Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2011 o 16:16, Szynkars napisał:

Ile możesz przeznaczyć na nową kartę? Podaj też dokładny model Twojego zasilacza.

Zasilacz to nie problem bo i tak go zmieniam. Ten co mam nie uciągnie z nową kartą więc będę szukał jakiegoś mocnego by mieć potem duży zapas. Na kartę mogę przeznaczyć do 2000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 16:22, St_Matt napisał:

Zasilacz to nie problem bo i tak go zmieniam. Ten co mam nie uciągnie z nową kartą więc
będę szukał jakiegoś mocnego by mieć potem duży zapas. Na kartę mogę przeznaczyć do 2000zł.


Pamiętaj, by kupić jakiś porządny zasilacz, żadne no-name''y jak Tracery, I-Boxy, Logici itp. nie wchodzą w grę. Moc w nazwie to nie wszystko. Co do karty - za taką kwotę możesz mieć i GTX 580, choć wg. mnie jest on nieopłacalny. Względem GTX 570 jest ok. 10% wydajniejszy, przy czym często jest droższy o ponad 500 zł. Najlepiej będzie więc kupić GTX 570 z jakimś dobrym, niereferencyjnym chłodzeniem, a za resztę dobre chłodzenie na procesor celem podkręcenia go.
Swoją drogą napisz jaki dokładnie masz procesor, jeśli to jakiś słabszy Quad, to nie ma sensu do niego pchać GTX 570 / GTX 580, gdyż tak mocne karty będą przez niego ograniczane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 16:36, Adamzzz napisał:

Wielkie dzięki! Jak sądzisz, na jakich detalach taka konfiguracja udźwignie Skyrima i
Wiedźmina 2?


No cóż, taka konfiguracja spełnia zalecane wymagania Skyrima, więc na minimum średnich na pewno ruszy (a najpewniej na wysokich lub najwyższych). Dużo zależy też od rozdzielczości. Najlepiej spytaj w temacie o wymaganiach gier:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=33486&u=4825

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak:
Ogółem zawsze jest na co czekać- bo np. za pół roku dany sprzęt będzie o połowę tańszy itd. Ale wiesz ja chcę wydać na skrzynkę ok. 3000 zł i nie będę przeginał z nowinkami, bo po prostu nie mam na to ani czasu ani hajsu, więc raczej nie kupię sobie w marcu jakiegoś tam super nie wiadomo jakiego procesora. Tym bardziej, że się na sprzęcie już nie znam, bo nie śledzę tego rynku na bieżąco. W związku z tym pewnie nawet nie będę wiedział jak pojawi się jakiś mega super procesor ;))
Ogółem ktoś mi polecił taki zestaw:
Core i5 2500k
Gigabyte GA-P67A-D3
4GB RAM Kingston 1333 MHz CL9
LG GH-22NS70
Radeon HD6950 Gigabyte
SilentiumPC Brutus 410
Corsair 500W

Kolejny raz ktoś mi poleca i5 2500k, nie wiem co myśleć o karcie graficznej, natomiast na płytach głównych nigdy się nie znałem :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 16:36, Adamzzz napisał:

Wielkie dzięki! Jak sądzisz, na jakich detalach taka konfiguracja udźwignie Skyrima i
Wiedźmina 2?


