Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Co myślicie o następującym zestawie:
1.Obudowa Cooler Master Gladiator 600
2.Zasilacz OCZ Modxstream Pro 600W
3.Płyta główna ASUS P8Z68-V Pro
4.Procesor Intel Core i7-2600K
5.Karta graficzna Radeon HD 6850
6.Dysk Seagate Barracuda LB 2 TB
7.Nagrywarka Sata Pionner DVR-219LBK Labelflash
8.Stacja dyskietek
9.RAM Kingston Hyperx DDR3 4GB 1600MHz
10.Monitor BENQ 18,5" LED GL 940M
11.Klawiatura A4TECH KL-126
12. Mysz Razer Deathadder
Co polecacie z chłodzenia radiatory, wentylatory?
Maksymalna cena jaką planuję wydać na zestaw to około 4500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mi sie podoba, ale nie rozumiem jednej rzeczy....
Masz najsilniejszy procesor na rynku, a karta z sredniej polki !
Ja tam widze co najmniej gtx 560 Ti lub gtx 570.

Da rade ?

Chlodzenie na procesor obowiazkowo zmienic, tylko napisz ile zostalo pieniedzy z tych 4500 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wstępnym wyliczeniu po zamianie karty na gtx 560 Ti od Zotaca zestaw będzie kosztował około 4,350zł. No dobra maksymalnie mogę dobić do 5000zł. ;]
Jakie chłodzenie polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie zastanowiło ciebie co robi taki (dosyć) mały ekranik w zestawie? :)

Co do 6850 - zawsze można kupić referenta i wstawić BIOS z 6870.
Jednak po niektórych tekstach w siedzi widać problemy z ich dostępnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co byś powiedział na coś takiego:

Procesor:
Intel Core i5-2500k
783 zł

Płyta główna:
AsRock P67 PRO3 B3
369 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9
152 zł

Wentylator:
Thermaltake Contac 29
112 zł

Dysk twardy:
Crucial M4 64GB
414 zł

Drugi dysk twardy:
Samsung SpinPoint 1TB F3 (HD103SJ)
195 zł

Karta graficzna:
Asus GeForce GTX 570 DirectCu II
1341 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-222AB
82 zł

Obudowa:
Fractal Design Core 3000
252 zł

Zasilacz:
Thermaltake Toughpower XT 575W
294 zł

Monitor:
LG IPS236V-PN
723 zł

Razem: 4717 zł

Mocny, czterordzeniowy procesor, porządna płyta główna, 8GB pamięci RAM, dodatkowe chłodzenie na procesor, szybki dysk SSD, wydajna karta graficzna z cichym chłodzeniem, przewiewna obudowa, porządny zasilacz i monitor 23". Zostaje prawie 300 zł na peryferia. Nie ma sensu dopłacać do i7-2600k, gdyż w grach nie przyniesie Ci to żadnej korzyści. 400 zł idzie w błoto. Podobnie z płytą główną. Masz dedykowaną kartę graficzną, więc na nic nie przyda Ci się płyta na Z68. Przedstawiony tutaj AsRock P67 PRO3 B3 jest bardzo dobrze wyposażony i oferuje duże możliwości OC. Jedyną wadą tej płyty jest brak możliwości założenia SLI / Crossfire. Idąc dalej - 4GB pamięci RAM 1600MHz. W grach nie odczujesz żadnej różnicy między pamięciami 1333MHz czy 1600MHz. Dopłacanie do tych drugich jest nieopłacalne. Z kolei 8GB pamięci RAM może się już przydać i to na pewno odczujesz. U Ciebie nie ma dysku SSD. U mnie jest. Po zainstalowaniu na takim dysku systemu operacyjnego poprawi się komfort pracy na komputerze. Nic nie daje takiego kopa jak SSD. Płyta z logiem Asusa czy topowy procesor Intela nie dodadzą Ci fps-ów, zaś lepsza karta graficzna - jak najbardziej. W zestawie jest jeszcze stacja dyskietek (?). Idąc dalej - zasilacz. ModXStream to nic specjalnego, stara konstrukcja Sirteca której jedyną zaletą są odpinane kable. Poza tym to suszara i może się wyłączać przy dużych obciążeniach. Thermaltake Toughpower jest lepszy pod każdym względem. Jest jeszcze monitor - moim zdaniem branie do takiego zestawu monitora 18,5" jest bez sensu. Bardzo szybku zauważysz, że jest po prostu nieco zbyt mały. Co tu się zbytnio rozpisywać - wybierzesz to, co uważasz za słuszne.
Ceny podzespołów są z techplanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 16:34, Niewiernus napisał:

1. A nie zastanowiło ciebie co robi taki (dosyć) mały ekranik w zestawie? :)

2. Co do 6850 - zawsze można kupić referenta i wstawić BIOS z 6870.
Jednak po niektórych tekstach w siedzi widać problemy z ich dostępnością.


ad1. Ten ekranik zmienisz na 22/24 cale i to szybko, jak zobaczysz jakosc wyswietlanej grafiki w grach z wieksza rozdzielczoscia.

ad2. jak chcesz.

