Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 21.12.2011 o 03:40, kuba9876543210 napisał:

Uzywane HD 4870 / 4890, GTX 275 na allegro.
Zakladam, ze zasilacz markowy i min 350W, jesli nie masz duzo innych sprzetow podlaczonych.


Markowy 450W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja dziewczyna poszukuje laptopa do MAX 1.600 zł granica raczej nieprzekraczalna.
Ma on służyć głównie do obsługi internetu, pakietów typu MS office, filmy, muzyka ... czasem jakaś gra pokroju the sims 2.

Upatrzyła sobie w tej cenie Asusa K52F na poprzedniej generacji I3-380M i tu moje pytanie czy nowe AMD z Integrą będą wydajniejsze od tej i-ki ? Jak wypada ich grafika w porównaniu do i3-380M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 16:16, Codipar napisał:

Witam, moja dziewczyna poszukuje laptopa do MAX 1.600 zł granica raczej nieprzekraczalna.

Ma on służyć głównie do obsługi internetu, pakietów typu MS office, filmy, muzyka ...
czasem jakaś gra pokroju the sims 2.

Upatrzyła sobie w tej cenie Asusa K52F na poprzedniej generacji I3-380M i tu moje pytanie
czy nowe AMD z Integrą będą wydajniejsze od tej i-ki ? Jak wypada ich grafika w porównaniu
do i3-380M


Ja bym spróbował zapytać tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2073&u=4346
Nie wiem jak reszta panów przesiadujących na tym forum o upgradzie ale ja nie znam się na laptopach a tym forum będą zapewne się znać lepiej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 16:53, damiank485 napisał:

> Witam, moja dziewczyna poszukuje laptopa do MAX 1.600 zł granica raczej nieprzekraczalna.

>
> Ma on służyć głównie do obsługi internetu, pakietów typu MS office, filmy, muzyka
...
> czasem jakaś gra pokroju the sims 2.
>
> Upatrzyła sobie w tej cenie Asusa K52F na poprzedniej generacji I3-380M i tu moje
pytanie
> czy nowe AMD z Integrą będą wydajniejsze od tej i-ki ? Jak wypada ich grafika w
porównaniu
> do i3-380M

Ja bym spróbował zapytać tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2073&u=4346
Nie wiem jak reszta panów przesiadujących na tym forum o upgradzie ale ja nie znam się
na laptopach a tym forum będą zapewne się znać lepiej;)



Okej dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś dane na temat płyty głównej V-P5G31 ( bodajże to jest asus ) bo nigdy nie mogę znalesc. A mi potrzebne ;]. Chyba , że wiece do ilu obsługuje ram i jakie częstotliwości ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ją.. jutro lub pojutrze będę ją miał. Dzięki za aukcje oraz dzięki za poradę. | kuba9876543210 tobie też dzięki :) |

Mam nadzieje że 450W starczy zasilacz. Jedynym minusem jest długość tej karty bo chciałem kupić budowę miniATX ale tam się chyba nie zmieści ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Posiadam płytę główną Gigabyte G31M-ES2L i napisane mam na stronie , że Złącza napędów jest SATA II. Gdy podłącze stacje dysków pod ATA to czy to będzie działało>?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 18:06, Pure16 napisał:

Siema. Posiadam płytę główną Gigabyte G31M-ES2L i napisane mam na stronie , że Złącza
napędów jest SATA II. Gdy podłącze stacje dysków pod ATA to czy to będzie działało>?.


Musisz zastosować przejściówkę inaczej nie podłączysz. Powinno działać lecz ogólnie to nie polecam takich rozwiązań.. sam kupiłem niedawno nowa płytę, procek i pamieć i okazało sie ze same satowskie tasiemki wiec musiałem napęd dvd i hdd wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 20:36, Szynkars napisał:

Najlepiej na pierwszy lub drugi. Trzeci jest z serii Green, a więc będzie zauważalnie
wolniejszy od tradycyjnych dysków twardych.


dzięki, mam jeszcze jedną prośbę, jutro zamawiam kompa i chciałbym się upewnić czy w poniższym zestawie jest wszystko w porządku...


