Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2011 o 19:39, Danio_X napisał:

Czyli to normalne, da się coś z tym zrobić, czy pozostaje przyzwyczaić się?


Najlepiej kupić dodatkowe chłodzenie na procesor, cichsze i wydajniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten XFX Core 450W jest 10 razy lepszy jakościowo od w/w OCZa i Tagana.

Możesz napisać co sprawia, że ten XFX jest Twoim zdaniem 10 razy lepszy jakościowo od OCZ ModXstream Pro 600 W, bo o tego zapewne chodziło czeku? Twoje wypowiedzi momentami są tak autorytarne i przegięte, że aż śmieszne i ta śmieszność niestety góruje nad dużą wiedzą, którą niewątpliwie posiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 19:41, Szynkars napisał:

Najlepiej kupić dodatkowe chłodzenie na procesor, cichsze i wydajniejsze.

A jest jakieś jakie polecasz? Z góry dzięki za odpowieź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XFX Core 450W to tak na prawdę Seasonic S12II. Jest to o wiele nowsza konstrukcja, z większą ilością zabezpieczeń i lepiej wykonana. Ponadto XFX może się pochwalić certyfikatem 80+ w wersji Bronze. Również wentylator w XFX jest cichszy, a konstrukcja nie wyłącza się pod dużym obciążeniem.
Z kolei OCZ jest przede wszystkim o wiele starszą konstrukcją. Tak naprawdę wyprodukował go Sirtec (nie licząc modelu 400W). Słaba elektronika, mała moc na linii 12V, ponadto potrafi wyłączać się pod dużym obciążeniem a jego wentylator jest dość głośny. Jedyny plus tego OCZa to odpinane kable (niestety krótkie). W swoim czasie ModXStream nie był najgorszym wyborem (bodajże najtańszy modularny zasilacz), ale jakość wykonania w porównaniu do XFX stoi na sporo niższym poziomie. Oczywiście ten OCZ nie jest jakimś wyjątkowo złym wyborem (porównywanie go do Tracera, niektórych Modecomów czy innych no-name’ów mija się z celem), ale w tym przedziale cenowym jest sporo lepszych zasilaczy, jak chociażby bardzo opłacalne konstrukcje XFX, lepsze niemalże pod każdym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:

Procesor: Intel Core i5-2310 - 633 zł
Płyta główna: AsRock H61iCAFE - 293 zł
Karta graficzna: XFX Radeon HD6870 Dual Heatpipe - 693 zł
Pamięć RAM: Goodram 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 112 zł
Dysk twardy: Samsung SpinPoint 500GB F3 - 150 zł
Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black - 139 zł
Zasilacz: Corsair 500W CXV2EU - 208 zł
Nagrywrka DVD: Samsung SH-222AB - 77 zł
Razem: 2305 zł

Niestety w zestawie nie dało się umieścić i5-2400. Masz za to i5-2310, który różni się od i5-2400 niższym o 200MHz taktowaniem. Płyta główna - jest jaka jest. Podkręcać się nie da, sekcja zasilania też najlepsza nie jest, ale na czymś trzeba oszczędzić. Jako kartę graficzną dałem Radeona HD6870. Mniej wydajne i bardziej prądożerne GTX 560 były droższe, a sporo słabsze GTX 460 (również bardziej łakome na prąd) miejscami dorównywały cenie HD6870. Poza tym model XFX ma wydajne i ciche chłodzenie. Dalej standardowo - dysk 500GB, przewiewna obudowa, zasilacz o mocy 500W i nagrywarka DVD. Ceny z techplanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

procesor w apollo mam i5 2400 za 639
płyła główna: wiem inna chce płytę albo gigabyte ,MSI ,asus do 300 zł
karta graficzna coś słabego zeby w przysłosci zmienić
ramy : nie wiem dlaczego 2x2 ja sa za 4 giga za 90 zł
dysk taki albo podobny
obudowa to masz racje kupie sobie SilentiumPC Brutus 410 Pure Black z allegro
zasilacz to chwalony przez ciebie XFX 550 W za -245
nagrywarka : moze byc

