Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Lipa. Mam zasilacz Chiefteca, ale właśnie teraz grzebiąc w kompie zobaczyłem, że to jest 500W, więc w takim razie rozumiem, że lipa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 13:02, 4ny4 napisał:

Lipa. Mam zasilacz Chiefteca, ale właśnie teraz grzebiąc w kompie zobaczyłem, że to jest
500W, więc w takim razie rozumiem, że lipa ?


Jaki to dokladnie model zasilacza ?
Podaj, to sie zobaczy, jakie ma linie 12 volt.

Gtx 280 pobiera okolo 250 W, wiec bedzie potrzebna jedna mocna linia 12
v, lub dwie sredniej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie zapomnij o i5. Powinno za to wystarczyć na i3-2100, ewentualnie Pentium Dual Core G840. Jako kartę graficzną najlepiej byłoby wziąć jakiegoś Radeona HD5770 / HD6770, ale jeśli mimo wszystko wolisz słabszego GF GTS 450, to można i to uwzględnić. Ceny dysków twardych ostatnio bardzo mocno poszły w górę, toteż najlepiej rozejrzeć się za jakimiś używkami z allegro o pojemności 80-120GB w cenie ok. 100 zł. Jeśli koniecznie chcesz nowy dysk 500GB, to wydajność całego zestawu automatycznie spadnie o kilkadziesiąt %. Może jednak masz jakiś stary dysk na SATA, który mógłbyś narazie zatrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 19:36, czeku napisał:

mam pytanie jaki procesor jest lepszy do gier I5-2400 czy Bulldozer FX-4100 X4 ??


Oczywiście, że i5-2400. O Bulldozerach zapomnij, w grach często ustępują Phenomom, przy czym są znacznie bardziej prądożerne, zwłaszcza po OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 20:30, Szynkars napisał:

> mam pytanie jaki procesor jest lepszy do gier I5-2400 czy Bulldozer FX-4100 X4 ??

Oczywiście, że i5-2400. O Bulldozerach zapomnij, w grach często ustępują Phenomom, przy
czym są znacznie bardziej prądożerne, zwłaszcza po OC.


Szynkars czyli Buldożery do gier to lipa? A taki chałas był. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 21:29, Bralo napisał:

Szynkars czyli Buldożery do gier to lipa? A taki chałas był. :]


No niestety lipa :) Nie ma co myśleć o Bulldozerach, trzeba myśleć o Sandy Bridge. Konkurencyjne rozwiązania Intela, tj. procesory i3, pentiumy i celerony też często są wydajniejsze i bardziej opłacalne od porównywalnych procesorów AMD. Dobrze, że przynajmniej karty graficzne AMD ma dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 18:00, Szynkars napisał:

W tym budżecie zapomnij o i5. Powinno za to wystarczyć na i3-2100, ewentualnie Pentium
Dual Core G840. Jako kartę graficzną najlepiej byłoby wziąć jakiegoś Radeona HD5770 /
HD6770, ale jeśli mimo wszystko wolisz słabszego GF GTS 450, to można i to uwzględnić.
Ceny dysków twardych ostatnio bardzo mocno poszły w górę, toteż najlepiej rozejrzeć się
za jakimiś używkami z allegro o pojemności 80-120GB w cenie ok. 100 zł. Jeśli koniecznie
chcesz nowy dysk 500GB, to wydajność całego zestawu automatycznie spadnie o kilkadziesiąt
%. Może jednak masz jakiś stary dysk na SATA, który mógłbyś narazie zatrzymać?


Dysk mam, chodzi mi o GeForce ponieważ kozystam z Ubuntu, i Radeony się dobrze tu nie spisują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mam wymienić aby pograć na wysokich ( lub chociaż na wysoko-średnich) w BF3
Pamięć 2 GB RAM (to wiem że musze dokupić przynajmniej 2-4GB)
Procesor AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+ (2CPUs), ~3.00GHz
BIOS Award Modular BIOS v6.00PG
DirectX "10"
Karta graficzna ASUS EAH4850 series 1274MB (rozdzielczość 1680 x 1050 )(32 bit) (60Hz)
WINDOWS VISTA 32 bit ( musze chyba 7 kupić )
Wersja Beta chodziła mi na wysokich ( a crysis 2 na ultra z początku się przez 5s ścinał a później już płynnie )
Mam do dyspozycji 1000zł (ew. 1250zł) proszę o szybką odpowiedź tych którzy się na tym znają. Aby doradzili tak aby żebym się zmieścił w tej kwocie i aby wszystko dobrze funkcjonowało ( żebym miał spokuj z kompem na 2 lata lub więcej
Pozdrawiam Lukisix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 11:50, Lukisix napisał:

