Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 10.12.2011 o 22:10, Nieznajomosc napisał:

Co powiecie mi o tym komputerze? http://www.wybierampc.pl/propozycja-do-gier/209-kupujemy-komputer-skladaka-dla-gracza
(pierwszy na liście za 2166)

Ale chłam. Jak widzę obudowę za 202 zł "zawierającą w sobie zasilacz o mocy 600W" to zaczynam się bać. Dlaczego? Ano dlatego że sam markowy zasilacz 600W to koszt ponad 250 zł, w ogóle nie licząc obudowy. Ale cóż, tamto coś to jest robione materiałami za 24,99 z Biedronki i potrafi zrobić piękne BUUUUM wewnątrz obudowy. No i zaledwie dwurdzeniowy procesor - ja wiem że to jest szybkie i potrafi wyprzedzać Quady od AMD...ale jednak w tej cenie już się da wpakować coś lepszego. Pozostałe podzespoły są już w porządku choć odbyło się to kosztem bardzo istotnych części co mi się nie podoba.

Ja bym spróbował czegoś takiego (fakt że jestem odrobinę nie na czasie z najnowszym sprzętem i Szynkars mnie pewnie poprawi ;)):
Core i5 2400
Asrock P67 Pro3 B3
4GB RAM Kingston 1333 MHz CL9
LG GH22NS70 DVD±R 22x
Radeon HD6850 Gigabyte
SilentiumPC Brutus 410 Pure Black
Chieftec GPA-500S8 iArena Series
Suma: 2240 zł (www.gral.pl)

Dnia 10.12.2011 o 22:10, Nieznajomosc napisał:

Dacie mi link do sklepu z jakimś tanim i dobrym oprogramowaniem? (oprogramowanie czy
tam system, wiecie chyba o co mi chodzi) - nie chcę tylko mieć visty, linuxa i windowsa
7.

Tylko tak ci przypomnę że mamy już gry które po prostu nie działają na XP-ku (choćby Battlefield 3). Nie wspominając już o ograniczeniach samego XP-ka - choćby max. 2 GB RAM-u na pojedynczy program/4 GB RAM-u łącznie, brak wsparcia dla DX wyższych niż 9.0... ty decydujesz czego chcesz ale moim zdaniem XP na dzień dzisiejszy to po prostu marnowanie gotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 22:10, Nieznajomosc napisał:

Za komputer planuję dać do 2 tysięcy (ew. 100-200zł więcej).

W tą cenę należy wliczyć system operacyjny, czy chodzi o same podzespoły, bez systemu?

Dnia 10.12.2011 o 22:10, Nieznajomosc napisał:

Już ostatnio trafiłem na tę stronę. Te zestawy można spokojnie oblać ciepłym moczem, skoro w zestawie za 2200 zł jest polecany zasilacz no-name (a raczej produkt zasilaczopodobny) stwarzający zagrożenie dla reszty podzespołów, nieopłacalne w tym budżecie 8GB RAM i jakaś kiepska obudowa (ale za to elegancka). Pomijam fakt, że kupno dysku o pojemności 1TB w cenie 180 zł jest w tej chwili niemożliwe.

Dnia 10.12.2011 o 22:10, Nieznajomosc napisał:

Chciałbym jeszcze kupić sobie nowe oprogramowanie /.../ nie chcę tylko mieć visty, linuxa i windowsa 7.

Można wiedzieć, dlaczego nie chcesz Windowsa 7? Kupno XP w tej chwili jest bez sensu. Windows 7 jest w tej chwili najlepszym i dobrze dopracowanym systemem (nie sugeruj się nieudaną Vistą), nad XP nie ma co się zastanawiać.

Widzę, że już ziptofaf złożył Ci odpowiedni sprzęt (ależ ja wolno piszę). Nic w nim nie poprawię, bowiem podzespoły są stosunkowo dobrze dobrane :) Na zestawem z tamtej strony nawet się nie zastanawiaj, jego zakup mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 22:56, ziptofaf napisał:

Tylko tak ci przypomnę że mamy już gry które po prostu nie działają na XP-ku (choćby
Battlefield 3). Nie wspominając już o ograniczeniach samego XP-ka - choćby max. 2 GB
RAM-u na pojedynczy program/4 GB RAM-u łącznie, brak wsparcia dla DX wyższych niż 9.0...
ty decydujesz czego chcesz ale moim zdaniem XP na dzień dzisiejszy to po prostu marnowanie
gotówki.


