Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam.Chciałbym wymienić sobie płytę główną.Aktualnie posiadam Asus P5VD2-VM/SI.Tak naprawdę jest to płyta widmo i Asus się do niej nie przyznaje.(Komp kupiony w markecie 2 lata temu),przez co po wymianie karty graficznej płyta przestała ogarniać. Chciałbym się zamknąć w okolicach 300zł.Najlepiej gdyby płyta nie była jakaś bardzo stara.W przyszłym roku będę planował wymianę procesora na lepszy.
Mój sprzęt:
Procesor Intel C2D e4500
Karta graf. Geforce GTS 250
Dysk 320GB
Zasilacz : Amacrox Warrior 500W
I jeszcze jedno moje pytanie.Czy rozmiary płyt głównych są uniwersalne? Posiadam (chyba) dość małą obudowę (Mini Tower HEC 6K60BS) chciałbym żeby to wszystko się tam jakoś pomieściło.
Czekam na propozycję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 19:14, ruden napisał:

Mam jeszcze pytania- będę chciał kręcić procesor i kartę grafiki- czy zasilacz XFX Core
550W wystarczy? Czy może lepiej wziąć mocniejszy?


Wystarczy taki.

Dnia 15.11.2011 o 19:14, ruden napisał:

Pamięci RAM- słyszałem, że przy kręceniu procka zwykłe Goodramy lub Kingstony będą złe.


Nie będą.

Dnia 15.11.2011 o 19:14, ruden napisał:

Czy to prawda? Czy jest sens wrzucać 8 GB? Czy na razie starczy 4?


Jest sens, bo ramy są tanie.

Dnia 15.11.2011 o 19:14, ruden napisał:

Płyta główna- również myślę, że jest OK.


Ale jak chcesz kręcić powyżej 4.0GHz to będziesz musiał zaktualizować biosa do 2.0B. Ja stanąłem sobie na razie na 4.0, więc nie aktualizuję.

Dnia 15.11.2011 o 19:14, ruden napisał:

Chłodzenie- polecono Silentium PC Fortis HE1225 CPU Cooler, a odradzono Zalmana Performę.


Ja mam Thermaltake Contac 29 z pastą Revolteca z pędzelkiem i mam dobre temperatury. W stresie na tych 4.0GHz mam maks. 64 stopnie. W takim Skyrimie ok. 55.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ostatnio przyszło mi na myśl sens modernizowania komputera. Wszystko bazuje się przy opłacalności wokół grafiki.
Obecnie mam tak:
E8200 proc
Asus P5K SE/EPU - mobo
4850 od szafirowych - grafika
4x 1GB DDR2 667 MHz od Apacer - RAM
Chieftec GPS-450AA-101A - siłka

Chłodzenie na procesorze to Thermaltake Contac 29 przy taktowaniu 3.45. Jestem w stanie jakieś ułamki wstawić, ale blokuje mi dalsze podkręcanie FSB Wall? Wyżej już komputer w ogóle nie włącza się.
Na grafice jest AC Accelero TwinTurbo PRO przy 700/1000(nie są założone radiatory na RAM) i jest koncepcja na grzebanie w BIOSie. Dochodzi do tego wywiew na obudowie.
Niestety chłodzenie nudzi się.

Tutaj pytanie - jest sens zmieniać coś wokół grafiki? Nie zamierzam kupować nowej skrzynki, bo obecnie nie widzę w tym sensu. Dane komponenty szukałbym najprawdopodobniej u używanych, a te które zostałyby to poszłyby ''w obroty''. Zamierzam przerzucić się przy takiej modernizacji na W8(omijając 7mkę i Vistę :D)
Pomyślałem tak o 4 jądrach i dobrej podstawce na kręcenie oraz przejście na DDR3?
Czekam na propozycję(lub wyciągnięcie mnie z tej idei)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, chodzi mi że mam tyle na upgrade, ale nie wliczaj w to ceny windowsa ;) Co do zasilacza to jest to model 4Life/450 HF, a co do GB to jeden slot zajęty a drugi wolny =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XFX Core 550W ma 528W na linii +12 V. OCZ ZS 650W coś w okolicach 550W. Dopłacając do tego drugiego zyskujesz więc ok. 30W mocy więcej (a nie 100W tak jak w nazwie) kosztem modułów DC-DC i ogółem trochę gorszej elektrycznie platformy (Seasonic S12II vs poprawiony OCZ ModXStream od Sirteca). Jak widać, dopłacać raczej nie ma sensu. Zestaw z kręconym i5-2500k i GTX 560 Ti będzie pobierał z gniazdka ok. 350W, więc masz jeszcze spory zapas. Tyle co do zasilacza. Jeśli chodzi o kartę - różnica w cenie między modelem Gigabyte a MSI jest niewielka, warto więc dopłacić do tej drugiej. Ma dobre chłodzenie, fabryczne OC i dodatkowo możesz ją podkręcać poprzez MSI Afterburner (również ze zmianą napięcia). Dobry wybór w swojej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna (rozumiem, że to jest AsROCK P67 Pro3 B3) :
http://www.net-s.pl/index.php?id=3&ss=1&c=29&...B3-RAID-DDR3
A ta płyta- to jest ta, o której mi pisałes parę dni temu? Chcę składać zamówienie dzisiaj albo jutro i nie chcę raczej przypałów ;)

