Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2011 o 18:12, GANGSTERR napisał:

No chyba mi nie powiesz, że WoW ci tnie na tym kompie.


Na raidach 25 man tanie jak cholera. Na ustawieniach Good z paroma modyfikacjami tak z 16 FPSow jest średnio, więc grać się da, ale niezbyt komfortowo.

Gram na rozdzielce 1280x1024 i Win7 64-bit.

A WoW jest głównie oparty na CPU, więc coś trzeba zrobić z tym, a na moją podstawkę 775 jest to ostatnia rzecz co mogę zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może masz już po prostu zaśmiecony system, stare stery poinstalowane. Ja na gorszym sprzęcie nie miałem takich problemów. A i sama rozdzielczość jest też niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 18:29, GANGSTERR napisał:

Może masz już po prostu zaśmiecony system, stare stery poinstalowane. Ja na gorszym sprzęcie
nie miałem takich problemów. A i sama rozdzielczość jest też niska.


Nah,wątpie by był zaśmiecony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 18:10, GANGSTERR napisał:

Coś tam pewnie podkręcisz, ale na tej płycie nie poszalejesz. Czy się opłaca? Zawsze
to jakaś dodatkowa wydajność za free.

To tak mniej więcej ile mogę podkręcić ?
I jak to zrobić ... masz jakiś poradnik chyba że ty wytłumaczysz?
A na nowy sprzęt kasy nie mam , to tak jak mówisz troszkę wydajności się przyda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz dość pobry poradnik na temat podkręcania:
http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow
Szczególnie powinna Cię interesować zakładka "OC S775". Nie zapominaj, że masz boxowe chłodzenie i słabą płytę główną, więc nie podkręcaj procesora więcej, niż o 300-400MHz. Na bieżąco sprawdzaj też temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 19:35, GANGSTERR napisał:

Poradników do podkręcania jest od groma, wystarczy użyć google. Wpisz "podkręcania C2D"
czy coś w tym stylu.

A może procek się rozwalić " spalić " przy podkręcaniu >??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 19:47, Bralo napisał:

A może procek się rozwalić " spalić " przy podkręcaniu >??


Może się spalić. Przeczytaj zatem dokładnie wspomniany poradnik, napięcia zwiększaj bardzo powoli i na bieżąco sprawdzaj temperatury jak i stabilność procesora. Jeśli wszystko będziesz robił powoli i dokładnie to procesora nie spalisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 15:53, Maverick07 napisał:

Tak z sprzętem nie ma problemu, działa bez problemu na telewizorze fullHd 40`, rozchodzi
się głównie czy jest duża różnica w jakości i czy porostu jest to opłacalne.


Gdyby nie to, że moj sprzęt jest już leciwy i nie pociągnie takich rozdzielczości to już dawno bym wymienił na panoramę.
Teraz monitory FullHD 24" możesz kupić za 550zł np. BenQ G2420HDB.
Cena nie duża a różnica znaczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 22:33, Eternal101 napisał:

witam mam pytanie czy ktos moglby podac zestaw tak do 2400 zł na ktorym pojda wszystkie
gry na wysokich detalach.


Spójrz na przypięty post i ustosunkuj się do zawartych tam pytań.
Będzie łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 19:50, Szynkars napisał:

> A może procek się rozwalić " spalić " przy podkręcaniu >??

Może się spalić. Przeczytaj zatem dokładnie wspomniany poradnik, napięcia zwiększaj bardzo
powoli i na bieżąco sprawdzaj temperatury jak i stabilność procesora. Jeśli wszystko
będziesz robił powoli i dokładnie to procesora nie spalisz.

Postanowiłem że nie będę podkręcał procesora ponieważ się nie opłaca .. i mam pytanie ponieważ gadałem ze starymi :D i powiedzieli mi że by mi dali na procesor ... 400-500zł.
opłaca się Do mojego sprzętu : ???
RAM : 4GB 800hz
Karta : radeon HD 5670
płyta : Gigabyte g31m-es2l ( obsługuje Intel core 2 Quad )
zasilacz : XFX Core 450W
I czy opłaca się kupować jakiegoś Quada ... jak tak to jakiego polecacie za te 400zł-500zł .. w grę wchodzi tylko NÓWKA??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z nówek nic ciekawego w tej cenie nie znajdziesz. W grę wchodzą tylko używki. Poszukaj na allegro Q6600, najlepiej w rewizji G0 (300-350 zł). Do tego chłodzenie Zalman CNPS10X Performa lub Thermaltake Contac 29. Powinieneś zmieścić się w 500 zł. Potem już tylko trzeba będzie podkręcić tego Q6600 do tych ~3GHz i cieszyć się sporym wzrostem wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 23:16, Szynkars napisał:

Z nówek nic ciekawego w tej cenie nie znajdziesz. W grę wchodzą tylko używki. Poszukaj
na allegro Q6600, najlepiej w rewizji G0 (300-350 zł). Do tego chłodzenie Zalman CNPS10X
Performa lub Thermaltake Contac 29. Powinieneś zmieścić się w 500 zł. Potem już tylko
trzeba będzie podkręcić tego Q6600 do tych ~3GHz i cieszyć się sporym wzrostem wydajności.

http://allegro.pl/intel-core-2-quad-q6600-4-x-2-4-ghz-8-mb-l2-box-i1702311129.html odrazu z chłodzeniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam procesor wygląda w porządku, sprawdź czy nie ma gdzieś taniej. Chłodzenie w pakiecie i tak Ci się nie przyda. Do procesora dochodzi to chłodzenie:
http://www.yooki.pl/index.php?p3042,chlodzenie-cpu-thermaltake-contac-29-cl-p0568
I dodatkowo najlepiej pasta termoprzewodząca Zalman STG-2:
http://www.yooki.pl/index.php?p1066,pasta-termoprzewodzaca-zalman-zm-stg2
Ogólny koszt powinien wynieść ~500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 23:52, Szynkars napisał:

Do takiego procesora potrzebujesz już nowej płyty głównej. Do tego dochodzi jeszcze pamięć
RAM DDR3. Wyjdzie sporo drożej, a wydajność tego Phenoma jest podobna co Q6600 po OC.


a) Phenoma II można łączyć z pamięciami DDR2, potrzebna tylko odpowiednia płyta główna (np. Gigabyte MA770-UD3 rev. 2) ;)
b) I można go też kręcić (w sposób prostszy niż tego Intela bo masz odblokowany mnożnik i nie bawisz się z pamięciami), a podkręcony X4 955 > podkręcony Q6600.

Co zresztą zapewne i tak już wiesz więc tylko cię uzupełniam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się