Przecież tylko 32-bitówki nie wykorzystują więcej niż 4gb RAM i 2gb na pojedyńczy program. 64 bitowe już tak nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 23:11, damiank485 napisał:

Przecież tylko 32-bitówki nie wykorzystują więcej niż 4gb RAM i 2gb na pojedyńczy program.
64 bitowe już tak nie mają.


Huehuehue.
Spójrz na ograniczenia 64-bitowych najtańszych wersji Visty czy Siódemki. Takie same ma też XP 64-bit (który, swoją drogą, jest bardzo niestabilnym 64-bitowcem)...
I tak, widnieje tam max 4GB RAM-u. Jest to ograniczenie programowe, narzucone przez Microsoft, ale jak najbardziej istniejące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 22:56, ziptofaf napisał:

Tylko tak ci przypomnę że mamy już gry które po prostu nie działają na XP-ku (choćby
Battlefield 3). Nie wspominając już o ograniczeniach samego XP-ka - choćby max. 2 GB
RAM-u na pojedynczy program/4 GB RAM-u łącznie, brak wsparcia dla DX wyższych niż 9.0...
ty decydujesz czego chcesz ale moim zdaniem XP na dzień dzisiejszy to po prostu marnowanie
gotówki.


Czyli będę musiał kupić Windowsa 7 - nie przypadł mi on do gustu, ale jest to kwestia przyzwyczajenia, parę dni z tym system i będę przyzwyczajony. Powiedz mi jeszcze, czy jak będę kupował Windowsa 7 to wersja 32bit czy 64bit?

A czy myślicie, że po nowym roku komputery będą tańsze, lepiej żebym teraz kupił, czy poczekał miesiąc i zaoszczędził? Jak będą "wietrzenia magazynów".

Szynkars - no powiedzmy, że komputer sam 2tys. bez systemu, a system sobie kupię sam (albo można już razem złożyć komputer z systemem?) jeżeli tak to 2,4tys. na komputer z systemem mogę przeznaczyć.

Strona gral.pl niestety teraz mi nie wchodzi - pewnie mają jakieś problemy, ale z tego co widzę to jest sklep internetowy z komputerami (opis w google). Czy komputer miałbym tam zamówić od razu? Jest tam tanio nie będę przepłacał?

A ja zaraz sobie sprawdzę te podzespoły, czy nie są czasem tańsze na stronie: http://tryton.com.pl/index.php (sklep jest blisko mnie, więc odebrałbym komputer osobiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 09:47, Nieznajomosc napisał:

Czyli będę musiał kupić Windowsa 7 - nie przypadł mi on do gustu, ale jest to kwestia
przyzwyczajenia, parę dni z tym system i będę przyzwyczajony. Powiedz mi jeszcze, czy
jak będę kupował Windowsa 7 to wersja 32bit czy 64bit?

Nie wiem czy nie ma jakichś plików powodujących przywrócenie wyglądu XP. 64bit.

Dnia 11.12.2011 o 09:47, Nieznajomosc napisał:

A czy myślicie, że po nowym roku komputery będą tańsze, lepiej żebym teraz kupił, czy
poczekał miesiąc i zaoszczędził? Jak będą "wietrzenia magazynów".

Dyski twarde dalej będą pierońsko drogie. Ciężko przewidzieć taką jednoznaczną tendencję.

Dnia 11.12.2011 o 09:47, Nieznajomosc napisał:

Szynkars - no powiedzmy, że komputer sam 2tys. bez systemu, a system sobie kupię sam
(albo można już razem złożyć komputer z systemem?) jeżeli tak to 2,4tys. na komputer
z systemem mogę przeznaczyć.

Niektóre sklepy oferują coś takiego, że składasz u nich kompa, dokupujesz system i dostajesz kompa z zainstalowanym systemem. Za 2,4 z systemem byś miał hmmm... coś podobnego do mnie xD

Dnia 11.12.2011 o 09:47, Nieznajomosc napisał:

Strona gral.pl niestety teraz mi nie wchodzi - pewnie mają jakieś problemy, ale z tego
co widzę to jest sklep internetowy z komputerami (opis w google). Czy komputer miałbym
tam zamówić od razu? Jest tam tanio nie będę przepłacał?

