Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam.
Przymierzam się do podkręcenia procka (Intel Pent. Dual Core E2160), lecz wcześniej jestem zmuszony wymienić parę komponentów (płytę główną, zasilacz i pamięć RAM).

Wybrałem sobie komponenty lecz w tematach hardware jestem zielony więc proszę o korektę lub sugestię co do wybranych komponentów. Zależy mi tylko na tym by prockiem po zmianach dało się dobić do tych 3 GHz.

Pamięć - Pamięć Patriot DDR3 2048MB 1333MHz CL9.0 Signature

Zasilacz - Zasilacz OCZ Stealthxstream 2 600W

Płyta główna - Płyta główna Asus P8H67 R3.0

Dodam jeszcze, że moja karta graficzna to GF 8400GS
Da radę czy coś nie pasi do siebie?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia- a coś tańszego?? ;))) Bo niestety przeraziło mnie, gdy zobaczyłem ceny Windowsa ;)). Ogółem chcę wziąć Win 7 32bit OEM. Oprócz tego:
http://imageshack.us/photo/my-images/204/beztytuubxi.jpg/
Wychodzi 2427 zł do tego:
Jakaś obudowa (najlepiej z agito, co by mi całość przysłali, a tego silentiumpc Brutus tam niestety nie ma)
Karta dźwiękowa- nie aż tak droga- 5.1
chłodzenie- w ostateczności wezmę tego zalmana, o którym pisałeś
dysk- kupię na allegro jakiegoś 80gb- na razie starczy, a jak stanieją, to walne 1TB
No i na sam koniec- jaki system- wszyscy odradzają mi Win 7 32bit OEM. Boję się natomiast, że na 64bit nie będzie mi wszystko działać (np. starsze gierki)
Prawdopodobnie będę jeszcze szukał tańszych podzespołów, jeżeli okaże się, że w jakimś sklepie wyjdzie mnie taniej (wliczając przesyłkę), to może będę w innych kupował. Poza tym mój kolega czasami załatwia od znajomego jakiś tańszy sprzęt (legalny), może coś od niego wykołuję :DDD
Proszę zatem o te ostatnie szlify- mój zestaw zaczyna nabierać rumieńców :DD, a ja jestem podjarany bardziej niż zawsze ;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tą płytę główną nie wsadzisz PDC E2160, to zupełnie inna podstawka.
Pamięć RAM też prawdopodobnie nie będzie pasować (chyba, że może masz płytę obsługującą pamięć DDR3).
Zasilacz jest wzięty kompletnie na wyrost, przy takim zestawie nie wykorzystasz nawet połowy jego mocy.
Napisz jaki masz model płyty głównej. Nie ma sensu zmieniać jej na coś nowego i drogiego tylko po to, by trochę podkręcić procesor (a jeden z moich znajomych niedawno tak zrobił :)). Po sprzedaży obecnych części i doliczeniu kwoty jaką chcesz przeznaczyć na wymianę części być może dałoby radę złożyć coś zupełnie nowego. Napisz więc także, jakim dysponujesz budżetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 19:20, ruden napisał:

Jakaś obudowa (najlepiej z agito, co by mi całość przysłali, a tego silentiumpc Brutus
tam niestety nie ma)

Sprawdź w takim razie Cooler Mastery 3xx. Różnią się głównie wyglądem, więc najlepiej weź ten, który najbardziej Ci się podoba.

Dnia 14.11.2011 o 19:20, ruden napisał:

Karta dźwiękowa- nie aż tak droga- 5.1

Pamiętaj, że zintegrowaną kartę dźwiękową masz też na płycie głównej :)

Dnia 14.11.2011 o 19:20, ruden napisał:

No i na sam koniec- jaki system- wszyscy odradzają mi Win 7 32bit OEM. Boję się natomiast,
że na 64bit nie będzie mi wszystko działać (np. starsze gierki)