Co mam wymienić aby pograć na wysokich ( lub chociaż na wysoko-średnich) w BF3
Pamięć 2 GB RAM (to wiem że musze dokupić przynajmniej 2-4GB)
Procesor AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+ (2CPUs), ~3.00GHz
BIOS Award Modular BIOS v6.00PG
DirectX "10"
Karta graficzna ASUS EAH4850 series 1274MB (rozdzielczość 1680 x 1050 )(32 bit) (60Hz)
WINDOWS VISTA 32 bit ( musze chyba 7 kupić )
Wersja Beta chodziła mi na wysokich ( a crysis 2 na ultra z początku się przez 5s ścinał
a później już płynnie )
Mam do dyspozycji 1000zł (ew. 1250zł) proszę o szybką odpowiedź tych którzy się na tym
znają. Aby doradzili tak aby żebym się zmieścił w tej kwocie i aby wszystko dobrze funkcjonowało
( żebym miał spokuj z kompem na 2 lata lub więcej
Pozdrawiam Lukisix


wymiana. płyty głownej, procka na i5, karta graf radeon 6870 i ram na ddr 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 12:25, diabolo20 napisał:

> Co mam wymienić aby pograć na wysokich ( lub chociaż na wysoko-średnich) w BF3

> Pamięć 2 GB RAM (to wiem że musze dokupić przynajmniej 2-4GB)
> Procesor AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+ (2CPUs), ~3.00GHz
> BIOS Award Modular BIOS v6.00PG
> DirectX "10"
> Karta graficzna ASUS EAH4850 series 1274MB (rozdzielczość 1680 x 1050 )(32 bit)
(60Hz)
> WINDOWS VISTA 32 bit ( musze chyba 7 kupić )
> Wersja Beta chodziła mi na wysokich ( a crysis 2 na ultra z początku się przez 5s
ścinał
> a później już płynnie )
> Mam do dyspozycji 1000zł (ew. 1250zł) proszę o szybką odpowiedź tych którzy się
na tym
> znają. Aby doradzili tak aby żebym się zmieścił w tej kwocie i aby wszystko dobrze
funkcjonowało
> ( żebym miał spokuj z kompem na 2 lata lub więcej
> Pozdrawiam Lukisix

wymiana. płyty głownej, procka na i5, karta graf radeon 6870 i ram na ddr 3

napisz jakie są tego koszty i gdzie mam te rzeczy kupić (napisz model tej płyty głównej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

wcześniej prosiłem was o pomoc z zasilaczem i otrzymałem fachowe odpowiedzi, dzięki! Natomiast teraz zastanawiam się nad wyborem karty graficznej do max 450zł. Chciałem brać GTX260, natomiast teraz waham się nad GTS450, jest sens ? Jak to wygląda w praktyce. Od razu zaznaczę, że mam zasilacz Chieftec 500W (2x 6pin, brak 8-osemek) oraz PII 955. Nie mam też chorych wymagań względem grafiki. Gram zazwyczaj na 1680x1050 + Max detale, natomiast takie bajery jak AA, SSAO, VSync czy Tesselacja nie interesują mnie, zazwyczaj tych opcji nawet nie włączam ze względu na spore obciążenie komputera. Jaką kartę polecacie ze stajni NVidii ? Za Radkami nie przepadam.

PS.: O tej myślałem dokładnie: http://allegro.pl/asus-gts450-1gb-ddr5-810-3608mhz-najmocniejszy-hit-i1908277178.html

Jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
przymierzam sie do zakupu obudowy i na oku mam modele Fractal Core 3000 oraz CoolerMaster HAF 912 Plus. Która z tych obudow waszym zdaniem jest lepsza i dlaczego ? A moze macie jakies inne typy obudow w cenie do max 320zł ? Ważne jest żeby miała dużo miejsca na wentylator na CPU bo niestety (albo stety) jestem posiadaczem Scythe Ninja 3 ktory ma 160mm długosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Planuję kupić kompa- prawdopodobnie złożę go sam lub z kolegą. Chodzi zatem o kupno i odpowiednie dobranie poszczególnych podzespołów. Zamierzam kupić tylko skrzynkę- monitor, głośniki, mysz i klawiaturę posiadam. Kwota jaką mogę przeznaczyć- ok. 2500 zł (absolutny max to 3000 zł). Chciałbym aby sprzęt śmigał w grach na rozdziałce 1280x1024 co najmniej na tych średnich detalach. Niestety przyzwyczajony jestem, że mam sprzęt zazwyczaj nieco słabszy od wymagań rekomendowanych, więc nie jestem aż tak wymagający i nie muszę mieć wszystkiego na ultra :D. W związku z tym, że ostatni upgrade obecnego kompa robiłem jakieś 3 lata temu i przez ten czas się nie za bardzo interesowałem sprzętem- niestety na poszczególnych elementach się już nie znam. Proszę zatem o pomoc w dobraniu podzespołów, przez co będę mógł złożyć całkiem fajną skrzyneczkę :D Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź :D
Aha! Komp musi mieć kartę dźwiękową 5.1- mam głośniki 5.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja to bym zaproponował coś takiego:
Core i5 2500k
Gigabyte GA-P67A-D3
4GB RAM Kingston 1333 MHz CL9
LG GH-22NS70
Radeon HD6950 Gigabyte
SilentiumPC Brutus 410
Corsair 500W
Suma: 2674 zł