Zwykle jest tak, że jedna część jest tańsza, inna droższa. Patrz sumarycznie na dany sklep, ew. zrób tak jak ja czyli kup części w jednym, dokup kilka w drugim i w tym drugim złóż komputer. Tylko nie każdy składa z "obcych" części. Mnie akurat to się bardziej opłaciło, gdyż złożenie kompa w sklepie z najtańszymi częściami kosztowało... 65 zł (nawet jeśli części kupione u nich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 09:47, Nieznajomosc napisał:

Czyli będę musiał kupić Windowsa 7 - nie przypadł mi on do gustu, ale jest to kwestia
przyzwyczajenia, parę dni z tym system i będę przyzwyczajony. Powiedz mi jeszcze, czy
jak będę kupował Windowsa 7 to wersja 32bit czy 64bit?

64-bit. Prawdę powiedziawszy to ja nie wiem po co Microsoft w ogóle wydał wersję 32-bitową...

Dnia 11.12.2011 o 09:47, Nieznajomosc napisał:

A czy myślicie, że po nowym roku komputery będą tańsze, lepiej żebym teraz kupił, czy
poczekał miesiąc i zaoszczędził? Jak będą "wietrzenia magazynów".

Grudzień zawsze jest najgorszym miesiącem do kupowania sprzętu.

Dnia 11.12.2011 o 09:47, Nieznajomosc napisał:

Strona gral.pl niestety teraz mi nie wchodzi - pewnie mają jakieś problemy, ale z tego
co widzę to jest sklep internetowy z komputerami (opis w google). Czy komputer miałbym
tam zamówić od razu? Jest tam tanio nie będę przepłacał?

Dość tanio. Fakt że plombują (a przynajmniej kiedyś tak robili) złożone zestawy czego można nie lubić. Ja z niego korzystam gdy składam innym konfiguracje kompów bo mają ładny i pozbawiony bajerów konfigurator PC (nie to co Komputronik że trzeba się przebijać przez mnóstwo opcji żeby się dobrać do właściwych części) ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dnia 11.12.2011 o 13:00, ziptofaf napisał:

Dość tanio. Fakt że plombują (a przynajmniej kiedyś tak robili) złożone zestawy czego
można nie lubić. Ja z niego korzystam gdy składam innym konfiguracje kompów bo mają ładny
i pozbawiony bajerów konfigurator PC (nie to co Komputronik że trzeba się przebijać przez
mnóstwo opcji żeby się dobrać do właściwych części) ^^


Postanowiłem, że komputer kupię po okresie świątecznym (na początku stycznia) ceny w górę raczej nie pójdą, możliwe że stanieją, więc zaoszczędzę trochę.

PS. Te podzespoły co podałeś mi w pierwszej odpowiedzi na mój post to jest już cały komputer złożony? Czy będę musiał coś dokupić? (dokupię do tego tylko windowsa 7 64bit i już cały komputer?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 14:10, Nieznajomosc napisał:

PS. Te podzespoły co podałeś mi w pierwszej odpowiedzi na mój post to jest już cały komputer
złożony? Czy będę musiał coś dokupić? (dokupię do tego tylko windowsa 7 64bit i już cały
komputer?)

To są już wszystkie potrzebne części. No chyba że chcesz jeszcze monitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej posprawdzaj w różnych sklepach ceny kompletne tzn. z ewentualną wysyłką, opłatą za złożenie (niektóre sklepy robią to za free, inne pobierają opłaty o czym już wspominałam) i wtedy zobacz, gdzie najbardziej się opłaca. Weź też pod uwagę fakt, że komputer, który do Ciebie dotrze drogą kurierską może być różnie przez nią potraktowany i później ewentualne rozwiązywanie problemów może się przeciągnąć.
Pozdrawiam

