Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2011 o 14:48, Misquamaqus napisał:

Panowie, co Wy tu wypisujecie ?
GTX 570 slabszy od AMD 6950 ?
A gdzie fizyka i CUDA ?

Nie ma karty AMD silniejszej od gtx 570 (dwurdzeniowe nas nie interesuja).

Poza tym, gtx 570 mozna kupic za 1020 zl

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=10&s=72&g=140585&n=Karta-Graficzna-GeForce-GTX570-PNY-1280MB-DDR5-320bit-DVI-HDMI-DP-PCI-E-732-3800&w=c

Fakt za tą cenę też brałbym GTXa 570. Chodź przy wyższych rozdzielczościach i niektórych grach radek ma 2-3% przewagę nad tym układem. Zdarzają się też gry w których GTX 570 jest lepszy nawet o około 5-10 %.

Chodzi mi o Radeona 6950 zmodowanego do 6970.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 16:03, SpirytusSanctus napisał:

Czy karta graficzna ASUS RADEON HD6850 1024MB DDR5 256BIT będzie kompatybilna
z płytą główną GIGABYTE S-series G31M-ES2L ?


Da radę, sprawdź tylko czy karta wejdzie to obudowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 14:48, Misquamaqus napisał:


Czytałeś o chłodzeniu tej karty? Jest ono bardzo słabe i na dodatek głośne, więc ja już wolę HD6950. Z kolei CUDAsy nie mają w grach znaczenia. Z włączonym PhysX''em sobie też płynnie nie pogramy, a to co daje ta "technologia" jest wręcz śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna - GIGABYTE S-series G31M-ES2L
Karta graficzna - GeForce 8800 GTS 512MB (128SP)

Jaki procesor DOBRY w granicach 400zł byście mi polecili do tych części ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 20:08, czeku napisał:

szynkars ale chyba lepiej kupic 6970 niz 6950 podobna cena a lepsza wydajność


Podobna cena? To zależy, czy komuś 300 zł robi dużą różnicę. Ceny najtańszych Radeonów HD6950 zaczynają się od ~800 zł, podczas gdy w HD6970 jest to ~1100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na allegro używek Quadów. Najlepszy stosunek ceny do wydajności ma Q6600. Prawdopodobnie będziesz też musiał dokupić dodatkowe chłodzenie na procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2011 o 19:19, Szynkars napisał:

Czytałeś o chłodzeniu tej karty? Jest ono bardzo słabe i na dodatek głośne, więc ja już
wolę HD6950. Z kolei CUDAsy nie mają w grach znaczenia. Z włączonym PhysX''em sobie też
płynnie nie pogramy, a to co daje ta "technologia" jest wręcz śmieszne.


Nie musisz mnie edukowac w kierunku kart nvidii :))
Chlodzenie jest przyzwoite, cichsze od turbinki referencyjnie montowanej przez nvidie.
Z Twoim podejsciem do kart, mozna spokojnie uzywac slabych i wybrakowanych technologicznie kart amd, zamiast korzystac z wszystkich technologii, jakie sa dostepne na rynku.

Nie podoba Ci sie physix, nie graj, ale nie narzucaj jakiegos podrzednego amd, miast mocnego gtx 570.
Czlowieku.... nie ma postu, na ktory nie odpowiedzialbys negatywnie.
Absolutnie kazdy zestaw przedstawiony przez kogokolwiek, jest wedlug Ciebie zle skonfigurowany, za to Twoj zawsze jest swietny.
Juz dawno chcialem dodac swoje 3 grosze na temat Twoich wyzszych idei, ale za kazdym razem tlumacze sobie, ze jestes "swierzy" na forum i chcesz sie wykazac.
To nic zlego, ale juz mnie nerwy biorą.

W koncu chlop kupi 6950 za 1000 zl, zamiast sporo wydajniejszego gtx 570 z fizyka i cuda na pokladzie.

To samo dotyczylo asrocka pro3 vs asrock extreme4.
Wedlug Ciebie nie warto inwestowac w lepsza plyte, bo Ty tak uwazasz :)))... normalnie witki opadają :)))
Nie wspomne juz o pamieciach 1333 cl9, ktore wedle Ciebie sa idealne do SB z poteznym kontrolerem na pokladzie.
Chyba czlowieku nie uruchamiales aplikacji, ktore wymagaja bardzo szybkich pamieci !

Swiat na grach sie nie konczy !

Zwracaj uwage z kim piszesz, bo do WT jeszcze Ci daleko, jezeli w ogole dojdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 20:54, Misquamaqus napisał:

Chlodzenie jest przyzwoite, cichsze od turbinki referencyjnie montowanej przez nvidie.
Z Twoim podejsciem do kart, mozna spokojnie uzywac slabych i wybrakowanych technologicznie
kart amd, zamiast korzystac z wszystkich technologii, jakie sa dostepne na rynku.

