Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2011 o 20:01, Shiroraikou napisał:

btw. Czy w którymś ze znanych wam sklepów odkupują używane części? Alternatywą jest pewnie
giełda lub allegro.


Nie spotkalem sklepu, w ktorym skupuja stare czesci.

Wystaw na allegro to co chcesz sprzedac w atrakcyjnych cenach , a sprzedasz to szybko.
Pozniej tylko zamowienie nowej platformy i heja w nowe gry :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko:
Czy są jeszcze jakieś dobre alternatywne sklepy, dla gral.pl (składające wybrany zestaw), ale znajdujące się na Śląsku/Krakowie i jakie są wasze opinie o gral.pl, bo jak widziałem w internecie to bardzo skrajne opinie panują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 22:41, zajacisko napisał:

Polecam esc.pl, tam składałem.

A esc.pl nie jest bodajże z Gdyni/Gdańska? Bo sam kupowałem tam części i chyba dobrze pamiętam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polecam esc.pl. Wystarczy przejrzeć fora komputerowe, gdzie pełno skarg i ostrzeżeń przed tym sklepem. Ceny też do najniższych nie należą. Wysyłka niby szybka, ale co z tego skoro potem są problemy z serwisem i realizacją gwarancji. Sprawdź morele.net, chyba mają punkt odbioru osobistego w Krakowie. Proline chyba ma też siedzibę we Wrocławiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 22:38, Danio_X napisał:

jakie są wasze opinie o gral.pl, bo jak widziałem w internecie to bardzo skrajne opinie panują


Zamawiałem u nich całkiem niedawno trochę gratów, nie mam nic do zarzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(Niestety edycja posta już nie działa)
Jest jeszcze techplanet.pl, ten sklep ma siedzibę w Katowicach i możliwość złożenia komputera za symboliczne 1 zł, więc będzie to prawdopodobnie najlepszy wybór. Oczywiście sklep ten ma bardzo dobrą opinię. Najlepiej czytać tematy o sklepach na forach komputerowych, przykładowo na opineo.pl esc.pl ma same dobre komentarze a w rzeczywistości nie jest to dobry sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić napęd SAMSUNG SH-S223C. Posiada on interfejs SATA. Tak się składa że nie mam wolnego kabla z tym złączem więc muszę też dokupić kabel. Jednak znalazłem dwa warianty kabla SATA i nie wiem który kupić.
http://images.morele.net/full/351706_0_f.jpg
http://images.morele.net/full/351697_0_f.jpg
Jak kupowałem do podłączenie drugiego dysku to kupiłem taki jak ten drugi. Który mam kupić teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 11:43, kaczek93 napisał:

Planuję kupić napęd SAMSUNG SH-S223C. Posiada on interfejs SATA. Tak się składa
że nie mam wolnego kabla z tym złączem więc muszę też dokupić kabel. Jednak znalazłem
dwa warianty kabla SATA i nie wiem który kupić.
http://images.morele.net/full/351706_0_f.jpg
http://images.morele.net/full/351697_0_f.jpg
Jak kupowałem do podłączenie drugiego dysku to kupiłem taki jak ten drugi. Który mam
kupić teraz?


Pierwszy to przedłużenie kabla zasilającego, drugi to kabel łączący płytę z dyskiem więc podejrzewam, że potrzebujesz tego drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
OK, bo napęd który mam teraz posiada właśnie taki kabel. Kurcze, właśnie sobie przypomniałem że nie muszę kupować takiego kabla bo przecież jest podłączony do napędu który obecnie posiadam (zepsutego) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!
Planuje modernizacje kompa i ze starej budy zostawiam jedynie zasilacz (OCZ ModXstream 500W) i grafike (GTX 260 192sp). Zamierzam kupić Core i5 2500K do tego 4Gb ram i jakąś płytę główną MSI dobrą do OC. Moje pytanie brzmi: czy GTX 260 przy tym procesorze nie będzie stanowił "wąskiego gardła" dla wydajności w grach?? Mam ograniczony budżet ale może za kilka miesięcy wymienię grafikę więc jeśli możecie to napiszcie jaką polecacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiana procesora z i3 550 3,2ghz na i7 870 da mocnego kopa w grach? Kartę graf mam ASUS HD 6850, płytę główną GA-P55-USB3 a ramy patrioty 4GB / 1333 (2x2GB) CL9 Gaming zasilacz Chieftec 550W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 13:22, Gacol08 napisał:

Zmiana procesora z i3 550 3,2ghz na i7 870 da mocnego kopa w grach? Kartę graf mam ASUS
HD 6850, płytę główną GA-P55-USB3 a ramy patrioty 4GB / 1333 (2x2GB) CL9 Gaming zasilacz
Chieftec 550W.


Pewnie, ze da przyrost wydajnosci.
To jest tak, jak w przypadku przesiadki z e8400 na q9550.
Wszystkie roczne i nowe gry, beda o wiele lepiej skalowane z 4 rdzeniowym procesorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I5-2500k to bardzo mocny procesor i przy GTX 260 będzie się trochę nudził. Swoją drogą dlaczego zależy Ci na płycie głównej właśnie od MSI? Od czasu do czasu można usłyszeć o awariach płyt tej firmy, więc lepiej wziąć coś sprawdzonego. Poza tym napisz ile możesz (będziesz mógł) przeznaczyć na nową kartę, ewentualnie inne podzespoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy, a właściwie kumpel, ma budżet 1k, potrzebuje zrobić samą budę, czasem jakąś gierkę odpalić, ale raczej taki słaby, no bo co za 1k się wymyśli, macie coś na "stanie" ?

Z góry dzięki;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyczytałem, że radiator Zalman CNPS10X Performa jest niekompatybilny z LGA1155, co za tym idzie nwm czy moge go zamontować na Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155.


Zalman CNPS10X Performa

Kompatybilność: Socket 1366, Socket 754, Socket 940, Socket AM2/AM2+, Socket 775, Socket 939, Socket AM3, Socket 1156

Typy kompatybilnych urządzeń: Socket: 775 / 1156 / 1366 / 754 / 939 / 940 / AM2 / AM2+ / AM3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 1000 zł nie da się złożyć zestawu z nowych części z oddzielną kartę graficzną. Na integrze można pograć w najwyżej 2-3 letnie gry. Więc jeśli kolega w nowe gry nie gra to karta graficzna będzie musiała być zintegrowana z płytą główną. Najlepiej jednak będzie złożyć coś z części używanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się