Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Rozważałem jeszcze HD6850, które (wedle różnych benchmarków konsumuje mniej energii). Pozostaje kwestia ceny... ;)

Co do obudowy i karty - wygląda to praktycznie tak jakbym musiał ''siłowo'' usunąć blaszkę pomiędzy dwoma slotami, ażeby całość się zmieściła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 20:10, Whiteman napisał:

Rozważałem jeszcze HD6850, które (wedle różnych benchmarków konsumuje mniej energii).
Pozostaje kwestia ceny... ;)

Co do obudowy i karty - wygląda to praktycznie tak jakbym musiał ''siłowo'' usunąć blaszkę
pomiędzy dwoma slotami, ażeby całość się zmieściła.


W obudowie wykrecasz dwa sledzie z tylu i montujesz karte.
To wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad wzięciem lepszego zasilacza. Radix IV 450W nie ma wtyczek PCI-E, co przy kartach pokroju Radeona HD6790 może już być problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten jest już lepszy, ale jeśli możesz jeszcze trochę dopłacić to weź XFX Core 450W. To zdecydowanie najlepszy wybór w tej cenie. Platforma Seasonic S12II, 408W na linii +12 V, dwie wtyczki PCI-E i certyfikat 80+ Bronze.
Ten OCZ to bodajże Fortron GHN, ma 432W na linii +12V (czyli niewiele więcej niż XFX), niestety to kosztem krótszych kabli, jednej wtyczki PCI-E i nieco gorszej jakości wykonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, by 2-letni używany komputer o poniższych parametrach kosztował 250zł? Znalazłem pewne ogłoszenie, ale wygląda mi to na ściemę, wolę się upewnić. Z góry dzięki za odpowiedź.

Intel Core 2Quad Q6600 2,4GHz
4GB Ram
Karta NVIDIA Ge Force 9600GT
Dysk 500 GB
Nagrywarka Samsung DVD WRITER (funkcja light scribe)
Obudowa CHIEFTEC
Micrsoft Windows XP Proffesional Service Pack3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2011 o 19:26, Kapizak1 napisał:

Czy to możliwe, by 2-letni używany komputer o poniższych parametrach kosztował 250zł?


Moim zdaniem niemożliwe, sam procesor to już koszt minimum 150 zł. Pamięć RAM DDR2 również nie jest tania, koszt 4GB to coś w okolicach 80-100 zł. Podobnie z kartą graficzną, kolejne 100-150 zł.
Najprawdopodobniej niektóre podzespoły komputera są niesprawne, wątpię by wszystko było w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kompa jestem całkiem zadowolony ;] Wiedźmin 2 tylko nieznacznie momentami spowalnia na najwyższych(ultra) wymaganiach,na wysokich jest git,dokupuje jeszcze monitorek i dopiero zobaczymy(fullHD na kablu hdmi)(aktualnie 15cali lcd ....)

jedyne do czego mógł bym się przyczepić to że karta graficzna nie była do końca dociśnięta w pci = oczywiście zauważyłem to przed uruchomieniem :P

spec w stopce

Spoiler

,komp z techplanet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem zainteresowany kupieniem gotowego zestawy
http://www.komputronik.pl/product/127063/Sprzet_komputerowy/Komputery_PC/Komputronik_Sensilo_SH_450_X005_.html
Sprzęt ma mi służy do grania oraz szeroko pojętych multimediów.
Jestem gotowy do wydania 2500 do 3000 zł
Może mi ktoś rzeczowo napisac czy w/w zestaw się nadaje do kupienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z obsługą RAM przez XP? Jedni mówią, że 2GB, inni twierdzą, że 3GB, a jeszcze inni, że 3GB - (minus) Pamięc karty graficznej.
Mam 2GB ram (Dual) 800MHz i Kartę Radeon 6770 1GB/128 bit i system XP. Opłaca się RAM dokupić? Jeśli tak to ile?
2x512 Mb (dual)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 11:46, Arlik napisał:

Witam, jestem zainteresowany kupieniem gotowego zestawy
http://www.komputronik.pl/product/127063/Sprzet_komputerowy/Komputery_PC/Komputronik_Sensilo_SH_450_X005_.html
Sprzęt ma mi służy do grania oraz szeroko pojętych multimediów.
Jestem gotowy do wydania 2500 do 3000 zł
Może mi ktoś rzeczowo napisac czy w/w zestaw się nadaje do kupienia ?