masz link z apollo zaufany sklep kupuje tam rożne rzeczy od 10 lat

http://www.apollo.pl/store/konfig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten sklep nie ma w swoim asortymencie wielu rzeczy. Przykładowo nie mają płyt AsRocka (żadnych!), które są jednymi z lepszych na LGA 1155. Podobnie z kartami graficznymi. Modeli Vertexa3D czy XFX próżno u nich szukać. Nie inaczej z obudowami. Żadnych lepszych tam nie ma, modele CM końszą się na Elite 3xx. W techplanet.pl czy morele.net jest o wiele większy wybór.
Jeśli na siłę trzymać się tego sklepu, to płytę trzeba zmienić. Tutaj wystarczy coś taniego na H61, pokroju Asusa P8H61 Rev 3.0. Problem zaczyna się gdy dochodzimy do kart graficznych. Jakiekolwiek modele HD6870 (nawet referenty) zaczynają się od 750 zł, podczas gdy w techplanet.pl model od Vertexa3D (niereferent) można nabyć za bodajże ~650 zł. Z kolei w apollo o wiele słabszy i bardziej prądożerny GTX 460 1GB od Gigabyte jest za 660 zł...
Najlepiej mimo wszystko zmienić sklep na techplanet.pl lub morele.net, o ile niektóre podzespoły w apollo są stosunkowo tanie to asortyment towarów jest bardzo mały, a cokolwiek wartego zainteresowania jest kilkadziesiąt zł drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 22:43, czeku napisał:

mam pytanie chipset jakie ma znaczenie np czym się różni H61 od H67


Mniej złącz SATA i USB (zazwyczaj brak SATA III i USB 3.0). Poza tym płyty na H61 mają zazwyczaj tylko 2 banki pamięci. Najogólniej mówiąc takie wykastrowane H67. Poza tym płyty na H61 ograniczają przyszłą rozbudowę (Ivy Bridge ma ponoć obsługiwać tylko H67, P67 i Z68).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szynkars a mógł byś mi znaleźć płytę główna do 330 w apollo która będzie dobra tak żeby miała co najważniejsze

http://www.apollo.pl/store/konfig

bo powiem ci ze ceny w techplanet.pl a apollo sa podobne w apollo sa tańsze procesory i ramy a dorsze są karty graficzne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich -znawców -i liczę na konkretne odpowiedzi


(aha -nie jestem laikiem znam się w miarę dobrze na sprzęcie pc czy audio od kilku lat)


OTO moja płyta gł (kupno 08) - Gigabyte G-ma 790fx qd6 am2+ f6 8+2 fazy 140w TDP

jedna z lepszych tamtego czasu pod Amd -ale my nie o tym...

...Otóż przyszedł czas na Uprgade najpierw procek -zależy mi na x4 PHENOM II wysoko taktowany

Obecnie mam

Cpu Athlon x2 3.0~3.3 BOX
GPU ASUS 8800 GLACIATOR
Ram 4gb 800 CL 4 Hdd Seagate 500 32mb cache
K.dzwiek ASUS XONAR DX PC-E
Zasilacz 500W markowy
WIN XP SP3


Teraz konkrety będę chciał sprzęt zakupić około 3-4 kwartału jak te Bulldozery w końcu wyjdą
oraz nowe Radeony serii 7000 planowane na wrzesień 2011 - wtedy powinny nastąpić obniżki,
procków oraz grafik ....dlatego się teraz wstrzymuje

moje mobo Gigabyte G-ma 790fx qd6 am2+ f6 8+2 fazy 140w TDP

na stronie gigabyte pisza ze max bierze Phenom II X4 940 3000MHz bios f6

jest też wersja płyty am3 - ten nowy bios F7G ,bierze na niej phenomy II 970 x4 i wyżej

dlatego nie wiem ,czy nie bede miał problemu jak wgram bios F7G do swojej am2+ bo chce Cpu model 980 x4 am3


