Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dzięki, jeszcze chodzi mi o czwarte pytanko, coś tam źle ponumerowałem, ale o to drugie czwarte:)
Czekam na dalsze opinie i dobrą listwę :)

Dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy "deal" w postaci zamiany GTX 275 na GTX 560 (ten zwykły, jakiś Directcu 2 od Asusa) płacąc około 400 zł jest opłacalny? Reszta kompa:

Intel Core i5 750, niepodkręcany
4 GB RAM
Płyta główna Asus P7P55D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 16:47, abbott123 napisał:

1) Czy to dobry komputer do gier (brat) i obróbki grafiki komputerowej (bardziej ja)?

i7 nie przyda Ci się przy tych zastosowaniach (chyba że zajmujesz się obróbką grafiki naprawdę profesjonalnie), więc 400 zł idzie w błoto. Podobnie z pamięciami 1600MHz. Karta graficzna to model referencyjny, a więc ma głośne i mało wydajne chłodzenie. Zasilacz jest nieopłacalny, a dodatkowe chłodzenie na procesor nieco za słabe.

Dnia 05.09.2011 o 16:47, abbott123 napisał:

2) Czy nadaje się do dołożenia (za 2 lata) drugiej karty?

Niestety nie. Zanim jednak zdecydujesz się na SLI, pamiętaj, że są też i wady takiej konfiguracji, jak chociażby mikroprzycięcia w niektórych grach. Ogółem zazwyczaj lepsza jest jedna mocna karta, niż dwie słabsze.

Dnia 05.09.2011 o 16:47, abbott123 napisał:

3) Czy zasilacz wystarczy a może sobie upiekę kiełbaski z grilla?

Wystarczy, ale znajdzie się coś ciekawszego w podobnej cenie.

Dnia 05.09.2011 o 16:47, abbott123 napisał:

5) Proszę się nie śmiać, ale naprawdę jestem do tyłu - czy da się bezpiecznie podkręcić
ten procek do 4,2 GHz, bez ryzyka? Da się bez wchodzenia do BIOSu?

Bez wchodzenia do Biosu się nie obejdzie, jednak podkręcanie procesorów Sandy Bridge jest bardzo proste, więc nie ma się czego obawiać.

Dnia 05.09.2011 o 16:47, abbott123 napisał:

6) Czy

Spoiler

esc.pl

to dobry sklep? Czytałem wiele opinii, iż wysyłają używany sprzęt.
Jakie są wasze doświadczenia lub polecane sklepy?

Esc.pl ma od czasu do czasu problemy z serwisem i realizacją gwarancji, ceny też nie należą do najniższych. Sprzęt lepiej kupić w techplanet.pl, morele.net, agito lub proline. Są to względnie tanie i porządne sklepy.

Może niech ktoś inny złoży Ci odpowiednią konfigurację, ja nie mam w tej chwili za bardzo czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc prosiłbym o polecenie jakiegoś zestawu ewentualnie poprawki w tamtym, który podałem.
Chciałbym aby zmieściło się to w 5000 złotych, 2 stówki mogę dopłacić.
Oczywiście w cenę wchodzi system, głośniki, mysz, klawiatura, obudowa i ekran. Jak wiecie - nie zależy mi na drogich peryferiach, tylko na dobrym stosunku jakości do ceny. Najlepiej sama jednostka centralna 3500 - 4000, a to o czym wspomniałem za resztę.
Wolałbym platformę opartą na Intelu i GTX-ach, ale jeśli ktoś ma miłe doświadczenie z autopsji to prosiłbym propozycje z przybliżonymi osiągami w grach. Obróbka grafiki oczywiście nieprofesjonalnie. Bardziej jak hobby.

Z góry dziękuję za propozycje i poświęcony mi czas.

