Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2011 o 22:05, Szynkars napisał:

> Mylisz się. Czytanie ze zrozumieniem? Czy jakoś tak...? czeku mówił cały czas o
Radku
> HD5770 i jego właśnie dysputa dotyczy...
HD5770 to to samo co HD6770 ze zmienioną nazwą. Jeśli ten drugi (lub pierwszy) będzie
taniej to nie ma sensu na siłę szukać drugiego.


No tak, przyznaję że o tej mistyfikacji AMD zapomniałem... Nie mniej nie przekonasz mnie, że Szafiry są ciche. I nie tylko Szafiry. Ze wszystkich kart które miałem okazję "gościć" w swoim komputerze właśnie Asus i Gigashit są najcichsze.

Dnia 16.07.2011 o 22:05, Szynkars napisał:

> Ależ proszę Cię... Jakoś nie masz kompletnie nic z Holmesa... Poza tym nie mierz
wszystkich
> swoją miarą... Mówię o porządnym portalu pt. FracPC.pl...
Jak mogłem na to nie wpaść. Przecież byłem tak blisko... Ale do rzeczy, nie jestem wiernym
czytelnikiem tego portalu. Oczywiście nie uważam przeprowadzanych tam testów za niewiarygodne,
ale codzienne tam nie zaglądam.


A warto.... Chyba jeden jedyny portal, który nie został zdominowany przez właścicieli i zmuszony do publikacji recenzji "sponsorowanych"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 22:10, Szynkars napisał:

> a coś może z firmy gigabyt bez zbędnych bajerów?

Do 300 zł nie znajdziesz płyty na P67. Nawet z H67 będzie problem. Jeśli chodzi o H61,
to możesz wziąć AsRocka H61iCAFE, ale H61 nie jest zbyt przyszłościowym układem (Ivy
Bridge ma ponoć wspierać tylko P67, H67 i Z68). Pamiętaj jednak, że na H61 i H67 procesora
nie podkręcisz. Najlepiej zainwestować narazie w AsRocka P67 PRO3 B3, a dodatkowe chłodzenie
dokupić później. Na boxowym chłodzeniu też możesz lekko podkręcić procesor.

To czemu spartan którego mam jest wychwalany do chłodzenia procków? niebęde dokładał do następnego systemu chłodzącego tym bardziej że ma podstawke pod te gniazdo właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie, chodzi tylko o części. Co do AM3. Jak on się sprawdza, czy jest wydajny? Załóżmy że wezmę AM3 to jakie inne części do niego zamontować. Tu podrzucam screena gotowego zestawu, który proponuje arest. Co o nim sądzisz, warty? ; )

20110717123514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spartan jest tani i na tyle wydajny, zeby spokojnie pracowac na praktycznie kazdym proceorze, ale....
Spojrz, jak wyglada stopka spartana (fotka nr.1) i zobacz jak wyglada przykladowy zalman flex o 30 zl drozszy (fotka nr. 2)... niebo, a ziemia :)

20110717123652

20110717123700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 12:38, Misquamaqus napisał:

Spartan jest tani i na tyle wydajny, zeby spokojnie pracowac na praktycznie kazdym proceorze,
ale....
Spojrz, jak wyglada stopka spartana (fotka nr.1) i zobacz jak wyglada przykladowy zalman
flex o 30 zl drozszy (fotka nr. 2)... niebo, a ziemia :)

Ok ale na pewno da się o około 1 Ghz podkręcić nie mówie o jakimś ekstremalnym podkręcaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoje obecne chłodzenie jest kompatybilne z LGA 1155, nie musisz dokupywać innych. I5-2400 daje się podkręcić maksymalnie o 500-600MHz, a do tego ten Spartan spokojnie wystarczy.
A od Flexa lepszy będzie Thermaltake Contac 29, ewentualnie Zalman CNPS10X Performa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z takim zasilaczem na pewno nie warty.