Dzisiaj odpaliłem Skyrima u znajomego na C2D8600, 4GB Ram i 9600GT w rozd. 1680x1050 przy detalach High/Ultra mając nieustannie powyżej 25+ FPS''ów więc na takim sprzęcie jaki będziesz posiadał Skyrim będzie dosłownie "latał". Jeżeli chodzi o Wiedźmina 2 nadal uważam, że jego optymalizacja pozostawia sporo do życzenia, a opcja Uberpróbkowania potrafi przydusić GTX580 co można zobaczyć na wielu filmikach na YouTubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bardziej śpieszy Ci się z zakupem, to wstrzymaj się przynajmniej do premiery nowych Radeonów HD7000. Skok wydajności w porównaniu do serii HD6000 może być spory, dodatkowo karty będą produkowane w niższym procesie technologicznym oraz prawdopodobnie będą mniej prądożerne niż obecne karty. Ceny na pewno nie będą niskie, ale na układ średniej klasy pokroju HD6850 / HD7870 na pewno się załapiesz.
Co do zestawu - zmieniłbym w nim płytę główną na AsRocka P67 PRO3 B3. Jest znacznie lepszym wyborem od płyt innych producentów w tym przedziale cenowym. Wystarczy spojrzeć na sekcję zasilania. 10 faz chłodzonych dwoma porządnymi radiatorami, dodatkowo wyświetlacz diagnostyczny LED, przycisk Clear CMOS... Ogółem to najlepiej wyposażona i najlepsza płyta w tej cenie. Jako pamięć lepiej wziąć sprawdzone GoodRamy, niektórzy narzekają na Kingstony. Karta graficzna w porządku, aczkolwiek często można zauważalnie taniej kupić jakiegoś GTX 560 Ti z dobrym chłodzeniem. Wydajność obu kart jest w zasadzie podobna. Zasilacz - XFX Core 550W. Zdecydowanie najlepszy wybór w swojej cenie, tym bardziej w porównaniu do nie wiadomo jakiego Corsaira, oferującego tak czy inaczej zapewne mniej niż XFX (Corsair nie ma w tym przedziale cenowym ciekawych modeli).
I5-2500k jest polecany dlatego, gdyż jest to bardzo wydajny i opłacalny procesor z odblokowanym mnożnikiem, co umożliwia jego duże OC. AMD nie ma nic ciekawego do zaoferowania w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za masę informacji. A powiedz mi czym się różni 2500 od 2500K. Co można by podkręcić w opisanym przez Ciebie zestawie oraz czy jest to trudne i czy wymagałoby jakiegoś dodatkowego chłodzenia (np. na procesorze lub karcie graficznej)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanie- karta graficzna obojętnie jaka HD6950, czy może koniecznie Gigabyte? Możesz zaproponować jakąś kartę graficzną z tych, które wymieniłeś? (chodzi o konkretny link) Oczywiście chodzi mi o najlepszą proporcję cenę do jakości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 20:36, ruden napisał:

Dzięki za masę informacji. A powiedz mi czym się różni 2500 od 2500K. Co można by podkręcić
w opisanym przez Ciebie zestawie oraz czy jest to trudne i czy wymagałoby jakiegoś dodatkowego
chłodzenia (np. na procesorze lub karcie graficznej)?


Podkręcić można procesor, pamięć RAM i kartę graficzną. Jeśli masz procesor z odblokowanym mnożnikiem (a tak jest w przypadku przykładowego i5-2500k), to podkręcanie jest bardzo proste. Dodatkowe chłodzenie nie jest konieczne, aczkolwiek jeśli myślisz o zadowalających wynikach, to przydałoby się w takowe chłodzenie zaopatrzyć. Względnie dobre chłodzenie na procesor to koszt 100-150 zł. Jak wspomniałem, podkręcić można też pamięć RAM, choć w przypadku Sandy Bridge nie ma to zbyt dużego sensu, gdyż większe cyferki nie przełożą się na większą wydajność. Ogółem nie ma sensu się w to bawić. Co do karty graficznej - jej OC jest chyba najprostsze, przynajmniej w większości przypadków. Potrzebny Ci będzie specjalny program do podkręcania i program do testowania stabilności karty po OC. Oczywiście potrzebne jest też w miarę dobre chłodzenie, jednak te często są już w pakiecie z kartą (a przynajmniej w przypadku większości modeli niereferencyjnych).
Co do konkretnych modeli kart graficznych - w agito (czyli obecnie chyba najtańszym sensownym sklepie) aktualnie najbardziej opłacalny jest ten GTX 560 Ti:
http://www.agito.pl/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx-560-ti-ud-1gb-ddr5-pci-e-box.0.494522.html?attr=248-490072
Jest jednym z najtańszych i ma przy tym względnie dobre chłodzenie. Coś lepszego to wydatek ponad 50 zł, w przypadku Radeonów HD6950 1GB dopłacić trzeba ponad 100 zł. Jako, że wydajność obu kart jest podobna, dopłacać nie ma sensu. W przypadku tego sklepu najlepiej więc zdecydować się na podany model Gigabyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tę kartę, którą podałeś można kręcić? A mam pytanie- co z kartami, które mają niby fabryczne OC- spotkałem się z takimi :D Np. Wersję Gigabyte HD6950