Weź Windows 7 64Bit, 32Bit obsługuje maksymalnie do 3,25 lub 4GB pamięci RAM. Gdybyś chciał w przyszłości dołożyć drugą kość RAM 4GB, to system 32Bit by już jej nie obsłużył. O starsze gry nie musisz się martwić - w większości przypadków wystarczy ustawić zgodność ze starszym systemem XP lub Vista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tej zintegrowanej karcie muzycznej, ale tak jakoś nigdy mnie karty dźwiękowe zintegrowane nie zadowalały. Masz jakąś w miarę tanią i dobrą propozycję? To samo się tyczy chłodzenia :DDD Oraz ewentualnie jakbyś mógł jeszcze inne jakieś w miarę dobre obudowy podać.
A co do Win OEM- rozumiem, że jak będę gruntownie wymieniał kompa- w tym przede wszystkim płytę główną, to zapewne będę mógł sobie już tego Win 7 podarować ;)))) Znaczy się będzie już mi nie przydatny? (bo jest przypisany do płyty gł.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, z racji tego, że zbliżają się święta postanowiłem wymienić monitor. Obecnie mam LG Flatron L1730B dobrze służy, ale niektóre gry już nie obsługują formatu 4:3 więc pora na coś lepszego? większego na pewno :) polećcie jakiś dobry monitor z rozdzielczość 1920 x 1080. Cena tak do 600/650zł z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ponownie ja. Zamieszczam swoje parametry kompa i mam prośbę, chciał bym żebyście mi powiedzieli co powinienem wymienić i na co, żeby zagrać spokojnie w gry pokroju BF3, nowy TES. A tak przy okazji może ktoś z was zna sklep gdzie dostane tanio ów części :)?

20111114212934

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 21:29, Mroczny_Joga napisał:

To ponownie ja. Zamieszczam swoje parametry kompa i mam prośbę, chciał bym żebyście mi
powiedzieli co powinienem wymienić i na co, żeby zagrać spokojnie w gry pokroju BF3,
nowy TES. A tak przy okazji może ktoś z was zna sklep gdzie dostane tanio ów części
:)?

Podaj najpierw ile możesz przeznaczyć na upgrade pc?
Ale tak patrząc to Windows bo na Xp BF3 nie ruszy . Dokupić 2gb ram bo 2gb to za mało i nową kartę graficzną.
ALe mówię podał najpierw budżet i jaki posiadasz zasilacz.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 19:40, ruden napisał:

Masz jakąś w miarę tanią i dobrą propozycję?

Może Asus Xonar DS?

Dnia 14.11.2011 o 19:40, ruden napisał:

To samo się tyczy chłodzenia

Xigmatek Gaia SD1283. Ustępuje on jednak wydajnością takiego Zalmanowi CNPS10X Performie, więc na wysokie OC procesora nie licz.

Dnia 14.11.2011 o 19:40, ruden napisał:

Oraz ewentualnie jakbyś mógł jeszcze inne jakieś w miarę dobre obudowy podać.

Tak jak mówiłem - SilentiumPC Brutus 310 / 410 Pure Black lub dowolny Cooler Master Elite 33x. Trudno będzie znaleźć coś sensownego w niższej cenie.

Dnia 14.11.2011 o 19:40, ruden napisał:

Znaczy się będzie
już mi nie przydatny? (bo jest przypisany do płyty gł.)

No cóż, system OEM jest przypisany do jednego komputera, więc teoretycznie po zmianie komputera lub płyty głównej będziesz musiał się zaopatrzyć w nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 20:12, gumeczka napisał:

Szynkars czy AMD BULLDOZER FX-4100 x4 jest odpowiednikiem Sandy Bridge INTEL core i5-2500
??


Nie. FX-4100 jest dużo słabszy, jeśli komputera używasz do gier, to znacznie lepszym wyborem będzie i5-2500. Warto jednak dopłacić do i5-2500k. W odróżnieniu od zwykłego i5-2500, procesor ten ma odblokowany mnożnik, co umożliwia jego duże OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 22:16, Szynkars napisał:

Może Asus Xonar DS?

Pomyślę nad nią :)
>Xigmatek Gaia SD1283. Ustępuje on jednak wydajnością takiego Zalmanowi CNPS10X Performie, więc na wysokie OC procesora nie licz.
Wezmę tego Zalmana, ale najwyżej kupię go trochę później, np. za miesiąc

Dnia 14.11.2011 o 22:16, Szynkars napisał:

Tak jak mówiłem - SilentiumPC Brutus 310 / 410 Pure Black lub dowolny Cooler Master Elite
33x. Trudno będzie znaleźć coś sensownego w niższej cenie.

