I3, a więc w podróży dużo nie pograsz ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 19:17, Pepego napisał:

Ale ten ASUS ma bardzo małą baterię przez grafikę i I3, a więc w podróży dużo nie pograsz
;(

Ok.dzięki.Rzadko kiedy gram podczas podróży (ciężko prowadzić samochód i grać ;p ).A jeśli np będę operował tylko w excelu czy wordzie czas pracy laptopa będzie dłuższy niż podczas grania w gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 19:53, pawciooo23 napisał:

> Ale ten ASUS ma bardzo małą baterię przez grafikę i I3, a więc w podróży dużo nie
pograsz
> ;(
Ok.dzięki.Rzadko kiedy gram podczas podróży (ciężko prowadzić samochód i grać ;p ).A
jeśli np będę operował tylko w excelu czy wordzie czas pracy laptopa będzie dłuższy niż
podczas grania w gry?

Oczywiście. Chyba można przestawić tryb na oszczędzający energię, ekran się trochę ściemni i tyle. Ja w lapku mam taką opcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy zasilacz OCZ ModXStream Pro OCZ600MXSP-EU 600W byłby wystarczający dla następującego zestawu:

- Intel Core i5-2400 3,1 GHz 6MB cache s. 1155 Box
- ASUS SABERTOOTH P67 REV 3.0, 4xDDR3 1600 SATA2 IEEE RAID PCI-E GBLAN ATX s.1155
- Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 Grey XMP KHX1600C9D3X2K2/8GX
- MSI HD6870 1024MB DDR5 265bit PCI-e Twin Frozr II
- OCZ Vertex 2 E SSD 2,5" 60GB OCZSSD2-2VTXE60G
- Seagate ST95005620AS Momentus XT 500GB, SATA II, 32MB, 4GB SSD Hybrid
- LG DVD Recorder GH22NS70 Sata Black Oem
- Cooler Master HAF 922M RC-922M-KKN1-GP Black

Jeśli nie jaki byście polecili zasilacz aby był wystarczający na przyszłość, tzn. rozbudowę? Przewidziana kwota to około 420zł :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz starczy i to ze sporym nadmiarem. Lepszy będzie Seasonic M12II-620 620W. Swoją drogą, dobrze byłoby zmienić kilka rzeczy w Twoim zestawie, najlepszy to on nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 20:57, Szynkars napisał:

Zasilacz starczy i to ze sporym nadmiarem. Lepszy będzie Seasonic M12II-620 620W. Swoją
drogą, dobrze byłoby zmienić kilka rzeczy w Twoim zestawie, najlepszy to on nie jest.



W taki razie co byś zaproponował? Budżet dość mocno się obniżył ponieważ mam przeznaczone na skrzynkę około 4200zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 17:41, Hommicide napisał:

Komputer podany w mojej sygnaturce osiąga 15000 punktów w 3dmarku06. Pewien osobnik z
innego forum napisał, że to bardzo słabo, bo przy takim konfigu powinno być ok. 21000
pk. Moim zdaniem coś mu się pomieszało, bo takie wyniki osiąga i7@ 4GHz z 4gb ramu i
GTX 285, ale wolę się upewnić.


Ja mam nieco ponad 20.000 przy i5 2500k, podkręconym Radeonie HD5850 i 8GB RAM ^_^ Więc wynik twojego PC-ta są w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 16:21, Szynkars napisał:

Poszukaj Radeona HD4850. Na allegro powinien być za ~200 zł lub trochę mniej, jest wydajniejszy
od HD5670. Kart Nvidii nie warto łączyć z dwurdzeniowcami.

Ok Dzięki kupię tego Radeona HD 4850 ale mam pytanie czy NA 100% ta karta będzie dobrze chodzić na tym moim sprzęcie , bo mam jakieś złe przeczucia , ponieważ nigdy nie posiadałem RADEONA .
RAM : 4Gb 800hz
PRocek : Intel core 2 cpu 2x2 Ghz
Płyta : GIGABYTE G31M-ES2L
Zasilacz : HP-D3057F3P ale za jakis 1-2ttyg zakupię ten zasilacz co proponowałes http://www.ceneo.pl/2561801
ale najpierw karta graf. bo mi bardzo sprzęt potrzebny. I Proszę Szynkars abyś jeszcze raz napisał że tal karta HD 4850 napewno na tym sprzęcie będzie dobrze działała :D JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI :D >.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 21:32, Szturman napisał:

W taki razie co byś zaproponował? Budżet dość mocno się obniżył ponieważ mam przeznaczone
na skrzynkę około 4200zł ;)


A więc po kolei - po co łączyć potężnego i5-2400 i drogą jak diabli płytę główną z HD6870? Zrozumiałbym HD6970 czy innego GTX-a 570. No i nie wiem na co ci dysk hybrydowy + osobny SSD ^^