Te niereferencyjne chłodzenie wcale nie jest takie ciche i wydajne na jakie być może wygląda. Moja wiedza na ten temat nie pochodzi z testów, ale z opinii niezależnych użytkowników, którzy kupili tą kartę. Czytałeś opinie o tym modelu GTX 570 na forach?

Dnia 19.07.2011 o 20:54, Misquamaqus napisał:

Nie podoba Ci sie physix, nie graj, ale nie narzucaj jakiegos podrzednego amd, miast
mocnego gtx 570.

Ja tylko mówię, że PhysX nie daje jakichś naprawdę realistycznych efektów, a pożera ogromne zasoby karty, w skutek czego płynność gry spada.

Dnia 19.07.2011 o 20:54, Misquamaqus napisał:

Czlowieku.... nie ma postu, na ktory nie odpowiedzialbys negatywnie.
Absolutnie kazdy zestaw przedstawiony przez kogokolwiek, jest wedlug Ciebie zle skonfigurowany,
za to Twoj zawsze jest swietny.

Chyba każdy na tym forum ma prawo wyrażać swoje opinie o postach innych użytkowników, czyżbym się mylił?

Dnia 19.07.2011 o 20:54, Misquamaqus napisał:

Juz dawno chcialem dodac swoje 3 grosze na temat Twoich wyzszych idei, ale za kazdym
razem tlumacze sobie, ze jestes "swierzy" na forum i chcesz sie wykazac.
To nic zlego, ale juz mnie nerwy biorą.

Bardzo dobrze, że wyrażasz otwarcie opinie na mój temat, nie mam nic przeciwko temu.

Dnia 19.07.2011 o 20:54, Misquamaqus napisał:

W koncu chlop kupi 6950 za 1000 zl, zamiast sporo wydajniejszego gtx 570 z fizyka i cuda
na pokladzie.

Dobrze, ale nie przytaczaj jako argumentów tych wszystkich cudasów i physx''ów. Karta jest wydajniejsza, ale ma kiepskie chłodzenie.

Dnia 19.07.2011 o 20:54, Misquamaqus napisał:

To samo dotyczylo asrocka pro3 vs asrock extreme4.
Wedlug Ciebie nie warto inwestowac w lepsza plyte, bo Ty tak uwazasz :)))... normalnie
witki opadają :)))

Różnica w cenie między tymi płytami to co najmniej 100 zł. Pozostałe różnice między tymi płytami są nieduże (jedyna "naprawdę" warta uwagi to większa ilość PCI-E w przypadku Extreme4. Czasem warto dopłacić do lepszej karty graficznej czy procesora, a nie do płyty, która nie różni się diametralnie od PRO3.

Dnia 19.07.2011 o 20:54, Misquamaqus napisał:

Nie wspomne juz o pamieciach 1333 cl9, ktore wedle Ciebie sa idealne do SB z poteznym
kontrolerem na pokladzie.
Chyba czlowieku nie uruchamiales aplikacji, ktore wymagaja bardzo szybkich pamieci !

Tutaj masz rację - na poprzedniej stronie gdy odpowiadałem na posta użytkownika Shinigami zapomniałem dodać, że chodzi o gry i obróbkę grafiki. W tym przypadku szybkość pamięci praktycznie nie ma znaczenia. Inaczej jest już w przypadku innych aplikacji i programów pokroju SuperPi.

Dnia 19.07.2011 o 20:54, Misquamaqus napisał:

Swiat na grach sie nie konczy !

Oczywiście, zważ jednak na to, że użytkownik Kryszek jako zastosowanie komputera podał gry. Zacytuję go: "Komputer do gier, praktycznie tylko do gier".

Dnia 19.07.2011 o 20:54, Misquamaqus napisał:

Zwracaj uwage z kim piszesz, bo do WT jeszcze Ci daleko, jezeli w ogole dojdziesz.

Moim zdaniem to jednak nie status na forum najlepiej świadczy o użytkowniku :)
Jeśli masz dalsze obiekcje w stosunku do mnie, pisz śmiało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 21:13, Szynkars napisał:

Moim zdaniem to jednak nie status na forum najlepiej świadczy o użytkowniku :)
Jeśli masz dalsze obiekcje w stosunku do mnie, pisz śmiało :)


Czyli nie tylko ja mam "niesłuszne" zarzuty pod Twoim adresem...?
Myślę (i to zapewne poprze większość użytkowników tego Forum), że w kwestii kart graficznych, w szczególności NVIDIA, to musisz jeszcze jakieś 10 lat ciężko się uczyć żeby dorównać wiedzą Misq-owi.