PS. Pochwal się potem jak się sprzęcik sprawuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wielu latach nie inwestowania w sprzęt, stwierdzam, że żeby znowu grać jak człowiek muszę uprgadować swojego kompa :P
Mój obecny sprzęt:
Procesor: AMD Athlon 64 X2 4000+
Płyta główna: ABIT KN9
Grafika: GeForce 7600GT
Pamięć: 4GB RAM
Zasilacz: Modecom 400W
Tak według mnie (choć ekspertem nie jestem) procek i płyta są ok, jedynie karta graficzna jest poniżej obecnych wymagań dla nowszych gier. Dlatego też myślałem o wymianie tylko karty graficznej, ale kompletnie się w nich nie orientuję obecnie :P Macie może jakieś propozycję? Jestem gotowy wydać około 500-600 zeta i od razu mówię, że nie bawię się w żadne podkręcania i tym podobne sprawy, więc wystarczy mi jakaś solidna, sprawdzona i w miarę cicha karta graficzna ;)
A tak przy okazji się spytam czy zasilacz, który obecnie mam (400W) uciągnie nowszą kartę czy może szykować się na zmianę na jakiś mocniejszy model?
Będę wdzięczny za wszelkie porady i sugestie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Lepiej z góry dolicz konieczność wymiany procka (bez obrazy ale 2x2.1 GHz od AMD...cóż, nawet mój tani laptop ma tak z 2x szybszy), płyty, pamięci RAM (bo pewnie masz DDR2 a wszystkie nowe platformy korzystają z DDR3) i zasilacza zanim pomyślisz o dobrej karcie graficznej. Zasadniczo Athlon X2 4000+ ogranicza nawet karty z 2006 roku, o czymś obecnym za 5-6 stów w ogóle możesz więc zapomnieć. Co najwyżej spraw sobie Radeona HD4850 z Allegro...choć w sumie on też osiągnie z 50% wydajności przy tym procku.

Co do zasilacza - jaki to Modecom? MC czy Feel? Jeśli to drugie to rzecz jasna do wymiany, na coś pokroju Chiefteca/OCZ/XFX. Jeśli MC to na razie obejdzie się bez wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 20:35, kalka107 napisał:

Witam. Szybkie pytanie. Czy do obudowy Tracer Mercury wejdzie mi chłodzenie Silentium
PC Fortis HE1225?

Dobra już spoko. Wezmę Fere z 2 wentylatorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 22:25, ziptofaf napisał:

/.../

ehh czyli jest gorzej niż myślałem :/ technologia poszła do przodu, a ja dalej siedzę w Afryce :P

Dnia 11.12.2011 o 22:25, ziptofaf napisał:

Co do zasilacza - jaki to Modecom? MC czy Feel? Jeśli to drugie to rzecz jasna do wymiany,
na coś pokroju Chiefteca/OCZ/XFX. Jeśli MC to na razie obejdzie się bez wymiany

Niestety Feel III, kupiłem go awaryjnie na giełdzie komputerowej i w miarę wytrzymuję już 2-3 lata ;)
Czyli podsumowując powinienem wymienić wszytko (oprócz płyty głównej, chyba, że ją też? ). W takim razie możesz polecić jakiś w miarę dobry procek i do tego pamięci powiedzmy, że do 500 zeta + do tego karta graficzna, tak jak w założeniu 500-600 zeta no i zasilacz, coś do 200 zeta jeśli to możliwe ;) W sumie docelowo dobrze by było jakby wszytko zamknęło się w graniach 1500 zeta, w końcu raz na kilka lat można zaszaleć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel Pentium Dual-Core G850, Asus P8H61-M LX2/SI, GoodRam 4GB 1333MHz CL9, Gigabyte Radeon HD6850 1GB OC i Chieftec GPA-500S8. Koszt wszystkiego powinien się zamknąć w okolicach 1500 zł. Twój obecny zasilacz to wprawdzie nie najgorszy no-name, ale nie jest to też szczyt marzeń i lepiej będzie go wymienić, zwłaszcza że taki zestaw będzie bardziej prądożerny od starego Athlona 64 X2 i GF 7600 GT i Feel III mógłby przy nim zwyczajnie nie dawać rady, co mogło by się wiązać z ryzykiem uszkodzenia niektórych podzespołów. W najlepszym wypadku po prostu by się nie włączył, ale lepiej nie ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej po świętach. Przed świętami ceny podzespołów zawsze są wyższe niż np. w lutym, poza tym aktualnie mamy niekorzystny kurs dolara, co również wpływa na ceny oraz bardzo wysokie ceny dysków. Dodatkowo niebawem będzie premiera kart graficznych 28nm, tak więc zdecydowanie warto czekać, jeśli jest taka możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się