Uwaga - zestaw bez dysku twardego z prostego powodu - w tej chwili są 2x za drogie bo zalało fabryki i kupno nowego dużego dysku to absurd (za cenę obecnego 500GB to mógłbym kupić z 2x1000GB pół roku temu...) i najlepiej się wstrzymać na kilka miesięcy z zakupem bądź polować na takie które wciąż można dostać w normalnej cenie. Ale poza tym to fajna maszyna na której każdy tytuł ruszyłby w max. detalach.
Jeśli szukasz oszczędności to możesz (o ile nie planujesz podkręcać) zamienić procesor na model Core i5 2500/Core i5 2400 a płytę główną na coś opartego o H67, oszczędzisz w ten sposób ok. 120-150 zł.
Co do karty dźwiękowej - każdy zintegrowany na płycie głównej układ wspiera obecnie nawet modele 7.1...ale jeśli zależy ci na bardzo wysokiej jakości to proponuję Sound Blaster Audigy 2 ZS, X-Fi Xtreme Music/Xtreme Gamer, Asus Xonar DX/XD (posegregowane wedle jakości i, co za tym idzie, ceny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a jeszcze pytanie- nigdy nie podkręcałem sam żadnych elementów w kompie. W jaki sposób można to robić? Są do tego jakieś specjalne programy czy coś?
I jeszcze pytanie- jaki dysk (nie zważając na obecne ceny), chciałbym na pewno 1TB, ale musiałbym wiedzieć jakie miałby mieć parametry- najwyżej poszukam oferty najlepszej cenowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 16:59, ruden napisał:

Dzięki, a jeszcze pytanie- nigdy nie podkręcałem sam żadnych elementów w kompie. W jaki
sposób można to robić? Są do tego jakieś specjalne programy czy coś?


Tak, ten program nazywa się BIOS i jest wbudowany bezpośrednio w każdą płytę główną ^^ Samo rozpisywanie się co jak gdzie i po co podkręcać zajęło by mi tu z 10 stron tekstu a i tak nie uwzględniłoby połowy przypadków więc po prostu proponuję skorzystać z wielkiej mocy Google, on zna odpowiedzi na wszelkie pytania z tej dziedziny ;)

Dnia 12.11.2011 o 16:59, ruden napisał:

I jeszcze pytanie- jaki dysk (nie zważając na obecne ceny), chciałbym na pewno 1TB, ale
musiałbym wiedzieć jakie miałby mieć parametry- najwyżej poszukam oferty najlepszej cenowo
:D


Ha, patrząc na czyste parametry techniczne to wyjdzie ci że wszystkie są takie same, co najwyżej ilością talerzy się będą różnić. Osobiście jak zawsze po prostu polecę sprawdzone marki jak Seagate Barracuda 7200.12 (sam taki mam w domu i nie narzekam) czy Samsung SpinPoint F3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jeszcze podkręcania- jaka jest szansa, że nigdy nie kręcąc żadnego sprzętu (czyli nie mam wiedzy i doświadczenia), podczas próby OC coś rozwalę, skopię :D i np. karta graficzna lub procek będzie do wywalenia?
Ogółem nie wiedziałem, że w zwykłym biosie można kręcić sprzęt. Zawsze myślałem, że robi się to przez jakieś specjalistyczne programy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 10:28, VODKApl napisał:

chodzi mi o GeForce ponieważ kozystam z Ubuntu, i Radeony się dobrze tu nie
spisują


To wszystko tłumaczy :) A więc tak:

Procesor:
Intel Core i3-2100
459 zł

Płyta główna:
MSI H61M-E33
206 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB 1333MHz CL9
86 zł

Karta graficzna:
Gigabyte GeForce GTX 460 1GB
668 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-222AB
76 zł

Razem: 1495 zł

Mocny, dwurdzeniowy procesor, 4GB pamięci RAM i wydajna karta graficzna z cichym chłodzeniem. Zestaw bez dysku twardego, obudowy i zasilacza (gdyż rzekomo już posiadasz te podzespoły) oraz z kartą graficzną GeForce. Napisz jaki masz zasilacz, który zamierzasz włączyć do nowego zestawu. Przed zakupem sprawdź też, czy karta graficzna zmieści się w Twojej obudowie. Ceny podzespołów są z techplanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się