Piszesz, ze calosc zestawu pozostaje z karta gtx 560 Ti w kwocie 4350 zl ?

Znaczy, mozemy dac procesorowi karte z wyzszej pólki ?

To pieknie, poniewaz w calkiem rozsadnej cenie, jest piekny gainward gtx 570 phantom:

http://www.ceneo.pl/10531161

Bardzo dokladnie przejrzalem jego PCB, zasilanie i chlodzenie.
To bardzo stabilna konstrukcja, swietnie rozlozone mosfety, duzy- zebrowany heat-sink, 6 rurek heat-pipe, karta jest piekna (na zywo), OC bardzo dobre (900 mhz osiagalne praktycznie w 90% kart) end more ....

Na fotce, zaznaczylem heat-sink chlodzacy mosfety i pamieci.
Zadko, ktora akrta ma tak rozbudowany uklad chlodzenia pcb.

20110911191321

20110911191325

20110911191330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem trochę zestaw:
OBUDOWA Xigmatek Midgard Black Mode CM 690 279,0 zł
ZASILACZ Thermaltake TPX-575M 242,0 zł
PŁYTA GŁÓWNA ASRock P67 Pro3 B3 375,0 zł
PROCESOR Intel Core i5-2500k 741,5 zł
KARTA GRAFICZNA Gigabyte GeForce GTX 560 Ti 822,0 zł
DYSK HDD Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB 197,0 zł
DYSK SSD Crucial m4 64GB + sanki 404,70 zł
NAGRYWARKA SATA Pioneer DVR-219LBK LabelFlash 80,0 zł
STACJA DYSKIETEK 50,0 zł
KLAWIATURA A4TECH KL-126 80,0 zł
RAM Goodram DDR3 8192MB PC1333 dual 2 x 4096 CL9 150,0 zł
MONITOR SAMSUNG XL2270HD TV 749,0 zł
CHŁODZENIE PROCESORA Thermaltake Contac 29 110,00 zł
Wychodzi niecałe 4200zł. Sądzę, że powinien zestaw mi starczyć na kilka lat.
Co o tym zestawie uważacie?
Obudowa średnio mnie satysfakcjonuje, ale chyba do 300zł lepszą ciężką znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś miesiąc (może dwa ;)) będę zmieniał kompa i zawczasu chciałbym się zapytać gdzie najlepiej zamówić złożenie go i jaki zestaw polecilibyście za ok 3 tyś. (ew. dołożę z 200 do tego jeszcze) razem z jakimś możliwie najtańszym ale niezłym monitorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 11:56, pitors89 napisał:

Zmieniłem trochę zestaw:
OBUDOWA Xigmatek Midgard Black Mode CM 690 279,0 zł
ZASILACZ Thermaltake TPX-575M 242,0 zł
PŁYTA GŁÓWNA ASRock P67 Pro3 B3 375,0 zł
PROCESOR Intel Core i5-2500k 741,5 zł
KARTA GRAFICZNA Gigabyte GeForce GTX 560 Ti 822,0 zł
DYSK HDD Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB 197,0 zł
DYSK SSD Crucial m4 64GB + sanki 404,70 zł
NAGRYWARKA SATA Pioneer DVR-219LBK LabelFlash 80,0 zł
STACJA DYSKIETEK 50,0 zł
KLAWIATURA A4TECH KL-126 80,0 zł
RAM Goodram DDR3 8192MB PC1333 dual 2 x 4096 CL9 150,0 zł
MONITOR SAMSUNG XL2270HD TV 749,0 zł
CHŁODZENIE PROCESORA Thermaltake Contac 29 110,00 zł
Wychodzi niecałe 4200zł. Sądzę, że powinien zestaw mi starczyć na kilka lat.
Co o tym zestawie uważacie?
Obudowa średnio mnie satysfakcjonuje, ale chyba do 300zł lepszą ciężką znaleźć...


To co teraz napisze, jest tylko sugestia i nie bierz tego jako cos przymusowego....

Nie lubie firmy gigaszrot, szcegolnie w grafikach.
Nie lubie kart maxymalnie podkreconych i udawajacyhc za lepsze, niz wyzsze modele w referencyjnych taktowanaich.
To dla tego polecilem gtx 570.

W 5 minut zrobisz OC karty w jej biosie i bedziesz miec wydajnosc gtx 580 !
GTX 580 jest na samym koncu skali wydajnosci i jakosci obrazu.... dalej jest tylko czarna dziura :)

Bios zrobie Ci w 2 minuty, a Ty sobie go wgrasz do karty bez zadnych problemow, majac stacje dyskietek lub pendrive.