No i coś mi...kompletnie nie pasuje z tym budżetem, konfig wydajniejszy od tego co żeś stworzył to 3.5 tysiąca w normalnym sklepie a za ponad 4 to się potwora buduje ^^
Intel Core i5 2500K
Asrock P67 Pro3 B3
8GB RAM 1600MHz Corsair XMS3
Samsung 1000GB Spin Point F3
LG GH22NP21
Radeon HD6950 Sapphire
CoolerMaster Dominator II
Corsair Force Series 120GB
Seasonic M12II-620
Suma: 3977 zł (www.gral.pl)

No to po kolei:
Mamy szybszy procesor, niezłą płytę główną (choć jak chcesz to możesz ją zamienić na coś jeszcze droższego...tylko że nie widzę sensu o ile nie zamierzasz instalować chłodzenia wodnego i kręcić procka do 5 GHz), nieco lepsze pamięci RAM (gdybyś kiedyś chciał je kręcić to do 1800 powinno się dać po zabawie z napięciami), wydajniejszą kartę graficzną (w której dodatkowo wystarczy podmienić BIOS a zamieni się w HD6970 ;)), wielgaśny i mniej awaryjny niż wybrany przez ciebie SSD (zamiast pakować w dyski hybrydowe lepiej kupić sobie większy i szybszy SSD, żaden Momentus im nie dorówna) i nieco lepszy zasilacz. Te pozostałe 200 zł możesz przeznaczyć na lepsze chłodzenie na procesor, kartę dźwiękową (jak szaleć to szaleć a ta maszynka jest baaardzo mocna) bądź, jeśli nie chcesz się bawić w podmianę BIOS-u karty graficznej to za 250 zł więcej jest GeForce GTX570 Palit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 22:13, Dragon-90 napisał:

Ok Dzięki kupię tego Radeona HD 4850 ale mam pytanie czy NA 100% ta karta będzie dobrze
chodzić na tym moim sprzęcie , bo mam jakieś złe przeczucia , ponieważ nigdy nie posiadałem
RADEONA.

Złe przeczucia to mógłbyś mieć kupując GeForce''a bo to przerośnięty piekarnik na kanapki ( http://www.youtube.com/watch?v=y2OKoEIbGr4)...A tak na serio, Radeony niczym nie ustępują GeForce''om i nie widzę powodu dla którego miałyby u ciebie źle działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące użytkowania Visty (32bitowej). Mianowicie jak sprawić by ten głupi OS zaczął w końcu widzieć przynajmniej 3Gb ramu, zamiast marnych 2Gb? Mam wmontowane 4 i chociaż zdążyłem się już naczytać o tym, że systemy 32bitowe nie są w stanie obsłużyć więcej niż 4gb ramu to jednak miło byłoby posiadać chociaż te 3. Udało mi się również dotrzeć do informacji, że podobno service pack 1 dla Visty wprowadzał w niej możliwość użytkowania większej ilości ramu (sam OS widział od tego czasu do 4Gb, bo przedtem podobno było to coś koło 2Gb), jednak u mnie po zainstalowaniu wszystkich updateów (co trwało ładnych parę godzin) nic się nie zmieniło. Przeczytałem informacje dotyczące usunięcia czegoś o nazwie plik wymiany, jednak nie jestem pewien czy jest to posunięcie dobre, bo różnie się o nim wyrażano.

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
1.) Żaden update, niezależnie co miałby wprowadzać, nie sprawi że 32-bitowy system zacznie obsługiwać więcej pamięci RAM.
2.) 4GB to granica dla wszystkich rodzajów pamięci w 32-bitowym systemie. Więc odejmij od nich pamięć karty graficznej, pamięć RAM zarezerwowaną dla grafiki (w BIOS-ie są opcje za to odpowiedzialne), pamięć karty dźwiękowej itd.
3.) A w ogóle działają ci poprawnie obie kości RAM? Weź ściągnij CPU-Z i w zakładce memory zerknij czy wykrywane są obie kości - SP1 do Visty wprowadzał właśnie to że ilość RAM''u powinna być poprawnie wykrywana (co oczywiście nie oznacza że poprawnie wykorzystywana). Powinno tam widnieć 4096MB. Jeśli tak nie jest to pozamieniaj kości miejscami na płycie głównej, poeksperymentuj ze slotami, sprawdź która z nich działa nie tak jak trzeba.
4.) Dla 32-bitowego systemu granicą dla pojedynczej aplikacji są 2GB pamięci... Więc wbrew pozorom nie tracisz tak dużo.
5.) Jeśli jesteś naprawdę uparty to można przekroczyć limit 4GB pamięci tak aby wykrywane było więcej. Nadal obowiązuje cię jednak limit 2GB na aplikację a sam proces częściej kończy się spadkiem aniżeli wzrostem wydajności. Zwie się toto PAE ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Physical_Address_Extension). Co i jak znajdziesz tutaj:
http://www.chip.pl/artykuly/tips-tricks/sprzet/2009/12/wykorzystujemy-pelne-4-gb-ram-u-w-windows-vista-32-bit
6.) Usunięcie pliku wymiany to taka dyskusyjna sprawa. Rzeczywiście podbije ci nieco wydajność PC-ta bo Windows z nikomu nieznanych przyczyn woli najpierw zapychać 100x wolniejszy dysk twardy a potem dopiero RAM. W tym przypadku nie będzie mieć wyboru i zacznie korzystać z RAM-u co sprawi że wzrośnie nieco wydajność systemu. Jest jedno ale - niektóre programy tego nie lubią (np. Titan's Quest) i zaczną się wychrzaniać twierdząc że masz za mało pamięci i wtedy trzeba będzie ustawiać ją na nowo. Coś za coś, ja po prostu na stałe mam ustawione równo 512MB pamięci podręcznej, lepsze to niż pozwolić systemowi samemu decydować ile ma ona zajmować, to takie rozwiązanie pośrednie pomiędzy kompletnym jej wyłączeniem a jej zostawieniem w spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad czymś takim:

Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ - 730 zł
Płyta główna: AsRock P67 Extreme4 B3 /intel P67/ - 530 zł
Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 140 zł
Wentylator: Zalman CNPS10X Performa - 130 zł
Dysk twardy: Corsair SSD Force Series 60GB (275/285MB/s) - 435 zł
Drugi dysk twardy: Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 - 185 zł
Karta graficzna: Asus GeForce GTX 570 DCII 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI - 1299 zł
Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) - 90 zł
Obudowa: Cooler Master Dominator II 692 Advanced (bez zasilacza) - 399 zł
Zasilacz: Seasonic S12II-620 620W 80 Plus Bronze - 299 zł
Razem: 4237 zł

Masz tu wydajny procesor z odblokowanym mnożnikiem, który dodatkowo możesz podkręcić (zdecydowanie warto) z racji dobrego i wydajnego chłodzenia. Inwestowanie w dyski SSD o pojemności 120GB moim zdaniem jest trochę bez sensu z racji nadal wysokiej ceny tego typu dysków, zaś 60GB spokojnie wystarczy na system + 1-2 gry. Dodatkowo w zestawie masz wydajną kartę graficzną z cichym chłodzeniem, bardzo dobrze wentylowaną obudowę i dobry zasilacz, który od Seasonica M12II-620 różni się jedynie tym, że nie ma odpinanych kabli. W zestawie jest także 4GB pamięci RAM, jednak ilość ta jest wystarczająca jeśli używasz komputera do gier a nie do obróbki grafiki. Kręcić pamięci nie ma sensu, gdyż nie daje to właściwie żadnego wzrostu w wydajności w grach, z kolei dobra płyta główna może się przydać. Sprzęt kupuj najlepiej w techplanet.pl lub morele.net, od niesolidnych sklepów pokroju esc.pl czy ram.net lub horrendalnie drogiego komputronika trzymaj się z dala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że już problem rozwiązałem :)
Cosmoś był moim faworytem głównie ze względów estetycznych ( obie sa proste ale Cosmos prezentuje sie lepiej moim zdaniem ) Pogmerałem trochę na forum coolermastera i znalazłem odpowiedź na mój problem. Radiator 360 u góry sie zmiesci ( cosmos ma fabrycznie miejsce na 2x120 mm wentylatory u góry także bez ciecia się nie obędzie ) ale jak to zrobie bede wstanie zainstalowac ten radiator nawet w układzie push-pull także z 6 wentylatorami ( ale chyba obędzie się bez tego )

A jeśli okaże się że radiator 360 nie daje rady z jakichś względów to zmiesci sie nawet 480 ( wiecej ciecia :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym zestawie:
http://www.gral.pl/podglofertzest.php?p=1&id=386061

Komp do internetu i od czasu do czasu zagrania w jakąś gierkę. Górna granica to 1500zł, peryferia i system już są.
Zasilacz myślę że odpowiedni wybrałem, powinien dać radę.
W przyszłości zawsze można włożyć lepszą kartę/procesor 4 rdzeniowy.
Wszystko będzie śmigało na Windows 7 Home Premium SP1 64 bit PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamięci zmień na A-Data 2x2GB 1600MHz CL9 Gaming. Wydajność ta sama a trochę zaoszczędzisz, dodatkowo masz radiatorki. Obudowa - zmień najlepiej na SilentiumPC Brutus 410 Pure Black. Trochę droższa, ale 10 razy lepsza jakościowo i przynajmniej dobrze wentylowana. Tanie obudowy typu I-Box czy Modecom to zwykły szajs najdelikatniej mówiąc. Zasilacz dobrze byłoby zmienić na XFX Core 450W. O wiele lepszy jakościowo w porównaniu do tego Corsaira. Kartę graficzną możesz zmienić na jakiegoś Radeona HD5770. To praktycznie to samo co HD6770, zwykły odgrzewany kotlet AMD, powinieneś trochę zaoszczędzić dzięki tej zmianie. Możliwe, że po tych zmianach delikatnie wykroczysz poza przewidywany budżet, ale zdecydowanie warto dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się