A jeszcze pytanie- poszlibyście na taką opcję- dorwalem jednego kolesia przez internet, ktory handluje sprzętem w wyraźnie niższych cenach. Normalnie na wszystko wystawia rachunek (firma zajmuje się serwisowaniem i czasami sprzedażą sprzętu). Gwarancja- normalna 24 lub 36 miesięcy. Koleś pisał o jakimś nr RMA- jak coś jest nie tak- piszę do niego, on zwraca się do dystrybutora- podaje mi RMA i potem wysyłam do serwisu. Według mnie- trochę ryzykowne. Ale w sumie nigdy nic mi nie padło w kompie na amen, więc może warto. W sumie na zestawie byłbym z 200-400 zł do przodu (głównie podstawowe elementy- najdroższe). Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 16:19, ruden napisał:

Płyta główna (rozumiem, że to jest AsROCK P67 Pro3 B3)


Nie wiem, "towar niedostępny", a jakichkolwiek informacji brak :)
Kilka postów wcześniej podałeś link do AsRocka P67 PRO3 B3. To właśnie ta płyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 16:45, Szynkars napisał:

> Płyta główna (rozumiem, że to jest AsROCK P67 Pro3 B3)

Nie wiem, "towar niedostępny", a jakichkolwiek informacji brak :)
Kilka postów wcześniej podałeś link do AsRocka P67 PRO3 B3. To właśnie ta płyta :)

Ok, super a jeszcze jedno moje pytanko
http://www.saturion.pl/search/pl/run/showProducts/1/hide_boxes/1//searchString/JTIwTVNJJTIwUDY3QS1DNDU=/
Widziałem, gdzieś test i w sumie te dwie płyty są ze sobą porównywane z lekką przewagą dla tego MSI

A co myślisz o tym "źródle" części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 17:05, Gacol08 napisał:

Jaki procesor i płytę główna za 750zł łącznie można wziąć?

Nie, procesor nie. Tylko płytka główna do 600zł, która obsłuży mi 4 Radki 5770.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 15:23, Mroczny_Joga napisał:

A więc tak, chodzi mi że mam tyle na upgrade, ale nie wliczaj w to ceny windowsa ;) Co
do zasilacza to jest to model 4Life/450 HF, a co do GB to jeden slot zajęty a drugi wolny
=)

Więc zasilacz do wymiany znajduję się on na czarnej liście , więc w każdej chwili może spalić ci się płyta główna z podzespołami :/.
Polecam XFX core 450W sam taki posiadam i jest bardzo dobry ale kosztuje 200zł. Oczywiście nie musisz kupować zasilacza , ale to na własną odpowiedzialność. Tak jak napisałem dokup jedną kość DDR2 2gb 800hz . Jeśli wliczając zasilacz zostaję ci 210zł więc przydało by się wymienić kartę graficzną ale za taką cenę nic lepszego od twojej obecnej nie dostaniesz. Jeśli nie wliczając zasilacza w cenę to zostaję ci 410zł . Można by było kupić GeForce GTX 460 musiałbyś trochę dopłacić do nowej jakieś 80zł. Można też kupić używanego GTX 260 do 380zł. Oprócz tych dwóch kart które wymieniłem dobrą kartą też by był Radeon HD 5770.
Jeśli coś się nie zgadza , niech Szynkars poprawi ponieważ bardzo dobrze się zna na sprzęcie .
Jeszcze dodam że jak miałeś zamiar zagrać w BF3 to na Xp nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra to zróbmy tak. Windowsa i zasilacza nie wliczamy w cenę. Za te 400zł kupuję gb i kartę, tylko którą ty najbardziej byś mi polecił ? Mam jeszcze pytanie, czy zamontowanie nowego zasilacza to jest jakiś skąplikowany proces, czy to kwestia podpięcia paru kabelków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra potrzebuje zasilacz, do pewnego antyku pod płytę:
http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?CategoryID=1&DetailID=39&DetailName=Feature&MenuID=24&LanID=9
czyli raczej na linie 12V nie ma co patrzeć,
300W powinno wystarczyć, bo poprzedni jest na skraju śmierci, ale przydałoby się aby jednak trochę podtrzymać maszynę przy życiu :)
reszta sprzętu to
P4 2.4 Northwood, 1GB RAM, 1HDD, X1950 Gt,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 18:33, kindziukxxx napisał:

dobra potrzebuje zasilacz, do pewnego antyku pod płytę:
http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?CategoryID=1&DetailID=39&DetailName=Feature&MenuID=24&LanID=9
czyli raczej na linie 12V nie ma co patrzeć,
300W powinno wystarczyć, bo poprzedni jest na skraju śmierci, ale przydałoby się aby
jednak trochę podtrzymać maszynę przy życiu :)
reszta sprzętu to
P4 2.4 Northwood, 1GB RAM, 1HDD, X1950 Gt,

To jeszcze nie jest taki staroć żeby zapominać o 12V. Używany Chieftec i gitarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, W okolicach świąt zamierzam podrasować kompa. Przejdę do sedna. Chcę abyście potwierdzili czy te części które wymienię będą współgrały.
Posiadam:
-Dysk 2250GB (mało ważne)
-nVidia GeForce 9600 GT 512 MB
Zamierzam kupić:




Za pewne będę musiał kupić nowe chłodzenie do procka, bo słyszałem że strasznie buczy i zasilanie. Czy moglibyście doradzić czy będzie grał to co wymieniłem. Podrzucilibyście jeszcze nazwy zasilania, które to utrzyma i chłodzenie, żeby było ciche. Nie znam ilości dB jak mni interesuje, ale wiem że doradzicie mi jak najlepiej.
Pozdro dla pomagających i nie tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się