Wezmę tego Brutusa, najwyżej z innego sklepu kupię :D

Dziękuję Ci bardzo- bardzo mi pomogłeś. Jeszcze na dniach wrzucę parę linków z tym co chcę zamówić, tak żeby się jeszcze upewnić czy na pewno dobre rzeczy biorę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam monitora do grania, tak w granicach 600 zł. Najlepiej 23" lub 24", oczywiście FullHD.
Chciałem kupić ledowego LG E2360V, ale na agito już go niestety niema. A szkoda, bo design miał naprawdę fajny. Właściwie jeszcze dodatkowe pytanie, czy gdyby okazało się, że jednak jest dostępny, to powinienem go brać, czy mógłbym dostać coś lepszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 07:30, Konrad162 napisał:

/ciach/


W idlu pobierają tyle samo.
W stresie trochę więcej ciągnie GTX460. Ale różnica wynosi ok 10W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie jest chyba nietypowe. Mam kilkuletni komputer o następującej konfiguracji: Athlon 64 3200+, 2GB i Radeon X1600pro. Wymyśliłem sobie, że jak za ok. 350-400zł kupię na Allegro coś dwurdzeniowego do mojej płyty głównej (np. Althona X2 6000+) i wymienię kartę graficzną (upatrzyłem sobie Radeona HD 4850), to uzyskam szansę na uruchomienie kilku gier nieco nowszych niż dwu-, trzyletnie. Najbardziej zależało by mi na możliwości zagrania w Skyrim (może być low, może być 800x600, może być 18fps, byle działało), Deus Exa, Arkham City (w AA jakoś udało mi się zagrać na swoim kompie), GTA IV, Wiedźmina 2 i ostatnie RPGi z Bioware. Nie zależy mi na nienagannej płynności - nauczyłem się grać z problemami technicznymi.

Jeśli sam pomyśł modernizacji ma waszym zdaniem sens (a nie widzę powodów, dla których miałby nie mieć - jeśli postanowiłbym kupić nowego PCa, to odsprzedaż proca i karty nie powinny być problemem), to czy wybrane przeze mnie modele są dobrym wyborem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 22:16, Mroczny_Joga napisał:

Powiedzmy że tak w granicach 300-500zł. A to mnie zagiąłeś z tym pytaniem o zasilacz,
powiedz mi najpierw jak go sprawdzić ?

Zdejmij obudowę i napisz co napisane jest na etykietce zasilacza. A jak masz do wydania 300-500zł to powiem ci żeby zagrać w BF3 trzeba mieć przynajmniej 3gb ram a najlepiej 4gb i windows''a vista/7 32/64bit.
Xp nie obsłuży Bf3.
Windows 7 32 bit Home Premium kosztuje 371zł zostaje ci 129zł więc możesz dokupić 2gb ram 800hz które kosztują 89zł.
Napisz jeszcze czy te 2gb ram masz w jednej kości ? Bo twoja płyta główna ma tylko 2 sloty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogółem na razie jestem zdecydowany na:
i5 2500K
GTX 560 Ti (prawdopodobnie Gigabyte)
AsRock P67 Pro3 B3

Mam jeszcze pytania- będę chciał kręcić procesor i kartę grafiki- czy zasilacz XFX Core 550W wystarczy? Czy może lepiej wziąć mocniejszy?
Pamięci RAM- słyszałem, że przy kręceniu procka zwykłe Goodramy lub Kingstony będą złe. Czy to prawda? Czy jest sens wrzucać 8 GB? Czy na razie starczy 4?
Karta grafiki- myślę, że chyba jest OK :DDDD
Płyta główna- również myślę, że jest OK.
Chłodzenie- polecono Silentium PC Fortis HE1225 CPU Cooler, a odradzono Zalmana Performę.
A teraz na koniec pytanie- czy to wszystko mi się zmieści w SilentiumPC Brutusie :D (przede wszystkim chłodzenie oraz grafika + ewentualna karta dźwiękowa)
Dziękuję z góry za odpowiedzi na pytania- jestem już bardzo blisko kupna poszczególnych sprzętów :DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się