Nie bierz gtx 560 Ti, skoro masz fundusze na GTX 570... prosze Cie.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1177481.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To co mi się nie podoba:
a) Stacja dyskietek? A po co? o_O To już lepiej jakiś czytnik kart pamięci...
b) Kiepski SSD - M4 ma rzeczywiście niezłe 415 MB/s odczytu ale zaledwie 95 zapisu. OCZ 60GB Agility 3 ma 525 odczytu i 475 zapisu więc "nieco" lepiej a cenowo jest nawet tańszy.
c) Klawiatura - bez obrazy ale wydawanie 80 zł tylko dla podświetlanych klawiszy to pomysł ździebko absurdalny, to już moja za 30 ma przynajmniej chropowatą powierzchnię i komplet klawiszy multimedialnych...
d) Pamięci RAM - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=58215 - niby te co wybrałeś są w zasadzie równie szybkie co droższe kości ale mimo wszystko, jak kupujesz maszynę za taką kasę to nie ma co oszczędzać na jakości podzespołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No prosze :)
W koncu Ktos zwrócil uwage na slabe memki :)
Dysk z lepszym zapisem jest jak najbardziej OK, z tym, ze dla systemu, nie ma to znaczenia.
Tam sa malutkie pliki i najwazniejszy jest, jak najkrotszy dostep do danych, a nie transfer duzych plikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz wtedy gdy będziesz kupował komputer, ceny jak i same podzespoły bardzo szybko się zmieniają. Przykładowo w IV kwartale mają wyjść Bulldozery (nowe procesory od AMD) a także nowa generacja kart graficznych (Radeon HD 7000, 28nm). Za miesiąc czy dwa sytuacja na runku może się diametralnie zmienić, więc nie ma sensu narazie nic proponować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 15:13, ziptofaf napisał:

b) Kiepski SSD - M4 ma rzeczywiście niezłe 415 MB/s odczytu ale zaledwie 95 zapisu. OCZ
60GB Agility 3 ma 525 odczytu i 475 zapisu więc "nieco" lepiej a cenowo jest nawet tańszy.


Zapis ma małe znaczenie, ważniejszy jest odczyt. Tak czy inaczej kolega nie odczuje różnicy między tymi dwoma dyskami. Na forum OCZ można przeczytać o problemach użytkowników z dyskami SSD tej firmy, producent zaś nic sobie z tego nie robi i udaje, że wszystko jest w porządku. Nie wiem, czy dotyczy to także dysków Agility 3, ale lepiej kupić pewniaka (tj. Cruciala M4) niż ryzykować z OCZami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 11:56, pitors89 napisał:

Obudowa średnio mnie satysfakcjonuje, ale chyba do 300zł lepszą ciężką znaleźć...

Cooler Master RC-430-KWN1 za 219
Fractal Design Core 3000 ( FD-CA-CORE-3000-BL ) za 299
Lub przejrzyj oferty w forumowym temacie http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=13739&u=535


Ceny z morele.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 13:24, Misquamaqus napisał:

Nie lubie firmy gigaszrot, szcegolnie w grafikach.

>

Mnie tam producent jest obojętny, ale tylko wtedy gdy jest to karta referencyjna z przyklejonym "logo" producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 13:20, drblase napisał:

Za jakiś miesiąc (może dwa ;)) będę zmieniał kompa i zawczasu chciałbym się zapytać gdzie
najlepiej zamówić złożenie go i jaki zestaw polecilibyście za ok 3 tyś. (ew. dołożę z
200 do tego jeszcze) razem z jakimś możliwie najtańszym ale niezłym monitorem?



Tak jak kolega Szynkars napisał - składanie kompa nie ma teraz sensu. Co do sklepów jakie bym polecił - esc.pl - składają kompa, ceny mają przyzwoite, ogólnie polecany sklep.
I jeszcze morele.net, nie wiem czy składają blaszaka, ale mają najniższe ceny na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 16:31, Szynkars napisał:

/cut/


Hmm skoro tak radzisz to tak zrobię. Od ładnych paru lat w ogóle się nie interesowałem sytuacją na rynku podzespołów więc nie mam pojęcia co się tam dzieje. Ale monitor jakiś chyba możesz ew. polecić (tutaj chyba nic się nie zmienia za szybko) :)? Czytałem, że BenQ G2220HD jest tani i niezły.

@Jackal-pl
To jak przyjdzie co do czego to porównam ceny tych sklepów i dowiem się czy morele.net składa od razu kompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam GeForce 250 GTS 1GB od Gigabyte''a. Odnoszę wrażenie, że nie da on sobie rady z BF3. Na jaką kartę go zamienić? Chodzi mi o nVidię. Zależy mi by rozmiarami i poborem mocy była jak najbardziej zbliżona do 250GTS. Mam zasilacz 600W OCZ i płytę główną ASUS P5G41T0-M LX3. Głównie chodzi mi o rozmiar karty, bo zasilacz pewnie uciągnie coś mocnego.

EDIT: Dodatkowo mam procesor Intela Core2 Quad Q6600 i 2x4GB RAM Patriot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się