Procesor:
AMD Athlon II X4 640
331 zł

Płyta główna:
Asus M5A78L/USB3
277 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9
106 zł

Dysk twardy:
Samsung SpinPoint 500GB F3 (HD502HJ)
150 zł

Karta graficzna:
Sapphire Radeon HD6770 1GB
424 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-222AB
77 zł

Obudowa:
SilentiumPC Brutus 410 Pure Black
139 zł

Zasilacz:
XFX Core 450W
206 zł

Razem: 1710 zł

Czterordzeniowy procesor, przyszłościowa płyta główna, która uciągnie Bulldozery, 4GB pamięci RAM, wydajna karta graficzna, przewiewna obudowa i porządny zasilacz. Z tamtym Feelem po tygodniu połowa komputera byłaby do wymiany, a te niby 500W w nazwie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Ceny z techplanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 12:38, Misquamaqus napisał:

Spartan jest tani i na tyle wydajny, zeby spokojnie pracowac na praktycznie kazdym proceorze,
ale....
Spojrz, jak wyglada stopka spartana (fotka nr.1) i zobacz jak wyglada przykladowy zalman
flex o 30 zl drozszy (fotka nr. 2)... niebo, a ziemia :)

>
Wiesz Twój post ze zdjęciam przypomniał mi pewną sprawę...
Otóż w tych rurkach ponoć jest ciecz, która paruje, jest schładzana i ścieka nad procesor, tam odbiera ciepło, paruje, chłodząc procesor i tak w koło. Mam jednak drobną uwagę: gdyby obudowa komputera leżała poziomo, to wszystko by sie zgadzało, rurki byłyby ustawione pionowo i tak by faktycznie się działo. Ale... 95 (jeśli nie 99)% komputerów ma obudowy pionowe i w nich te rurki ułożone są poziomo! No to jak przebiega ten proces? gdzie podziewa się para i gdzie (i jakim cudem!) ścieka schłodzona ciecz? Bo wychodzi mi, ze jest to pic na wodę i fotomontaż. Nawet kiedys zadzwoniłem do jednej z redakcji pism komputerowych, ale nikt nie potrafił mi odpowiedzieć, jak ten proces przebiega, ograniczono się do stwierdzenia, że to działa, bo producenci o tym zapewniają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 19:10, Szynkars napisał:

Twoje obecne chłodzenie jest kompatybilne z LGA 1155, nie musisz dokupywać innych. I5-2400
daje się podkręcić maksymalnie o 500-600MHz, a do tego ten Spartan spokojnie wystarczy.
A od Flexa lepszy będzie Thermaltake Contac 29, ewentualnie Zalman CNPS10X Performa :)

No i o to mi chodzi a jeśli wybiorę wersje k? To o ile podkręce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 21:20, diabolo20 napisał:

No i o to mi chodzi a jeśli wybiorę wersje k? To o ile podkręce?


Ciężko jednoznacznie powiedzieć. Najsłabsze sztuki i5-2500k osiągają ~4,2GHz, najlepsze ponad 5GHz. Każdy egzemplarz podkręca się inaczej. Do tego dochodzi jeszcze sprawa chłodzenia. Twój Spartan nie jest jakimś demonem wydajności, ale trzeba zważyć na to, że Sandy Bridge są chłodniejszymi procesorami w porównaniu do Phenomów czy Athlonów. Tak więc sam musisz sprawdzić, ciężko powiedzieć jak będzie wyglądać sprawa z temperaturami. Tak czy inaczej do tych 4GHz z pewnością dojdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś w mocowanie coolerów na am2/am3 w orientacji lewo-prawo? Chodzi mi konkretnie o takie coś: http://www.angela.pl/p6430,prolimatech-mocowanie-am2-am2-am3-arm-02.html
ale na innych schładzaczach niż prolimatech. Na oko problem widzę tylko w tych dwóch bolcach na płytce dociskowej, ale przykręcona do góry nogami też by trzymała mocno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2011 o 21:29, Szynkars napisał:

Ciężko jednoznacznie powiedzieć. Najsłabsze sztuki i5-2500k osiągają ~4,2GHz, najlepsze
ponad 5GHz. Każdy egzemplarz podkręca się inaczej. Do tego dochodzi jeszcze sprawa chłodzenia.
Twój Spartan nie jest jakimś demonem wydajności, ale trzeba zważyć na to, że Sandy Bridge
są chłodniejszymi procesorami w porównaniu do Phenomów czy Athlonów. Tak więc sam musisz
sprawdzić, ciężko powiedzieć jak będzie wyglądać sprawa z temperaturami. Tak czy inaczej
do tych 4GHz z pewnością dojdziesz.

