Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2011 o 18:56, Sipso2008 napisał:

Witam,

Na jaką kartę go zamienić? Chodzi mi o nVidię. Zależy mi by rozmiarami i poborem

Dnia 12.09.2011 o 18:56, Sipso2008 napisał:

mocy była jak najbardziej zbliżona.


Napisz jaką kwotę możesz przeznaczyć na nową kartę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ta karta jest w całkiem niezłym stanie więc może za jakieś 120zeta (?) uda się go opchnąć więc... ok. 350 zł? Nie ogarniam kart graficznych już od roku, odkąd kupiłem konsolę, więc nie wiem czy to wystarczy. Podkreślam że chodzi mi o rozmiar!

EDIT: Jeżeli podana przeze mnie kwota jednak jest za mała to i tak podajcie jakieś karty.
EDIT2: Aha, wszystko to jest spowodowane Battlefieldem 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Jackal-pl i @drblase
Temat był niedawno poruszany
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=58159

@Sipso2008
Przy takim zasilaczu prawie wszystkie karty utrzymasz, to raz.
Dwa - GTS 250 ciągnie ~150W
Trzy(jak odświeżyłem to dopiero zauważyłem budżet) - moja propozycja to GTS 450. Maleństwo mniej ciągnie i nic ciekawszego od zielonych nie znajdziesz imo.

@Wintesun
Nie znam się, ale jestem na nie. Z dwóch przyczyn:
1. Brak wejścia HDMI
2. 21,5 " i FullHD?(!) Przy 23-24 to zrozumiałbym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej w takim razie pobór mocy jest już nieistotny. Cena to tak +- 350zł. Dlaczego chodzi mi o rozmiar... Patrz zdjęcia. Jakieś sugestie?

20110912195646

20110912195701

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej było odmierzyć linijką ile ta ma(jednak takie informacje są w internecie - 228mm).
Jak chodzi o wejście to jest to takie same.

Wyżej podana propozycja ma podobnie(dziwny wątek, nie? :D). Jest to 210mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2011 o 16:35, Szynkars napisał:

Zapis ma małe znaczenie, ważniejszy jest odczyt.

Do czasu aż nie musisz np. skopiować dużego pliku to i owszem.

Dnia 12.09.2011 o 16:35, Szynkars napisał:

Tak czy inaczej kolega nie odczuje różnicy
między tymi dwoma dyskami. Na forum OCZ można przeczytać o problemach użytkowników z
dyskami SSD tej firmy, producent zaś nic sobie z tego nie robi i udaje, że wszystko jest
w porządku. Nie wiem, czy dotyczy to także dysków Agility 3, ale lepiej kupić pewniaka
(tj. Cruciala M4) niż ryzykować z OCZami.


Na forum OCZ można przeczytać o problemach z dyskami z pierwszych generacji Vertexów a nie w przypadku nowych Agility... sam zresztą mam w tej chwili OCZ-a i działa świetnie. Jeśli za tą samą cenę możesz zaś dostać dysk który ma i wyższy odczyt, i kilkukrotnie wyższy zapis, to głupotą jest pozostawać przy rozwiązaniu wolniejszym pod każdym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, ale odnoszę wrażenie, że ma gorsze staty niż 250 GTS... Po wpisaniu w google albo ma mniejsze taktowania zegarów czy cuś... Możesz napisać co ma 450 a czego mój 250 nie ma? Google nic nie mówi takiemu zielonemu jak ja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cyferki w specyfikacjach to nie wszystko(jak dla mnie)
450tka jest wykonana w innej, nowszej technologii, obsługuje też nowości techniczne(jak CUDA i PhysiX). Dalej - dzięki swoim ''gabarytom'' wychodzi lepiej z grami.
Poza tym od nVidii nie ma nic na ten budżet.
Zawsze można coś kupić z używanych. Np. taką GTX 460 1GB

