Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 25.07.2011 o 18:30, Luk4s napisał:

> /../
napisz jeszcze jaki masz zasilacz. jesli jest to jakis model z tzw. czarnej listy to
jego tez trzeba bedzie wymienić.

Wiem że mam 500W firmy Chieftec. Ale model konkretny trudno będzie znaleźć. Poszukam gdzieś pudła to dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 19:25, Gromo napisał:

Wiem że mam 500W firmy Chieftec. Ale model konkretny trudno będzie znaleźć. Poszukam
gdzieś pudła to dam znać.


500W od Chiefteca spokojnie wystarczy, w każdym razie komputer na pewno Ci się nie spali jak to ma miejsce w przypadku gorszych zasilaczy pokroju Tracera czy innych no-name''ów. Jeśli jednak masz możliwość to dowiedz się co to za model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 20:52, czeku napisał:

a ja mam jeszcze takie pytanie czy płyta głowna asusa h67 na 1155 będzie dobra


O jaki dokładnie model płyty Ci chodzi? Pamiętaj, że na H67 nie możesz podkręcać procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy karta graficzna Asus GeForce GTX 560 DCII TOP 1GB DDR5 nie będzie się bardzo różniła od Asus GeForce GTX 570 DCII 1280MB DDR5? Chodzi mi o to czy będzie jakiś duży spadek FPS-ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 21:49, ankle napisał:

Czy karta graficzna Asus GeForce GTX 560 DCII TOP 1GB DDR5 nie będzie się bardzo różniła
od Asus GeForce GTX 570 DCII 1280MB DDR5? Chodzi mi o to czy będzie jakiś duży spadek
FPS-ów.


Będzie się różniła. GTX 570 jest sporo mocniejszy, tutaj jest w dodatku GTX 560 bez Ti, a więc jeszcze słabsza karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby kupić zupełnie nowy sprzęt, ale na to trzeba już ~1500 zł. Dowiedz się, czy Twoja nagrywarka DVD jest na SATA. Obudowa jest w dobrym stanie czy to raczej piekarnik bez żadnej wentylacji? Napisz też jaki masz zasilacz. W tym celu oczywiście zajrzyj do środka obudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaka lepsza płyta i czym sie roznią

Płyta Gigabyte GA-HA65M-UD3H-B3 mATX

czy

Płyta Asus P8H67-M REV 3.0

albo

Płyta MSI PH67S-C43 B3 REV 3.0

która najlepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat nagrywarka nie działa, a obudowy boczna płyta zniszczona. Ok, a za te 1,5tys. miałbym dobrą już konfigurację? Mógłbyś podać przykładową? I orientuje się ktoś może w jakiej cenie są obecnie oprogramowania? XP albo 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja perła (Fractal Design Define XL) właśnie dotarła w moje ręce, jestem na etapie podziwu z jej wielkości i elegancji ;) Niedługo wrzucę na gramsajt parę zdjęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
AMD Athlon II X3 450
255 zł

Płyta główna:
Asus M5A78L/USB3
275 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9
104 zł

Dysk twardy:
Samsung SpinPoint 500GB F3 (HD502HJ)
154 zł

Karta graficzna:
Vertex3D Radeon HD6770 512MB
352 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-222AB
77 zł

Obudowa:
SilentiumPC Brutus 410 Pure Black
139 zł

Zasilacz:
Fortron FSP400-60GHN 400W
171 zł

Razem: 1527 zł

Trzyrdzeniowy procesor, przyszłościowa płyta główna z obsługą AM3+, 4GB pamięci RAM, stosunkowo wydajna karta graficzna, przewiewna obudowa i porządny zasilacz. Dodatkowo warto spróbować odblokować czwarty rdzeń procesora. W przyszłości można wymienić procesor na jakiegoś Bulldozera, ewentualnie zmienić kartę graficzną na wydajniejszą. Ceny podzespołów są z techplanet.pl.
Co do systemu operacyjnego - ceny Windowsa 7 Home Premium OEM 64Bit PL zaczynają się od ~300 zł:
http://www.ceneo.pl/4433948
Windows XP nie jest już wart zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką gorącą prozbę.Obecnie posiadam zasilacz MODECOM FEEL II - 350 W.Moc lub chłodzenie jest prawdopodobnie niewystarczające do mojego komputera ponieważ ten co chwila wyłącza sie podczas grania.Czy mozecie polecic jakis dobry zasilacz w cenie ok.max 200zł? Byłbym wdzięczny.
Niżej umieszczam konfiguracje sprzętową, byc moze będzie ona potrzebna do dopasowania mocy.Dodam ze zasilacz powinien miec conajmniej 1 złącze ata + złącze do karty głównej pozostałe mogą byc s-ata.Aha Sprzęt będzie słuzył do grania.
Karta graficzna-Nvidia GeForce 9500GT
Procesor AMD Anthlo(tm) 64 x2 Dual Core 4000+
Płyta Główna -Gigabyte S-series Motherboards.
System Vista Ultimate
Z GÓRY DZIĘKUJĘ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Bardzo dobre opinie zbiera Tacens. Wymieniona przez Ciebie kwota w zupełności starczy (jeszcze sporo zostanie) na jednostkę o mocy 450W. Sam kupiłem taki siostrze. Jest praktycznie niesłyszalny, ma funkcję aktywnego PFC (pobiera tyle mocy ile potrzebuje, a nie to co ma na tabliczce znamionowej) oraz certyfikat 80+ Bronze:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2011 o 09:00, toxic3d napisał:

jest prawdopodobnie niewystarczające do mojego komputera ponieważ ten co chwila wyłącza
sie podczas grania.Czy mozecie polecic jakis dobry zasilacz w cenie ok.max 200zł? Byłbym
wdzięczny.


Polecam XFX Core 450W, bardzo solidny i stabilny zasilacz mieszący się w twoim zakresie finansowym.

http://www.cooling.pl/zasilacz-xfx-core-pro450w-p1450sxxb9,produkt,553021.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz XFX Core 450W. Radix jest dobry, ale XFX jest lepszy. XFX ma w przeciwieństwie do Radixa certyfikat 80+ Bronze i dodatkowo jest to ta sama platforma co Seasonic S12II, a więc jakość wykonania tego XFX''a jest na bardzo dobrym poziomie.
http://www.ceneo.pl/11379166
W cooling.pl jest on za ponad 230 zł, za tą kwotę można już mieć XFX Core 550W, a więc nie warto tyle za niego płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GeForce GTX 570 OC 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI
Gigabyte GA-H67A-USB3-B3 /intel H67/
OCZ StealthXStream2 700W
Intel Core i5-2500 /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ (myślełem żeby wziac i5 2500k, ale nie znam sie na podkrecaniu)
Seagate 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA600 Barracuda 7200.12
Aerocool PGS Strike-X czarna (b/z)
Kingston 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się