Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2011 o 18:26, Mroczny_Joga napisał:

Dobra to zróbmy tak. Windowsa i zasilacza nie wliczamy w cenę. Za te 400zł kupuję gb
i kartę, tylko którą ty najbardziej byś mi polecił ? Mam jeszcze pytanie, czy zamontowanie
nowego zasilacza to jest jakiś skąplikowany proces, czy to kwestia podpięcia paru kabelków
?

Zasilacz trzeba podkręcić na kilka śrubek i podłączyć 3-4 kabelki :D bardzo prosta rzecz :D.
No to bierz DDR2 2Gb 800hz :
http://www.ceneo.pl/1331152

I ja bym wybrał GeForce GTX 460 tylko będziesz musiał troszeczkę dopłacić :
http://www.ceneo.pl/13469472

takie jest moje zdanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 21:04, Mroczny_Joga napisał:

Dobra, wielkie dzięki. Dzięki Tobie w końcu zagram sobie w nowego bf. My tu sobie gadu
gadu o zasilaczu, a Ty mi lepiej powiedz jak zamontować tą kartę graficzną :D


Hem hem, normalnie...^^
A tak na serio:
Wymontowujesz starą grafikę. Tutaj sporo zależy od tego czy masz jakieś zatrzaski w obudowie, śrubki czy jeszcze jakieś inne nie wiadomo co. Na płycie głównej też może być jakiś zatrzask który trzeba wcisnąć by móc usunąć starą kartę.
Przy wsadzaniu nowej robisz to samo. Tylko pamiętaj żeby na koniec jeszcze kabelek od zasilacza do niej pociągnąć.

Albo żeby to lepiej zobrazować:
http://www.youtube.com/watch?v=Z7dBELhb7n0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No praktycznie już w 100% jestem zdecydowany- chyba wszystko wezmę z Saturiona:
Procek: Intel i5 2500k
Płyta główna: MSI P67A-C45 (B3)
Grafika: MSI GTX560Ti OC Twinfroz
Pamięć: Goodram 2x4GB 1333Mhz
Obudowa: SilentiumPC Brutus
Zasilacz: XFX Core 550W
Windows 7 64bit
Jakaś nagrywarka DVD :)
Dysk 80GB z allegro :D

Odpuszczę sobie chyba na razie chłodzenie procesora (chyba na razie nie będę go kręcił) oraz kartę dźwiękową (sprawdzę zintegrowaną).
Także czekam jeszcze na jednego maila i myślę, że jutro złożę już w końcu zamówienie :D

online

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 21:55, ziptofaf napisał:

/.../
Upewnij się co do jednego - że i dysk, i napęd są pod SATA bo płyta nie ma starszego
typu złączy IDE ATA.

Ok, dzięki. Dysku oczywiście będę szukał Sata, a napęd ten który obczaiłem też jest pod sata :D
Co myślisz o moim zestawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanie- do wyżej wymienionego przeze mnie zestawu (3 wpisy wcześniej) mam monitor 19 cali (nie panorama) w rozdziałce 1280x1024. Ogółem baaaardzo go lubię, ma świetne kąty widzenia oraz dość dobry czas reakcji. Niestety na dzisiejsze czasy jest już trochę chyba przestarzały. Pytanie mam takie- czy lepiej kupić sobie jakiś monitor w fullhd? Zauważę ogromną różnicę między tą rozdzielczością a fullhd? Ogółem zaznaczam, że zawsze miałem kompa, który spełniał wymagania, ale nie rozpieszczał mnie jakimiś wodotryskami. Z tego względu nie mam jakiś wykwintnych wymagań odnośnie grafiki. Wyżej wymieniony monitor bardzo lubię, poza tym jest niezawodny i ostatnio nie miałem nawet za dużo okazji, aby go używać (nie jest wyeksploatowany). A wiadomo- jak coś się lubi i świetnie działa, to po co wymieniać i tracić kasę, no nie? Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka uwaga co do płyty głównej - wspominałeś, że widziałeś test, w którym MSI P67A-C45 delikatnie wygrywała z AsRockiem P67 PRO3. Możliwe, że chodziło o ten test:
http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_plyt_glownych_lga_1155_z_chipsetem_p67_pod_sandy_bridge
Wspomniana MSI "wygrywa" z AsRockiem głównie ze względu na odrobinę wyższe OC (różnica bodajże ledwo 22MHz). Jest za to nieco słabiej wyposażona - brak jej chociażby wyświetlacza diagnostycznego LED, ma też słabszą sekcję zasilania niż PRO3 (6 faz vs 10 faz) i jej BIOS jest słabo dopracowany - zawyża napięcia CPU i brak tam opcji offset. Dopiero późniejsze BIOSy pod tą płytę ponoć poprawiają te niedogodności. Bardziej opłacalnym wyborem jest moim zdaniem AsRock P67 PRO3, różnica w OC rzędu 22MHz jest niemożliwa do odczucia, a lepsze wyposażenie czy mocniejsza sekcja zasilania może się już przydać, nawet jeśli nie teraz, to w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, wierzę w Twoje rady :DDD Wezmę więc tego AsRocka :D