Procesor: INTEL CORE i7 2600K - 3.40 GHz BOX, VGA, s-1155
]Wentylator CPU: ZALMAN CNPS10X PERFORMA
1366/1156/775
Płyta główna: ASROCK P67 PRO3 - P67, DDR3, 1x PCI-E 16x, RAID, S-1155
Pamięć RAM: DDR3 KINGSTON - 8 GB / 1600 (2x 4 GB), CL9, HyperX XMP
Karta Graficzna: PCIex ASUS GF GTX 570 1280 MB DDR5, 320 bit, DVI, HDMI, DP - ENGTX570 DCII/2DIS/1280MD5
Napęd optyczny: SAMSUNG SH-222AB - 22x DVDRW DL, SATA, OEM, czarna
Obudowa: COOLER MASTER HAF 912 plus - ATX, bez zasilacza, czarna
Zasilacz: THERMALTAKE ToughPower XT TPX-575MPCEU
Dysk twardy: WD 500 GB, 16 MB, 7200 obr., 3.5", SATA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 21:13, Cri5 napisał:

dzięki, mam jeszcze jedną prośbę, jutro zamawiam kompa i chciałbym się upewnić czy w
poniższym zestawie jest wszystko w porządku...


Jako tako w porządku. Nie wiemy jednak do czego ma służyć komputer oraz nie znamy cen podzespołów, więc dużo na temat poprawności tego zestawu jak i cen powiedzieć niestety nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 21:43, Szynkars napisał:

> dzięki, mam jeszcze jedną prośbę, jutro zamawiam kompa i chciałbym się upewnić czy
w
> poniższym zestawie jest wszystko w porządku...

Jako tako w porządku. Nie wiemy jednak do czego ma służyć komputer oraz nie znamy cen
podzespołów, więc dużo na temat poprawności tego zestawu jak i cen powiedzieć niestety
nie można.


mniejsza z tym :) czyli można śmiało zamawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 21:46, Cri5 napisał:

> > dzięki, mam jeszcze jedną prośbę, jutro zamawiam kompa i chciałbym się upewnić
czy
> w
> > poniższym zestawie jest wszystko w porządku...
>
> Jako tako w porządku. Nie wiemy jednak do czego ma służyć komputer oraz nie znamy
cen
> podzespołów, więc dużo na temat poprawności tego zestawu jak i cen powiedzieć niestety

> nie można.

mniejsza z tym :) czyli można śmiało zamawiać?


Zamawiaj :]. A można wiedzieć do czego ci I7-2600K czy to tajemnica heh.?:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 21:50, Bralo napisał:

> > > dzięki, mam jeszcze jedną prośbę, jutro zamawiam kompa i chciałbym się
upewnić
> czy
> > w
> > > poniższym zestawie jest wszystko w porządku...
> >
> > Jako tako w porządku. Nie wiemy jednak do czego ma służyć komputer oraz nie
znamy
> cen
> > podzespołów, więc dużo na temat poprawności tego zestawu jak i cen powiedzieć
niestety
>
> > nie można.
>
> mniejsza z tym :) czyli można śmiało zamawiać?

Zamawiaj :]. A można wiedzieć do czego ci I7-2600K czy to tajemnica heh.?:]


do DSJ 3 :) a tak serio to kupuje ten procesor zeby starczył na lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 21:52, Cri5 napisał:

do DSJ 3 :) a tak serio to kupuje ten procesor zeby starczył na lata


Spoko. heh. A I5-2500K nie będzie starczył na lata :]?. W grach nie ma różnicy a jest 300-400zł droższy . Są to twoje pieniądze więc wydajesz na co chcesz. Dzięki na odpowiedz. I miłej gry na nowym sprzęcie.
http://nvision.pl/Intel-Core-i7-2600K-Core-i5-2500K-test-procesorow-Sandy-Bridge--Articles-409-ndetails-5.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak do gier to ja również bym wziął na twoim miejscu i5 2500K. Jest sporo tańszy a do gier znakomity. No chyba że robisz coś więcej niż tylko granie to wtedy bierz i7. Ale jeśli tylko granie to albo i5 2500K albo jeszcze droższy i7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się