Rozejrzyj się po temacie, jest pełno propozycji i pod żadnym pozorem nie kupuj w komputroniku. Jak koniecznie chcesz w dużej sieci, to polecam proline. Komputronik w relacji do proline zdziera dodatkowe 100 zł i więcej na każdej części w tym przedziale cenowym. Sam teraz będę kompletował nową jednostkę i widzę, ze płyta, procek i zasilacz, które chcę kupić, łącznie są w proline tańsze o kwotę potrzebną na zakup chociażby bardzo dobrych 2x4 GB RAM 1600MHz i jeszcze na pendrive''a starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 11:52, Growin napisał:

Jak to jest z obsługą RAM przez XP? Jedni mówią, że 2GB, inni twierdzą, że 3GB, a jeszcze
inni, że 3GB - (minus) Pamięc karty graficznej.

Prosta sprawa. 4GB - pamięć każdego urządzenia = Maksymalny RAM systemowy.
Ja np. oprócz 8800gt 512MB mam jeszcze Xonara HDAV deluxe, więc systemowego z 4 GB włożonych mam 3,25 do dyspozycji.

Dnia 05.09.2011 o 11:52, Growin napisał:

Mam 2GB ram (Dual) 800MHz i Kartę Radeon 6770 1GB/128 bit i system XP. Opłaca się RAM
dokupić? Jeśli tak to ile?
2x512 Mb (dual)?

Nie więcej. Ogólnie po sobie wiem, że między 2GB, a 3 GB jednak jest odczuwalna różnica w komforcie, a 3GB na 100% nie przekroczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 11:57, hans_olo napisał:

Nie więcej. Ogólnie po sobie wiem, że między 2GB, a 3 GB jednak jest odczuwalna różnica
w komforcie.

Rozumiem, że firma i MHz powinny być takie same, jak tych 2 GB. A co z resztą? Model też taki sam tylko zmniejszona pamięć?
Czy może być dowolny Kingston (takie mam te 2 GB) 800MHz 2x512 MB dual?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 12:00, Growin napisał:

> Nie więcej. Ogólnie po sobie wiem, że między 2GB, a 3 GB jednak jest odczuwalna
różnica
> w komforcie.
Rozumiem, że firma i MHz powinny być takie same, jak tych 2 GB. A co z resztą? Model
też taki sam tylko zmniejszona pamięć?
Czy może być dowolny Kingston (takie mam te 2 GB) 800MHz 2x512 MB dual?

Na stronie producenta sprawdź czy podaje on listę obsługiwanych kości (gigabyte to praktykuje). Jedyne co Cię interesuje to MHz i opóźnienia. Marka i model są nieistotne, bo wszystko oprócz jakości materiałów i projektów chłodzenia jest standardyzowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 11:46, Arlik napisał:

Witam, jestem zainteresowany kupieniem gotowego zestawy


Nie kupuje się gotowych zestawów. Przeczytaj to dokładnie:
http://forum.cdaction.pl/Chcesz-kupic-komputer-na-Allegro-lub-w-supermarkecie-Koniecznie-przeczytaj-t125008.html
Artykuł dotyczy wprawdzie głównie gotowców z allegro / supermarketów, ale nie różnią się one zbytnio od tych z komputronika i innych sklepów internetowych. Słaba płyta główna, źle dobrane pamięci, najtańsza karta graficzna (byle miała 1GB pamięci, to przyciągnie potencjalnych nabywców) i zasilacz no-name stanowiący zagrożenie dla komputera. Reszta podzespołów, tj. dysk twardy czy nagrywarka DVD to leżaki magazynowe, których nikt nie chce kupić (a więc wolne, głośne i słabe jakościowo). Nie wspominam już o tym, że komputronik jest jednym z najdroższych sklepów na rynku. Zainteresuj się lepiej poniższym zestawem:

Procesor:
Intel Core i5-2500k
769 zł

Płyta główna:
AsRock P67 PRO3 B3
368 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9
146 zł

Wentylator:
Thermaltake Contac 29
112 zł

Dysk twardy:
Samsung SpinPoint 1TB F3 (HD103SJ)
195 zł

Karta graficzna:
Sapphire Radeon HD6950 1GB
855 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-222AB
76 zł

