Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

No różnica jest na pewno no i GTX560 daje już dx11. Ciężko ogólnie jest porównać o ile wydajniejszy od GTX275 bo tak patrzyłem na różne testy a tam czasami dziwnie to wszystko wychodziło ;p. Sam nie miałem okazji widzieć w akcji te karty. Ale jak już byś miał brać to od zwykłego GTX560 jest lepszy HD6870 no chyba że bierzesz 560 Ti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

super. Dzięki za rady. Możesz mi jeszcze polecić ciut tańszą kartę graficzną ? Obawiam się że po przeliczeniu się troszku dokładniej stać mnie jedynie na sprzęt za max 2500 zł mimo wszystko dziękuje za rady. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam PC o następującej konfiguracji

Płyta gł.: Gigabyte GA-P31-DS3
Procek: Intel Pentium Core 2 Duo 3G E8400
Płyta Główna: Gigabyte EP35-DSDS3
Karta Graficzna - ASUS EAH 5770 512 GDDR5
Pamięć: 4 GB 800NHz
Zasilacz: Corsair VX 450W

PC nie daje już dobrej wydajności, co w grach z poprzedniego roku i dlatego
chciałbym się spytać o radę odnośnie modernizacji powyższego zestawu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Konfiguracja mojego kompa to

Płyta główna: Asus M3N78-VM
Karta graficzna: EVGA Geforce 9600 GT 512 MB
Procesor: AMD Athlon 64 X2 4200+
RAM: 4 GB

Zamierzam w najbliższym czasie znacząco zmodyfikować komputer, ale nie wiem czy powinienem zacząć od dosyć starego procesora, czy karty graficznej. Zdaję sobie sprawę, że procek ogranicza GPU, ale wzrost wydajności spowodowany nową kartą nawet ograniczoną przez procesor, może być znaczny... Dodam, że pracuję w rozdzielczości 1920 X 1080 (przez co zauważam, że przydało by się więcej pamięci karcie graficznej).

Najpierw wymienić procesor czy kartę? Czy kupić najlepszy dostępny procesor na AM2+, czy AM3 (płyta główna jest na AM2+).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Proszę o Budżeeeeeeet....
Mając do wyboru zmianę karty lub procka to będzie mniej więcej tak:
a) procka - wzrost wydajności w 3D Marku ''06 z ok. 8000 punktów do ok. 11500.
b) karty - wzrost wydajności będzie niwelowany przez zbyt słaby procesor, różnicę zauważysz w wyższych rozdzielczościach ale i tak nie będzie płynnie, właśnie z powodu procka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamięć RAM zmień na GoodRam 4GB 1333MHz CL9 w jednej kości.
Wywal dodatkowe chłodzenie w postaci Thermaltake Contac 29.
Kartę graficzną zmień na Power Color Radeona HD6870 1GB.
Obudowę zmień na Cooler Master Elite 430.
Zasilacz zmień na Seasonica SS-500ET.
Po tych zmianach aktualna cena zestawu powinna wynosić 2529 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2011 o 20:07, ziptofaf napisał:

/.../

Proszę o Budżeeeeeeet....
Mając do wyboru zmianę karty lub procka to będzie mniej więcej tak:
a) procka - wzrost wydajności w 3D Marku ''06 z ok. 8000 punktów do ok. 11500.
b) karty - wzrost wydajności będzie niwelowany przez zbyt słaby procesor, różnicę zauważysz
w wyższych rozdzielczościach ale i tak nie będzie płynnie, właśnie z powodu procka.


I pomyśleć, że pierwsze co chciałem napisać to budżet :)

Na modernizację mogę przeznaczyć do 500 zł. Nie jest to kwota na obie części, jak napisałem wcześniej zamierzam na razie wymienić tylko jedną z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejnosci wymien procesor na PII 955.
Na terazniejszym procesorze, zaktualizuj bios do wersji 1408 tak jak w tabelce:

http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/M3N78-VM.html

Procesor kosztuje okolo 400 zl.
Zostaje 100 zl, ale masz do sprzedania stare graty - procesor i grafike.
Za nie dostaniesz okolo 230-250 zl.
Czyli masz juz okolo 330-350 zl i kupujesz gts 450:

http://www.ceneo.pl/10012865?utm_source=benchit&utm_medium=xml

Zasilacz jakis masz, czy zasilasz to dynamem z roweru ? :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to Modecom 400 W. Jak składałem komputer kilka lat temu to wystarczał :)
Co do karty...
A nie lepiej poczekać trochę i kupić Radeona HD 5770?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2011 o 23:20, Boguslav4 napisał:

Zasilacz to Modecom 400 W.