A co z funkcją turbo bost ona się wyłącza po podkręceniu procka czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 22:17, Misquamaqus napisał:

W rurce o przekroju mniejszym, niż jeden centymetr opory cieczy są tak duże, że jak moze zachodzić ruch cieczy w sposób opisany na rysunku? Dla mnie, to jest pic na wodę. Co innego, gdyby rurki ustawione były pionowo - wtedy zgoda, takie chłodzenie byłoby wydajniejsze, podobnie jak w chłodnicy samochodowej. No i ten ruch, srodkiem para, po bokach wracająca ciecz. Niemożliwe, ciecz zawsze spłynie niżej. Nie, ktoś zapomniał dawno, czego uczył się z fizyki w szkole. Jeszcze raz powtarzam, gdyby rurki były pionowo, to wszystko by się zgadzało, ale jak leżą, to takiego ruchu cieczy nie ma. Takich ruchów konwekcyjnych być nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze niedługo będę składał nowy komputer do grania, tak do 3500 zł chciałbym dowiedzieć się czy coś takiego byłoby dobre?


Procesor : Phenom II X4 975 3.6 Ghz AM3

Dysk Twardy: Hitachi 2TB 7200 32MB S-ATA II

Pamięć: Patriot DDR3 4096MB PC 1333 CL9 x 2

Płyta główna: MSI 890FXA-GD70 AMD890 PCI-E(AM3)

Grafika: Gainward GTX 570 Goes Like Hell, albo Palit GTX 570 Sonic Platinum (którąś z tych dwóch, bo ponoc najabrdziej podkręcone, dobra wydajność)

Zasilacz 700W I-Tec

Doradźcie, czy taki zestaw by się nadał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 11:52, Kryszek napisał:

Jako, ze niedługo będę składał nowy komputer do grania, tak do 3500 zł chciałbym dowiedzieć
się czy coś takiego byłoby dobre?


Procesor : Phenom II X4 975 3.6 Ghz AM3

Dysk Twardy: Hitachi 2TB 7200 32MB S-ATA II

Pamięć: Patriot DDR3 4096MB PC 1333 CL9 x 2

Płyta główna: MSI 890FXA-GD70 AMD890 PCI-E(AM3)

Grafika: Gainward GTX 570 Goes Like Hell, albo Palit GTX 570 Sonic Platinum (którąś z
tych dwóch, bo ponoc najabrdziej podkręcone, dobra wydajność)

Zasilacz 700W I-Tec

Doradźcie, czy taki zestaw by się nadał??


Jeżeli koniecznie chcesz procek od amd do poczekaj na premierę Buldorzerów , a jeżeli nie to bierz zamiast niego i5 2500k i płytę główną asrocka pod niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, to wszystko dziala jak nalezy.
Obojetnie czy radiator jest w pionie , czy poziomie.
Przecinalem rurki heat-pipe i w srodku byl gaz, a cala objetosc rurki, byla wypelniona jak by gąbką.
To wlasnie ona przenosi gaz.
Pusta rurka nic nie przewodzi ciepla (sprawdzalem).

Tak po prawdzie, wszystkie chlodzenia sa w poziomie lub pod jeszcze dziwniejszymi kątami i dzialaja jak nalezy.

Gaz/ciecz w rurkac, jest transportowana podobnie jak w przypadku picia wody przez Molocha straszliwego :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 13:29, Misquamaqus napisał:

/.../
Pusta rurka nic nie przewodzi ciepla (sprawdzalem).
/.../

W takim razie wierzę, że działa, ale nadal nie zgadzam się z opisem w jaki sposób działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się