Obudowa:
SilentiumPC Gladius 800 Pure Black
211 zł

Zasilacz:
OCZ ZS 650W
266 zł

Razem: 2998 zł

Mocny, czterordzeniowy procesor, porządna płyta główna, 8GB pamięci RAM, wydajna karta graficzna z cichym chłodzeniem, przewiewna obudowa i porządny zasilacz. W zestawie znajduje się ponadto dodatkowe chłodzenie na procesor, dzięki czemu będzie mógł go nieco podkręcić. W karcie graficznej warto spróbować odblokować dodatkowe jednostki, co da spory przypływ wydajności. Mała uwaga co do zasilacza - jego rzeczywista moc na linii +12 V to coś w okolicach 550W, a więc mniej niż sugeruje nazwa. Poza tym jest to całkiem przyzwoity zasilacz. Ceny z techplanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 05.09.2011 o 12:03, hans_olo napisał:

Jedyne co Cię interesuje to MHz i opóźnienia.

Problem w tym, że nigdzie nie ma pamięci 800Mhz i 5-5-5-18. Są tylko 5-5-5-15. Mogą takie być takie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Gramowicze.
Już parę razy pisałem w tym wątku, ale teraz kupna komputera jestem całkowicie pewien, pieniądze są na koncie.
Muszę Wam uświadomić, iż od ponad roku nie jestem na bieżąco ze sprzętem komputerowym i mam spore braki. Mimo wszystko wybrałem sobie taki oto zestaw:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_wrzesien_2011?page=0,10

I teraz moje pytania:

1) Czy to dobry komputer do gier (brat) i obróbki grafiki komputerowej (bardziej ja)?
2) Czy nadaje się do dołożenia (za 2 lata) drugiej karty?
3) Czy zasilacz wystarczy a może sobie upiekę kiełbaski z grilla?
4) Mam starą listwę antyprzepięciową, czy ona wystarczy?

I teraz jeszcze kilka spraw:

4) Mam oprócz tych 4 tysięcy jeszcze 1 tysiąc na monitor,obudowę, system, głośniki, klawiaturę i mysz. Nie zależy mi na markach tylko dobrym stosunku jakości do ceny. Proszę o radę.
5) Proszę się nie śmiać, ale naprawdę jestem do tyłu - czy da się bezpiecznie podkręcić ten procek do 4,2 GHz, bez ryzyka? Da się bez wchodzenia do BIOSu?
6) Czy

Spoiler

esc.pl

to dobry sklep? Czytałem wiele opinii, iż wysyłają używany sprzęt. Jakie są wasze doświadczenia lub polecane sklepy?
7) I jeszcze jakby mi ktokolwiek zazdrościł tylu pieniędzy - naprawdę, oddałbym je wszystkie gdybym mógł cofnąć czas.

Dziękuje za ewentualną pomoc. Liczę na Wasze doświadczenie.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tylko na niektore pytania (jak walne jakiegos byka, prosze o poprawke):
1) Jest nawet bardzo dobry (do gier), na obrobce sie nie znam, wiec nie wiem co jest potrzebne, ale i proc jest mocny i jest duzo RAMu wiec chyba tez jest ok
2) Nie oplaca sie (imo) dokladac drugiej karty, lepiej sprzedac stara, dolozyc troche wiecej kasy i kupic nowa i szybsza
3) Spokojnie styka
4) Z tym to szczerze mowiac nie wiem. Mi np. na starej listwie u brata spalilo zasilacz od laptopa (od razu po podlaczeniu do listwy poszlo jakies spiecie czy cos).
5) _dobrze_ procka nie podkrecisz pod windowsem ;) jesli chce sie krecic- zawsze w BIOS. Jak z kreceniem tego modelu jest- nie wiem :)
6) Slyszalem, ze esc.pl zrobil sie niezbyt dobrym sklepem. Morele.net, techplanet.pl, x-kom.pl (ale to bardziej do lapkow imo), proline.pl. Grala nie polecam (zle doswiadczenia), komputronik drogi. Wybor Twoj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 15:01, Growin napisał:

Problem w tym, że nigdzie nie ma pamięci 800Mhz i 5-5-5-18. Są tylko 5-5-5-15. Mogą takie
być takie?


Mogą być takie. Te "nowe" dostosują się do "starych" i wszystkie kości będą śmigać na ustawieniach 800/5-5-5-18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się