Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2011 o 09:34, Maddey napisał:

Czy jeśli będę chciał wymienić kartę graficzną w laptopie, to będę musiał całą płytę
główną zmienić czy może nie?


Niekoniecznie. Keymil nie ma racji. Są notebooki, kw których karta graficzna nie jest zintegrowana (np. w mojej "Aspirynie" była dotychczas 8600GS, jak padła to wstawiłem sobie 9300G). Jest jednak znaczne gorzej z dostępnością kart do notebooków aniżeli z tymi do PC-tów. Z reguły wymiana samej karty jest raczej kiepsko opłacalna. Na samej wymianie grafiki niekoniecznie wiele zyskasz, a koszt jest stosunkowo wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

http://comp-art.pl/opis.php?id=FFECC718

Sam używam od kilku miesięcy i zdecydowanie polecam. Działa bez problemów, szybki, cichy i chłodny.

Odradzam natomiast dyski LG. LG pakuje do swoich obudów dyski Toshiba, które często się psują. Pomimo negatywnych opinii w sieci kupiłem i zemściło się to na mnie już po dwóch tygodniach jak zaczęły się problemy z np. rozpoznawaniem dysku przez system, etc.

Ewentualnie zwróć uwagę na LaCie. Zbiera same pochlebne opinie i jest tańszy:

http://comp-art.pl/opis.php?id=0046D49B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa
Ponieważ chcę podkręcić swojego procka Intel core 2 duo E4400
I mam pytanie czy macie jakiś poradnik związany z podkręcaniem tego procka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 16:48, hajt1990 napisał:

Mam pytanko czy jest jakaś różnica między pamięciami RAM 4gb 800HZ nie znanej firmy :D
a np: 4gb 800Hz GoodRam ??


Jest. Pamięci no-name są zazwyczaj gorzej wykonane i mogą ulegać awariom w przeciwieństwie do markowych pamięci. Poniżej jest poradnik podkręcania procesora:
http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 17:39, Szynkars napisał:

Jest. Pamięci no-name są zazwyczaj gorzej wykonane i mogą ulegać awariom w przeciwieństwie
do markowych pamięci. Poniżej jest poradnik podkręcania procesora:
http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow


Tak w zasadzie to nie będą gorzej wykonane bo i tak wszystko jedzie na produktach tych samych firm, zazwyczaj Elpidach w tańszych przypadkach. Więc z tymi awariami bym nie przesadzał, na standardowych ustawieniach (i to nie za wysokich a zapewne czymś pokroju 1333 MHz CL9) to im nic się nie stanie.

Jeśli więc ci dana kość pamięci wchodzi do kompa i działa a nie potrzebujesz jakichś wypaśnych parametrów to w sumie wcale nie musi być to dobra pamięć, nawet bez radiatorów się obejdziesz (w dobie odblokowanych mnożników na procesorze co sprawia że już RAM''y nie muszą być mocne i wytrzymywać O/C). Sprawdzone doświadczalnie, miałem działające niemarkowe RAM''y nawet z 2000 roku (włącznie z polskimi Wilkami choć obecnie to się już chyba Goodram nazywa ;)), niejednokrotnie miałem też do czynienia z konfigami które były w oparciu o takie zbudowane... i działały. Są tylko dwa ale - RAM musi ci do kompa pasować. Bo niektóre płyty główne nie lubią niektórych marek i trzeba wtedy do sklepu zwracać ^_^ Ale jak już podłączysz i zadziałają to mogą tak bezawaryjnie pracować przez wieeeele lat. Drugim ale jest gwarancja - wszystkie markowe pamięci mają dożywotnią, wiąże się to właśnie z faktem że to się i tak prawie nigdy nie psuje, tak czy siak. Te "mniej" markowe mogą mieć 2-3 letnią na co warto zwracać uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale jeśli ma się wybór między pamięcią no-name a markowymi GoodRamami czy innymi Corsairami to lepiej wziąć te drugie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jako rzekłeś - kabel w wyposażeniu. Zwykły (w LG był np. przewód typu "Y"). A dysk jest naprawdę zacny. Poszukaj w necie, może dopadniesz go taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 18:25, Szynkars napisał:

Oczywiście, ale jeśli ma się wybór między pamięcią no-name a markowymi GoodRamami czy
innymi Corsairami to lepiej wziąć te drugie :)


... ale na pewno nie z powodu większej awaryjności. Nie przypominam sobie żadnych statystyk mówiących o takich przypadkach. To raczej "bardziejlubienie" jakiejś marki i tak jak napisał to Zip, w zdecydowanej większości wypadków - wyższej wydajności (takie moduły są wyposażane w lepsze kości pamięci, lepsze radiatory, czy nawet są budowane na lepszej jakości płytkach PCB).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej podkręcać w Biosie. W programach z poziomu Windowsa nie możesz zmieniać napięcia procesora, a te kilkanaście MHz, które osiągniesz takim programem nie zrobi żadnej różnicy.
Tak właściwie jaki masz zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co bardziej się opłaca ?
Core 2 Duo za niższą cenę czy Core 2 Quad ?
Nie wiem jak to się przekłada na wydajność w grach, więc pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co bardziej się opłaca ?
Core 2 Duo za niższą cenę czy Core 2 Quad ?
Nie wiem jak to się przekłada na wydajność w grach, więc pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Core 2 Duo ma 2 rdzenie, podczas gdy Core 2 Quad ma 4 rdzenie. Obecnie gry wykorzystują już 4 rdzenie, więc bardziej się opłaca oczywiście Quad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 19:07, Szynkars napisał:

Zdecydowanie lepiej podkręcać w Biosie. W programach z poziomu Windowsa nie możesz zmieniać
napięcia procesora, a te kilkanaście MHz, które osiągniesz takim programem nie zrobi
żadnej różnicy.
Tak właściwie jaki masz zasilacz?

Zasilacz XFX core 450W da rade ?
Ok to pod kręcę w Biosie... ale jeszcze jedno posiadam płytę główną Gigabyte S-Series G31m-ESL
i czy na niej da się ( bez żadnych problemów ) podkręcić procka i czy jest ona dobra do tego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądając poradniki co do podkręcania procka , wyczytałem że przy podkręcaniu procka , tez podkręcają się ram .
I w poradniku było aby w Biosie ustawić : System Memory Multiplier na 2.00
A u mnie w Biosie jest tylko : 2.66 / 3.33 / 4.0 czy jak ustawie któryś z nich to czy wszystko będzie dobrze chodziło ?
Przypomnę że mam 4gb 800Hz
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się