(do fanbojów nie jestem fanem ani amd ani intela posiadam sprzet obu marek - liczy się tylko cena i jakość)


pozdro for all












.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szynkars albo ktos inny kto mi powie jak złozyć dobry sprzęt to chciał bym zeby do mnie napisał na gg moj nummer 9402419 ja dowiem sie więcej i szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak konkrety to konkrety. Jaki dokładnie masz zasilacz? Określenie "markowy" nie mówi zbyt dużo.
Poza tym Phenomy na AM3 po premierze Bulldozerów zaczną powoli znikać z rynku, więc na jakiś spadek cen bym nie liczył. Nie rozumiem też, dlaczego chcesz właśnie Phenoma X4 980. To jest ten sam model co 955, tyle że ze zwiększonym taktowaniem, do bodajże 3,7GHz. Kosztuje sporo, a stosunek cena - wydajność ma chyba najgorszy spośród Phenomów. Lepiej kupić Phenoma 955 + jakieś chłodzenie pokroju SPC Spartan HE923 i go podkręcić, do 3,8GHz powinieneś dojść bez problemu. Wyjdzie o wiele taniej i minimalnie wydajniej, niż pakowanie się w kompletnie nieopłacalnego Phenoma 980.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 18:37, Szynkars napisał:

Za ok. 150 zł można kupić tego Fortrona:
http://www.ceneo.pl/2561801
Lepiej jednak dopłacić te kilkanaście zł i kupić tego XFX:
http://www.ceneo.pl/11379166
Jest o wiele lepiej wykonany, dysponuje także większą mocą. W tej cenie nic lepszego
się nie znajdzie.

W takim razie nie będę kombinował i za poradą raczej zakupię tego XFX.
A już po ew. wymianie zasilacza miałbyś jakiś pomysł na grafikę do ok. 400 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 18:37, Danio_X napisał:

/.../

komp chodzi glosno, bo boxowy wentylator kreci siei caly czas na maksymalnych obrotach. w Twojej MSI w biosie powinna być opcja CPU Smart Fan Target, zakladka H/W Monitor. dzieki niej dostroisz sobie minimalna prędkość wentylatora i graniczna temperature proca, po uzyskaniu której wentyl zacznie przyspieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 11:43, Hoplita napisał:

> Za ok. 150 zł można kupić tego Fortrona:
> http://www.ceneo.pl/2561801
> Lepiej jednak dopłacić te kilkanaście zł i kupić tego XFX:
> http://www.ceneo.pl/11379166
> Jest o wiele lepiej wykonany, dysponuje także większą mocą. W tej cenie nic lepszego

> się nie znajdzie.
W takim razie nie będę kombinował i za poradą raczej zakupię tego XFX.
A już po ew. wymianie zasilacza miałbyś jakiś pomysł na grafikę do ok. 400 zł?

Do 400zł to radeon HD 5770

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam szwagier rozważa zmianę grafiki na coś bardziej wydajnego. Obecnie ma GF9600gt (procek Q6600 2,4hz). Szuka czegoś z przedziału 600-700 zł. Do tej pory stale na GF ale rozważa opcje zmiany na czerwonych ;D.
Zasiłkę ma bliżej nie określoną ale 450W i pogodził się już z opcją wymiany ;D.
Jako kartę doradzicie.
Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu z tą obudową, ostatecznie zdecydowałem się na obudowę marki Fractal Design, lecz wacham się pomiędzy modelami:

http://www.ceneo.pl/9030455

http://www.ceneo.pl/12205652

Prawdopodobnie oprócz różnicy cenowej, jest taka iż w mniejszej nie ma górnego wentylatora i maty bitumiczne są cieńsze, ale waszym zdaniem którą powinienem wybrać z tym sprzętem?

Płyta Główna: Asus M4A79XTD EVO/USB3
Zasilacz: XFX Core 550W
Karta Graficzna: Gigabyte Radeon HD4850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się