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze pytanie- jakie chłodzenie do procesora byś polecił. Bo skoro mam kupować procek typowo do podkręcania, to byłbym dziwny, gdybym go nie podkręcił. Gdzieś czytałem, że z tego 2500k można wycisnąć 4,5 Ghz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, chciałem zwiększyć ilość pamięci RAM w swoim kompie, lecz muszę się upewnić czy kości które zamierzam kupić będą mi działały, a z tym pytaniem kieruję się do Was :) Tą oto wersję pamięci mam w swoim kompie: http://www.ceneo.pl/3326287
A tą zamierzam kupić:
http://www.ceneo.pl/8241937
Konfiguracja kompa:
Intel i5 650 3,2 GHz
GeForce GTX 460 1 GB OC
4 GB RAM

Aha i jeszcze jedno pytanie, czy zwiększenie ilości RAMu wpłynie na szybkość działania programów np. frapsa podczas nagrywania? Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 07:22, ruden napisał:

Aha jeszcze pytanie- jakie chłodzenie do procesora byś polecił. Bo skoro mam kupować
procek typowo do podkręcania, to byłbym dziwny, gdybym go nie podkręcił. Gdzieś czytałem,
że z tego 2500k można wycisnąć 4,5 Ghz



Od siebie moge Ci polecic Scythe Ninja 3 ;) Chłodzi jak lodówa z tym ze duzym minusem są wymiary bo przez tego kolosa nie moge obudowy domknac i musze sie szybko zaopatrzyc w nowa bude ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 15:41, Mroczny_Joga napisał:

Siema, mam pytanie jak albo jakim programem łatwo i szybko sprawdzić wszystkie parametry
swojego komputera ?


CPU-Z - procek, płyta główna, RAM.
GPU-Z - grafa + odczyty czujników z grafy.
Jak chcesz odczyty z reszty czujników to HWMonitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mam wymienić aby pograć na wysokich ( lub chociaż na wysoko-średnich) w BF3
Pamięć 2 GB RAM (to wiem że musze dokupić przynajmniej 2-4GB)
Procesor AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+ (2CPUs), ~3.00GHz
BIOS Award Modular BIOS v6.00PG
DirectX "10"
Karta graficzna ASUS EAH4850 series 1274MB (rozdzielczość 1680 x 1050 )(32 bit) (60Hz)
WINDOWS VISTA 32 bit ( musze chyba 7 kupić )
Wersja Beta chodziła mi na wysokich ( a crysis 2 na ultra z początku się przez 5s ścinał a później już płynnie )
Mam do dyspozycji 1000zł (ew. 1250zł) proszę o szybką odpowiedź tych którzy się na tym znają. Aby doradzili tak aby żebym się zmieścił w tej kwocie i aby wszystko dobrze funkcjonowało ( żebym miał spokuj z kompem na 2 lata lub więcej
Pozdrawiam Lukisix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 07:13, ruden napisał:

Czyli tę kartę, którą podałeś można kręcić?

Tak.

Dnia 14.11.2011 o 07:13, ruden napisał:

A mam pytanie- co z kartami, które mają niby
fabryczne OC- spotkałem się z takimi :D Np. Wersję Gigabyte HD6950

Mają to do siebie, że są fabrycznie lekko podkręcone :) Oczywiście można (i warto) dalej je podkręcać.
Co do chłodzenia na procesor - może Zalman CNPS10X Performa? Trudno o lepsze chłodzenie w tej cenie. Tak jak zostało wspomniane, dużą wadą Scythe Ninja 3 są duże gabaryty, a także dość głośny wentylator na wyższych obrotach (podobnie jest jednak i z Performą). Wydajność obu schładzaczy jest w zasadzie podobna, Ninja 3 to ponadto chłodzenie przystosowane do pracy pasywnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już otrzymałeś odpowiedź na tego posta:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=58926
Jeśli nadal możesz tanio nabyć Windows 7 64Bit to kupuj :)
Podaj dokładny model płyty głównej i zasilacza, to wtedy będzie można pomyśleć nad czymś konkretnym. Model płyty głównej możesz sprawdzić programem CPU-Z, w celu sprawdzenia zasilacza musisz zajrzeć do obudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się