Ty, właściwie skąd Ty bierzesz te wszystkie informacje? Już Ci raz tłumaczyłem, mam ten komfort, że średnio co 3-6 miesięcy zmieniam grafę, więc o poszczególnych modelach mogę parę słów rzec. Misq prawie zawodowo zajmuje się OC kart. A Ty...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A za to ja wam powiem że Radeon Asus HD6850 nie ma słabego chłodzenia posiadam aktualnie tą kartę i grając w nowe tytuły na najwyższych detalach w full HD nie przekraczała 70stopni a co do głośności to nie narzekam wcześniej miałem Gfa 9600GT i chodził głośniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od konkretnego modelu karty graficznej. Ja mam GTX460 Gigabyte z WindForce. Karta jest niesłyszalna nawet w stresie i osiąga temperatury max 58*C (po trzech, czterech godzinach gry w Crysisa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 21:46, mrosi napisał:

Myślę (i to zapewne poprze większość użytkowników tego Forum), że w kwestii kart graficznych,
w szczególności NVIDIA, to musisz jeszcze jakieś 10 lat ciężko się uczyć żeby dorównać
wiedzą Misq-owi.

Jeśli chodzi o GeForce''y - nie wątpię :)

Dnia 19.07.2011 o 21:46, mrosi napisał:

Ty, właściwie skąd Ty bierzesz te wszystkie informacje? Już Ci raz tłumaczyłem, mam ten
komfort, że średnio co 3-6 miesięcy zmieniam grafę, więc o poszczególnych modelach mogę
parę słów rzec. Misq prawie zawodowo zajmuje się OC kart. A Ty...?

Informacje biorę z testów, recenzji i opinii użytkowników, czasem także z własnych doświadczeń ze sprzętem. Było nie było, również mam na co dzień kontakt ze sprzętem komputerowym, tyle że od trochę innej strony :) W każdym razie nie testuję kart, więc nie mogę zbyt wiele powiedzieć na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 22:21, Szynkars napisał:

Informacje biorę z testów, recenzji i opinii użytkowników, czasem także z własnych doświadczeń
ze sprzętem. Było nie było, również mam na co dzień kontakt ze sprzętem komputerowym,
tyle że od trochę innej strony :) W każdym razie nie testuję kart, więc nie mogę zbyt
wiele powiedzieć na ten temat.


Czyli w sumie wiedzę czerpiesz z cyferek na słupkach, jeśli można tak to ująć, czyż nie? Nie sądzisz że to nie do końca się przekłada na rzeczywistość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 23:07, mrosi napisał:

Czyli w sumie wiedzę czerpiesz z cyferek na słupkach, jeśli można tak to ująć, czyż nie?
Nie sądzisz że to nie do końca się przekłada na rzeczywistość?


Większość się przekłada - te cyferki na słupkach jak sam to ująłeś to czasem jedyne źródło wiedzy na konkretny temat. Dajmy za przykład chociażby ten test:
http://pclab.pl/art44739.html
Gdyby czerpać wiedzę jedynie z przeprowadzanych przez siebie testów, byłoby trochę nieciekawie. Nie każdy ma takie możliwości. Poza tym tak jak wspominałem są jeszcze opinie / recenzje niezależnych użytkowników.
Na podstawie tego co piszesz można wywnioskować, iż całą swoją wiedzę opierasz wyłącznie na przeprowadzanych przez siebie samego testach, co z pewnością nie jest w całości prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miss chyba nie był dawno strollowany przeze mnie :P

GTX 570 nie jest wydajniejszy od HD 6950, a porównywalny, do tego jest droższy od AMD ;) No i zawsze można pokusić się o zmodowanie do HD 6970 (jest dual bios, wiec nie ma praktycznie ryzyka uwalenia karty), gdzie temat wydajności totalnie znika. BTW, to górująca technologicznie nvidia miała problemy, żeby wprowadzić karty na rynek z najnowszym dirextem (najpierw wykastrowany Dx 10 a potem Dx 11 oraz "wybryki" w postaci GTX 470 i GTX 480) ;)

A co do psyhx. Raz, to i tak w miażdżącej większości gier jest to liczone na procu (gdzie nvidia od zajebiście wielu lat nie potrafi zaimplementować korzystania z wielu rdzeni) więc producent karty nie ma znaczenia, a jak już liczy to przez kartę, to ją zarzyna i kończy się na tym, że do psyhx (na sensownym poziomie) zalecana jest osobna karta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli będę chciał wymienić kartę graficzną w laptopie, to będę musiał całą płytę główną zmienić czy może nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 09:34, Maddey napisał:

Czy jeśli będę chciał wymienić kartę graficzną w laptopie, to będę musiał całą płytę
główną zmienić czy może nie?


Karty graficzne w laptopach są zintegrowane, czyli tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się