Poprzedni mój zestaw:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_wrzesien_2011?page=0,10

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do posta z poprzedniej strony - na początku ceny brakowało jedynki, dziś już poprawione ;]

Obecny komputer posiadam już jakieś 8 lat, służy mi głównie do surfowania po necie i oglądania filmów. Do grania mam X360, jedyna gra zainstalowana na kompie to Football Manager 2011, która nie chodzi najlepiej. Nie ukrywam, że z chęcią pograłbym w mniej wymagające gry niedostępne na konsoli (głównie strategie). Problemem są finanse, gdyż zbieram kasę na pierwszy samochód i nie chcę wywalać jej w sprzęt.
Rozglądałem się za używanymi komputerami, znalazłem właśnie interesujący konfig i jestem ciekaw, czy jest to dobry sprzęt na następne kilka lat spokojnego użytkowania:
Płyta gł.: Gigabyte GA-P31-DS3L
Procek: Intel Pentium Core Duo 1600Mhz
Karta Graficzna - X1900XT 256MB IceQ
Pamięć: 1GB (nie wiem jeszcze jakiej firmy)
Dysk twardy: 160GB (również nie znam jeszcze firmy)
Zasilacz: Modecom 400W
Cena: Ok. 380zł
Możecie coś poradzić? Mam jeszcze na oku kilka aukcji i ogłoszeń, ale jest tego zbyt dużo, żeby tu wszystko wypisać.
Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że naprodukowanie się :) Skorzystam z podpowiedzi, jednak jest problem. Ja biedny biolog nie mam absolutnie zielonego pojęcia jak to po kupieniu złożyć. Może to nic trudnego, jednak przeraża mnie składnie klocków za blisko 3000 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 21:25, Arlik napisał:

Dzięki że naprodukowanie się :) Skorzystam z podpowiedzi, jednak jest problem. Ja biedny
biolog nie mam absolutnie zielonego pojęcia jak to po kupieniu złożyć. Może to nic trudnego,
jednak przeraża mnie składnie klocków za blisko 3000 zł :D

Jeśli wszystkie części zamówisz w jednym sklepie komputerowym, to dostaniesz go złożonego na życzenie. Tylko wtedy musisz pilnować, że Cię nie ocyganią na jakieś dodatki znajdujące się w boxach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 18:21, Feallan napisał:

Czy "deal" w postaci zamiany GTX 275 na GTX 560 (ten zwykły, jakiś Directcu 2 od Asusa)
płacąc około 400 zł jest opłacalny? Reszta kompa:

Intel Core i5 750, niepodkręcany
4 GB RAM
Płyta główna Asus P7P55D


Moim zdaniem to nie jest aż tak wielki skok wydajności między gtx 275 a 560. Sugeruje się tą tabelką:

20110905214516

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 21:45, Gacol08 napisał:

Moim zdaniem to nie jest aż tak wielki skok wydajności między gtx 275 a 560. Sugeruje
się tą tabelką:


E tam, 3DMark. Przecież ważna jest wydajność w grach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może tak:

Procesor:
Intel Core i5-2500k
769 zł

Płyta główna:
AsRock P67 PRO3 B3
369 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9
146 zł

Wentylator:
Thermaltake Contac 29
112 zł

Dysk twardy:
Crucial M4 64GB
388 zł

Drugi dysk twardy:
Samsung SpinPoint 1TB F3 (HD103SJ)
195 zł

Karta graficzna:
Asus GeForce GTX 570 DirectCu II
1294 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-222AB
76 zł

Obudowa:
SilentiumPC Gladius 800 Pure Black
211 zł

Zasilacz:
Thermaltake Toughpower XT 575W
293 zł

Monitor:
LG IPS236V-PN
759 zł

System Operacyjny:
Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL
358 zł

Razem: 4970 zł

Mocny, czterordzeniowy procesor, porządna płyta główna, 8GB pamięci RAM, wydajna karta graficzna z cichym chłodzeniem, przewiewna obudowa i porządny zasilacz. W zestawie znajduje się ponadto dodatkowe chłodzenie na procesor, dzięki czemu będziesz go mógł podkręcić. Jest tu także szybki dysk SSD, który znacznie poprawia komfort pracy na komputerze po zainstalowaniu na nim systemu operacyjnego. Proponowany przeze mnie monitor ma wielkość 23". Zasilacz wbrew pozorom spokojnie wystarczy do takiej konfiguracji, ma mocną linię +12 V (576W), certyfikat 80+ Bronze, moduły DC-DC i odpinane kable. Niczego lepszego w tej cenie nie znajdziesz. Zostaje 200 zł na pozostałe peryferia. Ceny z techplanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Techplant.pl oferuje możliwość złożenia komputera za 1 zł. Musisz po prostu dodać do koszyka usługę z tym związaną razem z innymi podzespołami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 21:52, Feallan napisał:

> Moim zdaniem to nie jest aż tak wielki skok wydajności między gtx 275 a 560. Sugeruje

> się tą tabelką:

E tam, 3DMark. Przecież ważna jest wydajność w grach. :)


No w grach to jest ok 20 fpsów różnicy. Porównywałem do tego 560 Ti bo zwykły 560 jest trochę słabszy. No moim zdaniem nie jest to wielki skok wydajności. Ja jak bym miał teraz zmieniać kartę graf to bym brał HD6950 lub GTX 570 takie jest moje zdanie choć na tym forum są o wiele bardziej obeznani więc oni lepiej ci doradzą ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 21:55, Szynkars napisał:

Techplant.pl

Miał być tutaj średnio zabawny żart, ale pominę go ;)

Wracając do tego tematu - jakie, z tych ciekawszych, sklepy oferują taką możliwość?
Ostatnio miałem zabawę ze sklejaniem, jednak nie każdy jest w stanie złożyć sobie środka samemu.
Przykładowo Morele.net takiego czegoś nie mają(?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jeśli chodzi o sklepy oferujące możliwość złożnia komputera, to są to m.in. techplanet.pl, morele.net i proline. W techplanet ta usługa kosztuje 1 zł, w morele.net coś w okolicach 50-60 zł, z kolei w proline cena zależy od tego ile możesz poczekać na komputer (5 dni to ok. 20-30 zł). Nie licz jednak na to, że w tychże sklepach dokładnie wszystko zrobią, złożenie komputera zajmuje im kilka minut, więc kabelki raczej nie będą ładnie pochowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mojego poprzedniego posta:

Znalazłem jeszcze coś takiego:
-Galaxy GeForce 8800GTS 640MB
-AMD ATHLON x2 3600+ @2,5 GHz
-GIGABYTE GA-MA78GM-S2H v1
-2x 512MB GeIL DDR2 800MHz
-2x 512MB GoodRam DDR2
-400W iBOX Power Supply
-SEGATE 500GB 7200
Jeżeli ceny będą podobne, którą konfigurację wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 22:17, Gacol08 napisał:

No w grach to jest ok 20 fpsów różnicy. Porównywałem do tego 560 Ti bo zwykły 560 jest
trochę słabszy.


Zależy też w jakich grach. :) Jeśli 275 wyciąga 20 klatek w full detalach i wysokiej rozdzielczości, a 560 40 to już jest różnica. :)

Dnia 05.09.2011 o 22:17, Gacol08 napisał:

No moim zdaniem nie jest to wielki skok wydajności. Ja jak bym miał teraz
zmieniać kartę graf to bym brał HD6950 lub GTX 570 takie jest moje zdanie choć na tym
forum są o wiele bardziej obeznani więc oni lepiej ci doradzą ;p


To już nie moja kieszeń. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jaki lepszy zasilacz??
http://allegro.pl/corsair-zasilacz-cx-430w-80-v2-gw-5-lat-f-vat-i1806791351.html

czy

http://allegro.pl/zasilacz-ocz-stealthxstream-2-400w-80-120mm-atx-i1796532522.html

i czy uciągnnie grafe 8800 gts 320 mb 320 bit gddr3 chyba potrzebuje 30A

reszta kompa:

AMD Athlon 64 X2 2.0 GHz
3 GB ramu 800 MHz ddr2

Pilna odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2011 o 16:47, krzysztofex97 napisał:

mam pytanie jaki lepszy zasilacz??


Z tych dwóch lepszy będzie OCZ, ma większą moc na linii +12 V. W przypadku Corsaira jest to ledwie 336W, a więc o 100W mniej niż sugeruje nazwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2011 o 17:22, Szynkars napisał:

> mam pytanie jaki lepszy zasilacz??

Z tych dwóch lepszy będzie OCZ, ma większą moc na linii +12 V. W przypadku Corsaira jest
to ledwie 336W, a więc o 100W mniej niż sugeruje nazwa.


Dzieki bardzo jednak są na tym świecie jacyś spoko ludzie DZIĘKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się