Jaki to model? MC, Feel, Carbon? A może jeszcze jakiś inny? Jeśli to Feel, to napisz od razu czy to Feel I, II czy III.

Dnia 06.09.2011 o 23:20, Boguslav4 napisał:

A nie lepiej poczekać trochę i kupić Radeona HD 5770?

Radeon HD5770 jest niewiele wydajniejszy od GTS 450 (ale zawsze wydajniejszy). GTS 450 to wydajnościowo coś między HD5750 a HD5770. Oczywiście na portalu benchmark wydajność poszczególnych kart zazwyczaj plasuje się nieco inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2011 o 23:20, Boguslav4 napisał:

Zasilacz to Modecom 400 W. Jak składałem komputer kilka lat temu to wystarczał :)
Co do karty...
A nie lepiej poczekać trochę i kupić Radeona HD 5770?


Na co chcesz czekac ?
Przecierz gts 450 lepiej wypada niz 5770:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Test_2x_GeForce_GTS_450_vs_Radeon_HD_5770-3259/strona/11114.html

Do tego dochodzi fizyka i CUDA.
Cena podobna.

Zasilacz do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złozyłem komputer i jest problem. Na początku się włączał i było OK. Sprobowalem zainstalowac system zaczął się resetować a potem juz w ogole sie nie uruchamial, tylko cooler od procka sie poruszał . Czy to ma związek z źle przyczepionym chłodzeniem procesora czy prędzej z zasilaczem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 07:06, Keymil napisał:

Złozyłem komputer i jest problem. Na początku się włączał i było OK. Sprobowalem zainstalowac
system zaczął się resetować a potem juz w ogole sie nie uruchamial, tylko cooler od procka
sie poruszał . Czy to ma związek z źle przyczepionym chłodzeniem procesora czy prędzej
z zasilaczem ?

A z tym nowym prockiem, to co w koncu zrobiłeś? I o jakim zasilaczu mowa? Objawy (kręcący się wiatrak) typowe dla uwalonej płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 06:10, Jackal-pl napisał:

Po włączeniu w grze Physxa wydajność na tej karcie spada do 10 fpsów, więc to nie zaleta,
niemniej jest wydajniejsza niż 5770.


Niech kolega nie sugeruje sie opowiesciami ludzi, ktorzy nie maja pojecia jak sie zachowuja karty nvidii.
Physisx nie koniecznie zaniza fps.
Sa gry, gdzie ta technologia nie dojz, ze generuje cudowne efekty, to jeszcze daje kopa w wydajnosci.
Glupia mafia 2 z apexem, na zwyklej gtx 9800 dziala idealnie i wlasnie fizyka jest liczona przez karte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 08:41, hans_olo napisał:

> Złozyłem komputer i jest problem. Na początku się włączał i było OK. Sprobowalem
zainstalowac
> system zaczął się resetować a potem juz w ogole sie nie uruchamial, tylko cooler
od procka
> sie poruszał . Czy to ma związek z źle przyczepionym chłodzeniem procesora czy prędzej

> z zasilaczem ?
A z tym nowym prockiem, to co w koncu zrobiłeś? I o jakim zasilaczu mowa? Objawy (kręcący
się wiatrak) typowe dla uwalonej płyty.

Płyta albo nie stykają pamięci RAM. Spróbuj położyć obudowę na boku, dociśnij pamięci i sprawdź docisk innych elementów w szynach, uruchom i zobacz czy ruszy. Jeśli tak, to znaczy, że albo obudowa ma żle rozwiązane mocowanie płyty, albo suma cżęści jest tak ciężka, że deformuje płytę i rozłączają się styki np. pamięci RAm (sam miałem taki problem). Pamiętaj, by dokręcić porządnie płytę główną wszystkimi możliwymi śrubkami do blachy obudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się