@Edit
550 Ti jak już coś! :)
210mm http://www.nvidia.pl/object/product-geforce-gtx-550ti-pl.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt:
Gigabyte MA770-UD3
AMD X2 Phenom II 545
GTX 260 Gainward Gold
DDR2 2x2GB Kingston
Seagate 500GB
Chieftec 500W
Modecom Next 2

Zależy mi na wymianie procesora, a co za tym idzie do wymiany idzie także płyta główna i pamięci. Komputer do grania a także do Adobe Premiere Pro CS5.
Mam do wydania maks 2400zł chociaż wolałbym się zmieścić w 2000.
Zamieściłem dwie konfiguracje i własnie te dwa procesory biorę pod uwagę. Chce się dowiedzieć czy będzie duża różnica między tymi procesorami w Premiere CS5. A także czy macie inne propozycje.
Obojętnie , który z tych dwóch procesorów, mam zamiar podkręcać, więc potrzebuje chłodzenie, tylko za bardzo nie wiem jakie się sprawdzi.

20110913164631

20110913165315

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I5-2500k, AsRock P67 PRO3 B3 (ewentualnie jeśli planujesz SLI to AsRock P67 Extreme4 B3), GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 i Thermaltake Contac 29 / Zalman CNPS10X Performa.
Poza tym zmień sklep. Esc.pl ma problemy z serwisem i realizacją gwarancji. Ceny pamięci to jakieś nieporozumienie. Wspomniane GoodRamy można w innych sklepach nabyć za ok. 150 zł. Dobrymi i względnie tanimi sklepami są techplanet.pl, morele.net, agito i proline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2011 o 17:19, Szynkars napisał:

I5-2500k, AsRock P67 PRO3 B3 (ewentualnie jeśli planujesz SLI to AsRock P67 Extreme4
B3), GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 i Thermaltake Contac 29 / Zalman CNPS10X Performa.
Poza tym zmień sklep. Esc.pl ma problemy z serwisem i realizacją gwarancji. Ceny pamięci
to jakieś nieporozumienie. Wspomniane GoodRamy można w innych sklepach nabyć za ok. 150
zł. Dobrymi i względnie tanimi sklepami są techplanet.pl, morele.net, agito i proline.


W tamtym sklepie dałem bo akurat tam byłem. A komponenty kupię chyba w lokalnym sklepie tradycyjnym. Ta płyta wystarczy do podkręcenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2011 o 17:29, le2enda napisał:

Ta płyta wystarczy do podkręcenia?


Obie płyty bez problemu starczą, mają 10-fazową, chłodzoną sekcję zasilania. P67 Extreme4 B3 ma tylko nieco większe radiatory, choć nie ma to zbyt dużego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2011 o 17:52, Szynkars napisał:

> Ta płyta wystarczy do podkręcenia?

Obie płyty bez problemu starczą, mają 10-fazową, chłodzoną sekcję zasilania. P67 Extreme4
B3 ma tylko nieco większe radiatory, choć nie ma to zbyt dużego znaczenia.


Okey, czyli w Premiere i5 też da radę a jest bardziej opłacalny?
Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy zasilacz 500W chieftec http://allegro.pl/zasilacz-chieftec-500s8-500w-gpa-500s8-krk-fvat-i1810362692.html uciągnie tego kompa

AMD Phenom X3 8650 2.3 GHz
XFX Nvidia Geforce 8800 gtx 768MB 384 Bit Gddr3
Ram 3 Gb ddr2 667 MHz
Płytka- http://allegro.pl/asrock-n68c-s-ucc-ddr2-ddr3-vga-raid-am2-am3-sklep-i1797935412.html
Dysk 200GB samsung
2 x dvd rom samsunga

i czy mozna miec jedną kosc 2gb ramu w ddr2 i 2gb ramu w ddr 3 i czy wtedy bedzie 4 gb czy to bedzie wspólpracowac

Prosze o pilną odp !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Potrzebuję kilku propozycji laptopów w cenie ok 2,5 tys. Laptop głównie do gier więc mile widziane mocniejsze procki i karty graficzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się