A jeszcze monitor- chcialem sobie zostawić starą 19-tkę, ale wczoraj ktoś mi zasiał wątpliwość w głowie. No i teraz biję się z myślami- jaki monitor i czy w ogóle wymieniać monitor. Boję się trochę, że na roździelczości fullhd ten mój nowy komp pociągnie jeszcze dobrze z pół roku, a potem wszystko już będe musiał ustawiać na low. Co Ty na to? Masz wśród monitorów jakiegoś faworyta, którego mógłbyś polecić- do 24 cali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy moglibyście polecić mi jakiegoś dobrego do gier, jednak nie drogiego laptopa? Mój komputer stacjonarny, zaczyna powoli odmawiać posłuszeństwa. Pomyślałem, że przerzucę się na sprzęt bardziej mobilny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz swój obecny monitor i nie widzisz potrzeby jego zmiany, to nie ma konieczności robienia tego. Jeśli jednak chcesz zmienić ten monitor na jakiś większy i o większej rozdzielczości natywnej, to najlepiej rozejrzyj się za czymś na lepszej matrycy. Osobiście mam Gateway''a 21" na s-PVA i nie śpieszy mi się z jego wymianą, tym bardziej na jakąś TN-kę. Tak czy inaczej wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od monitora. Do rozdzielczości 1280:1024 na dobrą sprawę starczy Radeon HD6850 / HD6870. Jeśli nadal jesteś zainteresowany zmianą monitora, to najlepiej spytaj w temacie o monitorach:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=30010&u=2022

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłam zwiększyć budżet z ~1800 na 2000 zł. Wybrałam się do kilku sklepów z komputerami i złożono mi różnorakie propozycje, choć tak naprawdę żadna nie jest warta uwagi -_- W jednej jest obudowa z zasilaczem, w drugim zasilacz Modecom, a w trzecim procesor za 684 zł został połączony z płytą główną za 189. To sensowne?

Poniżej tylko zestaw zaproponowany przez kolegę, który siedział nad tym przez ostatnie kilka wykładów:
Procesor AMD Phenom X4 955 459 zł
Płyta główna MSI 870-C45 234 zł
Zasilacz CoolerMaster 500W 159 zł
Dysk Samsung 500GB 16MB 389 zł
RAM Kingston 2*2GB 1333 MHz 99 zł
Karta Graficzna ATI Gigabyte Radeon 6850 1GB 607 zł
DVD Samsung SH-S222AB 69 zł
Obudowa Bandit Power N90 LCD 92 zł

Razem 2108 zł, ceny z BIT Computer w Krk. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej
Zamierzam złożyć nowy komputer w cenie 2000zł-3.500ł
Więc jak możecie to podajcie części które warto zamontować (musi zostać 800 zł na oprogramowanie )
Komputer potrzebuje do gier i chciałbym zamontować kartę Nvidia GeForce GTX 560 ti ale jak macie pomysł na kartę to napiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I3-2100 + coś na H61 będzie lepszym wyborem. Nie będzie można podkręcać, ale na starcie będzie trochę wydajniej i oszczędniej niż w przypadku Phenoma II X4 955. Tańsze zasilacze Cooler Mastera to nic specjalnego, tutaj też znajdzie się coś lepszego. Nie inaczej z pamięciami. Zakup 2x2GB nie ma sensu, lepiej kupić 4GB w jednej kości. W przypadku zestawu 2x2GB nic nie zyskujesz na wydajności, a już na starcie masz 2 sloty na RAM zajęte. Obudowa kiepska - lepiej dołożyć 30-40 zł do SilentiumPC Brutus 310 / 410 Pure Black, są znacznie lepsze. Podsumowując - procesor zmień na Intel Core i3-2100, ewentualnie i3-2120 (ale tylko, jeśli nie będzie dużo droższy od i3-2100). Płyta - MSI H61M-E33. Zasilacz - Chieftec GPA-500S8. Pamięć - GoodRam 4GB 1333MHz CL9. Obudowa - SilentiumPC Brutus 310 / 410 Pure Black.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 19:09, Kamilson914 napisał:

Zamierzam złożyć nowy komputer w cenie 2000zł-3.500ł

Podaj bardziej konkretny budżet, bo między 2 tys zł a 3,5 tys zł jest duża różnica.

Dnia 18.11.2011 o 19:09, Kamilson914 napisał:

Więc jak możecie to podajcie części które warto zamontować (musi zostać 800 zł na oprogramowanie )

Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL można kupić za 350-400 zł, chyba że chcesz kupić jakieś bardziej profesjonalne oprogramowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się